Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Fotopasti v Brdech zachytily rysa - 1
30.11.
Rys v Brdech

Nečekaná návštěva ve středních Čechách! Fotopasti zachytily rysa

Zatímco na východě Česka se usadil medvěd, střední Čechy navštívil nečekaný host - fotopast zde zachytila rysa. Odborníci zjišťují, jestli se tam zatoulal ze Šumavy, anebo se jedná o úplně nový kus.

Rys
aktualizováno 16.04.
plzeňská zoo

Chlapce (5) v zoo pokousal rys, se zraněním skončil v nemocnici

Malého chlapce (5) v neděli pokousal v plzeňské zoologické zahradě rys. Dítě opustilo vyznačenou trasu a zašlo k výběhu, kde skrz plot chtělo zvíře pohladit. Přivolaní záchranáři chlapce na místě ošetřili a převezli do plzeňské Fakultní nemocnice. Zranění ruky není vážné.

Rysici zastřelil pytlák
aktualizováno 04.01.
zbytečná smrt

Rysici Lauru pod Lysou horou zabil pytlák! Čekala na ni mláďata

Mrtvá rysice Laura byla v říjnu nalezena poblíž Ostravice pod Lysou horou. Pitva ukázala, že zvíře zemřelo na střelné zranění, které začalo hnisat a způsobilo celkovou otravu organismu. Její smrt je podle odborníků pro Beskydy velkou ztrátou.

Prásk.tv píše:

Rys ostrovid
čtěte o tématu rys na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Tim Newton
01.10.
To bylo překvapení

Muže probudily podivné zvuky, na verandě našel něco úžasného!

Tim Newton bydlí na Aljašce, a tak ho v noci podivné škrábání opravdu vyděsilo. Často totiž k jeho domu, který stojí uprostřed divočiny, zabloudí třeba medvěd. I přes obavy se vydal na verandu podívat, co zvláštní zvuky vydává, a zůstal v naprostém šoku.

Rys ostrovid
19.01.
unikátní fotografie

V Jizerkách vyfotili rysa! Nikdo ho tam přitom neviděl už 200 let

Na české straně Jizerských hor se vůbec poprvé objevil rys ostrovid. Zoologové dnes odtajnili dva unikátní snímky z fotopastí. A další dobrou zprávu přidali i ze sousedních Krkonoš. Tam už rysi dokonce vyvedli mláďata.

Vlk obecný
26.03.
video a galerie návrat šelem

Šelmy se vrací. Po medvědovi se v Česku objevil vlk i rysové

Česká příroda ožívá šelmami. Stále častěji hlásí ekologové, aktivisté i lesníci výskyt vlků, rysů a dokonce i medvědů. Jen tento týden se objevily dvě zprávy o výskytu rysa a vlka v Česku.