Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ceny rostou

Byty v Česku zdražují nejrychleji z celé EU! Koupí si ho jen vyvolení

Byty v Česku zdražují nejrychleji v celé Evropské unii. Dokazují to data evropského statistického úřadu. Ceny nemovitostí u nás vylétly za poslední rok o téměř 13 procent. V ostatních evropských zemích to bylo přitom průměrně jen zhruba o polovinu.

Srovnání platů
Aktualizováno Předevčírem 11:38
Mzdová statistika

Nejchudším Čechům rekordně rostou platy. Dohánějí bohaté

Bohatým se zvedají platy a chudí jsou na tom stále hůř? Podle údajů Českého statistického úřadu to není pravda! Od loňského roku výrazně snížil rozdíl platů mezi zaměstnanci s podprůměrnými mzdami a zaměstnanci na manažerských pozicích.

ekonomika

Koruna rekordně posiluje. Prolomila hranici 26 Kč za euro!

Česká měna dnes poprvé od ukončení intervencí České národní banky prolomila hranici 26 korun za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruna dopoledne posílila na 25,995 Kč za euro.

Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

proti režimu

Střelba do lidí, protesty i stávky: Venezule hrozí vznik další vlády!

Venezuelská opozice plánuje po neoficiálním referendu zasadit autoritářskému režimu prezidenta Madura další úder. Na čtvrtek vyhlásila stávku a příznivci opozice chtějí obsadit budovu nejvyššího soudu. V zemi, ve které hrozí další pouliční násilnosti, by tak mohla vzniknout paralelní vláda.

Nakupování - 2
Aktualizováno 12.7. 2017 20:27
Do boje s řetězci

Válka o potraviny na spadnutí. EU chce omezit zisky obchodníků

V Evropě se schyluje k válce o potraviny. Unie by chtěla omezit marže obchodníků. Eurokomisař pro zemědělství chystá návrh, aby si ministerstva financí jednotlivých států vyměňovala informace o cenách potravin.

Nákup
Aktualizováno 12.7. 2017 15:18
zdražování pokračuje

Některé potraviny jsou nejdražší v historii! Za tyto zaplatíte nejvíc

Ceny potravin v červnu opět stoupaly. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu (ČSÚ). Například cena másla je nejvyšší v historii, v průměru ho koupíte za 47 korun.

Ekonomice se daří

Bez práce je nejméně lidí za 19 let. O tyto profese je největší zájem

Nezaměstnanost v červnu opět klesla. Na konci měsíce bylo bez práce 297 439 lidí, nejméně od června 1998. Podíl nezaměstnaných osob klesl na 4 %, Česká republika má tak nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii. Rekordní je také počet volných míst, která zaměstnavatelé nabízejí.

Nakupování
Aktualizováno 12.7. 2017 15:17
srovnání ČR vs. Německo

Výsledky testů: Češi jsou šizení na kvalitě potravin i pracích prášků!

Německé potraviny jsou výrazně kvalitnější než ty české. Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo vypracovat ministerstvo zemědělství. Obal i cena většiny testovaných potravin jsou přitom téměř stejné.

Stávka řidičů autobusů
Aktualizováno 10.7. 2017 21:42
Dobrá zpráva

Vláda dá peníze na platy řidičů autobusů. Krajům pošle miliony

Řidiči linkových autobusů mají po dnešku jistotu, že dostanou přidáno. Ministr dopravy Daň Ťok totiž definitivně prosadil, že by se mělo na mzdy řidičů uvolnit ze státní rezervy 394 milionů korun. Podle opozice se ale jedná o předvolební tah a spokojeni nejsou ani hejtmani. Právě kraje totiž budou muset peníze najít v rozpočtu.

Tankování
Aktualizováno 7.7. 2017 20:59
Levné pohonné hmoty

Ceny benzínu a nafty dál klesají! Tady natankujete nejlevněji

Dobrá zpráva pro motoristy! Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují - litr benzínu za poslední týden v průměru o 16 haléřů. Za dva měsíce se jeho cena snížila o korunu padesát. Nejdražší pohonné hmoty jsou tradičně v Praze a nejlevněji natankujeme v Pardubickém kraji.