Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kandidáti na prezidenta
aktualizováno včera 19:27
výsledky prosincový průzkum

Volba prezidenta bude napínavá! Češi řekli, koho by chtěli na Hradě

Prezident Miloš Zeman rozhodně nemá svůj post jistý. Z prosincového průzkumu agentury STEM/MARK totiž jasně vyplývá, že největší podporu mezi lidmi drží stále Jiří Drahoš - a to i přesto, že jeho popularita oproti předešlému měsíci mírně klesla. Na druhou stranu ale lidé nejvíc favorizují Zemana.

Vánočky
12.12.
Co mají Češi rádi?

Ideální vánočka? Pro ženy rumová, pro muže s rozinkami

Bez vánočky si to o svátcích většina Čechů neumí představit. Rozdíly ale panují v názoru na ingredience, které by tato pochoutka měla obsahovat. Ukázal to aktuální průzkum řetězce Albert.

Mladí lidé na Vánoce
12.12.
překvapivé výsledky

Které dárky pod stromkem potěší? Češi řekli, co dostat nechtějí

Vánoce se blíží a obchodní domy jsou plné lidí, kteří vybírají vánoční dárky. Češi v průzkumu prozradili, která překvapení pod stromečkem najít nechtějí. Naopak vyšlo najevo, že potěší dárky, za které nemusíte zaplatit tisíce.

Prásk.tv píše:

Dítě
čtěte o tématu průzkum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Děti u stromečku
05.12.
Vánoce se blíží

Část rodičů nakupuje pro děti pod tlakem. A za víc, než by měli!

Nákup vánočních dárků je pro spoustu lidí velký stres. A pro rodiče dvojnásob - ti musejí na jedné straně žonglovat s přáními svých ratolestí a na straně druhé s rodinným rozpočtem. A často ten boj prohrají.

Krev - ilustrační foto
02.12.
Dvě pětiny lidí ji neznají

Musíte znát svou krevní skupinu? Lékaři uvedli vše na pravou míru

Dvě pětiny Čechů vůbec neznají svou krevní skupinu, většinou jde o muže. Dokazují to poslední průzkumy lékařů. Základní dělení krevních skupin je A, B a nula. Je ale vůbec důležité znát svou krevní skupinu?

Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman
30.11.
volební průzkum

V boji o Hrad vede Zeman, jeho největším rivalem je Drahoš

Prezidentské volby se nezadržitelně blíží, lidé budou moci volit 12. a 13. ledna 2018. O post hlavy státu se utká devět kandidátů, favoritem prvního kola je zatím Miloš Zeman, tomu na paty dýchá Jiří Drahoš. Na třetím místě se v průzkumu společnosti Sanep umístil překvapivě Mirek Topolánek, který do boje o Hrad vstoupil na poslední chvíli.

Sexuální obtěžování
aktualizováno 28.11.
anketa šokující čísla

Nechutné narážky i dotyky: V práci sexuálně obtěžují třetinu Čechů!

Třetina lidí se v zaměstnání setkala s určitou formou sexuálního obtěžování. Vyplývá to z průzkumu portálu VímVíc.cz. Může jít přitom o nevhodné poznámky, nadbytečné dotyky nebo dokonce konkrétní návrhy.

Příliš práce
20.11.
změňte stravu

Jste moc ve stresu? Takhle vám tělo dává najevo, že máte polevit

Nové průzkumy dokazují, že čtyři z pěti dospělých jsou během pracovního týdne ve stresu. A minimálně jeden člověk z deseti se cítí ve stresu konstantně. Podle nutričních specialistů za stresem stojí i nedostatek vitaminů a minerálů. A pokud jsme ve stresu, tělo nám to dává jasně najevo.

Varovné příznaky infarktu
14.11.
světový průzkum

Češi nejvíce umírají kvůli alkoholu. Jak jsou na tom ostatní?

V průměru se Češi dožívají zhruba 79 let. Ve světovém měřítku vyspělých zemí se však jedná o věk podprůměrný. Průměr Čechům nejvíce sráží vysoká spotřeba alkoholu a choroby srdce. Potvrzuje to výroční zpráva Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Marián Kotleba
aktualizováno 04.11.
krajské volby

O volby na Slovensku není zájem. Strany bojují proti Kotlebovi

Na Slovensku v sobotu začaly volby předsedů osmi samosprávných krajů a poslanců krajských zastupitelstev. Voliči mají možnost volit až do 22.00 hodin. Hejtmanský post obhajuje i šéf krajně pravicové, nacionalistické strany Marian Kotleba za Lidovou stranu Naše Slovensko.