Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prodej vánočních stromků
dnes 05:45
Vánoční stromek

České vánoční stromy v ohrožení! Vytlačuje je dovoz z plantáží

Češi si stále častěji kupují živé vánoční stromky. Ročně se jich prodá více než 1 milion. Před levnou a nekvalitní nadprodukcí ze zahraničí ale varuje Sdružení pěstitelů vánočních stromků.

Prodej vánočních kaprů - 2
15.12.
Vánoční ryba

Kapři letos zdraží! Rybáři radí, kdy nakoupit, aby byli nejlepší

Už za pár dní se v ulicích objeví kádě s kapry. Podle rybářů si za ně letos oproti loňsku připlatíme. Kilo bude stát skoro sto korun. Kdy je ideální čas na koupi kapra, aby byl na Štědrý den nejlepší, i to se dozvíte v článku.

Zábavní pyrotechnika
15.12.
časté porušení zákona

Lidé nakupují petardy ve velkém, do rukou se dostanou i dětem!

Každý druhý kontrolovaný prodejce zábavní pyrotechniky loni nepostupoval podle České obchodní inspekce v souladu se zákonem a ukazuje se, že se to nezlepšilo ani letos. V Pardubicích viděli strážníci muže, jak třináctiletým chlapcům prodává materiál, který je určený osobám starším 18 let.

Prásk.tv píše:

Lucie Bílá a Iveta Bartošová
čtěte o tématu prodej na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Reklamace
15.12.
Jak správně reklamovat?

Reklamací po Vánocích přibývá! Nemusíte mít ani účtenku. RADY

Češi se stávají přeborníky v reklamacích. Loni podle průzkumu reklamovalo zboží nebo nějakou službu 55 % lidí. Už za pár týdnů se navíc do obchodů začnou vracet vánoční dárky. A k reklamaci ani nemusíte mít originální účtenku.

Policista a dva další lidé chtěli prodat roh ohroženého nosorožce
aktualizováno 14.12.
Tři obvinění

GIBS obvinil policistu, chtěl prodat roh vzácného nosorožce!

Až pět let za mřížemi může strávit pražský policista, který podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) spolu se dvěma kumpány chtěl prodat roh kriticky ohroženého nosorožce tuponosého.

Překupování psů z množíren - 6
aktualizováno 12.12.
Až 500 zvířat

Ženy prodávaly psy z množíren. Byli nemocní, někteří uhynuli!

Pražští kriminalisté stíhají dvě ženy (18 a 46 let), které podle nich delší dobu kšeftovaly se psy z množíren. O zvířata se řádně nestaraly, takže byla často nemocná, některá dokonce uhynula. Podle odhadu policistů mohly překupnice prodat až 500 zvířat.

Eva Longoria prodává dům v Hollywood Hills
10.12.
Rozsáhlá rezidence

Herečka Eva Longoria prodává své luxusní sídlo! Může být vaše

Známá herečka a modelka Eva Longoria prodává své luxusní sídlo, které zahrnuje hlavní budovu se čtyřmi ložnicemi a čtyřmi koupelnami. Součástí pozemku je i menší vila, chata a bazén.

Ostravští policisté prověřují okolnosti obchodu se psy - 2
10.12.
Nekalý byznys

V malém bytě žilo s lidmi 17 psů, podivný prodej teď řeší policie!

Ostravská kriminálka rozplétá podivný obchod se psy. Policisté podezírají sedmačtyřicetiletého muže, že prodal za nejasných okolností nejméně šest zvířat. Dvě z nich do týdne uhynula. Je možné, že napálených lidí je ještě víc.

Vánoční stromeček
aktualizováno 09.12.
symbol Vánoc

Už máte vánoční stromeček? Letos je o ně velký zájem

Prodeje živých vánočních stromků jsou přesně v polovině. Podle pěstitelů je o ně letos obrovský zájem. Třeba jedle už jsou někde vyprodané. Prodejci přitom očekávají, že tržby ještě porostou. Oblíbené jsou hlavně plantáže, kde si stromek můžete sami uřezat.

Slevy a výprodeje
22.11.
Pokuty 13,5 milionu

Zákazníky okrádá každý druhý obchod! Kontroly šokovaly

Každý druhý obchod v Česku okrádá zákazníky. To je závěr kontrol České obchodní inspekce, které trvaly tři měsíce. Kontroloři se zaměřili na prodej za akční ceny a sezónní slevy a uložili přitom pokuty za 13,5 milionu korun. Prodejci podle nich stále častěji špatně uvádějí ceny u vystaveného zboží.