Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mrtvola
07.12.
velké neštěstí

Strašlivá smrt muže (26) z Plzeňska! Při práci spadl do lisu

Známá firma z Volduch na Rokycansku se vzpamatovává z hrozivého incidentu, který se stal ve čtvrtek ráno. Jeden ze zaměstnanců zemřel po pádu do lisu. Bylo mu teprve 26 let.

Chlapec přišel při orání brambor o část nohy
aktualizováno 30.11.
Vybírání brambor

Chlapci při sklizni amputoval stroj nohu! Policie stíhá jeho dědečka

Policie začala stíhat 76letého muže, který je podle vyšetřovatelů zodpovědný za těžký úraz svého vnuka. Nehoda se stala v září na poli u Jablonného nad Orlicí. Chlapec stál na vyorávači brambor a uklouzl. Spadl dovnitř stroje a přišel o nohu.

Škoda Transportation
25.11.
smlouva podepsána

Kellnerova PPF kupuje plzeňskou Škodu Transportation, cenu tají

Investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera podepsala smlouvu o koupi 100 procent akcií plzeňské strojírenské společnosti Škoda Transportation. ČTK to dnes oznámila mluvčí skupiny Zuzana Migdalová. Cenu transakce, kterou ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, neuvedla.

Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Terminator: Genisys
aktualizováno 03.06.
Nadvláda strojů?

Experti: Do 45 let roboti VŠECHNO zvládnou lépe než lidé!

Autoři nového výzkumu provedli rozsáhlou anketu mezi 352 odborníky na učení a zlepšování umělých inteligencí. A dozvěděli se, že je poměrně pravděpodobné, že za 45 let stroje všechny činnosti zvládnou lépe než lidé.

KOŘENÍ: Robotická sestřička
aktualizováno 20.05.

KOŘENÍ: Robotická sestřička

Robotí věk je za dveřmi a je jen otázkou času, kdy si vy nebo vaši sousedé pořídí robota, který umí spravovat domácnost, namíchat koktejl, ale i zabavit děti.

Boston Dynamics představuje nového robota
aktualizováno 04.03.
video robotika

Google představil nového robota. "Handle" dokáže neskutečné věci!

Poslední robot společnosti Boston Dynamics dobývá internet, Handle je výzkumný stroj, který měří dva metry a matně připomíná člověka. I když zatím není jasné, jestli tento robot bude někdy pracovat vedle člověka, společnost opět posunula hranice toho, co jejich stroje dokážou.

Tank T34
25.11.

VÍKEND: Děsivý i obdivuhodný tank T34

Před několika dny uplynulo sto let od konce jedné z nejkrvavějších operací první světové války. V bojích na Sommě přišel o život více než milion vojáků.

Nobelovu cenu za chemii získává výzkum molekulárních strojů
aktualizováno 05.10.
stroje a nanoboti

Nobelovu cenu za chemii získavají tvůrci molekulárních strojů

Letošní Nobelovu cenu za chemii získali Francouz Jean-Pierre Sauvage, Brit Fraser Stoddart a Nizozemec Bernard Feringa za design miniaturních strojů o velikosti molekul. Oznámila to dnes Královská švédská akademie věd. Nové poznatky v oboru takzvaných molekulárních strojů mají být využitelné mimo jiné při vývoji nových materiálů, senzorů a systémů pro uchování energie.

Největší létající stroj na světě vzlétnul - 1
aktualizováno 18.08.
Hybridní letoun

Historický moment: Největší vzducholoď poprvé vzlétla! VIDEO

Hybridní vzducholoď Airlander 10 konečně vzlétla! Stroj, který je považován za největší letoun na světě, kroužil nad zemí asi půl hodiny a pak znovu přistál. Airlander by měla využít i armáda.

Největší létající stroj na světě se chystá vzlétnout
08.08.
GALERIE A VIDEO hybridní letoun

Obří létající objekt opustil hangár a chystá se vzlétnout! VIDEO

Airlander poprvé opustil hangár a připravuje se k prvním zkouškám. Jedná se o největší létající zařízení na světě, o kterém se mluví jako o kříženci vzducholodi, vrtulníku a letadla.