Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oběd v Lánech
aktualizováno 16.01.
Pražský hrad

Telecí a 16 cigaret. Prezident obědval s šéfy komor Parlamentu

Na Pražském hradě ve středu poobědvali tři nejvyšší státníci. Prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Jaroslav Kubera a šéf Sněmovny Radek Vondráček. U jídla řešili především možný vývoj brexitu. Ale mluvili i o Zemanově nejmenování dvou profesorů nebo o koordinaci zahraničních cest.

Milan Chovanec
aktualizováno 13.01.
bývalý ministr vnitra

Chovanec (ČSSD) končí jako poslanec. Vadí mu vláda s ANO

Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec se vzdá poslaneckého mandátu. Ze Sněmovny chce odejít do konce března. Řekl to podle České televize v Plzni na krajském sjezdu strany. Nesouhlasí totiž s účastí ČSSD ve vládě s hnutím ANO.

Jaroslav Kubera a Radek Vondráček
aktualizováno 01.01.
Senát i Sněmovna

Novoroční řeč: Kubera o ženách a kouření, Vondráček o demokracii

Prezident Miloš Zeman letos opět nepronese novoroční projev. Přesto Češi o řečnící politiky nepřijdou - pomyslnou hozenou rukavici totiž zvedli hned dva vysocí ústavní činitelé - předsedové Senátu a Poslanecké sněmovny. Oba vyzvali k větší jednotě a zasypání příkopů mezi znesvářenými částmi společnosti.

Prásk.tv píše:

České celebrity a volby
čtěte o tématu Poslanecká sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 19.12.
Jednání sněmovny

Poslanci schválili rozpočet na rok 2019. I se schodkem 40 miliard!

Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti letošku klesnout o deset miliard na 40 miliard korun. Pro rozpočet hlasovalo 108 poslanců ANO, ČSSD a KSČM.

Kolik berou poslanci
19.12.
Kam půjdou miliardy

Sněmovna projednává rozpočet. Opozice kvůli němu tepe vládu

Poslanci zahájili dnes dopoledne finální kolo projednávání vládního návrhu státního rozpočtu na příští rok. Předpokládá 40miliardový schodek. Debata se nese v duchu kritiky opozice. Někteří poslanci Sněmovnu žádají o podporu svých návrhů na přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Hlasování o nich i o rozpočtu jako celku se očekává odpoledne.

Miloslav Rozner
18.12.
Popírání holocaustu

Sněmovní výbor řešil Roznerovo zabrušování do holocaustu

Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes začal jednat o žádosti o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům o romském táboře v Letech u Písku. Na příštím jednání, které se uskuteční zřejmě v druhém lednovém týdnu, bude chtít vyslechnout vyšetřovatele případu, obvodního státního zástupce pro Prahu 4 i zástupce městského státního zastupitelství. Podle předsedy výboru Stanislava Grospiče (KSČM) není vyloučeno, že už na příštím zasedání dá výbor své doporučení plénu Sněmovny, které o vydání rozhoduje.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 13.12.
Náhrady od státu

Poslanci se hádají o náhrady pro církve, komunisté je chtějí danit!

Sněmovna navzdory kritice pravicové opozice schválila hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM program zvláštní schůze, na níž poslanci pokračují v debatě o návrhu KSČM na zdanění státních náhrad církvím.

Miloslav Rozner
aktualizováno 12.12.
Kontroverzní výrok

Policie žádá o vydání poslance SPD. Kvůli popírání holokaustu!

Poslanec SPD Miloslav Rozner, který se proslavil výrokem o zabrušování a vybrušování, má na krku pořádnou polízanici. Policie totiž žádá mandátový a imunitní výbor o jeho vydání ke stíhání. Zákonodárci tak hrozí v krajním případě až tři roky za mřížemi.

Domácí péče
aktualizováno 09.12.
domácí péče

Staráte se o nemocného? Stát navýší příspěvek až o 6 tisíc!

Až o šest tisíc by si mohli polepšit lidé, kteří se starají o osoby zcela závislé na cizí pomoci. Navýšení příspěvku na domácí péči v pátek schválili poslanci. Příspěvek by tak mohl vzrůst až na 19 200 korun.

Vládní interpelace bez členů vlády
aktualizováno 06.12.
interpelace

Babišova vláda nemakala. Na jednání nepřišel ani jeden ministr

Schůze Sněmovny musela být přerušena, na vládní interpelace totiž velká část vlády vůbec nedorazila. Schůze začíná v 9:00, po čtvrt hodině ale stále nikdo nedorazil, až poté přišel ministr kultury. Souběžně s interpelacemi se koná také jednání Bezpečnostní rady státu. Interpelace se přesunuly na odpoledne.