Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš
aktualizováno 08.12.
Politická hádanka

Opře se Babišova vláda o SPD a komunisty? Příští dny napoví!

Bude Andrej Babiš vládnout s tolerancí komunistů a SPD Tomia Okamury? Následující dny hodně napoví. Dnes zasedal výkonný výbor komunistů a zítra má pro změnu celostátní sněm SPD Tomia Okamury. Právě tyto strany společně hlasovaly například při ustavování nové sněmovny.

Příchod poslanců do Sněmovny - 9
aktualizováno 04.12.
Taktická porada

Ministři Babišovy vlády se sešli. Budou chtít podporu od ODS

Dnes poprvé se sešli budoucí ministři zamýšlené menšinové vlády Andreje Babiše. Neoficiální jednání trvalo celé dopoledne. O čem byla řeč?

Babiš vybral ministry
aktualizováno 03.12.
Potvrzená jména

Známe všechny nové ministry! Tohle má být Babišova vláda

Andrej Babiš představil všechny kandidáty na ministry své menšinové vlády. V kabinetu má zasednout deset mužů a čtyři ženy. Babiš zároveň odmítl, že by ministry vybíral sám.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Německý spolkový sněm
01.12.
Nemají vládu

Politická krize v Německu: Žádná koalice neexistuje, tvrdí Schulz

Politická vyjednávání o budoucnosti Německa pokračují. Zprávy o tom, že se sociální demokraté dohodli s konzervativci a budou jednat o pokračování koalice, ale vyvrátil předseda SPD Martin Schulz. Podle něj by se mělo jednat i o dalších alternativách.

Bohuslav Sobotka - 1
29.11.
Končící premiér

Sobotka bude jen poslancem. Popsal nejhorší moment své vlády

Odcházející premiér Bohuslav Sobotka je profesionálním politikem prakticky celý dospělý život. Jako premiér byl na vrcholu, teď jeho politická kariéra uvadá a vybrala si daň i v osobním životě.

Zeman pověřil Babiše sestavením vlády
27.11.
Zemětřesení na ministerstvech

Babiš představí Zemanovi vládu, jména tají. Vymění také úředníky

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se má v úterý sejít s prezidentem Milošem Zemanem, aby mu představil členy svého kabinetu. Konkrétní kandidáty už má, zatím ale většinu jmen tají. Spekuluje se také o možném zemětřesení na úřadech.

Mikuláš Bek
01.11.
vadí mu hnutí ANO

Babiš nabídl rektoru Bekovi post ministra školství. Dostal košem

Rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek dostal od Andreje Babiše nabídku, aby řídil ministerstvo školství. Bek ji ale odmítl s tím, že chce dokončit mandát v čele univerzity. S informací přišel Respekt.cz.

Bohuslav Sobotka
aktualizováno 23.11.
co nás čeká?

Vláda schválila řadu zákonů, které se týkají všech. PŘEHLED

Vláda dnes schválila řadu kroků a opatření, která více či méně zasáhnou do života každého obyvatele země. Od zemědělců, kterým přidala na dotacích, přes peníze na stavbu základních škol, třeba až po obnovu Krušných hor za čtyři miliardy.

Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš
aktualizováno 11.11.
vyhození ministři

Sobotka odvolal dva ministry, plně vyhověl Babišovým přáním

Avizované personální změny ve vládě jsou nakonec jen dvě - končí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier. Oznámil to premiér Bohuslav Sobotka i se jmény náhradníků.

Jiří Dienstbier
aktualizováno 10.11.
kdo poletí ven?

ČSSD pere špinavé prádlo: Puč, mafie, pračka peněz, nadávky

Kvůli plánovaným změnám ve vládě se mezi sociálními demokraty rozhořel tvrdý boj bez servítků. Začal ho ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier, když z plánů na své odvolání obvinil "pražskou mafii", "pučisty" a "pračku peněz". Přivolal tak na sebe vzápětí hněv Michala Haška.