Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Demonstrace proti EET - 3
Aktualizováno 25.2. 2017 14:01
protest proti vládě

Demonstrace v centru Prahy: Lidé se bouří proti zavedení EET

Zhruba tisícovka lidí se dnes po poledni sešla na Václavském náměstí. Demonstrovali proti zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Mezi řečníky vystoupil i Václava Klause mladší, který se společně s ostatními vyslovil proti současné vládě. Demonstranti vyjádřili nedůvěru vládě a uctili i oběti komunismu.

Stávka řidičů autobusů
Aktualizováno 23.2. 2017 21:39
chtějí vyšší platy

Stávka autobusáků bude! Nevyjede 514 řidičů

Stávka řidičů v linkové autobusové dopravě kvůli mzdám se definitivně uskuteční v Ústeckém kraji 8. března.

JPMorgan
Aktualizováno 23.2. 2017 16:09
rozhodnutí banky

Česko nově spadlo mezi rozvojové země! Máme příliš malé platy

Americká investiční banka JPMorgan Chase přeřadí Českou republiku ze skupiny vyspělých zemí do rozvojových. Důvodem je fakt, že příjem na hlavu se v ČR už tři roky pohybuje pod bankou stanovenou úrovní pro vyspělé země. Podle ekonomů by měl tento krok posílit poptávku po českých dluhopisech.

Obchodní sdělení

Nákup auta na splátky je výhodný, ale pozor na pochybné půjčky

Možnosti koupit si ojeté auto pomocí úvěru využívá stále více lidí. Ceny úvěrů tlačí dolů i silná konkurence. Pozor ale na netransparentní služby.

Daňové přiznání
Aktualizováno 21.2. 2017 21:25
nový systém

ČSSD chce daně podle příjmu! Jak to funguje u sousedů? PŘEHLED

Návrhy sociální demokracie na nový daňový systém nejsou podle ekonomů ničím novým. Progresivní daně odstupňované podle příjmu mají ve dvou desítkách zemí EU, včetně sousedních států. Zatímco například v Polsku a na Slovensku jsou dvě daňové sazby, v Německu jich je hned několik.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 21.2. 2017 13:38
podezřelé dluhopisy

Babiš Sobotkovi: Zákon jsem neporušil! Prověříme, řekl premiér

Andrej Babiš odpověděl premiéru Sobotkovi na jeho dopis, kterým se dožadoval vysvětlení nejasností kolem majetku ministra financí a toho, jak strážce státní pokladny Babiš sám přiznává a odvádí daně. Jak se očekávalo, podle Babiše je všechno v pořádku. Přesto začal couvat a chce nově zdanit i vlastní příjmy z dluhopisů.

Andrej Babiš, Jan Mládek
Aktualizováno 20.2. 2017 14:05
málo podkladů

Státní podnik Diamo nekoupí OKD, rozhodla vláda

Státní podnik Diamo nekoupí černouhelnou společnost OKD, rozhodla dnes vláda. Hlasy ČSSD na schválení návrhu ministra průmyslu a obchodu nestačily, uvedl na twitteru šéf resortu Jan Mládek (ČSSD).

Registrační pokladna
Aktualizováno 19.2. 2017 21:50
registrace k EET

Obchodníci kašlou na EET! Skoro 200 tisíc se jich nepřihlásilo!

Do spuštění druhé fáze EET zbývají necelé dva týdny a stále není jasné, co 1. března vypukne. Celkem by se totiž mělo registrovat čtvrt milionu obchodníků. Dosud jich to ale udělala zhruba jen třetina. Aby se na všechny dostalo musely by finanční úřady každý den připojit k EET 25 000 podnikatelů. Finanční úřady ale spíše zejí prázdnotou.

Důl Paskov
Aktualizováno 17.2. 2017 14:19
OKD zavírá

Důl Paskov končí. Z posledních sil se tam těží víc a víc uhlí

Necelé dva měsíce zbývají do ukončení těžby uhlí v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku. Černouhelná společnost OKD kvůli tomu založí nový závod. O výši odstupného pro horníky se zatím jedná. Paradoxně se ale v Paskově těsně před uzavřením zvýšilo množství vykopaného uhlí.

Stávka autobusáků

Situace je stále napjatá, o stávce řidičů se rozhodne v pondělí

Situace v autobusové dopravě je stále napjatá. Dál hrozí celostátní stávka, kvůli nízkým platům řidičů. Podle předsedkyně Asociace krajů Jany Vildumetzové bylo vládní nařízení o navyšování platů nepřipravené. Prohlásila to po dnešním jednání se šéfem odborů Ústeckého kraje.

Protesty proti smlouvě CETA ve Štrasburku
Aktualizováno 15.2. 2017 14:55
Volný obchod

Evropská unie schválila smlouvu s Kanadou, stovky lidí protestovaly

Evropský parlament dnes schválil obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Kanadou známou pod zkratkou CETA. Díky ní zmizí většina bariér v obchodu mezi zeměmi Unie a Kanadou. Aktivisté se ale obávají, že dohoda povede ke ztrátě pracovních míst a ke zhoršení kvality dovážených potravin.