Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zdeněk Ondráček
05.09.
Policie ho chce stíhat

Poslanci řešili vydání Ondráčka, kvůli výrokům o Horáčkovi

Sněmovní mandátový a imunitní výbor ve středu začal projednávat policejní žádost o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání. Případ se týká Ondráčkových výroků vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi. Výbor debatu po zhruba 45 minut dlouhém jednání přerušil do 25. září, na kdy byli pozváni vyšetřovatel případu a státní zástupce. Poslanci do té doby mají příležitost nahlédnout na policii do spisu.

Zdeněk Ondráček
aktualizováno 16.08.
trestní stíhání

Policie žádá o vydání komunisty Ondráčka! Trefoval se do Horáčka

Policie ve středu odpoledne požádala o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání. Informaci potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Sněmovny Stanislav Grospič (KSČM). Podle informací Práva se případ týká Ondráčkových výroků o někdejším kandidátovi na prezidenta Michalu Horáčkovi.

Tragická nehoda na Slovensku
03.08.
Ukončené vyšetřování

Osm lidí zemřelo při nehodě na Slovensku! Policie už zná příčinu

Slovenská policie ukončila vyšetřování nehody, při které zemřelo osm lidí. Mikrobus s ošetřovatelkami, které se vracely z Rakouska, se čelně srazil s kamionem. Vyšetřovatel zastavil trestní stíhání, viníkem byl totiž zřejmě řidič mikrobusu, který zemřel.

Prásk.tv píše:

Pavel Novotný a Kateřina Kristelová - 1
čtěte o tématu trestní stíhání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Nelegální obchod s tygry - 6
18.07.
kšefty s tygry

Tygří jatka u Prahy! Sto tisíc za kůži, prodávali drápy i vývar

V kauze nelegálního nakládání se zvířaty nalezli celníci a policisté tělo čerstvě usmrceného tygra a také kůže velkých kočkovitých šelem. V objektu využívaném jedním z trojice obviněných mužů navíc objevili 20 zmražených těl jiných chráněných živočichů, například bobra, ledňáčka nebo poštolky. Je proto pravděpodobné, že vyšetřovatel vůči tomuto muži rozšíří trestní stíhání. V tiskové zprávě to dnes uvedli zástupci celní správy a policie.

Převoz pacientky soukromou sanitkou skončil smrtí pacientky
aktualizováno 29.05.
trestní stíhání

Boural opilý a zemřela žena. Řidič sanity se zhroutil! Šéf se ho zastal

Řidič soukromé Dopravní zdravotní služby, kterému včera v sanitě po nečekaném manévru za jízdy na Plzeňsku zemřela pacientka, se psychicky zhroutil a je v péči lékařů. TV Nova to řekl majitel firmy. Policie zahájila stíhání řidiče, ale zatím není jasné, z jakého trestného činu bude obviněn.

Jaromír Drábek
aktualizováno 16.05.
Ministerstvo práce a sociálních věcí

Policie stíhá exministra Drábka. Viní ho z dotačního podvodu

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) oznámilo, že jeden z bývalých ministrů a další pracovníci instituce čelí trestnímu stíhání pro podezření z dotačního podvodu. Podle deníku MF Dnes jde o Jaromíra Drábka, který byl ministrem v Nečasově vládě.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 03.05.
rozhodnutí žalobce

Kauza Čapí hnízdo: Zrušili stíhání Faltýnka, stížnost Babiše zamítli

Žalobce ve čtvrtek zrušil trestní stíhání Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo. Spolu s místopředsedou hnutí ANO zrušil žalobce Jaroslav Šaroch trestní stíhání dalším třem obviněným. Stíhání premiéra Andreje Babiše pro dotační podvod naopak trvá, žalobce jeho stížnost zamítl jako nedůvodnou.

Vražda v nákupním centru
aktualizováno 12.04.
je ve vazbě

Přiznal se k vraždě prodavačky v Letňanech! Mladíkovi hrozí 20 let

Policie obvinila šestadvacetiletého mladíka z vraždy prodavačky v pražských Letňanech. Muž se k činu přiznal, nyní je ve vazbě. Hrozí mu až 20 let za mřížemi.

Protesty proti Andreji Babišovi
aktualizováno 09.04.
Přehled demonstrací

Proti Babišovi se protestovalo v 19 městech, v Praze zaplnili Václavák

Tisíce lidí se scházejí na náměstích 19 českých měst na protest proti tomu, aby českou vládu řídil trestně stíhaný premiér. Petici už podepsalo téměř čtvrt milionu lidí a další měli možnost během pondělních demonstrací.

Muž ve vězení
aktualizováno 09.04.
podivné vysvětlení

Podivné rozhodnutí soudu: Vězení nepomůže, zloděj může krást dál!

Za drobné krádeže byl Josef O. odsouzen už sedmkrát, přesto ho krátce po propuštění z vězení chytili při další, a on tak opět skončil před soudem. Místo přísnějšího trestu ale přišel nečekaný verdikt. Pražský městský soud trestní stíhání muže zastavil. Své rozhodnutí odůvodnil tím, že vězení nemá na zloděje žádný výchovný vliv.