Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vlajka EU
22.12.
Eurobarometr

Češi jsou největšími skeptiky v Evropské unii. Toto jim nejvíc vadí

Aktuální průzkum Eurobarometr, který mapuje nálady a veřejné mínění v členských státech Evropské unie, potvrdil, že Češi patří mezi největší euroskeptiky. Pozitivní obraz má Evropská unie jen u 58 % obyvatel, stejně jsou na tom Řekové. Naopak podpoře okolo 90 % se EU těší v Litvě, Dánsku nebo Nizozemsku.

Bohuslav Sobotka na jednání vlády
aktualizováno 29.11.
důležité jednání

Vláda má jednat o EURU! Ať si dají jen chlebíčky, zlobí se Babiš

Současná vláda má dnešním dnem podat demisi, v plánu má ale ještě předtím projednávat materiál ČR o eurozóně. Sobotka měl předložit analýzu Úřadu vlády, podle které je přijetí eura nejen ekonomicky výhodné, ale také důležité kvůli postavení Česka v EU. To se nelíbí předsedovi hnutí ANO, podle něj nás Sobotkova vláda nesmyslně bez mandátu posune k euru. Poslední den by si měli dát maximálně chlebíčky, zlobí se Babiš.

Euro - ilustarční foto
20.11.
volby v německu

Eurozóna v nejistotě! Po vládním krachu v Německu oslabuje euro

Euro zahájilo týden poklesem, protože krach jednání o nové německé vládě posílil obavy z politické nejistoty v největší ekonomice eurozóny. Vůči americkému dolaru jednotná evropská měna ztrácí půl procenta na 1,1735 USD, k japonskému jenu klesla až na dvouměsíční minimum.

Prásk.tv píše:

Leonie Muller
čtěte o tématu euro na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Euro - ilustarční foto
aktualizováno 20.10.
Měl dostat 780 tisíc

Brigádník odevzdal batoh s osmi miliony, nálezné asi nedostane

Mladý slovenský brigádník, který našel na začátku srpna na pumpě u města Štrba batoh, v němž bylo 300 tisíc eur, tedy v přepočtu skoro 8 milionů, se možná tučného nálezného nedočká. Policie pracuje s verzí, že peníze pocházejí z trestné činnosti. Pokud se to potvrdí, peníze propadnou státu.

Sněm Svazu průmyslu a dopravy
aktualizováno 10.10.
konec koruny

Premiér Sobotka chce rychle zavést euro. Co vy? ANKETA

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil na sněmu Svazu průmyslu a dopravy na veletrhu v Brně, kde zdůraznil, že pro vstup České republiky do eurozóny je nutné rychlé přijetí eura. Vystoupení z EU by podle něj byla ekonomická sebevražda. Konec koruny a přijetí eura je téma, které rozděluje českou společnost.

Eura Ilustrační snímek
25.09.
Dozvuky voleb

Německé volby otřásly trhem, euro mírně oslabuje

Euro reaguje na výsledky nedělních parlamentních voleb v Německu mírným poklesem. Volby vyhrála konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové, utrpěla však citelné ztráty a přišla o svého dosavadního koaličního partnera.

Koruny a eura - ilustrační foto
20.07.
ekonomika

Koruna rekordně posiluje. Prolomila hranici 26 Kč za euro!

Česká měna dnes poprvé od ukončení intervencí České národní banky prolomila hranici 26 korun za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruna dopoledne posílila na 25,995 Kč za euro.

Koruny a eura - ilustrační foto
aktualizováno 05.07.
kurz koruny

Koruna vůči euru výrazně posílila, lidé vzali směnárny útokem

Právě teď je podle ekonomů nejlepší doba na nákup eur na dovolenou v cizině. Koruna je totiž nejsilnější za posledního tři a půl roku. Odborníci se při tom shodují na tom, že koruna už by během prázdnin neměla výrazněji posilovat, takže není na co čekat. Lepší už to pravděpodobně nebude.

Vrátili peněženku s penězi
aktualizováno 30.05.
nečekaný nález

Tomáš našel peněženku s 37 tisíci a vrátil ji. Odměna ho zaskočila!

Když Tomáš našel na toaletě čerpací stanice u Trenčína peněženku s 1400 eury (asi 37 tisíc korun), neváhal a na nečekaný nález upozornil dálniční policii. Společně pak vyhledali majitele, který neměl ani tušení, o jaké cennosti přišel. Jak se přiznal, peníze byly firemní - a podle toho se také nálezci odměnil.

Miloš Zeman a euro
aktualizováno 18.04.
česká měna

Prezident Zeman: Vylučte Řecko z eurozóny, jinak euro nechceme!

Prezident Miloš Zeman na úterní přednášce se studenty zdůraznil, že každý hrdý národ má mít silnou měnu, zároveň ale naznačil, že přijetí eura v České republice je za současných podmínek proti národním zájmům.