Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Roboti
aktualizováno 18.09.
Práce v budoucnosti

Polovinu lidí v práci brzy nahradí roboti. Které profese zaniknou?

Stroj versus člověk? Dnes zatím na trhu práce vítězí lidé, za čtyřicet let by se situace však mohla zcela změnit. Podle maďarské společnosti Green Fox Academy, která vychází ze studie britských vědců, zanikne více než 45 procent profesí. V České republice může zaniknout až 53 procent pracovních míst.

Zaměstnání
08.09.
Nízká nezaměstnanost

Statisíce Čechů změnily v poslední době práci! Častěji muži než ženy

Přestože jsou se svou prací spokojeny téměř dvě třetiny Čechů, patnáct procent změnilo za šest měsíců od loňského listopadu do letošního dubna práci. Na nejnovější průzkum Workmonitor společnosti Randstad upozornil deník Právo.

Bolest zad
08.09.
Pozor na zdraví

Pracující Češi nejdéle marodí s bolavými zády, léčba trvá i měsíce

Češi nejvíce času promarodí s bolestmi zad a svalů, často je zdravotní potíže z pracovního procesu vyřadí i na několik měsíců. Je to přitom začarovaný kruh - často totiž za bolest zad může právě stres a námaha v zaměstnání.

Prásk.tv píše:

Rytmus - 1
čtěte o tématu práce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Práce
05.09.
Pracovní trh

Češi práci mění častěji než dřív, nejvíc odcházejí v září a lednu

Nízké finanční ohodnocení, stereotyp, nezajímavá práce nebo nulový kariérní postup – to jsou nejčastější důvody, proč Češi mění zaměstnání. Přesto stále patří k věrným zaměstnancům, práci mění průměrně jednou za pět let.

Záchanné práce u zříceného mostu v Janově - 3
20.08.
Zastavili práce

Trosky mostu v Janově podivně vržou! Experti se bojí, že se zřítí

Úřady v Janově odepřely evakuovaným občanům přístup do bytů v okolí zříceného mostu. Trosky, které na jedné straně zůstaly zůstaly, vydávají "podivné vrzání". Hasiči teď prověřují příčinu zvuků, vyloučili, že by šlo o vítr.

Šťastní zaměstnanci
aktualizováno 17.08.
Výzkum CVVM

Češi se vyhazovu nebojí, v práci si libuje naprostá většina! PŘEHLED

Více než tři pětiny pracujících Čechů jsou spokojené se svým zaměstnáním, drtivá většina navíc hodnotí kladně svůj pracovní kolektiv a vztahy v něm. O odchodu ze zaměstnání dlouhodobě uvažuje méně než pětina obyvatel. Vyplývá to z červnového výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Mladík pomohl bezdomovci najít práci
aktualizováno 16.08.
Dojemný příběh

Honza se dal do řeči s mužem bez domova a úplně mu změnil život!

Český facebook už několik dní žije příběhem Jana Otýse z Plzně, který popsal, jak se dal do řeči s bezdomovcem, kterého do té doby jen míjel. A nakonec se mu povedlo muži bez domova převrátit život vzhůru nohama.

Královna Alžběta
aktualizováno 15.08.
Hledáte práci?

Královna hledá manažera kuchyně! Přihlásit se může každý

Chcete pracovat v Buckinghamském paláci? Nyní máte jedinečnou příležitost. Královská rodina totiž hledá manažera kuchyně (portýra), který bude dohlížet na udržování vysokých standardů a chod celé kuchyně.

Práce snů v Řecku pro milovníky koček - 2
11.08.
Lákavá nabídka

Práce snů pro milovníky koček! Starejte se o ně za peníze v Řecku

Útulek na malebném řeckém ostrově nabízí práci snů pro milovníky koček. Budete dostávat slušný plat, navíc můžete bydlet v domku se zahradou. To vše jen za to, že se budete starat o 55 zvířat.

Práce ve stáří
09.08.
Pracovní trh

Firmy zoufale shánějí lidi, o ty před důchodem ale nestojí

Úřad práce si pochvaluje, že červencová čísla nezaměstnanosti jsou nejlepší od roku 1997 a Čechů bez práce je už delší dobu velmi málo. Přesto to pro jednu skupinu Čechů není dobrá zpráva - firmy o ně většinou nestojí, ani když horečně shánějí posily do týmu.