Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cynthia Nixon
aktualizováno 20.03.
Z herečky političkou?

Hvězda seriálu Sex ve městě Nixonová kandiduje na guvernérku

Americká herečka Cynthia Nixonová chce změnit své pole působnosti, chystá se přeskočit ze showbyznysu do politiky. V pondělí oficiálně oznámila svou kandidaturu na guvernérku New Yorku. Představitelka Mirandy Hobbesové ze seriálu Sex ve městě by se mohla ve stranických volbách postavit stávajícímu guvernérovi demokratovi Andrew Cuomoovi.

Volby - kandidáti
aktualizováno 08.09.
Volby do Sněmovny

Podívejte se, kdo ze sousedů kandiduje ve volbách. MAPA

Chcete vědět, jestli se o poslanecký mandát uchází někdo z vašich sousedů? Už nemusíte procházet jednu po jedné všechny kandidátní listiny ve vašem kraji, mladý politolog z Masarykovy univerzity totiž vytvořil unikátní mapu, kde se vše dozvíte rychle a přehledně.

Starostové a nezávislí
aktualizováno 04.09.
volební priority

Starostové představili program na nádraží. Slíbili zvyšování platů

Hnutí Starostů a nezávislých dnes představilo na pražském Masarykově nádraží své kandidáty do podzimních voleb. Kromě toho zástupci hnutí prezentovali také hlavní body volebního programu.

Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Andrej Babiš - 7
aktualizováno 26.06.
je rozhodnuto!

Hnutí ANO dokončilo kandidátku, středočeským lídrem bude Babiš!

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude lídrem pro sněmovní volby ve středních Čechách. Žádost tamních oblastních organizací v pondělí potvrdilo předsednictvo hnutí. Babiš chtěl původně kandidovat až z posledního místa a neúspěšně k tomu vyzval i šéfy ostatních stran. Hnutí to oznámilo v tiskové zprávě.

Jihočeský kraj - podpis prohlášení o budoucí spolupráci
aktualizováno 06.06.
kvůli exhejtmanovi

Vzpoura na jihu Čech: Kandidátku ČSSD opouštějí přední politici

Jihočeská kandidátka sociální demokracie pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny se rozpadá. Tři politici z ní teď odstoupili a na jejich místa se posouvají náhradníci.

Jiří Zimola
29.05.
Vyloučený kandidát

Bývalý hejtman Zimola za ČSSD do Sněmovny kandidovat nebude

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola už nebude usilovat o kandidaturu za ČSSD v letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Rozhodl se po dnešním jednání krajského výboru sociální demokracie. Zimolu z kandidátky vyškrtlo celostátní vedení strany.

Jiří Zimola - ČSSD
aktualizováno 22.05.
odvolání jiřího zimoly

Sociální demokraté na jihu Čech se bouří! Tohle vzkázali vedení

Jihočeští zástupci ČSSD nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana kraje Jiřího Zimoly z kandidátní listiny. Trvají na tom, aby byla respektována její původní podoba. Někteří jihočeští sociální demokraté pohrozili, že bez Zimoly se voleb do Poslanecké sněmovny nezúčastní.

Jiří Zimola - ČSSD
aktualizováno 21.05.
Vnitrostranické pře

Vraťte nám Zimolu! Jihočeská ČSSD se bouří proti škrtnutí lídra

Jihočeští sociální demokraté zásadně nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátní listiny a trvají na respektování její původní podoby.

Zdeněk Škromach
03.03.
politiky se nevzdává

Zdeněk Škromach skončil na úřadu práce: Bude se muset činit!

Dlouholetý politik a neúspěšný senátorský kandidát Zdeněk Škromach má od středy nové zaměstnání. Pracovat bude na Generálním ředitelství Úřadu práce. Už na podzim by mohl kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Dana Drábová
16.12.
Kandidátka na Hrad

"Jaderná baba" Drábová bude nejspíš kandidovat proti Zemanovi

V boji o prezidentské křeslo se začíná skloňovat nové jméno. Hnutí Starostové a nezávislí by podle informací televize Nova jako kandidátku proti Miloši Zemanovi chtělo postavit dlouholetou šéfku Úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou.