Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Znásilnění ženy na přehradě Hracholusky
aktualizováno 06.02.
Násilí na přehradě

GIBS stíhá bachaře za znásilnění ženy na rozlučce se svobodou!

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) od minulého týdne stíhá za znásilnění příslušníka Vězeňské služby z věznice na plzeňských Borech. Muž měl v srpnu znásilnit mladou ženu, která se na Hracholuské přehradě loučila se svobodou.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
24.01.
Dokument o vydání

Stíhání Babiše a Faltýnka může pokračovat. Žalobce má potvrzení

Státní zástupce obdržel od policie vyrozumění Sněmovny o vydání premiéra Andreje Babiše a místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. Vypracuje rozhodnutí o pokračování ve stíhání.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 19.01.
Sněmovna je vydala

Kauza Čapí hnízdo: Policie může stíhat Babiše a Faltýnka

Téměř pět hodin debatovali poslanci o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, které chce policie stíhat v kauze údajného dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Pro hlasovalo 111 poslanců, proti byli poslanci hnutí ANO kromě Babiše a Faltýnka, kteří hlasovali pro své vydání. Hlasování předcházela debata, ve které padala ostrá slova.

Prásk.tv píše:

Kristelová, Tůma
čtěte o tématu trestní stíhání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyberete si saně, nebo lyže?

Nahoru za hodinu a půl, a to se saněmi na zádech. Dolů za 4 a půl minuty, ale na saních. Tak se dá charakterizovat výkon vítěze prvního sáňkařského závodu, který se na Černé hoře v Krkonoších jel před 120 lety. Po stejné trase se můžete projet i dnes, jen s tím rozdílem, že nahoru vás vyveze kabinková lanovka.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 17.01.
kauza čapí hnízdo

Babiš má na krku policii! Poslanci rozhodnou o jeho vydání v pátek

Mezi poslanci to ve středu vřelo. Na jednání Sněmovny se nemohli shodnout, kdy a jestli vydat premiéra Andreje Babiše a jeho pravou ruku Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Nakonec se domluvili na pátku.

Carles Puigdemont, premiér katalánské vlády
aktualizováno 30.10.
Politický azyl

Katalánskému premiérovi i vládě hrozí vězení! Belgie nabízí únik

Ve Španělsku to stále vře. Katalánský premiér Carles Puigdemont vyhlásil v pátek nezávislost, Madrid to ale odmítá uznat a naopak omezil autonomii regionu a vládu sesadil. Puigdemontovi navíc hrozí až 30 let vězení. Azyl mu už nabídl belgický ministr pro migraci.

Alexandr Novák u soudu
aktualizováno 27.10.
manipulace s dotacemi

Německo vydalo exsenátora Nováka. Stíhán bude na svobodě

Bývalý senátor Alexandr Novák byl ve středu po deseti měsících, které strávil v německé vazbě, předán do rukou českých úřadů. ČTK to dnes sdělila mluvčí vrchního zemského soudu ve Frankfurtu nad Mohanem Gundula Fehnsová-Böerová. Novák, který má německé občanství, v Česku čelí obvinění z manipulace při rozdělování evropských dotací. Stíhán bude na svobodě.

Miloš Zeman v Čapím hnízdě - 12
aktualizováno 23.10.
Kauza Čapí hnízdo

Zeman by Babiše nevydal. Měla by to Sněmovna udělat? ANKETA

Prezident Miloš Zeman v neděli v rozhovoru pro Blesk.cz zopakoval, že je přesvědčený, že je kauza Čapí hnízdo policejní provokací. Kdyby byl v kůži poslanců, kteří mají o vydání Andreje Babiše hlasovat, tak by byl proti jeho vydání. Policie bude muset o vydání Babiše a Faltýnka žádat znovu.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 09.10.
dotační podvod?

Čapí hnízdo: Babiše i Faltýnka policie obvinila! Oba protestují

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho zástupce Jaroslav Faltýnek už převzali policejní usnesení o zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. Oba to potvrdili Právu a Novinkám. S rozhodnutím ani jeden nesouhlasí.

Čapí hnízdo
aktualizováno 29.09.
kauza čapí hnízdo

Žalobce obdržel usnesení ke kauze Čapí hnízdo. Jména nepadla

Státní zástupce obdržel usnesení o zahájení trestního stíhání v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. ČTK to potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. K počtu lidí, jichž se usnsení týká, ani k jejich jménům se nevyjádřila.

Andrej Babiš - 1
aktualizováno 07.09.
Vydaný ke stíhání

Babišovi hrozí obvinění i vazba! Pět scénářů, co se může dít

Sněmovna ve středu po dlouhé debatě vydala předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Co teď bude s oběma politiky dál a jak jejich stíhání ovlivní volby?