Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chřipka
17.04.
Tragická bilance

Chřipka letos zabila přes 200 lidí, dvakrát víc než loni! Umíraly i děti

Na chřipku letos v Česku zemřelo 225 lidí, mezi nimi i děti. Drtivá většina obětí jsou ale senioři. Celkem přijali lékaři 644 závažně nemocných pacientů. Nemocnost i nadále klesá, chřipková sezóna je podle odborníků už u konce.

Dívka s léky
29.03.
Konečně

Dobrá zpráva! Epidemie chřipky končí, nemocnost klesla o čtvrtinu

Letošní epidemie chřipky je u konce, oznámili hygienici. Za poslední týden klesla nemocnost téměř o čtvrtinu, pacientů je průměrně 1060 na 100 tisíc obyvatel.

Nemocná žena
19.03.
trvá už dva měsíce

Zhorší epidemii chřipky současné mrazy? Zabila už víc lidí než loni!

Letošní chřipková epidemie, která trápí Českou republiku už dva měsíce, pozvolna ustupuje. V některých krajích ale nemocných stále přibývá. Současné mrazivé počasí by ale počet nemocných zvýšit neměl.

Prásk.tv píše:

Kim Kardashian a Kanye West - 1
čtěte o tématu chřipka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kupujete nový televizor? S prodlouženou zárukou od výrobce můžete ušetřit.

Aktuální nástup vysílání ve formátu DVB-T2 znamená pro většinu domácností nutnost změny. Buď musí doplnit televizor dalším zařízením, nebo pořídit zcela nový.

Chřipka
16.03.
Konečně

Dobrá zpráva! Epidemie chřipky ustupuje, počet nemocných klesl

Epidemie chřipky začala ustupovat. Po dlouhých týdnech, kdy počet nemocných neustále narůstal, konečně mírně klesl. Vyšší nemocnost zůstává v Jihomoravském, Moravskoslezském a Libereckém kraji.

Nemocná žena
aktualizováno 10.03.
horší než loni

Chřipka má na svědomí už 98 životů. Není to konec, varují lékaři

Chřipková epidemie si letos vyžádala už bezmála sto mrtvých. Podle státního zdravotního ústavu poprvé po několika týdnech klesl počet nově nemocných. Kvůli současnému oteplení ale zatím není vyhráno. Epidemie může trvat ještě minimálně dva týdny. Loni kvůli závažnému průběhu chřipkového onemocnění zemřelo 114 lidí, letošek by mohl vysoké číslo překonat.

Chřipka
09.03.
epidemie pokračuje

Chřipka v Česku znovu zabíjela. Hygienici řekli, na co si dát pozor

Chřipka v Česku v uplynulém týdnu znovu zabíjela. I přes mírný pokles nemocnosti epidemie stále pokračuje na celém území. V loňském roce přitom epidemie chřipky skončila už na začátku února.

Oteplení
aktualizováno 05.03.
teplotní rozdíly

Prudké oteplení je nebezpečné! Na tohle si dejte pozor, varují lékaři

Nejen led, ale i sníh může komplikovat dopravu v Česku během následujících hodin. Napadnout může až deset centimetrů. Postupně se ale bude oteplovat a prudký vzestup teplot bychom neměli podceňovat hlavně v oblékání. Zvyšuje se tím riziko onemocnění chřipkou.

Chřipka
aktualizováno 02.03.
top 10 Pravda vs. lež

Pomůže vám při chřipce citron a teplo? Tohle jsou nejčastější mýty!

Epidemie chřipky vrcholí. Zemřely desítky Čechů a lidé dál zoufale hledají zaručené recepty, jak se této nemoci vyhnout, popřípadě ji rychle zlikvidovat. Pozor ale na časté mýty.

Chřipka
aktualizováno 26.02.
chřipková epidemie

Chřipce v Praze podlehlo už 10 lidí. Nejvíc trpí děti a důchodci

Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) hlásí za letošní chřipkovou sezónu už 10 úmrtí v důsledku chřipkového onemocnění. Stanice o tom informovala v pondělí v rámci aktualizace statistik chřipkové epidemie.

Karel Gott
aktualizováno 26.02.
zdravotní problémy

Karel Gott stále není úplně fit. Ze špitálu poslal fanouškům vzkaz

Karel Gott stále není úplně fit. Zůstává v nemocnici, kde před více než týdnem skončil kvůli chřipce. A lékaři jsou nadále obezřetní, vyšetření totiž podle Blesk.cz poukázaly na další problémy.