Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Turisté v Praze
11.08.
kontroly ČOI

Třetina prodejců šidí turisty! Na co si dát na výletě největší pozor?

Téměř třetina prodejců v turisticky oblíbených lokalitách šidí zákazníky. Odhalily to kontroly České obchodní inspekce (ČOI), které se zaměřily na kontrolu nabídky a prodeje výrobků a poskytování služeb.

Alkohol - pivo
03.08.
Tři ze sedmi hřešili

Dvakrát podmírák, jednou bez cen. ČOI kontrolovala zahrádky

Zaměstnanci České obchodní inspekce (ČOI) z jihu Čech v červenci vyrazili kontrolovat, jestli hospodští nešidí hosty na zahrádkách restaurací. Výsledky nejsou příliš povzbudivé.

Tankování
aktualizováno 30.07.
přehled + mapa Nekvalitní paliva

Tyhle benzínky letos dostaly pokutu. Jsou tam i známá jména

Deset provozovatelů čerpacích stanic už letos dostalo pokutu od České obchodní inspekce (ČOI) za nekvalitní pohonné hmoty. V drtivé většině se provozovatelé provinili prodejem nafty, která měla nižší bod vzplanutí, než udává norma. Ve dvou případech zaznamenala inspekce obdobný přestupek u bionafty, v jednom případě našli inspektoři benzin Natural 95, který měl bod vzplanutí vyšší, než udává norma.

Prásk.tv píše:

Veronika Kopřivová
čtěte o tématu ČOI na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Zákaz prodeje alkoholu
24.07.
varování ČOI

Protikuřácký zákon: Budeme rozdávat další pokuty, varuje ČOI

Česká obchodní inspekce varuje podnikatele, kteří používají dosud běžný nápis "Zákaz prodeje alkoholických nápojů a tabákových výrobků osobám mladším 18 let“, tento nápis není dostačující a není v souladu se zákonem.

Veronika Kopřivová
aktualizováno 11.07.
Chybějící účtenky

E-shop Jágrovy Veroniky má problémy, ona to popírá

Jak jsme informovali, Česká obchodní inspekce se zabývá e-shopem přítelkyně Jaromíra Jágra Veroniky Kopřivové. A to kvůli stížnostem zákaznic na chybějící účtenky i důležité informace. Kopřivová ale vše odmítá. Dokonce i to, že ji prošetřuje inspekce.

e-shopy slavných
04.07.
Sporné reklamace

Nejen Kopřivová! Inspekce prověří také e-shop Agáty Prachařové

Veronika Kopřivová, přítelkyně Jaromíra Jágra není jedinou celebritou, která může mít problémy s úřady. Podle informací televize Nova by se česká obchodní inspekce mohla podívat i na internetový obchod modelky Agáty Prachařová. I ta si totiž podnikání na webu představuje tak trochu po svém.

Veronika Kopřivová - 1
aktualizováno 03.07.
pochybení eshopu

Na přítelkyni Jaromíra Jágra si chtějí posvítit inspektoři ČOI

Přítelkyně Jaromíra Jágra Veronika Kopřivová by mohla mít problémy se zákonem. Česká obchodní inspekce (ČOI) si chce posvítit na její internetový obchod s oblečením.

Ventilátor
22.06.
varování inspektorů

Jak vybrat správný ventilátor? Některé jsou nebezpečné! RADY

V současných vedrech si nepřejeme nic jiného, než se trochu ochladit. Ideální je pořídit si domů vhodný ventilátor. Inspektoři ale varují, že některé mohou představovat bezpečnostní riziko. Jak vybrat ten správný?

Nákup - 2
aktualizováno 12.06.
slibují, co nemají

Velké řetězce šidí zákazníky! Zboží z letáků v obchodech nenajdete

Akční zboží, které obchody nabízejí ve svých letácích, často v době zahájení prodeje v regálech nenajdete. Česká obchodní inspekce ČOI) provedla 55 kontrol, pochybení přitom neobjevila jen ve čtyřech případech!

Česká obchodní inspekce - 1
09.06.
skrytá identita

Bič na nepoctivce! Inspektoři ČOI nejspíš budou mít falešné doklady

Kontroloři České obchodní inspekce (ČOI) zřejmě při některých akcích budou moci kvůli své bezpečnosti používat skrytou identitu včetně krycích dokladů. Sněmovna to dnes schválila navzdory kritice, že by se tím inspektoři dostali na úroveň vybraných bezpečnostních složek. Novelu o ČOI nyní posoudí Senát.