Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výbuch plynu ve škole
aktualizováno 03.08.
Mohutná exploze

Obří výbuch plynu na škole v USA zabil dva lidi, další zranil

Obrovská exploze plynu v americké škole v Mineapolisu zabila dva lidi a devět jich zranila. Jeden z nich je v nemocnici v kritickém stavu. Výbuch zdemoloval celou budovu školy, ve které studuje přes 820 studentů. V době prázdnin se v ní pořádají různé kurzy pro dospělé.

Brutální šikana na Slovensku
aktualizováno 02.08.
drsné video Otřesná šikana

Tomáš (14) se zastal spolužačky, trojice tyranů ho brutálně zbila!

Slovensko šokoval otřesný případ šikany na škole v obci Demandice na jihozápadě země. Její obětí je čtrnáctiletý Tomáš A., na kteréího si počíhala trojice spolužáků a brutálně ho zmlátila. Vše je navíc zachyceno na videu.

E-cigarety
24.07.
"Vapování" táhne

Čeští školáci mají novou zábavu - kouří elektronické cigarety!

Čeští školáci si našli novou zábavu - stále častěji sahají po elektronických cigaretách. A i když ne všichni mají náplně s nikotinem, jde podle expertů v každém případě o velmi nebezpečnou zábavu.

Prásk.tv píše:

Jena Willingham - 1
čtěte o tématu škola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

V Pardubicích někdo střílel na školníka
aktualizováno 22.07.
Pardubice

Školník sekal trávu, někdo na něj vystřelil! Náboj mu zůstal v hlavě

Děsivé následky měl incident v Pardubicích, kde zřejmě soused postřelil školníka, když sekal trávu na zahradě základní školy. Pravděpodobně mu vadil hluk. Po školníkovi někdo vystřelil ze vzduchovky a diabolku mu z hlavy vytáhli až v nemocnici.

Učitelé
aktualizováno 04.07.
Zklamané děti

Školáci zaplatili 250 000 za zájezd. Družinářka zmizela i s penězi

Téměř padesát rodin z Chomutova muselo řešit nepříjemnou situaci. Přihlásili své děti na zájezd k moři a do hor, jejich peníze však nedoputovaly tam, kam měly. V přepočtu čtvrt milionu korun se ztratilo. Nezvěstná je i družinářka, která peníze vybírala. Případ vyšetřuje policie.

Děti si dnes přebíraly vysvědčení
30.06.
děti ji milují!

Ředitel ji vinil z obtěžování dětí, učitelka hrdě rozdala vysvědčení!

Ještě loni učila v Tršicích, kvůli skandálu ve škole v přírodě ji ale ředitel školy vyhodil. Prý se až horlivě starala o hygienu chlapců, s tím ale soud nesouhlasil. Učitelka nyní pracuje v sousedních Doloplazech, přesto dnes rozdávala vysvědčení i dětem z Tršic. Většina žáků za ní totiž odešla.

Předávání vysvědčení - ilustrační foto
aktualizováno 26.06.
anketa škola hrou

Známky žáky stresují! Slovní hodnocení je lepší, tvrdí odborník

Známkování je patrně nejjednodušší a léty prověřený klasifikační systém. Podle odborníků ale zdaleka nevypovídá vše o učebním pokroku dítěte, a ne vždy je motivuje ke zlepšení. Řada škol proto místo klasických jedniček a dvojek začíná využívat slovní hodnocení nebo takzvané mapy učebního pokroku.

Předávání vysvědčení - ilustrační foto
aktualizováno 24.06.
Jak na to

Přinese dítě špatné vysvědčení? Takhle ho můžete reklamovat

Příští týden si děti vyzvednou vysvědčení. Ne všichni žáci a jejich rodiče s ním ale budou spokojení. Málokdo ví, že je možné vysvědčení reklamovat. Podle školského zákona ale reklamaci musí stihnout do tří dní.

Demonstrace studentů v Rakovníku - 2
aktualizováno 21.06.
nespokojenost s vedením

V Rakovníku demonstrují stovky žáků: Dobří učitelé dostali padáka!

Stovky studentů a rodičů vyrazily ve středu ráno do ulic Rakovníka. Demonstrují proti vedení Masarykovy obchodní akademie. Podle nich ředitelka školy Radka Soukupová neoprávněně propustila několik kvalitních kantorů. Ta ale tvrdí, že propouštění bylo nezbytné kvůli rozpočtu.

Muž mluví s malými dívkami - ilustrační foto
aktualizováno 17.06.
zvýšená pozornost

Neznámý muž se snaží navázat kontakt s malými holčičkami

Rodiče malých dětí na Táborsku by měli být na pozoru. Policisté tam totiž prověřují několik oznámení, podle kterých se muž středního věku snažil navázat kontakt s malými holčičkami. Jedna z nich nechodí ještě ani na základní školu.