Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obtěžování nezletilých - ilustrační foto
aktualizováno 11.10.
Strach v Žamberku

Muž lákal školáky na peníze a sladkosti. Chtěl, aby se svlékali!

Orlickoústeckým policistům se podařilo v těchto dnech zadržet muže, který podle nich několik dní v ulicích Žamberka "lovil" školáky a nabízel jim, že když mu ukážou své intimní partie, odmění je penězi či sladkostmi.

Škola v Praze, kde mladík vyhrožoval násilím
aktualizováno 09.10.
Zásah na Roztylech

Všechny postřílím, hrozil student v Praze. Policie ho zatkla ve škole

Kvůli výhružkám násilím vyjížděli pražští policisté do jedné ze škol v Praze. Jeden ze studentů podle výpovědí svědků skončil v poutech. Policie zákrok potvrdila.

Klaun před školou v Praze
05.10.
ozbrojený muž

Případ klauna u pražské školy: Kauza skončila, vše bylo jinak

Informace o muži, který měl kolem základní školy v Praze obcházet v masce ozbrojen nožem, vyděsila nejen rodiče dětí. Policie se začala případem okamžitě zabývat, informaci ale potvrdit nemohla. Škola následně informovala, že si událost děti vymyslely na základě vyprávění dětí z předchozího zážitku na školním hřišti.

Prásk.tv píše:

Učitel - 6
čtěte o tématu škola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

18 dětí muselo na vyšetření kvůli možnosti nakažení
04.10.
Řeší to hygiena

Žloutenka na pražské základce: Nic nám neřekli, stěžují si rodiče

Na základní škole v pražských Řepích se vyskytla žloutenka. Škola i hygienická stanice potvrdily, že se jednalo o jeden případ na prvním stupni. Necelé dvě desítky dětí musely na vyšetření.

Vrtulník při záchraně
aktualizováno 24.09.
Vážné zranění

Žáček se v Příbrami zřítil u školy ze zídky, odvezl ho vrtulník!

Do pražské motolské nemocnice převezl vrtulník žáka jedné z příbramských základních škol. Dítě se v pondělí odpoledne zřítilo z vysoké zídky a vážně zranilo.

Očkování dětí
23.09.
Nebezpečná změna

Itálie zruší povinné očkování, experti bijí na poplach! ANKETA

V Itálii už rodiče nebudou muset dokládat, že jsou jejich děti očkované. Dolní komorou parlamentu prošel návrh populistické strany na zrušení povinných vakcín. Odborníci se bojí tragických následků.

Karan zemřel na alergii - 2
aktualizováno 20.09.
Tragické následky

Chlapci (13) hodil spolužák za tričko sýr. Šikana skončila smrtí!

Soud se začal zabývat případem 13letého chlapce, který zemřel na silnou alergickou reakci. Karan byl alergický na mléčné produkty, stal se ale obětí šikany. Spolužák mu za tričko strčil kousek sýra, mladému Britovi selhalo srdce.

Houslistka Eliška
20.09.
Charitativní projekt

Eliška neměla kvůli léčbě otce na školu. Její talent nazmar nepřijde!

Svůj sen si splní dvacetiletá talentovaná houslistka Eliška Kukalová. Letos se jí podařilo dostat na prestižní univerzitu ve Vídni. Jenže její rodina nemá dostatek prostředků, aby mohla studia financovat. Díky sbírce a pomoci druhých se ale podaří peníze vybrat.

Školní potřeby
aktualizováno 17.09.
Zpátky do školy

Nezatěžujte peněženky. Za školní pomůcky platit nemusíte

Další školní rok začal a s tím i nutnost rodičů nakoupit školní pomůcky. Někteří učitelé vyžadují po rodičích, aby svým dětem pořídili pracovní sešity, mýdla nebo papírové kapesníky. Rodiče však s těmito výdaji souhlasit nemusí, uvedly Hospodářské noviny.

Nezdravá svačina - ilustrační foto
aktualizováno 17.09.
Měli by se zamyslet

Staré jídlo z fastfoodu, energeťák: I to dávají rodiče dětem ke svačině

Učitelé z britských škol bijí na poplach. Rodiče jsou stále nezodpovědnější, pokud jde o to, co dávají svým dětem do školy ke svačině. Učitelé kontrolují co, a jestli vůbec něco, děti jedí, pokud ne, tak dostávají svačinu připravenou ve školní jídelně.