Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Wa Lone
03.09.
Přísný trest

Barma odsoudila novináře známé agentury, dostali 7 let

Soud v Barmě odsoudil v pondělí ráno dva novináře agentury Reuters. Reportéři se podle soudce provinili nelegálním držením oficiálních dokumentů. Dostali sedmileté tresty. Oba vinu odmítají. Agentura to označila za test toho, jak se jihoasijská země zvládá posouvat směrem k demokracii.

Protesty na Slovensku
04.05.
další demonstrace

Slováci v ulicích vzpomínali na Kuciaka, v sobotu měl mít svatbu!

Celkem ve 25 slovenských městech opět vyšli do ulic demonstranti. V rámci protestů s názvem "Za slušné Slovensko" volali po svobodě médií, zodpovědnosti a nezávislosti policistů, soudců a dalších úřadů. Pochody se konají v předvečer dne, na který měli naplánovanou svatbu zavražděný novinář Kuciak a jeho přítelkyně.

Miloš Zeman
16.03.
Drsná kritika

Zeman se pustil do demonstrantů: Chudáčci, je mi jich líto

Demonstrace proti útokům na média v jeho inauguračním projevu prezidenta Miloše Zemana příliš nezasáhly. Do demonstrantů se totiž ostře pustil. Označil je za chudáčky, kterých mu je líto. Ve středu se v Praze a v dalších větších českých městech sešly tisíce lidí.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Miloš Zeman při projevu na Pražském hradě
aktualizováno 15.03.
1000 hostů na Hradě

Zeman slavil se svými na Hradě, dorazil tam i dav protestujících

Na Pražském hradě se ve středu pořádně slavilo, Miloš Zeman uspořádal pro své přátelé a podporovatele ohromný večírek k příležitosti své inaugurace. První hosté začali na místo přijíždět už v půl páté, oficiální program začal v šest. Prahou a dalšími městy burácely mezitím protesty, lidé z Václavského náměstí nakonec vyrazili k Hradu.

Ústavní soud - Televize Nova
aktualizováno 07.02.
video reportáž o oblečení

Ústavní soud se zastal TV Nova. Zrušil pokutu za tuto reportáž!

Ústavní soud zrušil pokutu 200.000 korun, kterou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila televizi Nova za reportáž o vhodném oblečení do kostela v době letních veder. Rada označila reportáž za nevyváženou.

Koncentrační tábor - ilustrační foto
aktualizováno 01.02.
Pozor na pusu!

Nový přísný zákon, za "polský koncentrák" hrozí 3 roky vězení

Polský senát schválil kontroverzní zákon, který přísně trestá jakékoliv spojování Poláků s holocaustem. Tomu, kdo by třeba koncentrační tábor Osvětim označil za "polský koncentrační tábor", hrozí až tříleté vězení. Proti zákonu protestovaly USA a Izrael.

Boje za svobodu slova v Turecku
aktualizováno 05.03.
galerie boj o svobodu

Turecko umlčelo deník opozice! Na demonstranty vzali slzný plyn

Turecké úřady v pátek převzaly kontrolu nad hlavním opozičním deníkem Zaman, který je spojován s ideovým rivalem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Před sídlo redakce v Istanbulu napochodovaly stovky demonstrantů. "Svobodný tisk nemůže být umlčen," skandovali. Policisté je rozehnali slzných plynem a vodními děly, informovala agentura Reuters.

Putin jako Hitler
21.05.
cenzura podle putina

Rusko se asi odřízne od Googlu, Facebooku a Twitteru

Rusko se možná dobrovolně odřízne od Googlu, Facebooku i Twitteru. Všechny tři služby chtějí úřady zablokovat, protože odmítají sdělovat identifikační údaje o svých uživatelích. To vyžaduje kritizovaný zákon o blogerech.

Vrah z Kodaně
aktualizováno 16.02.
terorismus

Vrah z Kodaně Omar El-Hussein plánoval druhé Charlie Hebdo

Podle dánské televize DR vraždil v Kodani dvaadvacetiletý Omar Abdel Hamid El-Hussein. Média nezveřejňují vyznání muže, který zastřeli dva muže, ale připomínají jeho kriminální minulost.