Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prezidenští kandidáti
aktualizováno 09.01.
Prezidentské volby

Kandidáti na Hrad o majetku: Kdo bere víc a kdo bydlí v podnájmu?

Jaký majetek vlastní prezidentští kandidáti? Redaktoři TV Nova se zájemců o Hrad ptali třeba na to, kolik měsíčně vydělávají. A zatímco někteří disponují stovkami milionů korun, další bydlí v podnájmu a splácí hypotéky.

Prezidenští kandidáti - finance
03.01.
prezidentské volby

Kdo má na účtu miliony a kdo dluhy? Majetek kandidátů

Apartmán v Chorvatsku, byty v Praze nebo luxusní vůz Maybach v hodnotě tří milionů. I to se objevilo v soupisu majetku, který prezidentští kandidáti přiznali TN.cz. Kandidáti ale mají i dluhy, nejčastěji splácejí hypotéky.

Peníze
22.12.
Obří státní dluh

Půjčka nahradí jinou půjčku. Státní dluh nás vyjde na 351 miliard

Ministerstvo financí bude příští rok potřebovat na financování státního dluhu 351,6 miliardy korun. Úřad to dnes uvedl s odkazem na zveřejněnou Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2018. Letos počítá MF podle aktualizace strategie z června s 290,9 miliardy korun na financování státního dluhu.

Prásk.tv píše:

S tebou mě baví svět - 16
čtěte o tématu finance na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Sněmovna
19.12.
ANO ustoupilo

Poslanci řeší rozpočet, přidají 3,3 miliardy na sociální služby

ANO, ČSSD a KDU-ČSL se dohodly na přidání 3,3 miliardy korun na sociální služby. Těsně před hlasováním o úpravách státního rozpočtu to ČTK a České televizi řekla místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD Kateřina Valachová. Bez zvýšení prostředků na sociální služby nejméně o tři miliardy korun nechtěli lidovci a ČSSD podpořit rozpočet jako celek.

Sociální odvody na děti
12.12.
Sociální podpora

Téměř třetina HDP v Evropě jde na dávky, takhle je na tom Česko

Skoro třetinu HDP dávají evropské státy každoročně na sociální systém. Nejvíce vynakládají na sociální dávky Francie, Dánsko a Finsko. Na opačném konci jsou pak Rumunsko a pobaltské státy. Největší díl připadá na penze a nemocenské.

důchody
aktualizováno 10.12.
Kolik si koupí potravin?

Důchodci dostanou přidáno. SROVNÁNÍ s okolními zeměmi

Navýšení důchodů v příštím roce bude jedno z nejvýraznějších, důchodci dostanou přidáno 475 korun. Oproti některým okolním státům sice jsou důchody v Česku vyšší, zároveň tady ale máme dražší potraviny. Jinak je tomu třeba v Německu.

Ivan Pilný
aktualizováno 05.12.
jednání Sněmovny

Sněmovna schválila údaje státního rozpočtu na příští rok

Sněmovna dnes v prvním čtení schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Jde o jeho příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání. Navrhovaný schodek má proti letošnímu schválenému schodku klesnout o deset miliard korun na 50 miliard korun. Neprošel návrh TOP 09 vrátit návrh rozpočtu vládě k přepracování, aby snížila výdaje a schodek o 22,4 miliardy korun.

Volby
aktualizováno 28.11.
Úspěšné strany

Peníze za volby dostane od státu 10 stran. Rozdělí si půl miliardy

Deset stran a hnutí, které si letos nejlépe vedly ve volbách do Sněmovny, by mělo od státu dostat zhruba 482 milionů korun na úhradu volebních nákladů. Vyplývá to z usnesení, které dnes schválila Sněmovna na návrh svého mandátového a imunitního výboru.

Otec tří dětí trpěl rakovinou tlustého střeva! Pomohl mu Dobrý anděl
25.11.
těžký osud

Otec dětí trpěl rakovinou tlustého střeva! Pomohl Dobrý anděl

Každý druhý člověk, který bojoval s rakovinou, se pak i nadále potýká s trvalými následky po onkologické léčbě. Ty ale zatěžují i po zdárném vyléčení celou rodinu, hlavně finančně. Jedním z takových je i pan Jan, který má tři děti.

Křivka EKG
24.11.

Zdraví je to nejcennější, co máte – pojistěte ho

Stal se vám úraz nebo jste onemocněli? Pojištění slouží právě k pokrytí výpadku příjmu.