Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nový zákon

Igelitky zdarma v obchodech skončí, zůstanou jen malé sáčky!

Senát schválil novelu zákona o obalech, která od příštího roku znemožní zákazníkům získat v obchodech zadarmo plastové tašky, v nichž by si mohli odnést zboží. Bezplatné by mohly zůstat jen tenké sáčky, například na pečivo či masné výrobky.

Ochrana životního prostředí

Ekologové zuří: Trump zrušil Obamova ekologická nařízení

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal exekutivní nařízení, které ruší či omezuje regulaci zavedenou jeho předchůdcem v úřadu Barackem Obamou k ochraně životního prostředí. Trumpova administrativa už dříve uvedla, že přísná omezení brání v činnosti například těžařům ropy či uhelným společnostem a připravuje tisíce Američanů o práci.

připomínka změn klimatu

Česko se ponoří do tmy! Města zhasnou, bude Hodina Země!

Praha, Ostrava, Jihlava, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Liberec a další desítky měst a obcí Česka se v sobotu večer ocitnou bez světla. Ekologická akce s názvem Hodina Země letos oslaví už desáté narozeniny a každým rokem získává na oblibě po celém světe. Datum té letošní je sobota 25. března od 20:30 do 21:30. Zapojte se do ní i vy!

Prásk.tv píše:

Palmový olej - 1
čtěte o tématu ekologie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Ropná skvrna na Vltavě - 1
Aktualizováno 11.3. 2017 15:54
galerie obří skvrna

Ropná skvrna na Vltavě měla stovky metrů!

Na Vltavě se v sobotu kolem poledne objevila ropná skvrna. Hasiči na místě zasahovali s nornými stěnami, aby zabránili šíření nebezpečné látky.

Miloš Zeman - 3
Aktualizováno 10.3. 2017 15:30
Využil právo veta

Prezident vetoval další zákon! Blokuje novelu o ochraně přírody

Prezident Miloš Zeman v pátek využil práva veta a jak avizoval dopředu, vrátil Poslanecké sněmovně zákon o ochraně přírody a krajiny. Už v únoru na půdě Sněmovny poslance vyzýval, aby schválili senátní verzi zákona, která zaváděla mírnější opatření, než původní poslanecký návrh. Sněmovna ale jeho přání nevyslyšela.

Prefabrikované moderní domy Coodo - 5
Aktualizováno 1.3. 2017 12:54
Bydlení budoucnosti

Domek postaví za pár hodin. Dá se i sbalit a přestěhovat jinam

Německá firma vyrábí domky, které můžete postavit za pár chvil. Zároveň je lze přemístit, pokud se budete stěhovat. Hodí se do města, ale i na odlehlé místa.

Bydlení v iglú domě - 16
Aktualizováno 27.2. 2017 13:08
ekologický domek

Rodina postavila eko dům pod skleněnou kopulí! Kvůli zelenině!

Manželé Marie a Benjamin dali nahlédnout do jejich nádherného domu, který připomíná ledové iglú. Na ostrově Sandhorney za polárním kruhem ho postavili pro sebe a své čtyři děti, pro které chtěli ekologický domov. Dům tak přikryli skleněnou kopulí.

KOŘENÍ: Chytrá lavička

Jedovatá mlha, přes kterou často není vidět. Zkušenosti se smogem má nejspíš každý z nás.

Jdou příkladem?

Stát prosazuje ekologická auta. Ministři je přitom sami nepoužívají

Smog, který už několik týdnů trápí Česku republiku, rozvířil debatu o tom, jak mu předcházet. Politici nahlas mluvili o tom, jak by se měli zejména řidiči aut chovat zodpovědněji. Ale oni sami, ministry nevyjímaje, většinou jezdí v autech se spalovacími motory, které mají k pojmu - ekologický - daleko

Auto s alternativním pohonem
Aktualizováno 25.1. 2017 20:34
Smogová situace

Chovejte se ekologicky, hřímá radnice. Příkladem ale nejde

Smog dál trápí Českou republiku. Na Ostravsku se dnes situace znovu zhoršila a meteorologové tam vyhlásili stupeň regulace. A o kvalitě ovzduší dnes jednala i vláda. Podle premiéra Sobotky a ministra životního prostředí Brabce by se o ochranu obyvatel měly víc starat radnice.