Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby do Senátu - volební místnost - 4
aktualizováno 05.09.
Volby do Sněmovny

Komise vylosovala stranám čísla. Jedničku dostala ODS, ANO má 21

ANO bude ve sněmovních volbách kandidovat s číslem 21, ČSSD má čtyřku, KSČM osmičku. Jednička připadla ODS, TOP 09 má 20, KDU-ČSL 24, Starostové a nezávislí sedmičku. Piráti dostali číslo 15, hnutí Svoboda a přímá demokracie 29. Čísla dnes všem 31 kandidujícím uskupením vylosovala Státní volební komise.

Volby do Sněmovny
aktualizováno 25.07.
volební potenciál

ANO stále s přehledem vede, do Sněmovny by šli i Piráti a Realisté

Situace před volbami se neustále mění, strany bojují o voliče a volební potenciál se neustále přelévá. Z aktuálního průzkumu vyplývá, že nejpreferovanější strany zůstávají v čele, u menších se ale rozdíly v krátkém čase projevují intenzivněji. Do Sněmovny by se na konci července dostalo celkem devět stran.

Kolik stojí volby
03.07.
Maximálně 90 milionů

Strany mají problém s limitem na kampaň. Vyčerpaly už celé miliony

Do podzimních voleb zbývají necelé čtyři měsíce a většina stran i hnutí už odstartovala svou kampaň. Letos poprvé jsou jejich rozpočty omezeny ze zákona na 90 milionů korun. Zatímco někteří plánují využít maximální částku, jiní jsou více při zemi.

Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Daňové přiznání - 1
29.06.
předvolební kampaň

Strany před volbami VSADILY NA DANĚ! Tohle všechno vám slibují

Předvolební kampaň je v plném proudu a politici se svými sliby rozhodně nešetří. Letos jsou hitem daně. Většina stran už prozradila své hlavní volební taháky a bude z čeho vybírat. Například hnutí ANO chce zavést superhrubou mzdu nebo snížit DPH na potraviny, ČSSD zase láká na progresivní zdanění.

Kandidátky - ANO a ODS
aktualizováno 26.06.
volby se blíží

ANO a ODS dokončují kandidátky, lákají na nové tváře i sportovce!

Parlamentní volby se blíží a některé z velkých politických stran už představily finální podobu kandidátek. I přesto, že do konečného termínu podání kandidátek zbývá ještě několik týdnů, hnutí ANO a Občanská demokratická strana mají o svých lidech pro Sněmovnu jasno.

Poslanecká sněmovna
08.05.
Anketa preference voličů

ANKETA: Vládní krize hýbe světem politiky. Koho byste volili vy?

Aktuální dění v naší politice výrazně ovlivňuje volební preference. Od začátku roku se situace několikrát změnila, v lednu by se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dostalo jen pět stran, v březnu už to ale bylo sedm partají. Je patrné, že situace je velmi kolísavá. Největší strany si do začátku vládní krize držely relativně stabilní voličskou základnu, aktuální dění může ale stav před volbami výrazně proměnit.

Miroslav Kalousek ve volebním štábu
08.11.
politické šachy

Rozpadá se svazek TOP 09 a Starostů. Skončila jim smlouva

Smlouva mezi TOP 09 a Starosty a nezávislými o spolupráci s letošním rokem skončí. TOP 09 chce, aby předseda STAN Gazdík poté opustil post místopředsedy Sněmovny. Po dnešním jednání obou stran to sdělili jejich předsedové Miroslav Kalousek (TOP 09) a Petr Gazdík (STAN). Obě uskupení mají ve Sněmovně i v Senátu společné kluby.

Czechia - Klára Šlechtová
aktualizováno 19.04.
Rozkol v koalici

Hádky kvůli Czechii: Šlechtová úřadu nerozumí, tvrdí Hamáček

Alternativní název Czechia vyvolal mezi vládními stranami další rozkol. Předseda sněmovny z ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že ministryně Karla Šlechtová, která prohlásila, že Česko může kvůli tomu přijít až o miliardu korun, svému úřadu vůbec nerozumí. Ministryně z hnutí ANO svému kolegovi z koalice vzkázala, že jeho výroky považuje za zvláštní.

Cruz vs. Trump
aktualizováno 02.02.
trump prohrál

Raději právník, než miliardář: Za prezidenta chtějí v Iowě Cruze!

Jak se ukázalo, realitní magnát Donald Trump není navzdory předvolebním průzkumům neporazitelný. V republikánském nominačním souboji na volbu prezidenta v Iowě nad ním totiž zvítězil texaský senátor a bývalý právník Ted Cruz. U demokratů velmi těsně zvítězila nad Berniem Sandersem Hillary Clintonová.

Andrej Babiš
aktualizováno 11.10.
boje o demokracii

Poslanci kritizují Babiše: Nechce demokracii a mluví jako HITLER!

Předseda hnutí ANO si opět pěkně rozházel kolegy politiky. Lidovci Babiše obviňují z toho, že porušuje některá demokratická pravidla ve Sněmovně. Petr Fiala dokonce prohlašuje, že Babiš používá stejná slova jako Hitler. Předseda hnutí kritiku odmítá.