Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman
12.10.
Výroky o Krymu

Zeman se za výroky o anexi Krymu neomluví. Je to můj názor, řekl

Prezident Miloš Zeman se za svoje výroky o ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym omlouvat nebude. Uvedl to ve čtvrtek v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Podle něj šlo o osobní názor, za který se nikdy neomlouvá.

Miloš Zeman - prezident
12.10.
Výroky o Krymu

Zeman je blázen, naznačil premiér Ukrajiny. Ovčáček: "Neandrtálci!"

Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman nepřímo označil českého prezidenta Miloše Zemana za psychicky nemocného člověka. Prezidentův mluvčí reagoval prohlášením, že jde o "skřeky z neandrtálské jeskyně".

Miloš Zeman
aktualizováno 11.10.
ostrá kritika

Zemanova řeč o Krymu: Evropa nechápe, Moskva jásá, Kyjev zuří

Návrhy českého prezidenta Miloše Zemana na řešení krymského problému označila ukrajinská diplomacie v oficiálním prohlášení za absolutně nepřijatelné a rozhořčeně je odmítla. Vyplývá to ze stanoviska ministerstva zahraničí, o něm dnes informoval ukrajinský tisk. Kyjev zároveň ocenil podporu a solidaritu ze strany české vlády a českého národa. Česká vláda v rámci celé koalice odmítla postoje prezidenta, které jsou v rozporu s politikou kabinetu.

Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Američtí vojáci dorazili do Polska
aktualizováno 10.01.
velký přesun

A je to tady: Tisícovka amerických vojáků s tanky dorazila do Polska!

Do polské Vratislavi v úterý dorazila první část amerických vojáků, kteří mají za úkol posílit východní křídlo Severoatlantické aliance. Jedná se o největší přesun americké vojenské techniky a vojáků v Evropě od konce studené války. Spojené státy chtějí dát svou přítomností Rusku najevo, že jsou odhodlané bránit své spojence.

Krym je bez proudu - sabotáž
aktualizováno 22.11.
ruské patálie

Sabotáž odřízla Krym od elektřiny. Někdo odpálil sloupy vedení

Poloostrov Krym neoprávněně zabraný Ruskem, se v noci na dnešek ocitl zcela bez elektřiny. Je závislý na dodávkách z Ukrajiny, ale podle agentury Interfax někdo náložemi vyhodil do vzduchu dva rozvodné stožáry na hranicích. Bez elektřiny jsou skoro dva miliony lidí.

Vladimir Putin
26.04.
Nové vyjádření

Putin: Zabráním Krymu jsme napravili historickou křivdu!

Ruský prezident Vladimir Putin v novém dokumentárním filmu hovoří o loňské anexi ukrajinského Krymu jako o nápravě historické křivdy. V rozhovoru s televizními reportéry také viní Spojené státy, že po roce 2000 pomáhaly severokavkazským separatistům.

Ruská armáda
18.03.
Zábor poloostrova

Bude soud? Ukrajina chce zažalovat Rusko kvůli anexi Krymu!

Ukrajina chce hnát Rusko k mezinárodnímu soudu kvůli anexi Krymu. Podle Kyjeva se Vladimir Putin přiznal, že referendu předcházela ruská ozbrojená intervence!

Vladimir Putin
aktualizováno 09.03.
TV zveřejnila ukázku

Zabereme Krym, líčil Putin ve filmu už před rokem

Ruská televize Rossija 1 zveřejnila ukázku z filmu, ve kterém prezident Vladimir Putin popisuje, jak ruské bezpečnostní složky před rokem dostaly za úkol dostat z Ukrajiny sesazeného prezidenta Viktora Janukovyče.