Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pistole
12.08.
zbrojní průkaz

Češi se ozbrojují jako nikdy dřív! Mají velký strach z budoucnosti

Počet držitelů zbrojních průkazů v Česku raketově roste. Jen za první pololetí letošního roku jich přibylo o 1400 víc, než za celý loňský rok. Lidé se podle zkušebních komisařů obávají bezpečnostní situace v Evropě a také toho, že bude získání průkazu v budoucnu složitější. Už před týdnem začala u zkoušek platit nová pravidla.

Rekonstrukce bitvy
aktualizováno 27.05.
nová nařízení

Skončí rekonstrukce bitev? Ohrožuje je směrnice o zbraních

Nová evropská směrnice, která se týká zbraní, dopadá nejen na samotné uživatele. Na rekonstrukci z druhé světové války mezi ruskou a německou armádou se do Malých Svatoňovic vydali i policisté. Kontrolovali potřebná povolení na zbraně i jejich stav.

Milan Chovanec s opakovačkou Winchester
aktualizováno 10.02.
Návrh poslanců

Chovanec chce právo na zbraň zakotvit v Ústavě. Jde proti EU

Návrh Milana Chovance zakotvit právo držet zbraň do ústavy má podporu čtyřiceti poslanců ze čtyř stran. Ministr vnitra tím chce podpořit legální držitele zbraní. A to přesto, že Evropská komise se chystá naopak počet zbraní mezi lidmi omezit. Kritici ale jeho nápad považují za populismus.

Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Češi zbrojí - ilustrační foto
aktualizováno 20.11.
Prudký nárůst

Češi se ozbrojují čím dál víc! Zbrojní průkaz má už 300 tisíc lidí

Ozbrojených Čechů v minulých letech ubývalo, jenže v posledních měsících jejich počet začal stoupat a podle statistik by držitelů zbrojního průkazu v Česku mělo být letos více než 300 tisíc. Největší meziroční nárůst je ve Zlínském kraji, a to o více než 100 procent.

Miloš Zeman a Mnichov
aktualizováno 23.07.
Anketa Reakce politiků

Zeman o útoku: Občané mají mít právo ozbrojit se! SOUHLASÍTE?

Prezident Miloš Zeman páteční útok v Mnichově ostře odsoudil. Podle něj šlo o teroristický čin. Masakr v Německu ho opět utvrdil v názoru, že lidé by měli mít právo vlastnit zbraň. Čeští politici s jeho názorem ale vesměs nesouhlasí.

Češi zbrojí - ilustrační foto
29.05.
bezpečí a jistota?

Zájem o zbrojní průkazy trhá rekordy. Na dračku jdou i zbraně

V Česku žádá stále více lidí o zbrojní průkaz, a v mnoha krajích se počet žadatelů zvýšil více než dvojnásobně. Lidé se prostě bojí o vlastní bezpečí, navíc se zpřísnila i evropská legislativa, ale na druhou stranu se zvýšil i zájem o střelbu jako o koníček.

Zbraň
aktualizováno 12.02.
nebezpečná zábava

Muž střílel z okna na lesní cestu. Už přišel o průkaz i zbraně!

Policie odebrala zbrojní průkaz muži z Horní Orlice na Orlickoústecku. Toho viní, že střílí z okna svého domu směrem k hojně využívané lesní cestě. Při domovních prohlídkách u něj navíc kriminalisté našli desítku nelegálně držených zbraní.

Pistole
28.01.
Zpřísnění pravidel

Získat zbrojní průkaz bude těžší, schválili poslanci

Pravidla pro legální držitele střelných zbraní se možná o něco zpřísní. Vládní novela o zbraních a střelivu, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna, by zkrátila platnost zbrojního průkazu z deseti na pět let, dala lékařům právo nahlížet do registru zbraní a zvýšila by pravomoci policie.

1813900
aktualizováno 06.12.
Češi zbrojí

Zájem o zbraně raketově stoupá. Tyhle zbraně Češi nakupují

V Česku výrazně stoupá zájem o zbraně. Lidé si kupují pistole, poloautomatické pušky, ale i nože, teleskopické tyče nebo pepřové spreje. Největší zájem je o zbraně, na které není potřeba zbrojní průkaz, tedy například plynové pistole. O stovky procent také narostl počet žádostí o zbrojní průkazy.

Peníze
03.11.
úplatky

Zbrojní průkazy prý rozdával za peníze, hrozí mu 6 let

Zlínský zkušební komisař je podezřelý, že za úplatu vydával lidem zbrojní průkazy. Policisté z oddělení hospodářské kriminality ho obvinili z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Zatím mu prokázali dva takové případy.