Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Doubský most v Karlových Varech
aktualizováno 01.09.
špatný stav

Mosty musí projít kontrolou, speciálních přístrojů je ale málo

Kontrola asi tisícovky mostů, kterou tento týden nařídil ministr dopravy Dan Ťok, bude pravděpodobně mnohem delší, než se předpokládalo. Aby prověřování mostů mělo smysl, musí se podle odborníků provést speciálními prohlížečkami, jenže v současné době jsou v Česku údajně jen čtyři.

Ministr dopravy otevřel opravený úsek D1
aktualizováno 05.06.
úsek praha - tábor

Slib vlády v demisi: Dálnice D3 se začne stavět v roce 2021

Dálnice D3 v úseku Praha - Tábor by se měla začít stavět v roce 2021. Do konce roku chce ŘSD požádat o územní rozhodnutí. Při návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) s některými ministry v jižních Čechách to dnes řekli ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa.

Dan Ťok
aktualizováno 16.05.
Změna ve vládě?

Nechci pokračovat, řekl ministr dopravy Ťok. Kritizuje ho ČSSD

Ministr dopravy v demisi Dan Ťok se ve středu ráno nechal slyšet, že se "mu moc nechce" pokračovat ve vládním angažmá. Odchod Ťoka chce i ČSSD, která s hnutím ANO momentálně jedná o vládě.

Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Mýtná brána
14.06.
poplatky na silnicích

Rozšíření mýtného za miliardy čelí kritice, nemusí se vyplatit

Po roce 2019 by měla být rozšířena síť silnic, na kterých budou nákladní auta a autobusy platit mýtné. Ministr dopravy Dan Ťok trvá na vyhlášení tendru na výběr mýta, za který stát zaplatí desítky miliard. Placení chce rozšířit na nejvytíženější silnice I. třídy. Kritici namítají, že se nový systém nemusí vyplatit.

Dan Ťok a Bohuslav Sobotka
aktualizováno 14.11.
Tlaky ve vládě

Sobotka si pozval na kobereček dalšího ministra. Ale nevyhodil ho!

Ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO dnes musel na kobereček k premiéru Bohuslavu Sobotkovi, který není spokojen s jeho prací. Ťok ale jeho kritiku považuje za nespravedlivou.

Zeman na pohřbu prezidenta Kováče
22.10.
hrad v úzkých?

Dispečeři let na pohřeb nezdrželi, postavil se Zemanovi ministr Ťok

Ministr dopravy Dan Ťok odmítl tvrzení Hradu, že zpoždění Zemanova letu na pohřeb prezidenta na Slovensko zavinili letoví dispečeři. Smetl tak asi čtvrtou veri příčin zpoždění, které veřejnosti předložila kancelář prezidenta. Ministr naznačil, že za zpoždění si může Hrad sám, protože chyboval v časovém plánu.

Zemal přijel na pohřeb Kováče pozdě
aktualizováno 18.10.
Trapas na Slovensku

Kdo mohl za to, že Zeman přiletěl na pohřeb pozdě? Má zjistit Ťok

Pozdní přílet české delegace na pohřeb bývalého slovenského prezidenta prověří ministr dopravy Dan Ťok. Informoval o tom deník Právo. Prezidentův mluvčí za viníky označil špatné počasí a dispečery Řízení letového provozu.

Výtluk
01.10.
kdo to zaplatí?

Hejtmani proti ministrovi: Hádají se o peníze na opravy silnic!

Další dva hejtmani za ČSSD dnes kritizovali ministra dopravy Dana Ťoka, který nesouhlasí s tím, aby kraje dostávaly od vlády dopředu peníze na opravy silnic nižších tříd, které jsou jejich majetkem. Podle hejtmanů nemívají kraje ve svých rozpočtech na opravy silnic peníze. Přímo v Televizních novinách se dokonce ministr o financování oprav pohádal s hejtmanem středočeského kraje...

Vaše téma - s Danem Ťokem
aktualizováno 17.12.
Vaše téma

Ministr Ťok: Modernizace D1 je prioritou, stavíme ale i jinde

Hostem Marcely Škábové v pořadu Vaše téma byl ministr dopravy Dan Ťok. Vyjádřil se hlavně ke změnám, které nastanou od nového roku, nebo k nebezpečí na železnici.

Oprava dálnice D1 - 2
29.07.
Radar u zúžení

Poslední varování! Bude se měřit osmdesátka na opravované D1

Poslední varování! To je akce, kterou chystá ministr dopravy Dan Ťok. Na zúžených úsecích rekonstruované dálnice D1 chce rozmístit radary. Ty by měly kontrolovat, zda řidiči dodržují nařízenou osmdesátku. Zatím to je jen informativní akce, na jaře, ale už by na těchto úsecích mělo být úsekové měření.