Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

varování inspektorů

Jak vybrat správný ventilátor? Některé jsou nebezpečné! RADY

V současných vedrech si nepřejeme nic jiného, než se trochu ochladit. Ideální je pořídit si domů vhodný ventilátor. Inspektoři ale varují, že některé mohou představovat bezpečnostní riziko. Jak vybrat ten správný?

Nákup - 2
Aktualizováno 12.6. 2017 11:26
slibují, co nemají

Velké řetězce šidí zákazníky! Zboží z letáků v obchodech nenajdete

Akční zboží, které obchody nabízejí ve svých letácích, často v době zahájení prodeje v regálech nenajdete. Česká obchodní inspekce ČOI) provedla 55 kontrol, pochybení přitom neobjevila jen ve čtyřech případech!

skrytá identita

Bič na nepoctivce! Inspektoři ČOI nejspíš budou mít falešné doklady

Kontroloři České obchodní inspekce (ČOI) zřejmě při některých akcích budou moci kvůli své bezpečnosti používat skrytou identitu včetně krycích dokladů. Sněmovna to dnes schválila navzdory kritice, že by se tím inspektoři dostali na úroveň vybraných bezpečnostních složek. Novelu o ČOI nyní posoudí Senát.

Obchodní sdělení

Konec klasických autobazarů – v Plzni se otevírá obří obchodní centrum s ojetými vozy

Obchod s ojetými automobily v České republice prochází v posledních letech výraznými proměnami.

nakupování online
Aktualizováno 19.5. 2017 13:25
na tyhle obchody pozor

Tady nenakupujte, varuje ČOI! V těchto e-shopech riskujete peníze

Nakupujete rádi přes internet? Pak byste měli zbystřit! Česká obchodní inspekce (ČOI) si posvítila na pochybné e-shopy a jejich seznam zveřejnila na svých stránkách. Zároveň radí, aby byli lidé při nákupu na těchto místech obezřetní.

kontroly čoi

Na horách se šidí čím dál víc! Na tyhle věci si dávejte největší pozor

Téměř ve třetině zimních středisek letos šidili zákazníky. Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili porušení právních předpisů ve 151 případech, což je o 3,5 % více než v loňském roce.

Kontrola ČOI

Kontroly na Zahradě Čech: Z 16 obchodníků 5 porušilo zákon!

Protože začalo jaro, zaměstnanci České obchodní inspekce (ČOI) začali kontrolovat obchodníky, kteří nabízejí zboží pro zahrádkáře. Kontroly na Zahradě Čech ovšem ukázaly, že prodejci mají co zlepšovat.

V Praze začala matějská pouť - 2
Aktualizováno 31.3. 2017 12:01
kontroloři varují

Chystáte se na Matějskou pouť? Sedm atrakcí bylo nebezpečných

Tisíce lidí navštěvují každoročně nejznámější pouť v Česku. Matějská se koná vždy na jaře v areálu výstaviště v pražských Holešovicích. Aby zbytečně nedošlo k úrazu, posvítila si na provozovatele atrakcí Česká obchodní inspekce (ČOI).

Nevyhovující palivo

ČOI rozdávála pokuty čerpacím stanicím! Tyhle šidily! PŘEHLED

Česká obchodní inspekce nadále průběžně kontroluje, zda si na českých a moravských benzínkách řidiči do nádrží nevědomky nečepují závadnou naftu nebo benzín. A hříšníci se stále najdou

kontroloři varují

Smích vás přejde! Řehtací pytlík může vážně poškodit zdraví dětí

Před nebezpečným řehtacím pytlíkem varuje Česká obchodní inspekce (ČOI). Hračka je nevhodná především pro děti, které se mohou velmi snadno dostat k bateriím. Představuje tak pro ně značné zdravotní riziko.

Slevové portály
Aktualizováno 14.3. 2017 21:23
co dělat?

Krachy slevových portálů: Jak se domoci svých peněz nebo služeb

Krachy slevových portálů doprovázejí zmatky. Zákazník si koupí voucher, obchodník ho nepřijme a slevový portál mlčí a čeká jak to dopadne. Tak vypadá většina scénářů, kdy zákazník neví jestli má škodu vymáhat po obchodníkovi nebo slevovém portálu. Obchodníci zase často netuší, jestli musí službu nebo zboží poskytnout, když od slevového portálu nedostali zaplaceno.