Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lyžování - ilustrašní
11.12.
Porušení předpisů

Lyžařská sezóna začíná! Inspekce varuje před nepoctivými skiareály

Pokud se chystáte v zimě na hory, měli byste si podle České obchodní inspekce (ČOI) dát pozor na nepoctivé prodejce v horských střediscích. Během kontrol, které prováděla inspekce v loňské sezóně, zjistila, že střediska neposkytovala správné informace o cenách služeb a produktů a nedodržovala poctivost při prodeji.

Inpektoři zabavili tisíce padělaných telefonů
05.12.
Nový trend

V obchodech byly padělky mobilů. Inspekce jimi zaplnila několik pytlů

Česká obchodní inspekce varuje před vánočními nákupy smartphonů a jejich doplňků. V Brně se objevily padělky, které se prodávají v kamenných obchodech a za plnou cenu. Inspektoři kvůli tomu prováděli ve středu od rána kontroly na několika místech.

Portál Viagogo dostal pokutu od ČOI
30.11.
směšná pokuta

Inspekce dala pokutu portálu Viagogo, který prodává vstupenky

Na portál Viagogo.cz, který prodává vstupenky a na který upozornila TV Nova v reportáži, už si posvítila také Česká obchodní inspekce. "Inspektoři na základě četných podnětů spotřebitelů prokázali nekalou obchodní praktiku," uvádí ČOI.

Prásk.tv píše:

Veronika Kopřivová
čtěte o tématu ČOI na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Internet
aktualizováno 28.11.
Internetový obchod

Portál prodává lístky, které neplatí, varuje ČOI. Nenaletěli jste taky?

Česká obchodní inspekce varuje před serverem Viagogo. Lidé si na webových stránkách objednávají vstupenky na různé akce, jenže lístky bývají neplatné. Navíc tam podle zjištění inspektorů k ceně vstupenky účtují i různé poplatky, o kterých předem neinformují.

E-shop
aktualizováno 27.11.
VAROVÁNÍ před vánoci

Nakupujete přes e-shopy? Těmto se obloukem vyhněte, varuje ČOI

Chcete koupit svým bližním na svátky něco pěkného? Dávejte si pozor, ze kterých webových stránek objednáváte! Česká obchodní inspekce (ČOI) neustále aktualizuje seznam rizikových e-shopů, které vás mohou připravit o peníze.

Slevy a výprodeje
22.11.
Pokuty 13,5 milionu

Zákazníky okrádá každý druhý obchod! Kontroly šokovaly

Každý druhý obchod v Česku okrádá zákazníky. To je závěr kontrol České obchodní inspekce, které trvaly tři měsíce. Kontroloři se zaměřili na prodej za akční ceny a sezónní slevy a uložili přitom pokuty za 13,5 milionu korun. Prodejci podle nich stále častěji špatně uvádějí ceny u vystaveného zboží.

Slevy a výprodeje
22.11.

Kontrola ČOI: Až polovina českých prodejců klame zákazníky

Až polovina českých prodejců klame zákazníky! To je závěr kontrol České obchodní inspekce, které probíhaly tři měsíce. Během těchto razií rozdali inspektoři pokuty za třináct a půl milionu korun. Zaměřili se především na zboží nabízené za akční ceny a na zboží ze sezónních slev.

Česká obchodní inspekce - 3
15.11.
kontrola čoi

Razie na tržnici: Kontroloři našli opuštěné stánky, prodavači utekli

U hraničního přechodu Strážný se konala velká razie. Ve chvíli, kdy policisté a inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) vyskákali z aut, trhovci začali utíkat a kontroloři pak našli jen opuštěné stánky.

Kontroly na dušičky
13.11.
kontroly čoi

Prodejcům není nic svaté! Polovina šidila lidi i na Dušičky

Položit věnec nebo zapálit svíčku se na hroby svých příbuzných o Dušičkách vydávají tisíce lidí. Česká obchodní inspekce (ČOI) se proto zaměřila na květinářství a stánky u hřbitovů. V letošním roce inspektoři provedli sto kontrol a porušení zákona zjistili u padesáti z nich.

Nebezpečný dudlík objevila ČOI na Facebooku
12.11.
nabízeli ho na facebooku

Na trhu je smrtící dudlík! Miminko může poranit několika způsoby

Vážně poškodit střeva nebo i udusit může malé děti nebezpečný dudlík. Varuje před ním Česká obchodní inspekce (ČOI). Prodejce ho nabízel na facebooku.