Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Černobílá koupelna
03.07.
spouštěč migrény

Máte doma černobílé dlaždice? Hrozí vám prudká bolest hlavy

Trpíte na bolesti hlavy? Dejte si pozor na zářivé světlo a barvy. Migrénu může mimo jiné vyvolat stres, změna počasí, nedostatek spánku a také řada věcí, které by vás možná ani nenapadly - třeba bíločerné dlaždice na podlaze.

Žena s vínem
25.06.
pozor na to

Dámy, pijete červené víno? Zaděláváte si na vážné problémy

Jedním z nejběžnějších spouštěčů migrény jsou potraviny. Nejčastěji to bývá čokoláda nebo alkohol. Daleko nebezpečnější je přitom červené víno než bílé. A to hlavně u žen.

Bolest hlavy
02.06.
Nepleťte si!

Bolest hlavy, nebo migréna? Rozdíl je veliký. I v léčbě

Bolestí hlavy trpí čas od času každý z nás. Poznáte však rozdíl mezi obyčejnou bolestí hlavy a migrénou? To, co mnozí z nás považují za těžkou migrénu, bývá často právě „jen“ bolest hlavy. Co vlastně prožívá člověk trpící migrénou?

Prásk.tv píše:

Bolest hlavy
čtěte o tématu bolest hlavy na Prásk.tv
Kocovina - ilustrační foto
01.01.
tipy čtenářů

ANKETA: Jak úspěšně přežít kocovinu? Tohle zmírní následky

Mnoho lidí se do nového roku probudí s pořádnou kocovinou. Bujaré silvestrovské oslavy se dovedou na našem organismu pořádně podepsat. Receptů na to, jak se zbavit kocoviny, existuje ohromné množství, každému totiž zabírá něco jiného.

Lékaři provádí endoskopické vyšetření - Ilustrační
09.02.
video endoskopické vyšetření

Ženu probudila silná bolest hlavy a škrábání, nález překvapil i doktory

Z ničeho nic probudila ženu uprostřed noci neuvěřitelná bolest hlavy a škrábavý, svědivý pocit, který nemohl být normální. A žena se skutečně nespletla, po vyšetření v nemocnici se doktor podivil, když z její hlavy vytáhl živého švába.

Bolest hlavy
11.12.
Proč to tak je?

Bolí vás z vína hlava? Jednoduchý trik, jak se tomu vyhnout

Kdo má rád víno, určitě to zná. Pokud člověk vypije víc skleniček, ráno se vzbudí s pořádnou bolestí hlavy. Proč tomu tak je? A jak to udělat, abychom nám druhý den hlava netřeštěla?

Bolest hlavy
04.06.
Vědecká studie

Migrénu nepodceňujte! Zvyšuje riziko srdeční choroby o 50 %

Asi každého někdy bolí hlava, většina lidí si ale nedokáže představit migrénu. Pro takové mají vědci další špatnou zprávu. Ženy s migrénou mají totiž větší pravděpodobnost, že zemřou na srdeční chorobu, tvrdí nová studie.

Jak se vypořádat se stresem? - 1
30.04.
Tajemství relaxace

STRES je tichý zabiják, bojujte s ním! 10 RAD, jak se ho zbavit

Moderní život přináší mnoho výhod, ale zároveň na nás klade úplně nové nároky. Emoční a psychologické tlaky, společně s finančními a pracovními obavami vás mohou držet ve stavu neustálého napětí. Stres vás může zdržovat, obtěžovat, dokonce i úplně přemoct. Naštěstí existují účinné způsoby jak se stresu zbavit.

Bolest hlavy u dětí
10.04.
Jak poznat migrénu u dětí

Migréna se netýká jen dospělých. Trpí jí i děti a ani o tom nevíte

Záchvaty migrény se zdaleka netýkají jen dospělých, potýkají se s nimi i děti. První bolesti hlavy v souvislosti s migrénou přitom postihují děti už před desátým rokem.

Muž měl v hlavě hnízdo červů
aktualizováno 08.04.
bolest hlavy

Muže bolela hlava. Našli mu v ní tucet červů, kteří ho zachránili

Muž si stěžoval na bolesti hlavy a teprve u lékaře zjistil, že ji způsobili červi, které měl v ráně. Paradoxně ho ale larvy zachránily před smrtelnou infekcí.