Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

koupě ojetiny

Pozor při koupi auta: Tahle skrytá vada může vyjít na desetitisíce!

Řidiči kupující si ojetý vůz většinou auta bez klimatizace ignorují. Právě v klimatizaci se ovšem u ojetin schovává skrytá vada, která z původně výhodné koupě udělá špatný nákup. Mnohé ojetiny mají totiž klimatizace ve špatném stavu nebo přímo nefunkční.

Andrej Babiš
Aktualizováno 22.5. 2017 20:24
Schodek 50 miliard

Babiš představil rozpočet na příští rok. Zvýší dávky, platy i důchody

Rozpočet na příští rok počítá s růstem důchodů, platů, sociálních i nemocenských dávek nebo i růstem rozpočtu ministerstva obrany. Navržený schodek rozpočtu 50 miliard korun vychází z dohody koalice. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Víno a ovoce
Aktualizováno 20.5. 2017 21:15
Pěstitelská pohroma

Víno a ovoce letos pořádně zdraží. Kvůli řádění mrazů!

Škody, které na letošní úrodě napáchaly mrazy, nepocítí jen sadaři nebo vinaři, ale i zákazníci obchodů. Nedostatek ovoce nebo hroznů se totiž odrazí na jejich ceně.

Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

obchody s čínou

CzechInvest v Číně chce projekty za 60 miliard. Všechny nevyjdou

CzechInvest jedná v Číně o uskutečnění projektů za asi 60 miliard korun. O jednom je již rozhodnuto, o dalších třech by rozhodnutí mohlo padnout do roka. Novinářům to dnes v Pekingu, kde je na návštěvě prezident Miloš Zeman, řekl ředitel CzechInvestu Karel Kučera. Nepředpokládá ale, že by se na všechny projekty podařilo uzavřít smlouvy.

ICBC
Aktualizováno 13.5. 2017 06:54
česká pobočka

Obří čínská banka míří do Česka. Rusnok jí předal licenci

Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok v Pekingu předal čínské bance ICBC (Industrial and Commercial Bank of China) licenci na zřízení pobočky v České republice. ICBC je jednou z největších bank světa. Licenci jí ČNB udělila v nedávné době.

Koupě auta

Pár let staré ojetiny jsou výhodné, pozor ale na tyto nástrahy

Jen pár let starý vůz může být velmi výhodnou koupí. Cena auta totiž nejvíce klesá krátce po jeho koupi. Za dva až tři roky klesne až na polovinu. Zákazníci si mohou pořídit i luxusnější vozy v bohaté výbavě, které by pro ně nové byly těžko dostupné. Při nákupu zdánlivě výhodných ojetin je ovšem potřeba dávat si pozor na některé problematické nabídky.

Vodafone
Aktualizováno 10.5. 2017 14:26
Více dat

Velká změna! Nové mobilní tarify představil i Vodafone. PŘEHLED

Třetí tuzemský operátor Vodafone představil nové tarify Red Naplno. Za základní tarif Red Naplno 5 GB si sice oproti stávajícímu základnímu neomezenému tarifu 28 korun připlatíte, dostanete ale výrazně více dat. Zákazníci se mohou těšit na 5 GB dat. Další 2 GB dostanou, když budou používat mobilní aplikaci operátora. Vodafone představil hned 6 nových tarifů, které stojí od 277 po 1 777 korun.

Video Comac C919

Chlouba čínského letectví poprvé vzlétla, má konkurovat Západu

Čínský letecký průmysl se v pátek dočkal velkého dne. Státní podnik Comac, který má na starosti vývoj dopravních letadel, poprvé poslal do vzduchu nový dopravní letoun C919, který má konkurovat nejprodávanějším letounům Airbus A320 a Boeing 737.

Opalování se ve spodním prádle
Aktualizováno 4.5. 2017 07:37
Volno za humny

Dovolené v Česku zdražují, hoteliéři čekají rekordní sezónu

Léta se nemohou dočkat nejen školáci a milovníci opalování, ale také čeští hoteliéři a další podnikatelé vydělávající na turistickém ruchu. Čeká se totiž rekordní dovolenková sezóna.

setkání s Putinem

Zrušte zbývající sankce a víza, vyzval Erdogan Rusko

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan před odletem do Soči na schůzku se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem vyzval Rusko, aby v zájmu definitivní normalizace vzájemných vztahů bezodkladně zrušilo zbývající obchodní sankce proti Turecku. Potvrdil také, že s Putinem bude jednat o situaci v Sýrii.