Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vymáhání
včera 17:17
Předlužená země

Stále více lidí nezvládá splácet své dluhy, nejhůř je na tom Ústecko

I přes ekonomický růst nezvládá mnoho Čechů své dluhy. Problémy s insolvencemi drtí hlavně severní Čechy a Moravu. Nejhorší je situace v severozápadních Čechách, kde podíl lidí v insolvenci přesahuje v průměru deset procent. Vyplývá to ze čtvrtletní zprávy sdružení SOLUS. To provozuje registr s informacemi o dlouhodobě nesplácených dluzích.

Lidé na ulici
aktualizováno 18.10.
Dluhová past

Češi v minusu: Na každého připadá dluh už přes 200 tisíc

Vzrostl počet Čechů, kteří mají problém splatit své dluhy. A to poprvé od roku 2015. Vyplývá to z registru sdružení SOLUS, ktere schraňuje informace o dlouhodobě nesplacených dluzích. Tyto dluhy dosahují výše téměř padesáti miliard korun. V průměru dluží každý Čech asi 210 tisíc korun.

Smutný chlapec
aktualizováno 17.10.
Smutná statistika

Případů týraných dětí stále přibývá, zažívá ho každé páté!

Stovky tisíc dětí po celém světě denně zažívají týrání anebo sexuální zneužívání. Podle evropských statistik se s takovým násilím setkalo zhruba každé páté dítě, a případů stále přibývá. Pachateli jsou nejčastěji rodiče anebo blízcí.

Prásk.tv píše:

Kdy a jak zemřete? - 1
čtěte o tématu statistika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Novorozenec - 3
aktualizováno 16.10.
Statistika jmen dětí

Jaká jména dětí letos vedou? Narodil se i Ragnar či Sibyla

Eliška a Jakub jsou nejoblíbenější dětská jména. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil statistiku nejčastějších jmen pro české miminka. V záplavě tradičních jmen se ale najdou i výjimky, kdy se rodiče inspirovali v historii či mytologii.

Úřad práce - 3
08.10.
Zářijová nezaměstnanost

Bez práce byli v září tři Češi ze sta, nejméně od roku 1996!

Nezaměstnanost v Česku v září klesla na tři procenta. Bez práce bylo 224 331 lidí, což je nejnižší zářijová hodnota od roku 1996. Počet volných pracovních míst vzrostl na více než 316 tisíc. Oznámil to Úřad práce ČR (ÚP ČR).

Hospitalizace v nemocnici
17.09.
Statistika ÚZIS

Kolik trávíme času ve špitálech? Na psychiatrii skoro nejvíc!

Hospitalizace v nemocnicích jsou pro české pacienty čím dál kratší - v průměru tam vloni strávili něco málo přes šest dní. Vůbec nejdéle si přitom Češi pobyli na odděleních psychiatrie, nejméně pak na dětském ORL či oftalmologii.

Svatební tanec
aktualizováno 14.09.
Bereme se nejvíc za 10 let

Svatby jsou v módě! Rekordmanka se vdávala dokonce osmkrát!

Přestože už to vypadalo, že budou svatby brzy "out", je opak pravdou! Počet uzavřených sňatků byl totiž loni vůbec největší za posledních 10 let - přes 52,5 tisíc! Uvádí to Český statistický úřad (ČSÚ).

Úřad práce - 3
10.09.
Ekonomika

Nezaměstnanost je nejnižší od roku 1997

O tom, že si v současné chvíli vede česká ekonomika více než dobře, svědčí fakt, že zaměstnanost je nejvyšší od roku 1997. V srpnu byla nezaměstnanost na čísle 3,1%.

Hasiči - pálení trávy
04.09.
Vyprahlé Česko

Hasiči měli přes prázdniny víc práce, plameny zabily 12 lidí!

Mimořádně náročné léto mají za sebou hasiči - vyjížděli k téměř 28 tisícům zásahů. Za posledních 10 let je to druhý nejvyšší počet. Nejčastěji zasahovali kvůli horkému a suchému počasí u hořících polí a lesů. Na následky letních požárů zemřelo 12 lidí.

Růst cen
04.09.
Růst cen

V EU nejvíc zdražil alkohol a tabák, za nimi jsou školy! PŘEHLED

Ceny skoro všech služeb a produktů, které denně používáme, letěly v posledních letech strmě nahoru. Dokazuje to i nejnovější výzkum společnosti Eurostat, který se zaměřil na růst cen v jednotlivých státech Evropské unie mezi lety 2000 a 2017. Česko se přitom ve vývoji cen pohybuje okolo průměru.