Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Učitelce škola doplatila ušlou mzdu
23.03.
měla obtěžovat studenty

Kauza učitelky z Tršic je u konce. Škola jí doplatí mzdu i výlohy

Kauza učitelky, kterou vyhodil ředitel ze školy v Tršicích kvůli tomu, že osobně dohlížela na hygienu chlapců ve sprchách nejspíš definitivně končí. Vandě Fabiánové škola doplatila ušlou mzdu, ve škole je nová ředitelka a škola zaplatila i soudní výlohy.

Střelba ve škole v Marylandu - 2
aktualizováno 20.03.
útok na studenty

Střelba ve škole v Marylandu: Tři osoby bojují v nemocnici o život

Tři lidé byli převezeni v kritickém stavu do nemocnice po střelbě ve škole Great Mills High School. Jedním ze zraněných je i sám střelec. Jedná se o několikátou střelbu na americké škole za posledních pár měsíců.

Střelecký útok na floridské škole - 3
aktualizováno 17.03.
ozbrojení kantoři

Místo křídy se chopili zbraní, američtí učitelé se učí střílet

Američtí učitelé se v některých státech učí střílet. Nápad prezidenta Donalda Trumpa po několika vražedných útocích třeba v Texasu dostává konkrétní obrysy. Kantoři základních a středních škol mohou podstoupit výcvik, který by je naučil zneškodnit případného útočníka.

Prásk.tv píše:

Anya Hettich - 1
čtěte o tématu škola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Žáci při zkouškách - 1
16.03.
přijímací zkoušky

Na tyhle školy se dostanou děti bez přijímaček, zájem je ale malý

I v pátek pokračuje náš seriál, ve kterém se věnujeme přijímacím zkouškám na střední školy a víceletá gymnázia. Tentokrát jsme se podívali na to, kam se můžou děti dostat bez přijímacích zkoušek. Jde o řemeslné obory zakončené výučním listem. Ale právě o ně žáci nejeví velký zájem.

Stávka studentů - Vyjdi ven - 3
aktualizováno 15.03.
Protesty po republice

Tisíce studentů vyšly do ulic! Vyzývají politiky, aby ctili Ústavu

Studenti ze zhruba 300 vysokých a středních škol po celé zemi se dnes v poledne připojili k půlhodinové výstražné stávce na obranu společenských a ústavních hodnot. Před školami a na protestních demonstracích v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Olomouci, Hradci Králové a dalších větších městech se sešly celkem tisíce mladých lidí. V projevech, na transparentech i prostřednictvím sociálních sítí studenti kritizovali přístup vrcholných politiků k ústavě či vůči médiím, zejména ze strany prezidenta Miloše Zemana a premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

Americký střelec Nikolas Cruz před soudem
13.03.
17 mrtvých

Po masakru na floridské střední škole chce prokuratura trest smrti

Po jednom z nejkrvavějších masakrů na amerických školách prokuratura žádá pro devatenáctiletého Nikolase Cruze trest smrti. Jedná se také o doživotním trestu bez možnosti propuštění. Devatenáctiletý střelec zabil na floridské škole 17 lidí.

Střelba ve škole v Alabamě - 1
08.03.
hrůza v Alabamě

Další střelba na střední škole! Zemřela jedna studentka

Při střelbě na střední škole v alabamském Birminghamu zemřela sedmnáctiletá studentka. Dalšího chlapce se zraněními převezli do nemocnice. Policie školu uzavřela a střelnou zbraň zajistila. V tuto chvíli není jasné, jestli se jednalo o útok, nebo nešťastnou náhodu.

opilec
aktualizováno 02.03.
rodinné problémy

Učitel se ve škole choval podivně. Nadýchal tři a půl promile

Pro učitele jedné z žižkovských škol museli ve čtvrtek krátce po obědě přijet strážníci městské policie. Zavolala je sama ředitelka školy. Její zaměstnanec byl totiž namol opilý . Po příjezdu strážníků nadýchal téměř tři a půl promile. Jeho chováním se budou zabývat příslušné orgány.

Školní jídelna
01.03.
dotace 30 milionů

Tisíce dětí dostanou ve škole oběd zdarma! Týká se to i vašeho?

Tisíce žáků budou moct v příštím roce díky chodit zdarma na obědy. Ministerstvo školství na obědy pro sociálně znevýhodněné děti vyčlenilo 30 milionů korun.

Hacker
25.02.
Hrozí mu vězení

Mladík se naboural do systému školy, žákům změnil známky!

Bývalý žák základní školy v Karlových Varech se naboural do elektronické žákovské knížky a měnil žákům známky. Ve většině případů se pravděpodobně bavil tím, že jim zhoršil prospěch nebo k němu připsal různé poznámky. Vypátrala ho ale policie a hrozí mu až rok vězení.