Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vytahování automobilu z lomu Vápenka u Lahoště - 6
15.01.
galerie posun v případu

Policie vylovila z lomu páté auto! Konečně odhalili jeho tajemství

Tepličtí kriminalisté se v pondělí už podruhé vrátili k lomu Vápenka, ze kterého na konci roku vytáhli čtyři kradená auta. Sportovní potápěč totiž o víkendu našel pod hladinou další vůz. Zlodějem aut má být jedenáctkrát trestaný mladík, skončil ve vazbě.

Opilý pár v Kolíně přepadl řidičku
10.01.
Dopadli je

Opilí rodiče chtěli zpět odebrané dítě. Vyzbrojili se noži, ukradli auto

Rodiče, kterým sociální pracovníci odebrali malé dítě, protože s ním do nemocnice přišli opilí, se rozhodli, že si ho za každou cenu vezmou zpátky. S noži a mačetou chtěli vtrhnout do kojeneckého ústavu v Kolíně. Aby tam byli co nejrychleji, pokusili se ukrást dvě auta. Jedno pak dokonce zapálili.

Emise
aktualizováno 18.12.
znečištěné ovzduší

Znečištění vzduchu ve městech překračuje normy, jde o zdraví

Znečištění vzduchu překračuje na mnoha místech hygienické normy v průměru až dvacetinásobně. Vyplývá to z pondělního měření odborníků na dopravu. Příčinou je hustá doprava a velké množství aut s upravenými nebo odstraněnými filtry pevných částic. Měření probíhalo v pražských tunelech, podzemních garážích nákupních center i na ulici.

Prásk.tv píše:

Odklízení sněhu z auta
čtěte o tématu auta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Telefonování za jízdy - ilustrační foto
aktualizováno 04.12.
Kontrola policie

Telefonování za volantem vás může přijít draho! Pozor na kolony

Jedním z nejčastějších přestupků za volantem, který ale mnozí řidiči stále berou na lehkou váhu, je telefonování za jízdy. A právě na tohle nebezpečné počínání se velmi svérázným způsobem zaměřili olomoučtí policisté.

2063230
26.10.

VÍKEND: Drsné závody na okruhu v Brně

Deset hodin za volantem a dvě stě sedmdesát na tachometru. Umíte si to představit? Náš kolega Jan Boublík také ne.

Řidič a chodec
22.10.
etický knoflík

Hraniční situace: Má auto bez řidiče zabít chodce, nebo posádku?

Díky moderním technologiím jsme stále blíž autům, která nebudou potřebovat řidiče. Podle některých by výrazně ubylo dopravních nehod, i tak se jim ale zamezit zcela nedá. To s sebou nese etický problém, autonomní vozy by musely v některých případech rozhodovat o tom, jestli usmrtí řidiče nebo chodce. Italští vědci by nechali rozhodnutí na řidičích a zavedli by "etický knoflík".

Kolony na silnicích
aktualizováno 01.10.
dlouhá kolona

Dálnici D1 zablokovala nehoda, kolona měla přes 12 kilometrů

Dálnici D1 ve směru na Prahu blokovala nehoda tří aut, okamžitě se vytvořila dlouhá kolona, která měla krátce před šestou hodinou sedm kilometrů a kvůli hustému provozu rychle rostla. Nikomu se při nehodě naštěstí nic nestalo.

V Praze v noci hořela auta - 6
aktualizováno 13.09.
galerie požáry na Žižkově

Hasiči zlikvidovali požár auta, o ulici dál začaly hořet další dvě

Hasiči během noci likvidovali požár dvou osobních vozů a jednoho nákladního. Požáry vypukly na dvou místech. Vyšetřovatelé v současnosti zjišťují, proč se celá událost stala.

Zfetovaný řidič naboural auto - 2
11.08.
honička ohrozil i rodinu!

Zfetovaný řidič naboural čtyři auta, jedno s dítětem. Měl dávno sedět!

Až osmileté vězení hrozí muži, který v Praze ujížděl policejní hlídce a naboural do čtyř aut, včetně vozu s tříletým dítětem. Vyšetřovatelé muže obvinili z obecného ohrožení. Zloděj aut byl osmnáctkrát trestaný a teď se navíc ukázalo, že i v době honičky s policií měl sedět ve vězení.

Kolony na silnicích
aktualizováno 30.07.
mnohakilometropvé kolony

Pekelné kolony: Miliony lidí míří na dovolenou na jih! PŘEHLED

Evropa zažila nejhorší den z hlediska dopravy letošní sezony. Miliony lidí vyrazily na prázdniny a na evropských tazích proto byly mnohakilometrové kolony. Kolabující dopravu hlásily autokluby z Německa, Itálie, Maďarska, Rakouska i Slovinska.