Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střelba po maminkách a dětech
20.05.
Kdo by to dělal?

Na maminky s dětmi někdo střílel airsoftovkou! Mohl je vážně zranit

Hodně nepříjemný zážitek mají za sebou dvě maminky, které byly na procházce se svými dětmi v lese u Hluboké nad Vltavou. Po dětech tam podle nich někdo vystřelil, zřejmě z airsoftové zbraně. Nikomu se nic nestalo, přesto obě ženy všechno nahlásily policii.

Donald Trump
aktualizováno 06.05.
Další přešlap

Trump v projevu hájil držení zbraní, Francouze rozpálil doběla

Prezident Spojených států Donald Trump svým projevem, ve kterém obhajoval právo na držení zbraní, pobouřil nejbližší spojence. Prohlásil, že kdyby Francouzi a Britové neměli tak přísné zákony omezující nošení zbraní, bylo by méně mrtvých při teroristických útocích, které se odehrály třeba v Paříži nebo Londýně.

Podezřelý nález uzavřel v noci ulici Jana Masaryka v Hradci Králové
aktualizováno 23.04.
policejní vyšetřování

U muže našli nelegální arzenál, pod vlivem drog se sám udal

Dvacet nelegálně držených zbraní, tisíce nábojů a také zakázané tlumiče nebo střílející tužky. To vše našli ve skladu v Hradci Králové policisté. Akci odstartoval noční telefonát zfetovaného majitele zbraní, který dokonce ani nemá zbrojní průkaz. Sám se udal, že stojí uprostřed sídliště a má u sebe revolvery a plastickou trhavinu.

Prásk.tv píše:

Nikki Tate
čtěte o tématu zbraně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Trosky ve městě Dúma
aktualizováno 18.04.
vyšetřování útoku

Další zdržení! Experti se do Dúmy asi nedostanou ani dnes

Příjezd expertů mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) do syrského města Dúmá byl dnes opět odložen, důvodem je údajná úterní přestřelka. S odkazem na sdělení šéfa OPCW a další zdroje o tom informovala agentura Reuters. Dúmá se 7. dubna stala terčem údajného chemického útoku, který si vyžádal přes 40 životů a který opoziční síly a Západ připisují syrské vládě. Damašek stejně jako jeho spojenec Moskva obvinění z útoku odmítají. Vyšetřovatelé OPCW do Sýrie dorazili o víkendu, dosud se ale do Dúmy nedostali.

Nejvíce demonstrantů se sešlo ve Washingtonu
aktualizováno 25.03.
protesty v USA

Největší demonstrace za 50 let, lidé chtějí omezení prodeje zbraní

Statisíce studentů a dalších lidí z různých částí Spojených států demonstrovaly v sobotu za zpřísnění kontroly prodeje zbraní. Protesty, které se konaly ve stovkách amerických měst, měly přesvědčit zákonodárce k přijetí tvrdších zbraňových zákonů v reakci na únorový masakr na floridské škole.

Útok ve městě Trébes
24.03.
Teror v supermarketu

Ve Francii policisté po střelbě objevili výbušniny i další zbraně!

Policisté vyšetřující útok v supermarketu na jihu Francie objevili na místě činu výbušniny, pistoli a lovecký nůž. Při prohlídce domu útočníka objevili zřejmou zprávu na rozloučenou, v níž byly odkazy na teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

Střelba ve škole v Marylandu - 2
aktualizováno 20.03.
útok na studenty

Střelba ve škole v Marylandu: Tři osoby bojují v nemocnici o život

Tři lidé byli převezeni v kritickém stavu do nemocnice po střelbě ve škole Great Mills High School. Jedním ze zraněných je i sám střelec. Jedná se o několikátou střelbu na americké škole za posledních pár měsíců.

Lupiči v malé prodejně v Českém Krumlově
aktualizováno 17.03.
blesková akce

Zbraně a výhružky: Maskování lupiči vybrali obchod za 3 minuty!

Dva ozbrojení a maskovaní lupiči vběhli ve čtvrtek večer do prodejny v Křemži, na prodavače namířili zbraň a donutili ho odejít od kasy, kterou následně vybrali. Při úprku si ještě nabrali cigarety a zmizeli neznámo kam. Celá akce zabrala jen tři minuty. Policie hledá svědky celého incidentu.

Svatba se zbraní v ruce
aktualizováno 01.03.
prodej pušek

V USA zuří boj o prodej zbraní. Jejich zastánci se s nimi i žení!

Prezident Donald Trump poprvé, pod silným společenským tlakem, otáčí ve sporu o dostupnosti zbraní ve Spojených státech. Zvažuje zvýšení věkové hranice pro držení poloautomatů na 21 let. Největší americké řetězce už nastavují vlastní omezení.

Donald Trump
23.02.
Masakr ve škole

Trump zopakoval, že chce ozbrojit učitele. Dříve to přitom vyvrátil

Americký prezident Donald Trump zopakoval, že by měli vybraní učitelé u sebe nosit zbraň. Chce tak zabránit dalším masakrům podobným tomu, který se minulý týden stal na Floridě. Dříve přitom svá slova o ozbrojených pedagozích odvolal.