Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump a Kim Čong-un
aktualizováno 13.08.
SROVNÁNÍ Rozhádané mocnosti

Jaderná válka na spadnutí! Velké srovnání armád KLDR a USA

Výroky severokorejského vůdce a amerického prezidenta děsí celý svět. Odborníci se obávají, že jsme na prahu jaderné války, stále ale doufají ve vyjednávání. I přesto, že je KLDR násobně menší než USA, disponuje totiž přibližně stejnou vojenskou silou.

Donald Tusk
aktualizováno 22.06.
Zásadní krok

Země EU se shodly na tom, že se chtějí lépe společně bránit!

Země Evropské unie dnes na summitu v Bruselu výrazně posunuly vpřed své možnosti spolupracovat v obranné oblasti. Státy mají například do několika měsíců nabídnout ostatním své konkrétní představy, v čem, kde a jak by mohly kooperovat.

Čína vypustila novou letadlovou loď vlastní výroby
aktualizováno 26.04.
velká ceremonie

Posila námořnictva: Čína spustila na vodu novou letadlovou loď

Čína ve středu při slavnostní ceremonii spustila na vodu svou druhou letadlovou loď, která je zároveň první, již sama postavila. Ceremonie se konala v čínském přístavu Ta-lien, uvádí portál BBC.

Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Do Jižní koreji dorazil protiraketový systém THAAD
26.04.
rostoucí napětí

Do Jižní Koreji z USA dorazil protiraketový systém THAAD

Jednotky Spojených států začaly v Jižní Koreji s instalací vybavení pro jejich raketový štít. Děje se tak i přes masivní protesty místních obyvatel, uvádí agentura Jonhap. Oznámení přišlo jen jeden den po 85. výročí založení armády KLDR, která v rámci oslav uspořádala ohromné vojenské cvičení.

Americká letadlová loď Carl Vinson
aktualizováno 23.04.
Vyhrocené vztahy

Američanům došla trpělivost: Ke Koreji míří flotila válečných lodí!

Vztahy mezi USA a KLDR se nadále vyostřují. Ke korejskému poloostrovu už míří flotila amerických válečných lodí, která se spolu s Japonci zúčastní manévrů. Ty mají Kimův režim odradit od dalších jaderných testů. Severní Korea už kvůli tomu pohrozila potopením americké letadlové lodi Karl Vinsn.

Čeští vojáci na cvičení NATO v Litvě
aktualizováno 01.03.
společné cvičení

Čeští vojáci cvičí v Litvě, vykopali přes kilometr zákopů

Nachodili stovky kilometrů, vykopali tisíce metrů zákopů a strávili stovky hodin v neznámém terénu. Tak se dá shrnout dvouměsíční účast 120 českých vojáků na cvičení v Litvě. Společně s tamní armádou trénují obrannou taktiku proti možné agresi z východu. Ve středu za nimi na inspekci přiletěl český ministr obrany s náčelníkem generálního štábu.

Čeští vojáci
aktualizováno 24.01.
Naplňování stavů

Šéf armády je proti povinné vojně, vojsko rekruty láká na platy

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář je proti zavedení povinné základní vojenské služby. Šéf armády to řekl exkluzivně televizi Nova ve vojenském areálu ve Vyškově, kde se od začátku ledna připravuje na pět set nových rekrutů a záložáků.

Ruští vojáci
aktualizováno 30.11.
ozbrojené síly

Strach z války narůstá: Rusko rozmístilo u hranic 55 tisíc vojáků!

Vladimir Putin podle ukrajinského náměstka ministra obrany Ihora Dolhova rozmístil na hranicích s Ukrajinou vojsko čítající 55 tisíc vojáků. Nečekaný příliv ozbrojenců budí hrůzu, Kyjev mluví o plánech na svržení vlády.

Miloš Zeman na velitelském shromáždění
aktualizováno 29.11.
prezidentova obsese

Zeman chce drony a ještě víc dronů. Tanky přirovnal k jezdectvu

Pokud jde o válku a armádu, má Miloš Zeman jednu vytrvalou myšlenku - bezpilotní drony. Doporučoval je světu při projevu v OSN a vytáhl je i dnes, když řečnil před českými vojáky na tzv. velitelském shromáždění. Drony přitom armáda už využívá a nadále jejich s rozvojem či nákupem počítá.

Ruská nafukovací armáda - 5
aktualizováno 15.10.
Zmatení nepřítele

Takhle Rusové matou nepřítele: Pořídili si nafukovací armádu!

Už od dob Potěmkinových vesnic asi nikdo nepochybuje, že Rusové jsou mistry v předstírání. A dokáží vnějším pozorovatelům nakukat ledacos. A nyní tyto dovednosti Rusko využívá i pro vojenské účely.