Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Protesty na Slovensku
04.05.
další demonstrace

Slováci v ulicích vzpomínali na Kuciaka, v sobotu měl mít svatbu!

Celkem ve 25 slovenských městech opět vyšli do ulic demonstranti. V rámci protestů s názvem "Za slušné Slovensko" volali po svobodě médií, zodpovědnosti a nezávislosti policistů, soudců a dalších úřadů. Pochody se konají v předvečer dne, na který měli naplánovanou svatbu zavražděný novinář Kuciak a jeho přítelkyně.

Miloš Zeman
16.03.
Drsná kritika

Zeman se pustil do demonstrantů: Chudáčci, je mi jich líto

Demonstrace proti útokům na média v jeho inauguračním projevu prezidenta Miloše Zemana příliš nezasáhly. Do demonstrantů se totiž ostře pustil. Označil je za chudáčky, kterých mu je líto. Ve středu se v Praze a v dalších větších českých městech sešly tisíce lidí.

Miloš Zeman při projevu na Pražském hradě
aktualizováno 15.03.
1000 hostů na Hradě

Zeman slavil se svými na Hradě, dorazil tam i dav protestujících

Na Pražském hradě se ve středu pořádně slavilo, Miloš Zeman uspořádal pro své přátelé a podporovatele ohromný večírek k příležitosti své inaugurace. První hosté začali na místo přijíždět už v půl páté, oficiální program začal v šest. Prahou a dalšími městy burácely mezitím protesty, lidé z Václavského náměstí nakonec vyrazili k Hradu.

Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Ústavní soud - Televize Nova
aktualizováno 07.02.
video reportáž o oblečení

Ústavní soud se zastal TV Nova. Zrušil pokutu za tuto reportáž!

Ústavní soud zrušil pokutu 200.000 korun, kterou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila televizi Nova za reportáž o vhodném oblečení do kostela v době letních veder. Rada označila reportáž za nevyváženou.

Koncentrační tábor - ilustrační foto
aktualizováno 01.02.
Pozor na pusu!

Nový přísný zákon, za "polský koncentrák" hrozí 3 roky vězení

Polský senát schválil kontroverzní zákon, který přísně trestá jakékoliv spojování Poláků s holocaustem. Tomu, kdo by třeba koncentrační tábor Osvětim označil za "polský koncentrační tábor", hrozí až tříleté vězení. Proti zákonu protestovaly USA a Izrael.

Boje za svobodu slova v Turecku
aktualizováno 05.03.
galerie boj o svobodu

Turecko umlčelo deník opozice! Na demonstranty vzali slzný plyn

Turecké úřady v pátek převzaly kontrolu nad hlavním opozičním deníkem Zaman, který je spojován s ideovým rivalem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Před sídlo redakce v Istanbulu napochodovaly stovky demonstrantů. "Svobodný tisk nemůže být umlčen," skandovali. Policisté je rozehnali slzných plynem a vodními děly, informovala agentura Reuters.

Putin jako Hitler
21.05.
cenzura podle putina

Rusko se asi odřízne od Googlu, Facebooku a Twitteru

Rusko se možná dobrovolně odřízne od Googlu, Facebooku i Twitteru. Všechny tři služby chtějí úřady zablokovat, protože odmítají sdělovat identifikační údaje o svých uživatelích. To vyžaduje kritizovaný zákon o blogerech.

Vrah z Kodaně
aktualizováno 16.02.
terorismus

Vrah z Kodaně Omar El-Hussein plánoval druhé Charlie Hebdo

Podle dánské televize DR vraždil v Kodani dvaadvacetiletý Omar Abdel Hamid El-Hussein. Média nezveřejňují vyznání muže, který zastřeli dva muže, ale připomínají jeho kriminální minulost.