Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

VÍKEND: Jak si říct o peníze
10.01.

VÍKEND: Jak si říct o peníze

Podle průzkumů jsou dva ze tří Čechů spokojení se svým zaměstnáním. S platovým ohodnocením už to je mnohem horší. Šedesát procent lidí má za to, že dostává málo.

Policista a hasič
aktualizováno 09.01.
Přivýdělky

Hasiči a policisté často nevyjdou, musejí ještě pracovat bokem!

Hasiči a policisté denně nasazují životy, ale často si musí přivydělávat ještě bokem. Dělají prodavače nebo pracují například v autoškolách. Každý sbor má na vedlejší příjem jiné předpisy a ministerstvo je teď chce sjednotit. Důvodem je rozhodnutí Ústavního soudu. Ten totiž na základě případu hasičky vyhozené kvůli podnikání rozhodl, že výjimky pro přivýdělky musí plynout ze zákona.

Internetová ekonomika
07.01.
Lákavá profese

Platy "ajťáků" letí vzhůru, přesto v oboru chybí desetitisíce lidí!

Pokud to jen trochu umíte s počítačem a sháníte dobře placenou práci, neváhejte - platy v oboru informačních technologií (IT) jsou totiž velmi vysoké a obor trpí akutním nedostatkem lidí.

Prásk.tv píše:

Umývárna - 1
čtěte o tématu práce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Černý prapor vlaje nad dolem ČSM v Karviné
aktualizováno 24.12.
obnovení prací

Horníci se do dolu ČSM vrátí už po Vánocích, zemřelo tam 13 lidí

Práce v severní lokalitě Dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku budou obnoveny 27. prosince. Speciálními hrázemi zůstane na několik týdnů uzavřen jen prostor, který ve čtvrtek odpoledne zasáhl výbuch metanu a následný požár.

Robot
aktualizováno 23.12.
Blízká budoucnost

Vezmou roboti Čechům práci? Za pár let můžou zabrat milion míst!

Česko čeká v nejbližších letech revoluce v digitalizaci a rozvoji umělé inteligence. Podle vládní analýzy mohou roboti během následujících pěti let nahradit až přes milion zaměstnanců. Nejvíce ohroženi jsou prý pokladní, prodavači vstupenek, knihovníci nebo třeba celníci.

Kaly z bývalé ostravské rafinerie
20.12.
nekonečné práce

Vánoce si lidé v Ostravě neužijí! Zápach z rafinérie se line dál

Kaly z bývalé ostravské rafinerie zůstanou ve městě pravděpodobně ještě další dva roky. Firma, která je odstraňuje, měla práce dokončit tento týden, ale hotovy nejsou ani z poloviny. Silný zápach a znečištění trápí obyvatele Ostravy už více než 10 let.

Spolupráce
17.12.
Co funguje?

Co dělají Češi, když chtějí vyšší plat? Za šéfem jich jde jen pětina!

Máte pocit, že vám v práci platí málo a chtěli byste si finančně polepšit? Ale nevíte, jakou strategii zvolit, aby se vám to povedlo? Anketa mezi zaměstnanci ukázala, že řešení je možná úplně jiné, než byste čekali.

Kolony na dálnici D1 - 2
aktualizováno 16.12.
Hrozí další kolaps

Na opravě D1 nikdo nepracuje! Do pondělí má být přitom hotovo

Ředitelství silnic a dálnic v sobotu kontrolovalo opravovaný úsek dálnice D1. Přestože nařídilo firmě opravu vysypaných kaveren do pondělí, nikoho z pracovníků údajně kontroloři nezastihli. V úseku se od úterka tvořily dlouhé kolony.

Královna Alžběta
16.12.
Práce snů

Královna hledá novou uklízečku! 33 dní dovolené a pěkný plat

Pokud patříte mezi fanoušky královské rodiny a chtěli byste do ní patřit, máte příležitost. Královna Alžběta II. hledá novou uklízečku. Kromě dobrého platu Buckinghamský palác nabízí 33 dní dovolené v roce a možnost bydlet v jedné z královských rezidencí.

Vyhoření
11.12.
průzkum

Netrpíte syndromem vyhoření? Známky vykazuje každý pátý Čech

Únava, cynismus a ztráta smyslu života, známky vyhoření vykazuje podle průzkumu psychiatrů každý pátý Čech. Záleží přitom na míře stresu v zaměstnání i způsobu relaxace. Nejohroženější jsou manažeři, lékaři a učitelé. Doporučuje se více pohybu, spánku a oddělení profesního života od toho osobního.