Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolik berou poslanci
aktualizováno 15.11.
Platy politiků

Zvedli si platy o tisíce! Takhle hlasovali poslanci! PŘEHLED

Ve čtvrtek poslanci jednali o svých platech a schválili zvýšení o 9 %. Od nového roku tak budou dostávat téměř 83 tisíc korun hrubého. Jak o novém zákoně hlasovali jednotliví poslanci?

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 15.11.
anketa Platy politiků

Poslanci si zvýšili platy. Od nového roku dostanou tisíce navíc

Poslanci na dnešním jednání schválili zvýšení platů vrcholných politiků o 9 procent. Kdyby vládní návrh, který zpomaluje růst platů, dnes neodhlasovali, zvýšil by se jim od nového roku o 20 procent. Základní plat politiků v současnosti činí 75 900 korun. Od nového roku by měli dostávat 83 korun hrubého.

Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně
04.11.
Zvýšení o 20 procent

Mají si poslanci určovat vlastní plat? Tohle si myslí šéfové stran!

Piráti a SPD se ještě budou snažit zabránit zvýšení platů politiků o 20 procent, svolají mimořádnou schůzi Sněmovny. Podle Pirátů a také hnutí STAN by si navíc platy vůbec neměli určovat sami. Přečtěte si, co o rapidním vzrůstu platů říkají předsedové sněmovních stran.

Prásk.tv píše:

České celebrity a volby
čtěte o tématu Poslanecká sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Poslanecká sněmovna
03.11.
Zvýšení o 20 procent

Kvůli těmto poslancům vzrostou jejich platy! Podívejte, kdo byl pro

Zvýšení platů o 20 procent si poslanci de facto odhlasovali tím, že odmítli rychlejší projednání novely, která by nárůst zbrzdila. Novelu sice předložila menšinová vláda ANO, pro urychlení ale hlasovali pouze dva členové strany. Podívejte se, jak hlasovali další poslanci.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 02.11.
dostanou přidáno

Politikům se znovu zvýší platy. Od ledna by měli brát přes 90 tisíc

Poslanci dostanou nejspíš od ledna výrazně přidáno. Zástupci Pirátů a SPD totiž dnes ve Sněmovně nedokázali prosadit, aby se ještě v listopadu hlasovalo o návrhu, který měl růst platů politiků přibrzdit. Od ledna by se tak měl poslancům zvýšit plat o dvacet procent.

Andrej Babiš
01.11.
Řešení migrace

Babiš chce zrušit smlouvu s OSN o uprchlících: "Nelíbí se mi!"

Od globálního paktu OSN o migraci by měla Česká republika odstoupit, řekl ve čtvrtek při poslaneckých interpelacích premiér Andrej Babiš (ANO). Vláda o něm bude jednat příští týden.

Žádost o ruku
01.11.
kontroverzní zákon

Sňatky homosexuálů šly stranou, poslanci se hádali o sportu

Sněmovna se měla ve středu v prvním čtení zabývat sňatky párů stejného pohlaví. Zároveň měla projednávat i zcela protichůdnou novelu, a to aby bylo manželství mezi mužem a ženou zakotveno v Ústavě. Místo toho se ale poslanci hádali o podpoře sportu.

Mladý učitel
01.11.
Státní rozpočet

Učitelé se zlobí: V rozpočtu nejsou peníze na slíbené zvýšení platů

Slibované navýšení platů pro učitele je v ohrožení. Vláda ve střednědobém výhledu státního rozpočtu na rok 2020 a 2021 podle Pedagogické komory nepočítá s navýšením financí pro školství. Do regionálního školství by v roce 2019 mělo směřovat 143,7 miliardy korun, v dalších dvou letech 147,5 miliardy. Komora však upozorňuje na to, že navýšení rozpočtu o necelé 4 miliardy navíc nemůže stačit.

Žádost o ruku
aktualizováno 31.10.
SVAZEK STEJNÉHO POHLAVÍ

Poslanci mají rozhodnout o sňatcích homosexuálů! ANKETA

Debatu o sňatkách homosexuálů odložili poslanci na čtvrtek. Na programu je ale i případná změna Listiny základních práv a svobod, která by tak doslovně chránila manželství jako svazek muže a ženy. Petici na podporu homosexuálních sňatků podepsalo přes 70 tisíc lidí.

Zdeněk Ondráček 2018
aktualizováno 31.10.
Stíhání za pomluvy

Ondráček stíhán nebude. Poslanci ho odmítli vydat policii

Poslanci odmítli vydat k trestnímu stíhání komunistu Zdeňka Ondráčka. Ten čelí obvinění z pomluvy za to, že prezidentského kandidáta Michala Horáčka označil za estébáka. Horáček na něj podal trestní oznámení.