Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Smrt v hotelu Belvedere
Aktualizováno Předevčírem 08:42
nečekané zjištění

Mirka v chorvatském hotelu zabilo zábradlí, tohle o místě řekli turisti!

Hotel Belvedere v chorvatském letovisku Opatija, kde tento týden přišel o život turista z Česka, je v konkursním řízení a po letní sezóně se má prodávat, informuje portál Vijesti.hr. Podle turistů stav budovy není vůbec v pořádku a potřeboval by rozsáhlou rekonstrukci.

Nevyhovující potraviny
Aktualizováno 18.7. 2017 19:37
velký přehled zdravotní riziko

Pozor, všechny tyto potraviny jsou nebezpečné, můžete je mít doma!

Státní veterinární správa (SVS) varuje před zdraví nebezpečnými potravinami, které se objevily na českém trhu. Kromě závadného medu nebo chia semínek vám mohou problémy způsobit třeba i masné potraviny, ve kterých nyní kontroloři našli bakterie salmonely.

Petúnie
Aktualizováno 13.7. 2017 11:33
genetická modifikace

Máte doma vícebarevné petúnie? Za jejich prodej je pokuta 500 tisíc

Před rizikovými petúniemi, které se dostaly na český trh, varuje Ministerstvo životního prostředí (MŽP). Ukázalo se totiž, že ty s oranžovými, ale i vícebarevnými květy mohou být geneticky modifikované. A za prodej takových rostlin hrozí v Česku pokuta až půl milionu korun.

Prásk.tv píše:

Jenni Morton-Humphreysová
čtěte o tématu prodej na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

Zákon mate lidi

Budou mít obchody 5. a 6. července otevřeno? Je to chaos!

V otevíracích dobách obchodů panuje chaos. Zatímco na některé svátky musí mít supermarkety ze zákona zavřeno, na další volné dny se zákaz nevztahuje. Jak je to s červencovými svátky?

samosběr a prodej

Sezóna borůvek startuje! Kde už je koupíte a za kolik? PŘEHLED

Sezóna jahod pomalu končí a střídá ji sezóna borůvek. Pokud zrovna nechcete pročesávat lesy a hledat, kde se už modrají keříky, můžete vyrazit na samosběr k soukromníkům, nebo si borůvky rovnou koupit.

Platy prodavačů
Aktualizováno 19.6. 2017 15:56
výhodnější podmínky

Platy prodavaček rostou! Nejvíc láká Lidl, více peněz nabízí i Albert

Obchodní řetězec Albert navýší od července mzdy zaměstnancům pracujícím v provozu (tedy i pokladním) o pět procent. Jedná se už o druhé navýšení mezd v letošním roce. Více peněz letos pokladní dostaly i v Penny Marketu nebo třeba Lidlu, který platy navýšil dokonce 25 procent. A od července si výrazně přilepší i pokladní v Tescu.

Dražby automobilů a vybavení
Aktualizováno 16.6. 2017 21:10
věci z exekuce

DRAŽBY: Kupte auto za pár tisíc! Nebo levně vybavte svůj dům

Sháníte levně osobní auto, dodávku nebo dokonce cisternu? To vše a mnoho dalších věcí od hodinek, přes nářadí a nože, až po zlaté cihličky se dá za babku vydražit na veřejných dražbách. Záleží jen na štěstí, rozvaze a šikovnosti a zajímavé kousky můžou být vaše.

Jahody
Aktualizováno 16.6. 2017 18:30
přehled po krajích

Odstartovaly samosběry jahod! Kde je u vás pořídíte nejlevněji?

Nejsladší sezóna v roce je konečně tady! Záhony se červenají velkými plody a samosběry jsou v plném proudu. Kde jahody koupíte nejlevněji?

Lékárna
Aktualizováno 12.6. 2017 11:09
Rozhodnutí SÚKL

POZOR! Z lékáren stahují lék na kašel, který má doma snad každý!

Lék, který na kašel používají tisíce Čechů, musí lékárny stáhnout z prodeje. Jde o měkké tobolky Mucosolvan, které si koupíte bez předpisu. O stažení z oběhu rozhodl Státní ústav pro kontrolu léčiv.

Garáž, kde únosce držel Janu a Dana
Aktualizováno 11.6. 2017 21:02
propadla státu

Garáž únosce dvou dětí má jít do dražby! Stát chce 'udat' i další věci

Garáž v Ústí nad Labem, ve které únosce věznil loni v létě dvě děti, půjde zřejmě do dražby. Podle rozsudku ústeckého krajského soudu totiž nemovitost propadá státu. Ten ji musí podle zákona nabídnout nejprve státním složkám. Dá se ale předpokládát, že ji nebudou k ničemu potřebovat, a tak si ji bude moct koupit úplně každý.