Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

EET
Aktualizováno 24.3. 2017 20:29
O CO SE HRAJE?

Loterie EET: S účtenkami můžete soutěžit o tyto ceny! PŘEHLED

Ministerstvo financí v pátek představilo projekt účtenkové loterie. Ta má motivovat zákazníky, aby si od podnikatelů brali účtenky. Výhercům stát rozdá každoročně ceny za 65 milionů korun. Každý měsíc si vítěz odnese rovný milion!

Šetření vodou
Aktualizováno 24.3. 2017 16:07
varovná statistika

VODA DOCHÁZÍ: Domácnosti denně spotřebují stovky litrů

Voda se dříve nebo později stane nejcennější komoditou na celém světě. Její zásoby se každým rokem tenčí a lidstvo s ní přitom strašně plýtvají. Většina populace si neuvědomuje, že voda je drahá a lidé s ní vesele každý den plýtvají. Ministerstvo životního prostředí teď zveřejnilo, jaké jsou náklady na každodenní úkony, při kterých vodu používáme.

Firmě se daří

Škodovka má obrovské zisky, loni vydělala 25 miliard korun

Škoda Auto loni zvýšila čistý zisk o 34 procent na 951 milionů eur, tedy v přepočtu 25,7 miliardy korun. Tržby vzrostly o desetinu na rekordních 13,7 miliardy eur (370 miliard Kč).

Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Vzestupný trend

Hypotéky dál zdražují, průměrný úrok už se blíží dvěma procentům

Průměrná úroková sazba hypoték v únoru stoupla na 1,87 procenta z lednových 1,82 procenta. V listopadu a prosinci byla na minimu 1,77 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu.

Zachrání firmu?

Nabídky od soukromníků nestačí, OKD chce, aby ho koupil stát

Soukromí investoři nepředložili takovou nabídku, která by umožňovala reálně předpokládat schválení reorganizačního plánu a úspěšnou reorganizaci černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku. Tvrdí to ministerstvo financí na základě dopisu, který státní společnosti Prisko zaslalo během minulého týdne vedení těžební firmy. OKD podle resortu připustilo, že jednou z variant by mohl být i konkurz společnosti.

Elektroměr
Aktualizováno 21.3. 2017 13:15
bilance za 2016

Skupině ČEZ klesl minulý rok čistý zisk na 15 miliard!

Skupině ČEZ loni meziročně klesl čistý zisk o 29 procent na 14,6 miliardy korun. Tržby byly nižší o tři procenta a činily 203,7 miliardy Kč. Hospodářské výsledky dnes společnost zveřejnila na svém webu.

Návrat do zaměstnání

Češky s dětmi se těžko vracejí do práce, chybí zkrácené úvazky

Česko se aktuálně chlubí rekordně nízkou nezaměstnaností, kterou nám může většina Evropy jen závidět. Přesto je oblast, kde Česko naopak výrazně pokulhává.

rekordní čísla

Budvar loni vyrobil nejvíc piva v historii. Mohl i víc, už to nedokázal

Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionů hektolitrů piva, což je nejvíce v historii podniku. Za 11 let zvýšil pivovar výstav o 40 procent. Meziročně výstav vzrostl o 0,8 procenta. Mohl by být i vyšší, ale už to nešlo.

rozdělují zisk

To je prémie! Škoda dá každému zaměstnanci 45 tisíc korun navíc

pačlánek

Tipy pro motoristy

Koruna má posilovat. Vyplatí se koupit auto v zahraničí? RADY

Očekává se, že brzy skončí intervence vůči koruně, a proto by naše měna mohla začít posilovat. Už brzy bychom tak mohli vyrazit do zahraničí za ještě lacinějšími nákupy. Vyplatí se ale například koupit auto v cizině?