Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

25 let s Novou - rok 1999
16.01.
Rok 1999

Česko vstupuje do NATO. V Rusku se k moci dostává Vladimir Putin

V předchozích dnech jsme si připomněli události za posledních pět let. V dalším díle seriálu k pětadvaceti letům televize Nova se posuneme do dalšího roku. Tedy do roku 1999. Ten znamenal pro Českou republiku významný zlom v zahraniční politice.

PIXAR výstava 2019 - 6
aktualizováno 07.01.
PIXAR v Praze

Výstava světoznámého studia Pixar - 30 let animace, míří do Čech

Od 15.2 do 26.5. 2019 se v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice Praha uskuteční velkolepá výstava nejznámějšího animačního studia světa - Pixaru. Výstava, s názvem Pixar - 30 let animace, představí návštěvníkům historii i současnost věhlasného studia, nechá nahlédnout pod pokličku nejlepším animátorům planety, odvypráví vývoj tvorby populárních postav z filmů, představí originální skici a postupy, které stojí za vznikem fenoménu. Expozici v minulosti zhlédly miliony návštěvníků po celém světě. Nyní se chystá na svou premiéru v České republice.

Modrotisk Ilustrační snímek
aktualizováno 28.11.
Modrotisk

UNESCO ochrání unikátní zdobení látek, české ozdoby ostrouhaly

Textilní tiskařská technika modrotisk je od nynějška na seznamu nehmotného kulturního dědictví Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO). Při zasedání na Mauriciu o tom rozhodla mezivládní komise této instituce a UNESCO to oznámilo na svém twitterovém účtu.

Prásk.tv píše:

Keziah Daum
čtěte o tématu kultura na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Fast Food Film
aktualizováno 19.10.
Fast Food Film

Konečně nové naděje českého filmu! Tyhle snímky musíte vidět

O budoucnosti českého filmu se hojně diskutuje. Máme mladé talenty? Má zas nějaký student šanci vyhrát Oskara jako Jan Svěrák? Hledají se noví Formani, Menzlové a kritici se ptají: „Kam směřuje český film?“

Šťastní lidí
aktualizováno 09.10.
netradiční náboženství

Bude v Česku nové náboženství? Lidé chtějí uznat Církev smíchu

Česko bude mít možná o jednu církev víc. Ministerstvo kultury jedná o tom, zda oficiálně uzná Církev smíchu. S myšlenkou přišla dvojice Pražanů, která věří, že smích dokáže vyléčit všechny strasti života. Někteří lidé to považují za nesmysl.

Obraz Dívka s balónkem
06.10.
Malíř si z nich vystřelil

Koupil si na aukci obraz za miliony. Po dražbě se sám zničil!

V pátek se na aukci v Londýně dražil obraz slavného umělce Banksyho. Obraz se vydražil za miliony, aukce však nabyla nečekaného rozměru. Drahý obraz se po prodeji totiž sám zničil!

Netflix
aktualizováno 02.10.
Anketa Kulturní kvóty

Nová pravidla pro YouTube a další: 30 % videí má být evropských

Evropský parlament na svém úterním zasedání schválil novelu směrnice o audiovizuálních mediálních službách. Ta se dotkne především gigantů, jako Amazon, Netflix, Youtube či Facebook. Až 30 % nabízených videí má totiž být vyrobeno v Evropě. Směrnice navíc omezuje reklamu a zavádí přísnější pravidla pro mazání nenávistných videí.

Malíř Libor Vojkůvka
22.09.
Svérázný umělec

Zemřel jeden z nejznámějších malířů! Našli mu nádor na mozku

Ve věku 71 let zemřel Libor Vojkůvka, jeden z nejvýraznějších malířů současnosti. Po těžké nemocnici opustil tento svět v noci na sobotu. Jen před čtyřmi lety se mu narodil syn.

Rekordně dlouhý vlak projel Českem do rumunského Banátu
aktualizováno 14.08.
Festival Banát

Železniční rarita jede Českem! Nejdelší vlak měří půl kilometru

Už dnes odjede nejdelší vlak v České republice na tradiční rumunský Festival Banát. Ten se odehrává ve stejnojmenné oblasti, která je od roku 1823 obývaná českou menšinou.

MASH
01.08.
alan alda

Hvězda seriálu M*A*S*H odhalila, že trpí vážnou nemocí

Herec Alan Alda otevřeně promluvil v ranním vysílání stanice CBS o své nemoci. Před třemi a půl lety mu byla diagnostikována Parkinsonova nemoc.