Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Řidič autobusu
30.06.
vysoká záměstnanost

Vážná situace na trhu práce! Chybí tisíce řidičů autobusů i brigádnici

V Česku stále chybí řidiči linkových autobusů. V současné době by bylo potřeba zhruba 10 tisíc nových lidí. Jenže ti se nehrnou. Přilákat je zatím nedokázaly ani náborové příspěvky či benefity dopravců nebo třeba řidičáky zdarma. Za volanty autobusů tak někdy musí usednout například i dispečeři.

Bolest zad
aktualizováno 27.06.
trpí jako zvíře

Honza se denně ohýbá i 1500krát! Těžká práce mu zničila zdraví

Dlouhodobé přetěžování se může hodně negativně podepsat na vašem zdraví. Své o tom ví i Honza, který má kvůli těžké práci obrovské problémy se zády. Někdy se ani nemůže pohnout.

Důchodci v městské dopravě
aktualizováno 18.06.
razantní skok

Vláda Rusům posune důchody, téměř polovina mužů zemře dřív

Ruská vláda se rozhodla pro razantní krok, podle kterého se posune hranice odchodu do důchodu. Ženy si místo v 55 letech užijou důchodu až v 63, muži z 60 let půjdou na 65. Návrh ještě čeká na schválení obou komor parlamentu a podpis prezidenta Putina.

Prásk.tv píše:

Crystal Reynolds Fisher - 1
čtěte o tématu práce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Hospoda - ilustrační foto
aktualizováno 17.06.
Neutěšená situace

Chybějí tisíce kuchařů i číšníků, hospody končí. Hlavně na venkově

Vypadá to, že zajít si jen tak na pivo do restaurace bude docela vzácnost. České hospody totiž začínají zavírat. A důvodem je, že v nich nemá kdo pracovat. Chybí na 15 tisíc kuchařů a číšníků.

Dechová zkouška alkoholtesterem
13.06.
To nevyšlo

Kolega v práci jezdí opilý, volal muž strážníkům. Sám byl namol!

Opravdu originálně v úterý vyřešil neshody s kolegou z práce třiatřicetiletý muž z Brna. Zavolal městské strážníky, kterým oznámil, že jeho rival jezdí v práci s vysokozdvižným vozíkem opilý.

Úřad práce - ilustrační foto
aktualizováno 08.06.
Květnová statistika

Nezaměstnanost opět klesla, je přesně na třech procentech

Nezaměstnanost v Česku v květnu opět klesla z dubnových 3,2 procenta na rovná tři procenta. Oznámil to dnes Úřad práce ČR.

Práce
05.06.
Průměrná mzda

Není čas na změnu práce? Tyto obory berou nejvíc! PŘEHLED

Mzdy rostou ve všech odvětvích. Nejvíce se zvýšily v sekcích, kde rozhodoval stát - pracovníkům v kulturní či rekreakční oblasti, případně vzdělávání nebo obraně. Nejvyšší plat ale tradičně mají informatici, bankéři a pojišťováci.

Zvířata ve službách
31.05.

VÍKEND: Zvířata v pracovním poměru

Na hladký průběh Wimbledonu budou dohlížet stovky zaměstnanců a také jeden zvířecí. Káně Harrisova Rufus.

Dělník
31.05.
Smrtelné úrazy

Při práci přišlo loni o život 95 lidí! V těchto oborech se umírá nejvíc

Pracovních úrazů sice přibývá, těch smrtelných je ale čím dál méně. Loni po zranění v práci zemřelo 95 lidí, nejčastěji kvůli pádu z výšky nebo dopravní nehodě. Nejvíce smrtelných pracovních úrazů zaznamenali statistici ve stavebnictví.

Skladník
29.05.
Vysílaní pracovníci

Za práci v Německu německé platy! EU schválila nová pravidla

Pokud firma vyšle zaměstnance, aby vykonával práci v jiné členské zemi EU, bude mu muset platit mzdu odpovídající tomu, co za stejnou práci berou lidé v hostitelské zemi. Novou směrnici o vysílání pracovníků schválil v úterý Evropský parlament. Pravidla se nebudou týkat řidičů kamionů.