Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výstavba D1
aktualizováno 18.01.
Ekologové uspěli

Stavba dálnice D1 se zastaví. Auta musejí ustoupit zvířatům!

Stavba posledního úseku D1 kolem Přerova se musí zastavit. Soud totiž vyhověl žádosti o odklad, kterou podali ekologové. Žalobou napadli udělení výjimek z ochrany dvaceti šesti zvláště chráněných živočichů.

Nákup v plastových taškách
aktualizováno 17.12.
ekologický problém

Konec "igelitek" v obchodech zdarma! Brzy za ně budeme platit

S novým rokem přichází změna pro tuzemské obchody i zákazníky. Díky letošní novele zákona o obalech se Česko od 1. ledna 2018 připojí k zemím zpoplatňujícím a omezujícím využití plastových tašek. Zatímco ve velkých obchodních řetězcích s potravinami jde už několik let o běžnou praxi, například ve večerkách je poskytování plastových tašek zdarma stále rozšířené.

Těžba ropy
aktualizováno 13.12.
Klimatická konference

Konec těžby ropy a uhlí? Politici ani firmy už ji nebudou podporovat

Světoví politici, bankéři a investoři se na klimatické konferenci v Paříži dohodli na velkých změnách. Přestanou podporovat těžbu ropy nebo uhlí a budou tlačit na ekologičtější chování firem. Chtějí tak zmírnit dopady změny klimatu.

Prásk.tv píše:

Balónek
čtěte o tématu ekologie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Hostětín
01.12.

VÍKEND: Nejekologičtější vesnice v Česku

Když před pár lety navštívil princ Charles Česko, stálo mu za to trmácet se přes 300 kilometrů na moravsko- slovenské pomezí.

Ekologické minidomečky Ecocapsule - 3
22.11.
galerie a video moderní technologie

Slováci staví bydlení budoucnosti. Eko domky mají tvar vajíčka

Ekologie začíná být čím dál tím více diskutovaným tématem. Toho využívají architekti po celém světě, nyní už i na Slovensku. Slováci budují Ecocapsule - nevšední mini bydlení, které má zaoblené tvary a nejvíce připomíná vejce.

Nákup
21.11.
ekologický problém

Jídlo v Česku často skončí v koši! Plýtvání ale škodí i peněžence

Plýtvání potravinami je velkým problémem i v Česku. Podle průzkumu lidé nejčastěji vyhodí jídlo, které se zkazí. V odpadkovém koši také často skončí zbytky jídla.

Kolik stojí nové byty a domy v Česku? VELKÉ SROVNÁNÍ PO KRAJÍCH
aktualizováno 13.11.
Bydlení prodraží

Nové byty budou ještě dražší! Kvůli ekologickým požadavkům

Nové byty nejspíš podraží. Od ledna totiž začnou platit nová pravidla pro povolování staveb. Projdou jen takové projekty, které budou energeticky úsporné. A právě takové požadavky budou podle stavebních firem dál tlačit ceny nahoru.

Kolečko se štice zařezalo do těla! - 4
04.11.
smutný úlovek

Adama čekal šok! Ulovil štiku, která vyrostla v plastovém odpadu

Adam Turnbull se vydal lovit ryby do kanadské řeky Saskatchewan v provincii Alberta. Ze svého úlovku zůstal v šoku. Na konci udice uviděl štiku, která měla okolo těla zařezané plastové kolečko.

Bydlení budoucnosti - 1
03.11.
Jižní Korea

Bydlení budoucnosti. Postaví soběstačné město pro 77 tisíc lidí

Prostor a zdroje jsou omezené. Lidé však potřebují stále více energie a vody pro život, stejně jako surovin a místa na stavbu. V Jižní Koreji postaví město, které bude energeticky úplně soběstačné. Bydlení v něm najde 77 tisíc lidí.

Bydlení v poušti - 6
31.10.
galerie a video krásné bydlení

Žena si postavila přírodní domek v poušti. Pomohli jí dobrovolníci

Lisa Starrová se rozhodla změnit svůj život. Odstěhovala se z ruchu velkoměsta a koupila si pozemek v národním parku Joshua Tree v Kalifornii. Za pomoci dobrovolníků postavila přírodní domek uprostřed pouště.