Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Školní automat
14.08.
Co se vrátí?

Návrat baget do škol! Od září se zmírní pamlsková vyhláška

Takzvaná pamlsková vyhláška změní od 1. září podobu, zmírní totiž dřívější přísné limity pro obsah cukrů, tuků a soli v prodávaných potravinách. Děti se tak od nového školního roku mohou těšit na obložené bagety, ale i ochucené vody.

Školní docházka
12.08.
Škola volá

Na školu připravujte dítě už teď, radí psycholog. Poradil, jak nejlíp

Nový školní rok začne už za tři týdny a do lavic se vydá více než milion žáků a studentů. Mezi rodiči už se mluví o tom, zda není na čase začít s přípravou. Podle psychologů je důležité hlavně to, aby byl přechod z prázdninového režimu do toho školního co nejméně nucený.

Dívčí noha
11.08.
Šokující čísla

Třetina prvňáčků má deformované nohy! Poznáte to okamžitě

Až třetina českých prvňáčků má deformovaná chodidla. Trápí je především ploché nohy a vybočené malíčky. Rodiče přitom mohou snadno poznat, že má jejich dítě problém.

Prásk.tv píše:

Studenti
čtěte o tématu škola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Ministr obrany Lubomír Metnar
aktualizováno 27.07.
Metnar neopisoval

Škola: Diplomka Metnara není plagiát. Nerezignuji, řekl ministr

Diplomová práce ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) není plagiát. Po analýze to uvedla Ostravská univerzita, kde práce vznikla. Metnar v diplomové práci neuváděl přebírané citace. Politik se ke kauze vyjadřil na krátkém brífinku, kde oznámil, že nerezignuje.

Test ve škole
26.07.
TEST Vyzkoušejte si to!

Experti našli školní test z roku 1912! Zvládnete ho na jedničku?

Máte rádi výzvy? Zkuste si test z roku 1912, který objevili pracovníci muzea Bullitt County History Museum v americkém Kentucky. Otázky zahrnují všechny oblasti učiva, od matematiky a biologie až po zeměpis, především tedy ten severoamerický. Původně byl test určený pro děti 8. třídy. Jak byste dopadli vy? Zkuste si to i se svými přáteli!

Šikana ve škole
aktualizováno 09.07.
vyšetřování na žďársku

Brutální šikana! Dívku (7) měli žáci bít, hlavu jí strkali do záchodu

Školní rok sice už skončil, vedení základní školy v Křižanově na Žďársku ale řeší závažné podezření. Policisté a školní inspektoři tam totiž vyšetřují rozsáhlý případ šikany. Alarmující je, že se měla odehrávat mezi dětmi na prvním stupni.

Vysvědčení
aktualizováno 29.06.
začátek prázdnin

Děti dostaly vysvědčení i přes rok zabavené věci, včetně pistolí

Dnes je poslední školní den, což znamená, že dětem začínají prázdniny. Ráno si ale ještě přišli pro vysvědčení a jako tradičně z něj měli největší radost prvňáčci.

Chlapec v léčebně - ilustrační
27.06.
nedohlíželi na ně

Rodičům hrozí 5 let vězení! Děti ve škole zameškaly přes 200 hodin

Rodičům z Ostravy hrozí až pětileté vězení za to, že nedohlíželi na své děti. Ty podle policie několik měsíců bez omluvy nechodily do školy a zameškaly víc než 200 hodin. Starší chlapec dostal sníženou známku z chování.

Šikana na základní škole
aktualizováno 21.06.
VIDEO

Brutální šikana! S chlapcem (13) z Teplicka spolužák házel o zem

Policie vyšetřuje podezření na šikanu v základní škole v Oseku na Teplicku. Obětí urážek a násilí se měl stát 13letý chlapec. Kriminalisté mají k dispozici video, na kterém spolužáci chlapci ubližují. Jeho matka je bezradná. Má za to, že škola nemá zájem cokoliv řešit. Ředitel základní školy to ale důrazně odmítá.

Předávání vysvědčení - ilustrační foto
aktualizováno 18.06.
Vysvědčení v novém

Zásadní zkratka změní podobu vysvědčení! Co přibude?

Školáci letos na vysvědčení najdou jednu zásadní novinku, která jim do budoucna pomůže s hledáním práce nebo studiem v zahraničí. Přestože ji některé školy zavedly už v minulých letech, takzvaná zkratka EQF bude pro většinu žáků úplně nová, uvádí Národní ústav pro vzdělávání.