Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

nakupování online
Aktualizováno 19.5. 2017 13:25
na tyhle obchody pozor

Tady nenakupujte, varuje ČOI! V těchto e-shopech riskujete peníze

Nakupujete rádi přes internet? Pak byste měli zbystřit! Česká obchodní inspekce (ČOI) si posvítila na pochybné e-shopy a jejich seznam zveřejnila na svých stránkách. Zároveň radí, aby byli lidé při nákupu na těchto místech obezřetní.

kontroly čoi

Na horách se šidí čím dál víc! Na tyhle věci si dávejte největší pozor

Téměř ve třetině zimních středisek letos šidili zákazníky. Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili porušení právních předpisů ve 151 případech, což je o 3,5 % více než v loňském roce.

Kontrola ČOI

Kontroly na Zahradě Čech: Z 16 obchodníků 5 porušilo zákon!

Protože začalo jaro, zaměstnanci České obchodní inspekce (ČOI) začali kontrolovat obchodníky, kteří nabízejí zboží pro zahrádkáře. Kontroly na Zahradě Čech ovšem ukázaly, že prodejci mají co zlepšovat.

Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

V Praze začala matějská pouť - 2
Aktualizováno 31.3. 2017 12:01
kontroloři varují

Chystáte se na Matějskou pouť? Sedm atrakcí bylo nebezpečných

Tisíce lidí navštěvují každoročně nejznámější pouť v Česku. Matějská se koná vždy na jaře v areálu výstaviště v pražských Holešovicích. Aby zbytečně nedošlo k úrazu, posvítila si na provozovatele atrakcí Česká obchodní inspekce (ČOI).

Nevyhovující palivo

ČOI rozdávála pokuty čerpacím stanicím! Tyhle šidily! PŘEHLED

Česká obchodní inspekce nadále průběžně kontroluje, zda si na českých a moravských benzínkách řidiči do nádrží nevědomky nečepují závadnou naftu nebo benzín. A hříšníci se stále najdou

kontroloři varují

Smích vás přejde! Řehtací pytlík může vážně poškodit zdraví dětí

Před nebezpečným řehtacím pytlíkem varuje Česká obchodní inspekce (ČOI). Hračka je nevhodná především pro děti, které se mohou velmi snadno dostat k bateriím. Představuje tak pro ně značné zdravotní riziko.

Slevové portály
Aktualizováno 14.3. 2017 21:23
co dělat?

Krachy slevových portálů: Jak se domoci svých peněz nebo služeb

Krachy slevových portálů doprovázejí zmatky. Zákazník si koupí voucher, obchodník ho nepřijme a slevový portál mlčí a čeká jak to dopadne. Tak vypadá většina scénářů, kdy zákazník neví jestli má škodu vymáhat po obchodníkovi nebo slevovém portálu. Obchodníci zase často netuší, jestli musí službu nebo zboží poskytnout, když od slevového portálu nedostali zaplaceno.

nenechte se napálit

Čtyřicet procent zimních středisek šidilo! Víme, na co si dát pozor

Téměř 40 % sportovních středisek, které v listopadu a prosinci loňského roku kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI) porušila zákon. Z 39 kontrolovaných subjektů jich pochybilo 15. Dostaly pokuty ve výši 15 500 korun, nejčastěji za klamání spotřebitele.

předváděcí akce

Šmejdi neskončili. Stále okrádají především seniory, zjistila ČOI

Na většině předváděcích prodejních akcí je nadále porušován zákon. Zjistila to Česká obchodní inspekce (ČOI), která loni uskutečnila 321 kontrol těchto akcí, a porušení právních předpisů odhalila při 244 z nich. Organizátorům udělila 151 pokut v celkové výši 29,7 miliónu korun, píše dnešní Právo.

ČOI - Ilustrační foto
Aktualizováno 24.2. 2017 21:16
lepší kontroly

Inspektoři ČOI mají mít doklady s falešnou identitou! ANKETA

Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) by v budoucnu mohli při své práci používat skrytou identitu. Novela zákona poskytující inspekci větší pravomoci dnes ve Sněmovně prošla do druhého čtení. Pokud začne platit, výrazně prý ulehčí inspektorům práci při odkrývání podvodníků. Některým poslancům se ale návrh z pera ministra Mládka nelíbí.