Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rys
aktualizováno 16.04.
plzeňská zoo

Chlapce (5) v zoo pokousal rys, se zraněním skončil v nemocnici

Malého chlapce (5) v neděli pokousal v plzeňské zoologické zahradě rys. Dítě opustilo vyznačenou trasu a zašlo k výběhu, kde skrz plot chtělo zvíře pohladit. Přivolaní záchranáři chlapce na místě ošetřili a převezli do plzeňské Fakultní nemocnice. Zranění ruky není vážné.

Rysici zastřelil pytlák
aktualizováno 04.01.
zbytečná smrt

Rysici Lauru pod Lysou horou zabil pytlák! Čekala na ni mláďata

Mrtvá rysice Laura byla v říjnu nalezena poblíž Ostravice pod Lysou horou. Pitva ukázala, že zvíře zemřelo na střelné zranění, které začalo hnisat a způsobilo celkovou otravu organismu. Její smrt je podle odborníků pro Beskydy velkou ztrátou.

Tim Newton
01.10.
To bylo překvapení

Muže probudily podivné zvuky, na verandě našel něco úžasného!

Tim Newton bydlí na Aljašce, a tak ho v noci podivné škrábání opravdu vyděsilo. Často totiž k jeho domu, který stojí uprostřed divočiny, zabloudí třeba medvěd. I přes obavy se vydal na verandu podívat, co zvláštní zvuky vydává, a zůstal v naprostém šoku.

Prásk.tv píše:

Rys ostrovid
čtěte o tématu rys na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Rys ostrovid
19.01.
unikátní fotografie

V Jizerkách vyfotili rysa! Nikdo ho tam přitom neviděl už 200 let

Na české straně Jizerských hor se vůbec poprvé objevil rys ostrovid. Zoologové dnes odtajnili dva unikátní snímky z fotopastí. A další dobrou zprávu přidali i ze sousedních Krkonoš. Tam už rysi dokonce vyvedli mláďata.

Vlk obecný
26.03.
video a galerie návrat šelem

Šelmy se vrací. Po medvědovi se v Česku objevil vlk i rysové

Česká příroda ožívá šelmami. Stále častěji hlásí ekologové, aktivisté i lesníci výskyt vlků, rysů a dokonce i medvědů. Jen tento týden se objevily dvě zprávy o výskytu rysa a vlka v Česku.