Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spotřebitelské půjčky

Češi žijí na dluh, v březnu si půjčili nejvíc v historii!

Čechům stále více chutná život na dluh, stále více lidí nechce čekat, než si našetří a raději si vezmou půjčku, aby na vysněnou televizi nebo jinou vymoženost měli peníze okamžitě.

Pracovní úraz
Aktualizováno 20.4. 2017 21:03
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

Alkohol - pivo
Aktualizováno 24.4. 2017 22:09
statistika

Češi to přehání s alkoholem! Máte s pitím problémy? OTESTUJTE SE

Češi, a to jak dospělí, tak i děti, pijí nadmíru alkohol, a Česká republika je proto na předních místech evropského žebříčku spotřeby alkoholu. Podle Českého statistického úřadu za pivo, víno a lihoviny utratí každý Čech zhruba 600 korun měsíčně. Je to skoro 8krát více, než kolik dá například za vzdělávání.

Prásk.tv píše:

Kdy a jak zemřete? - 1
čtěte o tématu statistika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Akce jehla v Ústí nad Labem
Aktualizováno 19.4. 2017 17:48
přehled drogy v republice

Nalezené jehly ukazují, ve kterých městech Česka se fetuje nejvíce

Stovky strážníků včera uklízely Česko. Nešlo ale o ledajaký odpad - strážníci hledali nebezpečné použité stříkačky. A že jich bylo. V této souvislosti se však objevila pozoruhodná statistika nálezů stříkaček a jehel narkomanů. Ilustruje, jak se v kterém českém městě fetuje...

Ilustrační foto
Aktualizováno 11.4. 2017 12:40
jak to máte vy?

Litry alkoholu, kopy vajec! Kolik utratíme za Velikonoce? ANKETA

Češi za jídlo na Velikonoce utratí v průměru 500 až 600 korun. Nejvíc peněz dají za suroviny na pečení, tvrdý alkohol a vajíčka. Ve spotřebě vajec Češi patří k evropské špičce.

Bilance nezaměstnanosti

Bez práce je 350 tisíc Čechů, volných míst je 150 tisíc!

Nezaměstnanost v březnu klesla na 4,8 procenta z únorových 5,1 procenta. Bez práce bylo 356 112 lidí, což je nejnižší březnová hodnota od roku 2008. Volných pracovních míst přibylo na 150 917. Údaje dnes zveřejnil úřad práce. Nezaměstnanost by podle něj měla klesat i v dalších měsících.

Vyšetřování vraždy
Aktualizováno 31.3. 2017 18:00
překvapivá statistika

Jaro je obdobím sebevražd. V Praze a okolí řeší policie čtyři

Smutnou sérii hned čtyř sebevražd během dvou dnů řeší pražští a středočeští policisté. Tři se staly v Praze, jedna u Mělníka. Dva muži k tomu použili pistoli, jedna žena se utopila ve vaně a další muž se oběsil. Jedna ze sebevražd zůstala nedokonaná, muž je s těžkým zraněním v nemocnici.

Exekuce
Aktualizováno 1.4. 2017 23:07
češi a dluhy

Češi musí zaplatit exekutorům 325 miliard! Co nesmí vzít? SEZNAM

Počet nově zahájených exekucí v roce 2016 proti předchozímu roku klesl o desetinu na 680.000. Celkový počet exekučních řízení však meziročně vzrostl o pět procent na 4,68 milionu. Daří se tedy vymáhat stále méně exekucí. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovala Exekutorská komora ČR.

Dvojčata
Aktualizováno 21.3. 2017 13:26
statistiky porodnosti

Záhada v Brně: Rodí se tu stále více dvojčat! Lékaři neví, čím to je

V Česku se narodilo nejvíce dětí za posledních šest let a počet obyvatel roste. Aktuálně je nás přes deset a půl milionu. Lékaři z Brna upozorňují, že se zvyšuje počet dvojčat.

Statistika

Obyvatel ČR loni o 25 tisíc přibylo, hlavně díky imigrantům

Počet obyvatel ČR se loni zvýšil zhruba o 25 tisíc na 10 578 820. Zahraniční migrací přibylo 20 064 obyvatel. Více lidí se také narodilo, než zemřelo. Češi loni uzavřeli téměř 50 800 sňatků, což je nejvyšší počet za posledních osm let.