Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Richard Brabec - 3
04.04.
Důležité zákony

Vláda podpořila hromadné žaloby, odmítla plán na náhradní výživné

Vláda dnes na svém zasedání schválila věcný záměr zákona, který by umožňoval zavedení institutu hromadné žaloby. Naopak negativní stanovisko vyjádřili ministři k návrhům komunistů na zákon o referendu a zavedení náhradního výživného, a také k návrhu skupiny poslanců, který by umožňoval umístit do přípravné třídy i děti, které nemají odklad.

Donald Trump a zbraně
aktualizováno 22.02.
myslí to vážně

Trump chce dát zbraně učitelům. Mají bránit střelbám ve školách

Spojenými státy otřásají vlny protestů, lidé se dožadují zpřísnění zákonů o držení zbraní. Reagují tak na nedávný masakr na střední škole na Floridě, kde zemřelo 17 lidí a dalších 13 bylo zraněno. Počty mrtvých, kteří zemřeli v důsledku střelby, navíc ročně v USA narůstají. K tématu se ve čtvrtek vyjádřil i americký prezident Trump, který tvrdí, že problém by mohlo vyřešit vyzbrojení učitelů.

Korupce - ilustrační foto
21.02.
47. místo

Česko si polepšilo v žebříčku korupce. Pomohly nové zákony

Česko poskočilo v žebříčku korupce, který sestavuje organizace Transparency International (TI). Pomohl k tomu ale pouze fakt, že loni vešly do praxe některé protikorupční zákony. Ve všech ostatních aspektech hodnocení ale Česko stagnovalo.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Zbrojní průkaz, pracovní úraz
aktualizováno 07.02.
Důležité zákony

Vláda schválila změny: Zbraně podle EU, jiné náhrady po úrazu

Vláda na svém středečním jednání projednala například novelu zákona o zbraních, která zkracuje platnost zbrojních průkazů a zavádí nové kategorie zbraní. Novela vychází ze směrnice EU. Vláda také podpořila úpravu náhrad pro lidi, kteří jsou po pracovním úrazu bez práce.

Změna od února
aktualizováno 31.01.
co bude jinak

ZMĚNY OD ÚNORA: Zavádí se nová dávka, pošta znovu zdražuje

Tatínkové se po letech slibů konečně dočkají placené dovolené po narození miminka. O tzv. otcovskou mohou poprvé žádat od 1. února. Není to ale jediná změna, která nás od příštího měsíce čeká. A ne všechny budou tak příjemné.

Ohňostroj
aktualizováno 09.01.
Přehled

Češi zuří kvůli petardám! Okolní státy to už mají vyřešené

Češi se bouří proti používání zábavní pyrotechniky. Volají po omezeních a někteří dokonce po plošném zákazu. V Česku můžete totiž pyrotechniku odpalovat v podstatě bez omezení v průběhu celého roku, pokud to obce a města nezakážou. Naši sousedé jsou na tom však podstatně jinak. Zatímco na Slovensku si zákazy regulují stále města sama, v Polsku, Německu nebo Rakousku ohňostroj během roku bez pokuty neodpálíte.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 04.01.
návrhy zákonů

Vláda schválila finance na úložiště jaderného odpadu a další zákony

Vláda má za sebou první zasedání v novém roce, na kterém schválila několik zákonů. Mezi nimy je například úroveň ochrany spotřebitelů nebo dvě miliardy na úložiště jaderného odpadu. U něj musí ještě vytipovat lokalitu z několika variant.

Rodina
aktualizováno 01.01.
velký přehled novinek

Změny v roce 2018 se dotknou nás všech. Desítky věcí budou jinak

Růst minimální mzdy, vyšší daňové slevy na dítě nebo třeba nižší doplatky na léky. Od nového roku nás čekají desítky změn. Vybrali jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších v jednotlivých odvětvích.

Americký prezident Donald Trump
aktualizováno 22.12.
prezidentův podpis

USA čeká daňová revoluce, reforma začne platit v lednu

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal daňovou reformu, kterou tento týden schválil Kongres Spojených států. Daňové změny, které budou platit od ledna, jsou nejrozsáhlejší od dob prezidenta Ronalda Reagana, který vládl v 80. letech. Reforma, která mimo jiné snižuje daně z příjmu právnických osob na 21 procent z nynějších 35 procent a jednotlivcům umožňuje snížit daňový základ o dvojnásobek současného stavu, je jedním z pilířů Trumpova politického programu.

Samantha Ciotta
21.10.
byla vdaná

Učitelka měla poměr se studentem (14). Odhalila ji aplikace

Vdaná učitelka z Kalifornie byla obviněna ze sexuálního poměru se svým čtrnáctiletým studentem. Odhalil ji školákův Snapchat. Na videu se pohybovala polonahá se dvěma nezletilými, s nimiž pila alkohol.