Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Šikana v humenné
včera 12:19
video Tyrani

Na zem, líbej nohy! Policie ukázala šílený případ šikany! VIDEO

Nejdřív přesila dva na jednoho, posměšky, napadení a nakonec ponižující kleknutí a líbání bot. Slovenskou veřejnost šokovalo video brutální šikany v Humenném. Ostudný incident už vyšetřuje policie.

školáci - ilustrační foto
07.12.
Zanedbání výchovy

To je rodinka! Rodiče neposílali tři děti do školy. Chyběly 803 hodin

Až dva roky ve vězení hrozí rodičům z Domažlic. Svým dětem tolerovali extrémní záškoláctví. Nejstarší syn, který chodí teprve do čtvrté třídy, ze 459 vyučovacích hodin chyběl na 360. Lépe na tom nebyla ani dcera chodící do druhé třídy a dokonce ani další syn, který je teprve prvňáček. Ani u předškoláka rodiče nebyli schopni zajistit, aby v povinném posledním roce chodil do školky.

Školní jídelna
aktualizováno 05.12.
Školní stravování

ČSSD chce obědy pro děti zdarma. Návrh předloží sněmovně

Obědy zdarma pro děti ve školkách a žáky prvního stupně základních škol od září 2020. Takový návrh přeloží poslancům sociální demokraté. Novinářům to řekla bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Prásk.tv píše:

Učitel - 6
čtěte o tématu škola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Školní jídelna
aktualizováno 02.12.
Návrh

Babiš chce, aby měli (před)školáci obědy zdarma! Všichni a plošně

Obědy zdarma pro děti v posledních ročnících mateřských škol a žáky prvního stupně základek - s tímto návrhem přišel premiér Andrej Babiš a chce ho prosadit ve vládě. Program na podporu chudých rodin už existuje a je dotován nejen z evropských peněz, ale i státem. Rodiče teď platí asi čtvrtinu ceny oběda. Podle nového návrhu by neměli platit nic. Novinka by mohla platit od roku 2020.

Děti ve škole
29.11.
Bezpečí dětí

Do zabezpečení škol se sypou peníze, stále jsou ale "děravé"!

Do jedné školy v Havířově pronikl neznámý muž a snažil se vylákat ven školačku. Místní radnice přitom už před pár lety zpřísnila zabezpečení školních budov, a to po brutálním napadení vychovatelky duševně nemocnou ženou.

Muslimská dívka ve škole
29.11.
Šokující příběh

Dívku ve škole ostatní šikanovali. Jako jediná mluvila německy

Těžké chvíle si v jedné z německých škol prožila už v první třídě tehdy šestiletá Yara. Ze strany spolužáků byla terčem šikany a násilí. Důvod je šokující. Jako jediná totiž mluvila německy.

Muž chtěl vylákat holčičku ze školy
29.11.
škola v havířově

Muž chtěl vylákat holčičku ze školy. "Nic se nestalo," tvrdí ředitel

Neznámému muži se podařilo dostat do budovy základky v Havířově. Tam se ze šatny pokoušel vylákat malou školačku. Policie o případu ví pouze z médií.

Učitelka
25.11.
Finance ve školství

Kvůli inkluzi nejsou peníze. Učitelé přicházejí o prémie

Řada učitelů přichází o své prémie. Ne však z důvodu, že by byli ředitelé škol nespokojeni s jejich prací. V rozpočtu škol chybí peníze, a tak v těchto měsících vedení nezbývá nic jiného, než sáhnout na platy pedagogům.

Třída - ilustrační foto
23.11.
chodil s dětmi do školy

Třicetiletý migrant se vydával za dítě. Teď bude vyhoštěn

Britské ministerstvo vnitra zahájilo řízení, které má objasnit, jak je možné, že do třídy s 11letými dětmi chodil dospělý imigrant. 30letý uprchlík, který se záměrně vydával za dítě, nyní nejspíš bude deportován.

Zápach
12.11.
Vtipná debata

Hluchý chlapec nevěděl, že jsou prdy slyšet. Ve škole zažil trapas

Hluchého chlapce rozzlobilo, že se na něj všichni ve třídě dívají. Když mu jeho učitelka vysvětlila, v čem je problém, zůstal v šoku nejen on, ale i jeho spolužáci. Upřímnou konverzaci zaskočeného školáka a jeho spolužáků později učitelka zveřejnila na sociální síti.