Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ústavní soud - Televize Nova
aktualizováno 07.02.
video reportáž o oblečení

Ústavní soud se zastal TV Nova. Zrušil pokutu za tuto reportáž!

Ústavní soud zrušil pokutu 200.000 korun, kterou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila televizi Nova za reportáž o vhodném oblečení do kostela v době letních veder. Rada označila reportáž za nevyváženou.

Koncentrační tábor - ilustrační foto
aktualizováno 01.02.
Pozor na pusu!

Nový přísný zákon, za "polský koncentrák" hrozí 3 roky vězení

Polský senát schválil kontroverzní zákon, který přísně trestá jakékoliv spojování Poláků s holocaustem. Tomu, kdo by třeba koncentrační tábor Osvětim označil za "polský koncentrační tábor", hrozí až tříleté vězení. Proti zákonu protestovaly USA a Izrael.

Boje za svobodu slova v Turecku
aktualizováno 05.03.
galerie boj o svobodu

Turecko umlčelo deník opozice! Na demonstranty vzali slzný plyn

Turecké úřady v pátek převzaly kontrolu nad hlavním opozičním deníkem Zaman, který je spojován s ideovým rivalem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Před sídlo redakce v Istanbulu napochodovaly stovky demonstrantů. "Svobodný tisk nemůže být umlčen," skandovali. Policisté je rozehnali slzných plynem a vodními děly, informovala agentura Reuters.

Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Putin jako Hitler
21.05.
cenzura podle putina

Rusko se asi odřízne od Googlu, Facebooku a Twitteru

Rusko se možná dobrovolně odřízne od Googlu, Facebooku i Twitteru. Všechny tři služby chtějí úřady zablokovat, protože odmítají sdělovat identifikační údaje o svých uživatelích. To vyžaduje kritizovaný zákon o blogerech.

Vrah z Kodaně
aktualizováno 16.02.
terorismus

Vrah z Kodaně Omar El-Hussein plánoval druhé Charlie Hebdo

Podle dánské televize DR vraždil v Kodani dvaadvacetiletý Omar Abdel Hamid El-Hussein. Média nezveřejňují vyznání muže, který zastřeli dva muže, ale připomínají jeho kriminální minulost.