Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nebezpečná koloběžka
11.09.
Závadný výrobek

Inspekce varuje: Tato koloběžka je pro vaše děti nebezpečná!

Česká obchodní inspekce vydala v úterý varování před dětskou koloběžkou, která nesplňuje bezpečnostní normy. Výrobci zakázala produkt prodávat a nechala jej zařadit i do evropské databáze RAPEX, aby před ní byli varováni i spotřebitelé v ostatních evropských státech.

Kontroly na poutích dopadly otřesně
aktualizováno 03.09.
Padělané hračky

Inspektoři ČOI se zaměřili na poutě. Rozdali desítky pokut

Desítky padělaných hraček našla Česká obchodní inspekce (ČOI) na jedné z poutí v jižních Čechách. Prodej padělků inspektoři zakázali a s prodejci zahájili správní řízení.

ČOI stahuje z trhu noční lampičku „Mimoň“
aktualizováno 03.09.
varování

Pozor na Mimoně! Noční lampička je pro děti nebezpečná

Česká obchodní inspekce (ČOI) odhalila nebezpečnou lampičku Mimoň, která se prodává na českém trhu. Hračka je nedostatečně zajištěná a při chvíli nepozornosti může dítěti snadno ublížit na zdraví.

Prásk.tv píše:

Veronika Kopřivová
čtěte o tématu ČOI na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Klamavé sms
23.08.
upozornění ESC

Stovky lidí vystrašily klamavé SMS! Šlo o chybu systému

Zřejmě stovky Čechů ve čtvrtek vystrašily klamavé SMS zprávy. Psalo se v nich, že příjemcům bude během několika dnů doručeno zboží v hodnotě stovek až tisíců korun. Ti si ale žádné zboží neobjednali. Obávat se ale nemusí, obdrželi omluvu s tím, že zprávy byly odeslány z důvodu chyby v systému.

Nebezpečné hračky
14.08.
velká galerie

Jen čtvrtina hraček je bez závad, varuje ČOI. Tyto ohrožují zdraví!

Pouze čtvrtina hraček, které v 1. čtvrtletí letošního roku kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), vyhověla bezpečnostním požadavkům. Porušení předpisů zaznamenala celkem při 294 kontrolách. Sedm hraček pak vyhodnotila jako skutečně nebezpečných.

Peníze - ilustrační foto
09.08.
Varování ČOI

Pozor na registr dlužníků! Je k ničemu, jen z lidí tahá peníze

Česká obchodní ispekce (ČOI) varuje před tzv. Centrálním registrem dlužníků (CERD) České republiky. Službu provozuje americká společnost, tváří se ale jako oficiální registr dlužníků. Po registraci je ale téměř nemožné zrušit předplatné.

Naštvaná žena s mobilem - Ilustrační
aktualizováno 03.08.
Český telekomunikační úřad

Další praktika šmejdů! Úřad opět varuje před falešným operátorem

Šmejdi se v poslední době nezaměřují jen na elektroniku. Český telekomunikační úřad proto znovu varuje před společností, která se tváří jako operátor s voláním, internetem a IPTV za "hubičku". Na jednání společnosti si posvítila Česká obchodní inspekce, která ji zařadila na černou listinu.

Dívka pije alkohol - Ilustrační
02.08.
porušení zákona

Kontrola ČOI: Děti sehnaly alkohol u více než poloviny prodejců

Na kontrolu prodeje alkoholu mladistvým se zaměřila Česká obchodní inspekce také v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Prostřednictvím figurantů uskutečnila inspekce 42 kontrol, ve 24 případech došlo k porušení zákona.

Colours of Ostrava
aktualizováno 04.08.
další problémy

Na Colours of Ostrava nalévali mladistvým a nedodržovali míry

Festival Colours of Ostrava navštívili i inspektoři české obchodní inspekce, kteří si proklepli 39 stánků, restaurací a dalších. U celkem 20 z nich řešili problémy a nedostatky, jako například prodávání alkoholu mladistvým, nebo nedodržování míry.

Energie
25.07.
dávejte si pozor

Energetičtí šmejdi řádí! Vyhrožují lidem exekucí už po 24 hodinách

Vyděšení lidé se čím dál častěji obracejí na Českou obchodní inspekci (ČOI) a Energetický regulační úřad (ERÚ) kvůli sankcím, které jim vystavil dodavatel energií nebo zprostředkovatelské společnosti a čelí výhružným sdělení inkasních agentur. Agentury vyhrožují exekucí po uplynutí 48 hodin.