Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Peníze - ilustrační foto
12.02.
majetková přiznání

Starostové nechtějí zveřejňovat svůj majetek. Bojí se závisti lidí

Starostové se možná dočkají zmírnění povinnosti předkládat majetková přiznání. Premiér v demisi Andrej Babiš je, i přes negativní stanovisko vlády, ochoten změny projednat ve sněmovně. Hlavně starostům malých měst, kteří svou funkci často vykonávají po večerech vedle své hlavní profese, vadí, že by jejich příjmy a majetek mohl znát každý, kdo se podívá do centrálního registru.

2100803
05.02.

Střepiny 4. 2. 2018

Tajuplné rekreační středisko poslanecké sněmovny. Jaký luxus a za jakou cenu se tu nabízí? Podívejte se na exkluzivní prohlídku. Fitness aplikace jako bezpečnostní riziko. Američtí vojáci nechtěně prozradili místo utajovaných základen. Jsou aplikace i ohrožením pro nás? A YouTube jako scéna pro sebevraždu. Co na to diváci a co sám autor měsíc od zveřejnění?

Relaxační zařízení sněmovny v Lipnici nad Sázavou - uvodní
aktualizováno 04.02.
rekreace i jednání

Poslanci mají k dispozici luxusní areál, nahlédněte dovnitř

Podívejte se na naprosto výjimečné záběry. Kamery televize Nova se totiž vůbec poprvé dostaly do přísně uzavřeného areálu Poslanecké sněmovny v Lipnici nad Sázavou. Poslanci tam mají možnost pořádat různá výjezdní zasedání, nebo tam třeba trávit levnou dovolenou.

Prásk.tv píše:

České celebrity a volby
čtěte o tématu Poslanecká sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Babišovi u voleb do EP - 4
25.01.
spokojenost s politiky

Tři měsíce od voleb a vládu pořád nemáme! Volili byste stejně i teď?

Od říjnových voleb do Poslanecké sněmovny už oběhly více než tři měsíce, Česko ale stále nemá vládu. Jak hodnotíte dosavadní působení strany, které jste dali svůj hlas? A volili byste stejně i nyníí?

Víno
aktualizováno 23.01.
zrušené nařízení

Konec zákazu! Poslanci mohou ve Sněmovně opět pít alkohol

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda Radek Vondráček (ANO) zákaz zavedený zhruba před čtyřmi lety zrušil. Vyplývá to z jeho dnešního rozhodnutí. Vondráček ale připouští, že by mohl restrikci znovu zavést.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
aktualizováno 24.01.
Hlasování o důvěře

ANO se dohodlo s komunisty. O toleranci vlády budou dál jednat

V úterý ráno se ke společnému jednání sešli zástupci hnutí ANO a komunistů. Hlavním tématem jejich schůzky byl chystaný druhý pokus o sestavení vlády. Dohodli se, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše.

Šťastný zaměstnanec
aktualizováno 23.01.
jednání sněmovny

Změny v zákoníku práce! Poslanci chtějí pomoct lidem po úrazu

Poslanci se v úterý shodli na návrhu změny zákoníku práce. Do dalšího čtení půjde novela, která pomůže lidem třeba po vážném pracovním úrazu. Shodlo se všech devět politických stran.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 19.01.
Sněmovna je vydala

Kauza Čapí hnízdo: Policie může stíhat Babiše a Faltýnka

Téměř pět hodin debatovali poslanci o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, které chce policie stíhat v kauze údajného dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Pro hlasovalo 111 poslanců, proti byli poslanci hnutí ANO kromě Babiše a Faltýnka, kteří hlasovali pro své vydání. Hlasování předcházela debata, ve které padala ostrá slova.

Sněmovna a uprchlíci
aktualizováno 17.01.
Revize dublinského systému

Povinné přerozdělování migrantů? Poslanci řekli vládě, co má udělat!

Vláda by při projednávání unijní reformy azylové politiky měla zablokovat zavedení mechanismu pro přerozdělování uchazečů o azyl v rámci států EU. Vyzvala ji k tomu dnes Sněmovna. Odpovědnost za udělování azylu by si podle ní měly ponechat pouze členské státy.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 17.01.
kauza čapí hnízdo

Babiš má na krku policii! Poslanci rozhodnou o jeho vydání v pátek

Mezi poslanci to ve středu vřelo. Na jednání Sněmovny se nemohli shodnout, kdy a jestli vydat premiéra Andreje Babiše a jeho pravou ruku Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Nakonec se domluvili na pátku.