Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tohle si ohlídejte

Nákup ojetého dieselu? Pozor na riziko, vše se může prodražit!

Ojetá auta s naftovým motorem jsou velmi žádaná kvůli vidině nižší spotřeby paliva. Ale kupující si často nedají pozor, kupují neprověřené vozy a často tak naletí podvodníkovi.

důchody
Aktualizováno Dnes 18:26
rozhodnuto

Vláda rozhodla, co s přebytkem rozpočtu. Důchodcům nic nepřidá

Vláda schválila zprávu o hospodaření státu v loňském roce, přebytek 62 miliard korun půjde podle ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) na umoření státního dluhu.

Skoro dva biliony

Státní dluh znovu vzrostl, každý Čech dluží už 169 tisíc!

Státní dluh se v prvním čtvrtletí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za růstem je prodej státních dluhopisů, které MF prodávalo na trhu za výhodných podmínek.

Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

Pojištění zboží
Aktualizováno 19.4. 2017 21:24
Na co si dát pozor

Prodloužená záruka a pojištění zboží: Nenechte se napálit

Číst a ptát se. To je rada časopisu dTest a České obchodní inspekce zákazníkům, kterým obchodníci nabízejí tzv. prodloužené záruky na zboží nebo pojištění výrobků. Obchodní podmínky totiž velmi často ukrývají záludnosti, kvůli nimž taková služba mnohdy ztrácí svoji výhodu.

kalkukacka pujcky
Aktualizováno 19.4. 2017 21:35
spočítejte si to

Ušetříte, když převedete hypotéku do jiné banky? KALKULAČKA

Ceny hypoték na českém trhu rostou a ještě dále porostou. S tím, že ČNB ukončila intervence k oslabování koruny, bude podle ekonomů spojený i růst sazeb za "půjčené peníze". Češi přesto o hypotéky neztrácejí zájem - ten je naopak značný.

Bilance nezaměstnanosti

Bez práce je 350 tisíc Čechů, volných míst je 150 tisíc!

Nezaměstnanost v březnu klesla na 4,8 procenta z únorových 5,1 procenta. Bez práce bylo 356 112 lidí, což je nejnižší březnová hodnota od roku 2008. Volných pracovních míst přibylo na 150 917. Údaje dnes zveřejnil úřad práce. Nezaměstnanost by podle něj měla klesat i v dalších měsících.

varování ekonomů

Koruna po konci intervencí sílí, ale bude to mít i špatné dopady!

Měnové intervence skončily, ale zvyšování cen pokračuje. Za stejné peníze si už za měsíc koupíte méně věcí, i to jsou důsledky dlouhodobého tištění peněz centrální bankou.

evropské dotace

Dotace z EU půjdou hlavně na dopravu! Sobotka řekl, jaký je plán

Co se týče využívání dotací na dopravu, patří Česko k evropskému průměru. Problémem ale zůstává velké množství dotačních podvodů a zneužívání evropských peněz. Navíc pořád nejsme schopni využít všechny peníze, které Evropská unie nabízí. Zlepšit se to dá podle premiéra Sobotky dokonalejší přípravou jednotlivých staveb.

Dovolená v Česku
Aktualizováno 8.4. 2017 10:03
anketa hodnocení zemí

Mezinárodní agentura hodnotila státy! Česko dopadlo velmi dobře!

Žijeme na jednom z nejlepších míst planety a máme se dobře. I tak by se dala přeložit zpráva o tom, že mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings včera Česku potvrdila hodnocení A+.

Sociální odvody na děti
Aktualizováno 6.4. 2017 21:14
kalkulačka novela zákona

Vláda slibuje rodinám další úlevy: Spočítejte si, kolik ušetříte!

Rodiče dvou a více dětí by si mohli finančně polepšit. Vláda totiž ve středu podpořila návrh novely zákona, podle které by mohly klesnout sociální odvody ze současných 6,5 procenta až na nulu v závislosti na počet potomků. Spočítejte si, kolik peněz po schválení ušetříte!