Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Šťastní zaměstnanci
aktualizováno dnes 14:30
Výzkum CVVM

Češi se vyhazovu nebojí, v práci si libuje naprostá většina! PŘEHLED

Více než tři pětiny pracujících Čechů jsou spokojené se svým zaměstnáním, drtivá většina navíc hodnotí kladně svůj pracovní kolektiv a vztahy v něm. O odchodu ze zaměstnání dlouhodobě uvažuje méně než pětina obyvatel. Vyplývá to z červnového výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zámek Schönbrunn ve Vídni
aktualizováno včera 12:01
Statistika

Kde se žije nejlépe? Praha se umístila na šedesátém místě

Podle žebříčku nejlepších měst pro život, který každoročně sestavuje britský ekonomický týdeník The Economist, obsadilo první místo rakouská metropole Vídeň. Z českých měst se mezi 140 porovnaných dostala Praha, která skončila šedesátá. Nejhoršími místy jsou naopak syrský Damašek nebo největší město Nigérie Lagos.

Libeňský most - 2
15.08.
Znepokojivá čísla

Zřítí se most i v ČR? Tisíce jsou jich v opravdu mizerném stavu!

V souvislosti s tragédií v Janově řadu lidí napadne, zda se něco podobného nemůže stát i u nás a v jakém stavu vůbec mosty v Česku jsou. Dálniční mosty by prý měly být celkem v pořádku. Ostatní čísla jsou alarmující. Z celkových 18 tisíc mostů jsou po celé republice více než tři tisíce ve špatném nebo havarijním stavu.

Prásk.tv píše:

Kdy a jak zemřete? - 1
čtěte o tématu statistika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Matka drží dítě
aktualizováno 14.08.
Statistika EU

Počet nemanželských dětí prudce roste! ČR je nad průměrem

Téměř každé druhé dítě v EU se narodí mimo manželský svazek, oproti předchozím rokům jde o rekordní statistiku. Česká republika je navíc v počtu mimomanželských dětí dokonce nadprůměrná, uvádí evropská výzkumná agentura Eurostat.

Žralok v Marsa Alam
11.08.
Smutné dovolené

Tragické léto Čechů! Za týden v zahraničí zemřelo už pět turistů

Léto je pro české dovolenkáře tragické. Jen za poslední týden zemřelo v zahraničí pět Čechů. Naposledy nepřežil skok do moře na španělském ostrově Mallorka 24letý muž. Turisté ale umírali i v Bulharsku, Egyptě nebo v horách.

Úmrtí turistů
06.08.
Smutné prvenství

Letní destinace smrti: Na těchto místech umírá nejvíce Čechů!

Bulharsko, Rakousko, Egypt - v těchto třech turistických destinacích v poslední době došlo ke ztrátám na životech českých občanů. V souvislosti s tragickými událostmi vám přinášíme přehled nejnebezpečnějších turistických cílů.

Pracovní úraz
06.08.
Pracovní zranění

Úrazů v práci přibývá! Nejvíce riziková je tato hodina a den

Loni bylo pracovních úrazů více než v přechozím roce. Snižuje se úrazovost u žen, klesá také počet smrtelných zranění. Nejvíce závažných úrazů zaznamenali lékaři ve Středočeském kraji, nejméně v Pardubickém.

Koruny a eura - ilustrační foto
02.07.
Nelichotivá statistika

Státní rozpočet skončil v červnu ve schodku skoro 6 miliard!

Státní rozpočet se ke konci června dostal do schodku 5,9 miliardy korun, což je proti stejnému období loňského roku výsledek horší o 10,5 miliardy korun. Loni v červnu rozpočet vykázal přebytek 4,6 miliardy Kč, zatímco ke konci letošního května skončilo hospodaření státu schodkem 23,1 miliardy korun.

Finance - mobilní služby, bydlení, elektřina
02.07.
Ceny v Česku

Za co platí Češi více než Evropa? Vedou energie a mobilní služby

Život v Česku je sice sedmý nejlevnější z celé Evropské Unie. což potvrzují nejaktuálnější výsledky statistického úřadu Eurostat. Ale i přesto se ale najdou zboží a služby, za které Češi platí mnohem více než jejich evropští sousedé.

Dítě pije alkohol
26.06.
Nepěkná statistika

České děti pijí alkohol a berou drogy. Náklady na léčbu rostou

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila statistiku, která jistě nepotěší rodiče dospívajících dětí. Loni totiž stouply náklady na léčbu dětí, které měly problémy s alkoholem či drogami. Navíc nezletilých opilců a narkomanů oproti roku 2016 přibylo.