Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Samantha Ciotta
21.10.
byla vdaná

Učitelka měla poměr se studentem (14). Odhalila ji aplikace

Vdaná učitelka z Kalifornie byla obviněna ze sexuálního poměru se svým čtrnáctiletým studentem. Odhalil ji školákův Snapchat. Na videu se pohybovala polonahá se dvěma nezletilými, s nimiž pila alkohol.

Kouření
aktualizováno 16.10.
drogová politika

Slovensko mění přístup k drogám. Za trochu marihuany nebude soud

Slovensko se rozhodlo výrazně změnit drogovou politiku, dosavadní přístup totiž neměl dostatečné výsledky. Ministerstvo spravedlnosti se tak chystá sjednotit tresty a zaměřit se na boj s obchodníky místo trestání mladých lidí, kteří si občas zakouří marihuanu.

Změny od října 2017
30.09.
Co bude jinak?

Více peněz na děti i účtenková loterie: Tohle se mění od října!

Konec kožešinových farem, nové přídavky na děti i změna silničního zákona - nejen to se od října mění. Podívejte se na přehled novinek, které možná ovlivní i váš život.

Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Kyberšikana
29.09.
poslední varování

EU chce od Facebooku větší cenzuru. Kvůli nenávisti a rasismu

Sociální sítě dostaly od Evropské unie ultimátum, aby své platformy očistily od projevů rasismu a nenávisti. Společnosti se již dříve zavázaly, že budou škodlivý obsah regulovat, podle EU se jim ale stále nedaří reagovat dostatečně rychle.

Hlasování v Senátu
17.08.
Přehled zákonů

Více peněz pro vojáky i postižené: Senát schválil tyto zákony!

Senátoři ve čtvrtek schválili několik dalších zákonů, které už čekají jen na podpis prezidenta. Mimo jiné souhlasili, aby vojáci v aktivních zálohách pobírali vyšší odměny za účast na vojenském cvičení, nebo s mírnějšími podmínkami pro poskytování pomůcek zdravotně postiženým.

Novinky v senátu
aktualizováno 16.08.
Novinky

Senát schválil důležité zákony, které se dotknou všech! PŘEHLED

Senátoři ve středu schválili několik důležitých zákonů - mimo jiné i placené ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro děti a seniory při doplácení za léky. Změny ještě musí podpisem posvětit prezident.

Miloš Zeman
aktualizováno 01.08.
velké změny

Prezident podepsal 15 zákonů! Kožešinové farmy v Česku končí

Prezident Miloš Zeman podepsal v úterý několik zákonů. Například schválil zákaz kožešinových farem, které v Česku skončí od roku 2019. Potvrdil také nový zákon o daních z příjmů.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
aktualizováno 31.07.
Zásadní změny

Prezident podepsal důležité zákony, které se dotknou všech!

Prezident Miloš Zeman podepsal několik důležitých zákonů. Jeden z nich například přihraje více peněz městům a obcím, jiné ovlivní vydávání občanských průkazů nebo přesčasy policistů.

Protesty proti justičním změnám
21.07.
společné prohlášení

Změna justice ohrožuje Polsko, zní od ochránců lidských práv v ČR

Vrcholní představitelé orgánů ochrany lidských práv v České republice vydali následující společné prohlášení, které se týká situace v polské justici. Podle nich je ohrožena podstata principů, na kterých stojí právní stát, proto nemohou mlčet a jen přihlížet.

Demonstrace v Polsku
aktualizováno 20.07.
spor v unii

Polsko schválilo zákon o nejvyšším soudu. EU hrozí trestem

Dolní komora polského parlamentu, Sejm, dnes schválila kontroverzní zákon o reorganizaci nejvyššího soudu, přestože se jeho návrh stal předmětem široké mezinárodní kritiky, a to i ze strany Evropské komise. Justiční reforma podle jejích odpůrců v Polsku ruší dělbu moci.