Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchody - 2
dnes 05:50
Průzkum

Senioři v Česku živoří na hranici chudoby! Tisíce jich řeší exekuce

Chudoba a zadlužení trápí stále více českých seniorů. Podle průzkumu je na vině především exekuce, která postihla až 120 tisíc lidí ve věku nad 60 let. Čtyřicet procent seniorů má tři a více exekucí, desetina více než deset. Problémy však mají i lidé ve věku 50 – 60 let, exekuční řízení je vedeno proti 167 tisícům. Oproti průměru Evropské unie máme příliš vysoké náklady, díky kterým senioři často končí i na ulicích.

Byrokracie - ilustrační foto
aktualizováno 01.10.
Na co si stěžujeme

EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM: Čechy nejvíc trápí byrokracie a korupce

Za nejpalčivější problémy pro českou společnost, označilo nejvíce respondentů stav byrokracie, korupci a stav a kvalitu silnic. Vyplynulo to z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro TV Nova.

Andrej Babiš
aktualizováno 27.09.
Průzkum CVVM

V průzkumu vede ANO. Propadají SPD, TOP 09, KDU a Starostové

Nejnovější volební model agentury CVVM ukazuje jasné vítězství hnutí ANO, pokud by se volby konaly v září. Naopak strany SPD, TOP 09, STAN i KDU-ČSL by se nemusely do Poslanecké sněmovny dostat.

Prásk.tv píše:

Vášnivá žena
čtěte o tématu průzkum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Volby - průzkum preferencí ve městech
aktualizováno 12.09.
podrobný průzkum volební preference

Komunální volby: Jak by mohly skončit v Praze a dalších městech

Velmi rychle se blíží komunální a senátní volby, podle posledních průzkumů ve většině velkých měst stále vede hnutí ANO před ostatními stranami, rozdíly jsou ale velmi malé. V mnoha městech jde o procenta voličů, kteří volbu daných stran zvažují.

České holky jsou nádherné
aktualizováno 10.09.
Krásné ženy

Češky jsou prý druhé nejkrásnější ženy na světě. Které jsou první?

Teď už je to oficiální, Češky jsou jedny z nejkrásnějších žen na světě. To, co muži už dávno tušili, teď potvrdil nejnovější průzkum prestižního magazínu National Geografic. Češky v něm obsadily druhé místo.

Andrej Babiš v pořadu Napřímo
aktualizováno 31.08.
Volební průzkum

ANO vede víc než dvojnásobně. Posiluje SPD, ČSSD se propadá

Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly v srpnu, zvítězilo by hnutí ANO. Preference straně mírně stouply na 29,1 %, stále vede více než dvojnásobně. Na druhé místo by se dostala ODS, třetí by byli Piráti.

Žena s mobilem - 2
aktualizováno 28.08.
ANKETA Operátory nemění

Češi platí za mobilní služby víc než zbytek EU. Je jim to jedno

Ceny mobilních služeb pro české zákazníky patří k nejvyšším v Evropě. I přesto se respondenti v průzkumu společnosti Nielsen Admosphere na názoru neshodli. 44 procent hodnotilo ceny nepříznivě, naopak asi pětina je označila za příznivé.

Hádka na dovolené
aktualizováno 26.08.
Partnerské hádky

Vztahy ničí hádky o peníze. Za toto partneři utrácejí. PŘEHLED

Nejčastějším důvodem hádek mezi partnery jsou rozdílné názory na to, za co utrácet peníze, ať už se jedná o boty, oblečení, cigarety nebo zábavu. To, co jsou lidé ochotni odpustit sobě, partnerovi často netolerují. Podle nejnovějšího průzkumu dokonce přibývá mužů, kteří nejsou ochotni dávat své polovičce žádné peníze.

Zámek Schönbrunn ve Vídni
aktualizováno 16.08.
Statistika

Kde se žije nejlépe? Praha se umístila na šedesátém místě

Podle žebříčku nejlepších měst pro život, který každoročně sestavuje britský ekonomický týdeník The Economist, obsadilo první místo rakouská metropole Vídeň. Z českých měst se mezi 140 porovnaných dostala Praha, která skončila šedesátá. Nejhoršími místy jsou naopak syrský Damašek nebo největší město Nigérie Lagos.

Miroslav Kalousek, Andrej Babiš
01.08.
Výzkum popularity STEM

Babišova popularita klesá, Kalousek si překvapivě polepšil!

Přestože byl Andrej Babiš v červnu nejlépe hodnoceným politikem, ztratil svou dřívější většinovou podporu obyvatel. Druhý skončil Jaroslav Faltýnek, třetí pirát Ivan Bartoš. Překvapivě se ale vytáhl jeden z Babišových největších rivalů, Miroslav Kalousek. Přestože je pořád nejneoblíbenějším politikem, procento jeho podporovatelů roste.