Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ohňostroj
aktualizováno 09.01.
Přehled

Češi zuří kvůli petardám! Okolní státy to už mají vyřešené

Češi se bouří proti používání zábavní pyrotechniky. Volají po omezeních a někteří dokonce po plošném zákazu. V Česku můžete totiž pyrotechniku odpalovat v podstatě bez omezení v průběhu celého roku, pokud to obce a města nezakážou. Naši sousedé jsou na tom však podstatně jinak. Zatímco na Slovensku si zákazy regulují stále města sama, v Polsku, Německu nebo Rakousku ohňostroj během roku bez pokuty neodpálíte.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 04.01.
návrhy zákonů

Vláda schválila finance na úložiště jaderného odpadu a další zákony

Vláda má za sebou první zasedání v novém roce, na kterém schválila několik zákonů. Mezi nimy je například úroveň ochrany spotřebitelů nebo dvě miliardy na úložiště jaderného odpadu. U něj musí ještě vytipovat lokalitu z několika variant.

Rodina
aktualizováno 01.01.
velký přehled novinek

Změny v roce 2018 se dotknou nás všech. Desítky věcí budou jinak

Růst minimální mzdy, vyšší daňové slevy na dítě nebo třeba nižší doplatky na léky. Od nového roku nás čekají desítky změn. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších v jednotlivých odvětvích.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Americký prezident Donald Trump
aktualizováno 22.12.
prezidentův podpis

USA čeká daňová revoluce, reforma začne platit v lednu

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal daňovou reformu, kterou tento týden schválil Kongres Spojených států. Daňové změny, které budou platit od ledna, jsou nejrozsáhlejší od dob prezidenta Ronalda Reagana, který vládl v 80. letech. Reforma, která mimo jiné snižuje daně z příjmu právnických osob na 21 procent z nynějších 35 procent a jednotlivcům umožňuje snížit daňový základ o dvojnásobek současného stavu, je jedním z pilířů Trumpova politického programu.

Samantha Ciotta
21.10.
byla vdaná

Učitelka měla poměr se studentem (14). Odhalila ji aplikace

Vdaná učitelka z Kalifornie byla obviněna ze sexuálního poměru se svým čtrnáctiletým studentem. Odhalil ji školákův Snapchat. Na videu se pohybovala polonahá se dvěma nezletilými, s nimiž pila alkohol.

Kouření
aktualizováno 16.10.
drogová politika

Slovensko mění přístup k drogám. Za trochu marihuany nebude soud

Slovensko se rozhodlo výrazně změnit drogovou politiku, dosavadní přístup totiž neměl dostatečné výsledky. Ministerstvo spravedlnosti se tak chystá sjednotit tresty a zaměřit se na boj s obchodníky místo trestání mladých lidí, kteří si občas zakouří marihuanu.

Změny od října 2017
30.09.
Co bude jinak?

Více peněz na děti i účtenková loterie: Tohle se mění od října!

Konec kožešinových farem, nové přídavky na děti i změna silničního zákona - nejen to se od října mění. Podívejte se na přehled novinek, které možná ovlivní i váš život.

Kyberšikana
29.09.
poslední varování

EU chce od Facebooku větší cenzuru. Kvůli nenávisti a rasismu

Sociální sítě dostaly od Evropské unie ultimátum, aby své platformy očistily od projevů rasismu a nenávisti. Společnosti se již dříve zavázaly, že budou škodlivý obsah regulovat, podle EU se jim ale stále nedaří reagovat dostatečně rychle.

Hlasování v Senátu
17.08.
Přehled zákonů

Více peněz pro vojáky i postižené: Senát schválil tyto zákony!

Senátoři ve čtvrtek schválili několik dalších zákonů, které už čekají jen na podpis prezidenta. Mimo jiné souhlasili, aby vojáci v aktivních zálohách pobírali vyšší odměny za účast na vojenském cvičení, nebo s mírnějšími podmínkami pro poskytování pomůcek zdravotně postiženým.

Novinky v senátu
aktualizováno 16.08.
Novinky

Senát schválil důležité zákony, které se dotknou všech! PŘEHLED

Senátoři ve středu schválili několik důležitých zákonů - mimo jiné i placené ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro děti a seniory při doplácení za léky. Změny ještě musí podpisem posvětit prezident.