Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Předávání vysvědčení - ilustrační foto
Aktualizováno Včera 21:06
Jak na to

Přinese dítě špatné vysvědčení? Takhle ho můžete reklamovat

Příští týden si děti vyzvednou vysvědčení. Ne všichni žáci a jejich rodiče s ním ale budou spokojení. Málokdo ví, že je možné vysvědčení reklamovat. Podle školského zákona ale reklamaci musí stihnout do tří dní.

Demonstrace studentů v Rakovníku - 2
Aktualizováno 21.6. 2017 20:40
nespokojenost s vedením

V Rakovníku demonstrují stovky žáků: Dobří učitelé dostali padáka!

Stovky studentů a rodičů vyrazily ve středu ráno do ulic Rakovníka. Demonstrují proti vedení Masarykovy obchodní akademie. Podle nich ředitelka školy Radka Soukupová neoprávněně propustila několik kvalitních kantorů. Ta ale tvrdí, že propouštění bylo nezbytné kvůli rozpočtu.

Muž mluví s malými dívkami - ilustrační foto
Aktualizováno 17.6. 2017 21:45
zvýšená pozornost

Neznámý muž se snaží navázat kontakt s malými holčičkami

Rodiče malých dětí na Táborsku by měli být na pozoru. Policisté tam totiž prověřují několik oznámení, podle kterých se muž středního věku snažil navázat kontakt s malými holčičkami. Jedna z nich nechodí ještě ani na základní školu.

Prásk.tv píše:

Kate Middleton - 1
čtěte o tématu škola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Jídlo ve školní jídelně
Aktualizováno 14.6. 2017 21:07
galerie + anketa hrozné jídlo

Katastrofa na talíři: Studenti bojují proti blafům ze školních jídelen

Spousty lidí si ze školních jídelen nesou nechuť k nějakému jídlu. Ať už je to hrachová kaše, koprová omáčka, mléková polévka nebo třeba UHO, každý si našel to svoje. A situace se podle všeho příliš nelepší. S tím se rozhodli bojovat studenti Slovanského gymnázia v Olomouci, kteří zvolili velmi neobvyklou formu protestu.

Děti si čtou
Aktualizováno 31.5. 2017 20:41
Hlídání dětí

Hlídání po vyučování: Ministerstvo dá 300 milionů na školní kluby

Dobrá zpráva pro vytížené rodiče školáků! Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo 300 milionů na vznik školních klubů. Rodiče v nich budou moci po škole nechat své děti, než si je budou moci vyzvednout. Podle ministryně Marksové zavírají školní družiny příliš brzy.

Písemná zkouška - 3
Aktualizováno 19.5. 2017 17:46
výsledky maturit

U maturit letos propadlo 10 tisíc studentů! Stěžovali si na češtinu

K letošním maturitám letos zamířilo téměř 62 tisíc studentů a co se matematiky týče, oproti loňskému roku se zlepšili. Maturanti si ale stěžovali hlavně na testy z českého jazyka a na to, že se nedaly stihnout. A jak dokazují výsledky, právě v tomto předmětu se studenti opravdu pohoršili.

Ve škole se zřítila střecha - 3
Aktualizováno 12.5. 2017 18:06
galerie smrtelné nebezpečí

Učitelé v ohrožení! Část střechy se zřítila na školní sborovnu

V pátek začnou náročné likvidační práce ve školní sborovně v Týně nad Vltavou, kde se ve čtvrtek zřítila část střechy. Proč spadla, není jasné, je ale velkým štěstím, že ve sborovně tou dobou nikdo nebyl a nezranil se.

Srovnávací testy

Čeští školáci se zlepšili. Deset let staré testy zvládli mnohem lépe

Společnost Kalibro už od 90. let připravuje srovnávací ttesty, které školám umožňují zjistit, jak si jejich žáci vedou v porovnání s vrstevníky. Nyní dostali páťáci testy staré deset let. Zvládli je mnohem lépe než tehdejší žáci.

Třída
Aktualizováno 5.5. 2017 13:03
policejní stíhání

Školák má stovky zameškaných hodin! Matce hrozí vězení

Chlapec z Hodonínska byl doma více, než ve škole. Policisté nyní stíhají jeho matku za ohrožování výchovy dítěte a hrozí jí dvouletý pobyt za mřížemi.

Hračku na uklidnění v Británii zakazují
Aktualizováno 29.4. 2017 14:42
trend

Hračky proti stresu dobývají svět. Ve školách už je ale zakazují

Společností se šíří nová zábava, která si získává fanoušky po celém světě. Jednoduchá hračka proti stresu se rychle rozšířila zejména mezi mládeží. Hračka odvádí pozornost od stresových situací a zaměstnává ruce. To se může zdát užitečné, nesmí to ale zasahovat do běžného fungování tak, jako je tomu v britských školách. Tam už je zakazují.