Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Eura Ilustrační snímek
12.12.
nedoporučili přijetí eura

Euro zatím v ČR nebude, rozhodlo ministerstvo financí a ČNB

Ministerstvo financí a ČNB opět doporučily vládě prozatím nestanovovat cílové datum přijetí eura. Dokument ve středu dopoledne schválila vláda.

Eura - ilustrační foto
18.09.
100 a 200 eur

Evropská banka vydává nová eura. Tohle bude na bankovkách jinak

Evropská centrální banka představila novou podobu bankovek v hodnotě 100 a 200 eur. Do oběhu se dostanou v květnu příštího roku. Jsou posledními z moderní série, která má zajistit lepší ochranu proti padělání.

Přijetí eura
10.07.
Anketa Paradox

Češi jsou největší odpůrci eura, ukázal průzkum. Brali byste ho?

Není žádnou novinkou, že Češi euro nechtějí. Podle posledního průzkumu Eurobarometer jsou ale dokonce vůbec největšími odpůrci jednotné evropské měny ze všech členských států EU. Přesto jde na cestách do zahraničí o nejoblíbenější měnu. Téměř polovina populace navíc podle České bankovní asociace považuje euro za stabilní měnu.

Prásk.tv píše:

Leonie Muller
čtěte o tématu euro na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Online nakupování
28.03.
Přeshraniční platby

Za převod v eurech platíme stovky korun! Už brzy se to má změnit

Češi budou zřejmě platit méně za převody do zahraničí v eurech. S návrhem přišla Evropská komise, chce zavést stejné poplatky pro státy, které nejsou v eurozóně, i ty, kde se platí eurem.

Koruny a eura - ilustrační foto
aktualizováno 01.02.
Česká národní banka

Česká koruna vůči euru posílila, pokořila pětiletý rekord

Česká měna dnes posílila na 25,17 Kč/EUR, což je nejsilnější závěrečná hodnota za posledních více než pět let. Vůči dolaru je koruna s kurzem 20,18 Kč/USD nejpevnější od léta 2014. Vyplývá to z údajů na portálu Patria Online.

Euro - ilustarční foto
30.01.
Prosperita

Eurozóně se daří, růst byl loni nejrychlejší za deset let!

Hrubý domácí produkt (HDP) zemí používajících euro se v loňském roce zvýšil o 2,5 procenta. Ekonomika eurozóny tak zaznamenala nejprudší tempo růstu za deset let. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. V roce 2016 stoupl HDP o 1,7 procenta.

Vlajka EU
22.12.
Eurobarometr

Češi jsou největšími skeptiky v Evropské unii. Toto jim nejvíc vadí

Aktuální průzkum Eurobarometr, který mapuje nálady a veřejné mínění v členských státech Evropské unie, potvrdil, že Češi patří mezi největší euroskeptiky. Pozitivní obraz má Evropská unie jen u 58 % obyvatel, stejně jsou na tom Řekové. Naopak podpoře okolo 90 % se EU těší v Litvě, Dánsku nebo Nizozemsku.

Bohuslav Sobotka na jednání vlády
aktualizováno 29.11.
důležité jednání

Vláda má jednat o EURU! Ať si dají jen chlebíčky, zlobí se Babiš

Současná vláda má dnešním dnem podat demisi, v plánu má ale ještě předtím projednávat materiál ČR o eurozóně. Sobotka měl předložit analýzu Úřadu vlády, podle které je přijetí eura nejen ekonomicky výhodné, ale také důležité kvůli postavení Česka v EU. To se nelíbí předsedovi hnutí ANO, podle něj nás Sobotkova vláda nesmyslně bez mandátu posune k euru. Poslední den by si měli dát maximálně chlebíčky, zlobí se Babiš.

Euro - ilustarční foto
20.11.
volby v německu

Eurozóna v nejistotě! Po vládním krachu v Německu oslabuje euro

Euro zahájilo týden poklesem, protože krach jednání o nové německé vládě posílil obavy z politické nejistoty v největší ekonomice eurozóny. Vůči americkému dolaru jednotná evropská měna ztrácí půl procenta na 1,1735 USD, k japonskému jenu klesla až na dvouměsíční minimum.

Euro - ilustarční foto
aktualizováno 20.10.
Měl dostat 780 tisíc

Brigádník odevzdal batoh s osmi miliony, nálezné asi nedostane

Mladý slovenský brigádník, který našel na začátku srpna na pumpě u města Štrba batoh, v němž bylo 300 tisíc eur, tedy v přepočtu skoro 8 milionů, se možná tučného nálezného nedočká. Policie pracuje s verzí, že peníze pocházejí z trestné činnosti. Pokud se to potvrdí, peníze propadnou státu.