Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Čech, Ester Ledecká, Rajko Doleček
aktualizováno včera 20:15
nominace sněmovny

Ledecká, Čech i Doleček jsou na seznamu pro státní vyznamenání

Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, fotbalový brankář Petr Čech a lékař a popularizátor zdravé výživy Rajko Doleček patří k lidem, které dnes Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. Na nejvyšší státní vyznamenání, Řád bílého lva, poslanci navrhli mimo jiné velitele protinacistické odbojové organizace Obrana národa Josefa Bílého. Seznam čítá celkem 28 jmen.

Kotel
23.05.
bydlení

Stojí vás revize kotle majlant? Poslanci chtějí strop cen a delší lhůty

Lhůty pro revize domácích kotlů se prodlouží ze dvou na tři roky, cenové rozpětí za revizi bude vymezeno vyhláškou ministerstva životního prostředí. Schválila to dnes Sněmovna v rámci novely o ochraně ovzduší, která zvýhodní přimíchávání některých biopaliv do benzinu a do nafty.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 22.05.
Proti byly KSČM, SPD a ANO

Sněmovna nebude řešit výroky prezidenta Zemana o novičoku

Ve 14 hodin začala schůze Poslanecké sněmovny, na které poslanci mimo jiné měli opět projednat kauzu novičok. Zabývat se konkrétně měli výroky prezidenta Miloše Zemana. Na návrh komunistů byl s podporou ANO a SPD ale tento návrh z jednání stažen!

Prásk.tv píše:

České celebrity a volby
čtěte o tématu Poslanecká sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Volební model na duben 2018
10.05.
volební model

Do Sněmovny by neprošly TOP 09 ani STAN. Jak dopadl váš favorit?

TOP 09 ani Starostové a nezávislí by se podle dubnového volebního modelu STEM do Poslanecké sněmovny nedostali. Jen těsně by proklouzli lidovci. Volby by naopak s přehledem vyhrálo hnutí ANO, které si dlouhodobě udržuje vysokou podporu.

Andrej Babiš, Mikuláš Peksa
aktualizováno 30.04.
disciplinární řízení

Babiš žádá trest pro Piráta Peksu, údajně ho urážel při jednání!

Premiér v demisi Andrej Babiš žádá zahájení disciplinárního řízení s poslancem pirátské strany Mikulášem Peksou. Ten měl současného šéfa kabinetu urážet během jednání ve Švédsku. Celou událostí se bude v příštích dnech zabývat mandátový a imunitní výbor.

Kontrola jízdenek ve vlaku
30.04.
kontroverzní návrh

Vláda s návrhem na levnější jízdné nesouhlasí, rozhodnou poslanci

Vláda v demisi nesouhlasí s návrhem Starostů a nezávislých (STAN) na snížení daně z přidané hodnoty u jízdenek na vlaky a autobusy z 15 na deset procent. Informoval o tom v pondělí tiskový odbor kabinetu. O návrhu zákona bez ohledu na odmítavé stanovisko vlády Andreje Babiše (ANO) rozhodnou poslanci.

Volební model na duben 2018
aktualizováno 27.04.
poslanecká sněmovna

Volební model: V dubnu by slavilo hnutí ANO, Piráty předstihla ODS

Pokud by se v dubnu konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězilo by v nich hnutí ANO se ziskem 29 %. Druhá by skončila ODS se 13,5 % a na třetí místo by brali Piráti, kterým volební model CVVM přisuzuje 12,5 % hlasů. K volebním urnám by podle modelu přišlo 58 % oprávněných voličů.

Alkohol na vodě
aktualizováno 27.04.
změna zákona

Úleva pro vodáky: Piráti chtějí zrušit pokuty za alkohol na lodích!

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky, kteří během jízdy požívají alkohol nebo jiné omamné látky. V Poslanecké sněmovně proto předložili návrh na změnu zákona o vnitrozemské plavbě. Alkohol by si podle něj mohli nově dopřát všichni vodáci, kteří plují na malých plavidlech a nepoužívají strojní pohon.

Sněmovna - důchody
aktualizováno 19.04.
novela zákona

Poslanci schválili vyšší důchody. O kolik stoupnou? KALKULAČKA

Poslanecké sněmovna podpořila důchodovou novelu, kterou připravila vláda v demisi Andreje Babiše. Podle návrhu by se seniorům měla zvednout pevná část jejich důchodů ze současných devíti procent průměrné mzdy na deset procent. Všem seniorům starším 85 let by se pak důchody zvedly o tisíc korun. Předloha nyní putuje do sněmovních výborů a následně se k poslancům vrátí ve druhém čtení.

Levná dovolená
aktualizováno 13.04.
ochrana cestujících

Revoluce v dovolené: Při úpadku cestovky dostanou lidé peníze

K lepšímu zajištění ochrany klientů cestovních kanceláří v případech úpadku by měl sloužit nový garanční fond, jehož vznik dnes schválila Sněmovna. Cestovní kanceláře do něho budou odvádět část ročních tržeb. Novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu ještě musejí posoudit senátoři a podepsat prezident.