Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Odchyt krajt - 3
aktualizováno 04.08.
hledají chládek

Hadi vzali lidská obydlí útokem. Chytají je v postelích i pokojíčcích

Stále častěji vyjíždějí hasiči k odchytu hadů, kteří si našli útočiště v lidských obydlích. Může za to tropické počasí, které českým plazům nesvědčí.

Přemnožené kočky
28.06.
náročný boj

Města čelí přemnoženým kočkám! Někde už přispívají na kastraci

V několika městech, zejména pak v jihočeském Táboře, řeší úřady problém s přemnoženými kočkami. Zejména v tomto období se množí rychle a jejich odchyt a následná kastrace jsou velmi obtížné.

Potkan
04.04.
rozsáhlá deratizace

Potkani se přes zimu přemnožili, ve městech začíná plošné hubení

V řadě větších měst začala plošná deratizace potkanů. Ti se i díky mírné zimě nebývale přemnožili. Například v Českých Budějovicích připadá na jednoho obyvatele až pět potkanů, ve městě se kvůli tomu položí přes 300 kilogramů návnad.

Prásk.tv píše:

Princ Charles
čtěte o tématu přemnožení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Vlk
aktualizováno 29.03.
ochrana zvířat

Vlci zabili v jediné obci stovky zvířat. Soud je zakázal zastřelit

Neobvyklý případ dnes řešil pražský obvodní soud. Zástupci obce Vernéřovice žalují stát. Důvodem je změna legislativy o ochraně vlka obecného na našem území. V obci prý kvůli vlkům přicházejí o stovky kusů dobytka.

Záhadné housenky - 4
aktualizováno 29.05.
Předivka zhoubná

Žravé housenky pomalu dusí stromy i keře, ptáci ale mají hody!

Cyklostezku u Olomouce obklopily pavučiny housenek. Kolonie předivky zhoubné tam napadly, okousaly a do pevných pavučin zabalily desítky stromů a keřů a způsobily poměrně velké škody.

Divoká prasata
aktualizováno 09.04.
aujeszkyho choroba

Kanci přenáší smrtelnou nemoc! Útočí už i na koně, říká chovatel

Přemnožení kanci jsou velkým problémem a výraznou hrozbou. Až polovina jich může trpět smrtelnou infekcí, tzv. Aujeszkyho chorobou. Ta zabíjí všechna zvířata, přežít ji mohou jen divoká prasata, která jsou pak přenašeči. Velké obavy má teď chovatel ovcí, kterému stáda napadají kanci každou noc.

Divoké prase
aktualizováno 26.02.
velká zkáza

Divočáci stojí miliardy korun! Za všechno může začarovaný kruh

Českou přírodu stále devastují divoká prasata. Zemědělcům způsobují škody v řádech miliard korun a bojí se jich už i obyvatelé velkých měst. Myslivci jich podle odborníků loví málo a počet divočáků stále roste.

Divoké prase
aktualizováno 23.02.
velké škody

Divočáci stojí miliony! Střílet všude nesmíme, hájí se myslivci 

Divoká prasata způsobují zemědělcům škody v řádu miliard korun ročně. Jejich počty rostou a na důsledky přemnožení si stěžují nejen zemědělci, ale i řidiči a myslivci. Ti dnes o tomto problému debatují v Praze.

divočáci ničí zahrady
aktualizováno 13.01.
přemnožená zvířata

Divočáci způsobují obrovské škody! Úřady už nabízejí i odměny

Škody v řádech miliard korun ročně způsobují divoká prasata, jejichž počty rostou téměř v celé České republice. Na důsledky přemnožení si stěžují zemědělci, lesníci i řidiči. Úřady za odlovení divočáků už nabízejí i štědré odměny.

Divočáci
aktualizováno 30.10.
Dejte si pozor

Přemnožení divočáci útočí na psy! Myslivci je nestíhají střílet

Obyvatelé okrajových částí Prahy se začínají bát přemnožených divokých prasat a někteří mají dokonce strach venčit své psy. Podle myslivců dokážou divočáci napadnout i srnku. A přemnožená prasata neškodí jen v Praze, ale po celé republice.