Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záhadné housenky - 4
aktualizováno 29.05.
Předivka zhoubná

Žravé housenky pomalu dusí stromy i keře, ptáci ale mají hody!

Cyklostezku u Olomouce obklopily pavučiny housenek. Kolonie předivky zhoubné tam napadly, okousaly a do pevných pavučin zabalily desítky stromů a keřů a způsobily poměrně velké škody.

Divoká prasata
aktualizováno 09.04.
aujeszkyho choroba

Kanci přenáší smrtelnou nemoc! Útočí už i na koně, říká chovatel

Přemnožení kanci jsou velkým problémem a výraznou hrozbou. Až polovina jich může trpět smrtelnou infekcí, tzv. Aujeszkyho chorobou. Ta zabíjí všechna zvířata, přežít ji mohou jen divoká prasata, která jsou pak přenašeči. Velké obavy má teď chovatel ovcí, kterému stáda napadají kanci každou noc.

Divoké prase
aktualizováno 26.02.
velká zkáza

Divočáci stojí miliardy korun! Za všechno může začarovaný kruh

Českou přírodu stále devastují divoká prasata. Zemědělcům způsobují škody v řádech miliard korun a bojí se jich už i obyvatelé velkých měst. Myslivci jich podle odborníků loví málo a počet divočáků stále roste.

Prásk.tv píše:

Princ Charles
čtěte o tématu přemnožení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Divoké prase
aktualizováno 23.02.
velké škody

Divočáci stojí miliony! Střílet všude nesmíme, hájí se myslivci 

Divoká prasata způsobují zemědělcům škody v řádu miliard korun ročně. Jejich počty rostou a na důsledky přemnožení si stěžují nejen zemědělci, ale i řidiči a myslivci. Ti dnes o tomto problému debatují v Praze.

divočáci ničí zahrady
aktualizováno 13.01.
přemnožená zvířata

Divočáci způsobují obrovské škody! Úřady už nabízejí i odměny

Škody v řádech miliard korun ročně způsobují divoká prasata, jejichž počty rostou téměř v celé České republice. Na důsledky přemnožení si stěžují zemědělci, lesníci i řidiči. Úřady za odlovení divočáků už nabízejí i štědré odměny.

Divočáci
aktualizováno 30.10.
Dejte si pozor

Přemnožení divočáci útočí na psy! Myslivci je nestíhají střílet

Obyvatelé okrajových částí Prahy se začínají bát přemnožených divokých prasat a někteří mají dokonce strach venčit své psy. Podle myslivců dokážou divočáci napadnout i srnku. A přemnožená prasata neškodí jen v Praze, ale po celé republice.

Pes proti medvědům
aktualizováno 29.09.
nebezpečné štěňátko

Slovensko děsí přemnožení medvědi. Zahnat je má malý psík

Už víc než půl roku je v Tatrách vyhlášena mimořádná situace. Důvodem jsou odvážní medvědi, kteří se nebojí přijít až k lidským obydlím.

Housenky se přemnožily
24.08.
Likvidují stromy

V lesích se přemnožily housenky! Nesmí se tam ani na houby

Houbaři ale i turisté zuří. Na některých místech západního Slovenska se v lesích přemnožily housenky, které likvidují tamní stromy. Lesníci proti nim už použili chemii, a tak je sběr lesních plodů ze zdravotních důvodů zakázán.

Klíště
aktualizováno 25.07.
dávejte si pozor

Klíšťata nakazila rekordní počet lidí! Ochrana je přitom prostá

Lékaři v těchto dnech varují před velkým rizikem nákazy klíšťovou encefalitidou. Na Třebíčsku je nárůst pacientů oproti loňsku až dvojnásobný.

Kaprogeddon v Austrálii
aktualizováno 04.05.
invazivní škůdce

"Kaprogeddon": Austrálie bude hubit kapry pomocí herpesviru

Evropskému kaprovi v Austrálii odzvonilo. Australská vláda ohlásila plán na vyčištění řek od ryby, která byla do australského povodí přivezena koncem 19. století a od té doby z říčního systému Murray-Darling stihla vytlačit 80% místních ryb. Kapry by měl usmrtit herpetický vir, který je upraven, aby se šířil jen mezi kapry.