Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž s pistolí Ilustrační snímek
06.12.
Novela neprošla

Zasáhnout se zbraní k zajištění bezpečnosti ČR? Senát to zamítl

Legální držitelé zbraní nedostanou právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti státu. Změnu měla přinést novela ústavního zákona o bezpečnosti, Senát to dnes ale po mnohahodinovém projednávání neschválil. Změna by podle odpůrců novely byla nepotřebná a zneužitelná.

Pistole
12.08.
zbrojní průkaz

Češi se ozbrojují jako nikdy dřív! Mají velký strach z budoucnosti

Počet držitelů zbrojních průkazů v Česku raketově roste. Jen za první pololetí letošního roku jich přibylo o 1400 víc, než za celý loňský rok. Lidé se podle zkušebních komisařů obávají bezpečnostní situace v Evropě a také toho, že bude získání průkazu v budoucnu složitější. Už před týdnem začala u zkoušek platit nová pravidla.

Rekonstrukce bitvy
aktualizováno 27.05.
nová nařízení

Skončí rekonstrukce bitev? Ohrožuje je směrnice o zbraních

Nová evropská směrnice, která se týká zbraní, dopadá nejen na samotné uživatele. Na rekonstrukci z druhé světové války mezi ruskou a německou armádou se do Malých Svatoňovic vydali i policisté. Kontrolovali potřebná povolení na zbraně i jejich stav.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Milan Chovanec s opakovačkou Winchester
aktualizováno 10.02.
Návrh poslanců

Chovanec chce právo na zbraň zakotvit v Ústavě. Jde proti EU

Návrh Milana Chovance zakotvit právo držet zbraň do ústavy má podporu čtyřiceti poslanců ze čtyř stran. Ministr vnitra tím chce podpořit legální držitele zbraní. A to přesto, že Evropská komise se chystá naopak počet zbraní mezi lidmi omezit. Kritici ale jeho nápad považují za populismus.

Češi zbrojí - ilustrační foto
aktualizováno 20.11.
Prudký nárůst

Češi se ozbrojují čím dál víc! Zbrojní průkaz má už 300 tisíc lidí

Ozbrojených Čechů v minulých letech ubývalo, jenže v posledních měsících jejich počet začal stoupat a podle statistik by držitelů zbrojního průkazu v Česku mělo být letos více než 300 tisíc. Největší meziroční nárůst je ve Zlínském kraji, a to o více než 100 procent.

Miloš Zeman a Mnichov
aktualizováno 23.07.
Anketa Reakce politiků

Zeman o útoku: Občané mají mít právo ozbrojit se! SOUHLASÍTE?

Prezident Miloš Zeman páteční útok v Mnichově ostře odsoudil. Podle něj šlo o teroristický čin. Masakr v Německu ho opět utvrdil v názoru, že lidé by měli mít právo vlastnit zbraň. Čeští politici s jeho názorem ale vesměs nesouhlasí.

Češi zbrojí - ilustrační foto
29.05.
bezpečí a jistota?

Zájem o zbrojní průkazy trhá rekordy. Na dračku jdou i zbraně

V Česku žádá stále více lidí o zbrojní průkaz, a v mnoha krajích se počet žadatelů zvýšil více než dvojnásobně. Lidé se prostě bojí o vlastní bezpečí, navíc se zpřísnila i evropská legislativa, ale na druhou stranu se zvýšil i zájem o střelbu jako o koníček.

Zbraň
aktualizováno 12.02.
nebezpečná zábava

Muž střílel z okna na lesní cestu. Už přišel o průkaz i zbraně!

Policie odebrala zbrojní průkaz muži z Horní Orlice na Orlickoústecku. Toho viní, že střílí z okna svého domu směrem k hojně využívané lesní cestě. Při domovních prohlídkách u něj navíc kriminalisté našli desítku nelegálně držených zbraní.

Pistole
28.01.
Zpřísnění pravidel

Získat zbrojní průkaz bude těžší, schválili poslanci

Pravidla pro legální držitele střelných zbraní se možná o něco zpřísní. Vládní novela o zbraních a střelivu, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna, by zkrátila platnost zbrojního průkazu z deseti na pět let, dala lékařům právo nahlížet do registru zbraní a zvýšila by pravomoci policie.

1813900
aktualizováno 06.12.
Češi zbrojí

Zájem o zbraně raketově stoupá. Tyhle zbraně Češi nakupují

V Česku výrazně stoupá zájem o zbraně. Lidé si kupují pistole, poloautomatické pušky, ale i nože, teleskopické tyče nebo pepřové spreje. Největší zájem je o zbraně, na které není potřeba zbrojní průkaz, tedy například plynové pistole. O stovky procent také narostl počet žádostí o zbrojní průkazy.