Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kontroly na poutích dopadly otřesně
aktualizováno 18.06.
Porušení předpisů

Kontroly na poutích dopadly otřesně! Stánkaři falšují a šidí

Mimořádnou kontrolu stánkového prodeje na jihočeských poutích provedla Česká obchodní inspekce (ČOI). Problémy inspektoři našli u všech kontrolovaných prodejců.

Falešná pamětní mince
aktualizováno 11.06.
Podivné praktiky

Pamětní mince byla přelepená dvacetikoruna! Obchod řeší ČNB

Investování do pamětních mincí se může vyplatit. Zvlášť, pokud si pořídíte minci, která je z drahého kovu a vyražená v malém množství. Dávejte si ale pozor. Třeba firma Český mincovní obchod nabízela minci, kterou vyráběla z dvacetikoruny. Jednak se to nesmí a navíc je v podstatě bezcenná.

Online nakupování
11.06.
Česká obchodní inspekce

Tragické výsledky kontroly e-shopů! Pochybilo téměř 90 %

Česká obchodní inspekce (ČOI) zveřejnila v pondělí výsledky kontrol e-shopů, které prováděla v prvním čtvrtletí letošního roku. Výsledky jsou alarmující. Od 4. ledna do konce března 2018 provedli inspektoři 270 kontrol, pochybení zjistili při 234 z nich!

Prásk.tv píše:

Veronika Kopřivová
čtěte o tématu ČOI na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Nebezpečné hračky 2017
05.06.
Ohrožení zdraví

Tisíce hraček neprošly kontrolou! Tyhle jsou pro děti nebezpečné

Více než polovina hraček nevyhověla kontrolám. Nejčastěji byly chyby v označení - na obalu nebyl uveden výrobce nebo nějaká varování. Dvanáct modelů pak inspektoři nařídili stáhnout z prodeje kvůli tomu, že by mohly ohrozit zdraví dítěte.

Podomní prodejce
aktualizováno 01.06.
chtějí vás obrat

Drzost šmejdů nezná mezí. Jejich nový trik je zatím nejzákeřnější

Vynalézavost tzv. energetických šmejdů snad nezná mezí. Přišli s úplně novou taktikou, která má připravit lidi o peníze. Začali se totiž vydávat za inspektory České obchodní inspekce (ČOI).

Peníze
aktualizováno 23.05.
jak se bránit

Pozor! Šmejdi mají novou taktiku. Za pár minut vás připraví o tisíce

Šmejdi v posledních měsících přišli s novou taktikou, jak připravit lidi o peníze. Jedná se o energetické aukce či smlouvy, na základě kterých má být zprostředkován vhodnější dodavatel elektřiny či plynu.

Lékárna
14.05.
kontroly poctivosti

Šidí už i v lékárnách, varuje ČOI. Na co si dát při nákupu pozor?

Na nepoctivé lékárny si posvítili kontroloři z České obchodní inspekce (ČOI). Pochybení zjistili v 73 % případů a uložili pokuty ve výši 80 500 korun.

Alkohol
11.05.
Kontroly ČOI

Ve většině hospod nalili dětem! Inspekce kontrolovala s figuranty

Inspektoři loni provedli ve spojitosti s alkoholem více než pět tisíc kontrol, porušení předpisů odhalili u více než 40 %. Díky novému zákonu mohli kontroloři také využívat mladistvé figuranty, kterým alkohol prodali ve 114 ze 185 případů.

Štítky na oděvech
aktualizováno 27.04.
klamání zákazníků

ČOI řeší nový druh podvodů! Výrobci lžou ve složení oblečení

Česká obchodní inspekce se setkala s novým druhem podvodů. Výrobci oblečení i koberců a závěsů uvádějí na štítcích lživé údaje o složení. Například místo šatů, které by měly být ze 100% bavlny, si ve skutečnosti koupíte výrobek z jiného materiálu. Prodejcům takto označeného zboží hrozí pokuta až do pěti miliónů korun.

Nebezpečné dívčí plavky
18.04.
Stažení z prodeje

Pozor na tyto plavky pro malé děti! Mohou si v nich ublížit, varuje ČOI

Inspektoři odhalili nebezpečné dívčí plavky, které se v Česku prodávaly. Vrchní díl bikin se měl přivázat šňůrkami, ty ale na dětském oblečení vůbec nesmí být. Hrozí totiž, že by si jimi děti mohly ublížit.