Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uzavřené provozovny
04.11.
galerie nechutné provozovny

Tady nám dělali jídlo?! Pohled do zavřených podniků jen pro otrlé!

Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) jen v říjnu uzavřeli desítku provozoven, kde se prodávalo jídlo. A pohled do útrob těchto podniků opravdu není pro každého. Někde se válel myší trus, jinde se hromadila plíseň a nepořádek.

Uzavřené provozovny
aktualizováno 12.10.
špína a hnus

Nejhnusnější hospody v Česku: Inspektoři jich letos zavřeli už 129

Celkem 129 restaurací a prodejen museli v letošním roce uzavřít inspektoři. Nesplňovaly totiž hygienické podmínky. Nejčastěji kontroloři trestali za špínu, plesnivé potraviny či škůdce.

Uzavřený Albert v Karlových Varech
05.08.
zásah inspekce

Ve Varech zavřeli část Alberta. Jídlo skladovali na šíleném místě

Státní potravinářská inspekce uzavřela část provozovny Albert v Karlových Varech. Prostory, ve kterých byly skladovány potraviny, byly v hrozném stavu.

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Hygiena uzavřela další provozovny
aktualizováno 26.03.
Hygienici v restauracích

Myší trus, plíseň, mastná podlaha: V tomhle hnusu vám vařili jídlo!

Hygienici mají opět žně! Státní zemědělská a potravinářská inspekce zveřejnila fotky provozoven, které musela v nedávné době nechat uzavřít. Z fotografií je vidět, že člověk by si měl dobře hlídat, kam chodí jíst.