Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spojené státy zablokovaly zveřejnění plánů na plastové zbraně pro 3D tisk
28.08.
obcházení soudu

Plány nezjistitelných 3D zbraní jsou online. I přes zákaz soudu

Jen chvíli před spuštěním veřejné distribuce souborů pro výrobu zbraní tisknutelných na 3D tiskárně americký soud v Seattlu rozhodl o jejím dočasném zablokování. Majitel se ale i přes zákaz soudu nyní rozhodl, že bude návrhy šířit.

Spojené státy zablokovaly zveřejnění plánů na plastové zbraně pro 3D tisk
aktualizováno 01.08.
volná distribuce

Americký soud zablokoval plastové zbraně pro 3D tiskárny

Americký soud v Seattlu dočasně zablokoval veřejnou distribuci souborů pro výrobu zbraní tisknutelných na 3D tiskárně. Proti uveřejnění souborů protestovalo osm států, podle kterých se jedná o bezpečnostní hrozbu.

Kradené zbraně z Vrbětic
aktualizováno 18.07.
Lovci "pokladů"

Policie: Dvojice z Vrbětic odnášela poničené zbraně a prodávala je

Zlínští kriminalisté ukončili vyšetřování dvou lidí, kteří se i přes přísný zákaz opakovaně dostali do výbuchy zničeného areálu ve Vrběticích. Odnášeli odtud poškozené zbraně, které pak prodávali.

Prásk.tv píše:

Princ George - 1
čtěte o tématu zbraně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ÚKLID PEVNÝCH PODLAH SNADNO A RYCHLE

Hladká dlažba i plovoucí a dřevěné podlahy vyžadují specifickou péči.

Požár domu v Bílém Kameni - 1
10.07.
hasiči zasahovali

Hořící dům na Jihlavsku byl plný střeliva. Při požáru explodovalo

Požár rodinného domu s garáží hasili v úterý ráno hasiči v Bílém Kameni. Po příjezdu se dozvěděli, že je v domě střelivo a zbraně.

Anne Blessingová (92) zastřelila syna
aktualizováno 04.07.
Vražda

92letá žena zastřelila svého syna! Nechtěla jít do domova důchodců

Dvaadevadesátiletá Američanka zastřelila v pondělí ráno svého syna (72) proto, že ji chtěl umístit do pečovatelského domu pro seniory. Po činu se pokusila zabít také synovu přítelkyni (57), která se však ubránila a obě zbraně zneškodnila. Ženu soud poslal do vazby.

Trezor
aktualizováno 26.06.
unikát na prostějovsku

Žena zdědila po manželovi trezor. Co našla uvnitř, jí vyrazilo dech!

Policisté na Prostějovsku získali trezor plný nelegálně držených zbraní. Ty zdědila žena po svém zesnulém manželovi. Trezor ukrýval samopal, revolver a několik pistolí, které teď propadnou státu.

Střelba po maminkách a dětech
20.05.
Kdo by to dělal?

Na maminky s dětmi někdo střílel airsoftovkou! Mohl je vážně zranit

Hodně nepříjemný zážitek mají za sebou dvě maminky, které byly na procházce se svými dětmi v lese u Hluboké nad Vltavou. Po dětech tam podle nich někdo vystřelil, zřejmě z airsoftové zbraně. Nikomu se nic nestalo, přesto obě ženy všechno nahlásily policii.

Donald Trump
aktualizováno 06.05.
Další přešlap

Trump v projevu hájil držení zbraní, Francouze rozpálil doběla

Prezident Spojených států Donald Trump svým projevem, ve kterém obhajoval právo na držení zbraní, pobouřil nejbližší spojence. Prohlásil, že kdyby Francouzi a Britové neměli tak přísné zákony omezující nošení zbraní, bylo by méně mrtvých při teroristických útocích, které se odehrály třeba v Paříži nebo Londýně.

Podezřelý nález uzavřel v noci ulici Jana Masaryka v Hradci Králové
aktualizováno 23.04.
policejní vyšetřování

U muže našli nelegální arzenál, pod vlivem drog se sám udal

Dvacet nelegálně držených zbraní, tisíce nábojů a také zakázané tlumiče nebo střílející tužky. To vše našli ve skladu v Hradci Králové policisté. Akci odstartoval noční telefonát zfetovaného majitele zbraní, který dokonce ani nemá zbrojní průkaz. Sám se udal, že stojí uprostřed sídliště a má u sebe revolvery a plastickou trhavinu.

Trosky ve městě Dúma
aktualizováno 18.04.
vyšetřování útoku

Další zdržení! Experti se do Dúmy asi nedostanou ani dnes

Příjezd expertů mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) do syrského města Dúmá byl dnes opět odložen, důvodem je údajná úterní přestřelka. S odkazem na sdělení šéfa OPCW a další zdroje o tom informovala agentura Reuters. Dúmá se 7. dubna stala terčem údajného chemického útoku, který si vyžádal přes 40 životů a který opoziční síly a Západ připisují syrské vládě. Damašek stejně jako jeho spojenec Moskva obvinění z útoku odmítají. Vyšetřovatelé OPCW do Sýrie dorazili o víkendu, dosud se ale do Dúmy nedostali.