Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Telička, Teošenovský, Pospíšil
aktualizováno 17.01.
Evropský parlament

Hodnocení českých europoslanců: Lidé neznají skoro žádného

Čeští poslanci v Evropském parlamentu nejsou mezi lidmi přílíš známí. Vyplývá to z průzkumu ústavu STEM. Mezi nejznámější europoslance patří Pavel Telička, Jiří Pospíšil nebo Evžen Tošenovský.

Záchrana malého chlapce ve Španělsku
17.01.
VIDEO Pátý den záchrany

Děsivé záběry ze studny, kde uvízl chlapec! Rodiče ztrácí naději

Na internetu se objevilo video z průzkumu úzké studny ve Španělsku, do které v neděli spadl dvouletý chlapec. Záchranné práce trvají už pátý den, každou hodinou přitom klesá šance na to, že je Julen stále naživu.

Druhá vláda Andreje Babiše
aktualizováno 28.12.
Nepopulární ministři

Hodnocení členů vlády: Většinu lidé neznají, nejlépe si vedl Babiš

Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD vládne už půl roku, přesto lidé neznají většinu ministrů a ministryň. Některé členy vlády Andreje Babiše dokonce nepoznalo přes 90 % tázaných. Alespoň to vyplývá z průzkumu agentury Phoenix Research, který se ptal i na to, jak lidé hodnotí dosavadní práci vlády.

Prásk.tv píše:

Večírek
čtěte o tématu průzkum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Poslanecká sněmovna
27.12.
volební preference

Hnutí ANO přebírá levicové voliče, TOP 09 je pod pěti procenty

Mediální kauzy kolem premiéra Andreje Babiše v kombinaci se sociální politikou přinášejí hnutí ANO nové voliče, ti jsou nejčastěji z levicového politického spektra. Pokud by ANO přebralo nejmladší voliče KSČM, mohlo by dojít k situaci, že se strana nedostane do Sněmovny. Tichá tolerance současné vlády tak může pro komunisty znamenat konec ve vrcholné politice. ODS podle průzkumu opět nabírá dech, na paty straně šlapou Piráti.

Šikana
14.12.
Smutný průzkum

Na českých školách trápí děti šikana! Učitelé ji však ignorují

Případů šikany na českých školách stále přibývá. Se šikanou se setkaly již tři čtvrtiny žáků prvního a dvě třetiny druhého stupně, informoval deník Právo. Problém šikany považuje za výjimečný až 93 procent učitelů, vyplývá z průzkumu společnosti Scio.

Děti u stromečku
10.12.
velký průzkum

Ve kterých zemích bude nejbohatší Ježíšek? Tady jsou největší škrti!

Vánoce budou v mnoha rodinách bohatší než v minulé roce, téměř polovina lidí pak plánuje za dárky utratit podobnou částku jako v loni. Nejvíc chtějí utrácet v Mexiku, v Brazílii či Rumunsku, naopak nejskromnější Vánoce budou mít v Dánsku, Finsku či Německu.

Čína vyslala sondu na odvrácenou stranu Měsíce
aktualizováno 08.12.
unikátní projekt

Čína vyslala sondu na odvrácenou stranu Měsíce, doletí za dva týdny

Čína vyslala do vesmíru sondu, která má prozkoumat odvrácenou stranu Měsíce. A to vůbec poprvé v historii letů do vesmíru. Misi může ale zkomplikovat spojení se zemí. Tu musí zajišťovat speciální satelit.

Twitter - burza
03.12.
Internetový žebříček

Zpěváci poráží politiky. Kdo jsou nejvlivnější lidé na Twitteru

Blížící se konec roku tradičně přináší různé bilance a hodnocení předchozích měsíců. Sociální sítě nejsou výjimkou. Nejvlivnější ženou na Twitteru se stala zpěvačka Taylor Swift. A to přesto, že nebyla příliš aktivní.

Exekuce Ilustrační snímek - 2
aktualizováno 02.12.
KALKULAČKA Nový průzkum

Máte exekuce? Kalkulačka vám spočítá, jaká práce se vám vyplatí

Exekuce zatěžují až desetinu Čechů a jejich počet se stále navyšuje. Dopad mají exekuce také na zaměstnanost, jelikož se někteří kvůli práci dostávají ještě do větší tísně, vyplývá z nového průzkumu Centra pro společenské otázky – SPOT.

Nákupní centrum
28.11.
Nákupní horečka

Češi prozradili, co si od Ježíška přejí nejvíc! Většina to nedostane

S blížícími se Vánoci se začínají plnit obchodní domy a Češi vyrážejí na nákupy. Podle průzkumu pojišťovny Generali jsou letos za dárky ochotni utratit v průměru 5 784 Kč. Češi také plánují nakoupit až sedm dárků a patří mezi národ, který nakupování nenechává na poslední chvíli.