Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hypotéka
15.02.
Předčasné splacení

Hypotéky zdraží, varují odborníci! Může za to plán centrální banky

Podle ekonomů vážně hrozí, že banky zvýší úrokové sazby. Reagují tak na to, že Česká národní banka zvažuje zlevnit předčasné splacení hypoték. Záměrem je ulevit lidem, kteří si berou hypotéku, ale vše se může paradoxně obrátit právě proti nim. Banky tvrdí, že musejí náklady na předčasné splacení hypoték někam promítnout.

Donald Trump při proslovu na zasedání Valného shromáždění
aktualizováno 14.02.
americko-mexická hranice

Trump chce vyhlásit stav nouze. Potřebuje fond na stavbu zdi

Prezident USA Donald Trump podepíše zákon o financování úřadů a zároveň vyhlásí stav nouze, aby získal z jiných fondů peníze na zeď na hranicích s Mexikem. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů zvažuje, že vyhlášení nouzového stavu právně napadne.

Andre Babiš a Alena Schillerová po ideové konferenci
01.02.
rozpočet

Babiš zvažuje zvýšení daní a velké propouštění ve státní správě

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhla snížení počtu státních zaměstnanců o deset procent. Nebude se týkat ozbrojených složek, pedagogů a nepedagogických pracovníků, řekla na tiskové konferenci po dnešním jednání koaliční rady. Plánovaný schodek rozpočtu na příští rok 40 miliard korun označila za nepřekročitelné číslo. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) partneři nezávazně diskutovali o formách navýšení příjmů státního rozpočtu, zmínil například zdanění tvrdého alkoholu, pojišťoven nebo navýšení poplatků za těžbu surovin.

Prásk.tv píše:

Tomáš Plekanec a Lucie Vondráčková
čtěte o tématu finance na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Česká vlajka a vlajka EU
31.01.
kolik platíme?

Vyplatí se Česku členství v EU? Ministerstvo spočítalo, jak to je

Česká republika loni získala z rozpočtu Evropské unie o 45,3 miliardy Kč více, než do něj odvedla. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo financí. Předloni tzv. čistá pozice ČR činila 56 miliard Kč.

O2
29.01.
Hospodářské výsledky

Operátor O2 prozradil, jak vloni hospodařil. Vydělal přes 5 miliard

Největší tuzemský operátor O2 loni zvýšil konsolidované tržby o 0,8 procenta na 38 miliard korun. Čistý zisk firmě klesl o 2,5 procenta na 5,45 miliardy korun. Důvodem byly vyšší odpisy kvůli investicím do nákupu sportovních práv, transformaci IT systémů a investicím do sítí na Slovensku. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Jan Hamáček
27.01.
předsednictvo a výkonný výbor

Vedení ČSSD řešilo kandidáty pro evropské volby i kauzu Altner

Výrazné snížení rozpočtu, kandidátka pro volby do Evropského parlamentu a pozvánka pro Miloše Zemana na celorepublikový sjezd, to byla hlavní témata dnešního jednání předsednictva a výkonného výboru ČSSD v Hradci Králové.

Donald Trump na summitu G7
aktualizováno 26.01.
Spor o zeď

Trump ustoupil a uvolnil peníze pro vládní úřady. Na tři týdny

Americký prezident Donald Trump oznámil uvolnění financí pro vládní úřady po dobu tří týdnů. V projevu z Bílého domu prohlásil, že chce umožnit vyplacení zadržovaných mezd a zajistit normální chod úřadů vážně narušený rozpočtovou krizí.

Donald Trump
aktualizováno 04.01.
Nouzový režim

Sněmovna USA schválila peníze pro úřady. Trumpovi na zeď nedala

Americká Sněmovna reprezentantů schválila ve čtvrtek večer dvojici návrhů ukončujících nouzové fungování vládních úřadů. Krátce poté, co díky volbám získali ve sněmovně většinu demokraté, prosadili text, který má zajistit dostatek peněz pro většinu federálních úřadů do konce září. Bílý dům nedlouho před hlasováním varoval, že poradci prezidenta Donalda Trumpa doporučili návrhy vetovat.

Boj s dluhy
aktualizováno 04.01.
Odborníci radí

Jak se vymanit z povánočních dluhů? Osm jednoduchých kroků

Necelá pětina Čechů si půjčuje na vánoční dárky. Jenže velkou část z nich čeká v lednu nepříjemné zjištění, kdy si uvědomí, že neví, jestli budou schopni vzniklé dluhy splácet. Pokud se v podobné situaci ocitáte i vy, přečtěte si několik rad, jak z dluhové pasti co nejrychleji ven.

Místnost senátu
20.12.
karenční doba

Senátoři se zastali firem. Odmítli proplácení nemoci od prvních dnů

Senát odmítl novelu zákoníku práce, podle níž by firmy měly platit zaměstnancům od července náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Podle kritiků ke zrušení karenční doby není důvod, zaměstnavatele by to příliš zatížilo.