Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanecká sněmovna
aktualizováno dnes 11:45
mandátový výbor

Poslanci volí předsedu Sněmovny, imunitní výbor povede komunista

Nová Sněmovna je teprve po dnešku kompletní. V úvodu druhého jednacího dne ustavující schůze složil slib Jiří Dolejš (KSČM), jenž se vrátil z ciziny. Kvůli zahraniční cestě Dolejš chyběl na pondělním zahájení první povolební schůze, kdy složilo slib ostatních 199 členů dolní komory. Schůze pak pokračovala ustavením mandátového a imunitního výboru, do jehož čela byl zvolen Stanislav Grospič (KSČM). Jednání bylo přerušeno. V 11:45 by pak měli poslanci začít s dlouho očekávanou volbou předsedy Sněmovny.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno včera 21:30
co dělali?

Ve sněmovně byl dnes volný den. Program poslanců byl ale nabitý!

Noví poslanci se včera po složení slibu a slavnostním zapsání dohodli na počtu členů mandátového a imunitního výboru. Krátce po šestnácté hodině ale jednání přerušili s tím, že pokračovat budou ve středu. Většina zákonodárců se ale ani dnes nenudila.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno včera 13:43
kauza čapí hnízdo

Babiš kvůli vydání zuří: Bojí se mě a urputně se mě snaží dostat!

Policie dnes zaslala do Poslanecké sněmovny novou žádost o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Chce je stíhat kvůli dotacím na Čapí hnízdo. Poslanci už jednou oba politiky k vyšetřování vydali.

Prásk.tv píše:

České celebrity a volby
čtěte o tématu Poslanecká sněmovna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Poslanci
včera 05:50
galerie nástup do funkce

Benda, Filip, Sobotka. Takhle vypadali v parlamentu před 20 lety

Po podzimních volbách se složení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR výrazně proměnilo, místa ve Sněmovně zaplnily úplně nové tváře. Najde se i několik poslaneckých mazáků, kteří jsou v politice již opravdu dlouhou dobu. Málokdo si ještě pamatuje, jak tito politici vypadali ve svých začátcích.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno včera 00:50
Ustavující schůze

Noví poslanci se poprvé sešli. Složili slib, hádali se o výborech

Poslanecká sněmovna obnovila zhruba po měsíci činnost na pondělní ustavující schůzi, kterou zahájila státní hymna. Nově zvolení poslanci nejprve složili slib. Poté se přeli o to, kolik členu bude mít mandátový a imunitní výbor. Po dvou hodinách jednání prvního dne skončilo.

Miliardář Jiří Hlavatý
11.11.
tam a zase zpátky

Hlavatému se prý lidé za zvolení omlouvají. Chce zpátky do Senátu

Poslanec Jiří Hlavatý (ANO), kterého voliči kroužkováním zvolili do sněmovny, chce kandidovat v doplňovacích senátních volbách. Ty se konají proto, že Hlavatý se stal poslancem a tím zaniká jeho senátorský mandát. Do Senátu se chce vrátit, i když je proti i šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Jaroslav Staník zavolal do štábu SPD policii
aktualizováno 10.11.
Skandál ve sněmovně

Tajemník SPD posílal gaye, Židy a Romy do plynu, tvrdí ministryně

Končící ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová přišla se závažným obviněním. Webu Aktuálně.cz řekla, že tajemník strany Svoboda přímá demokracie a blízký spolupracovník Tomia Okamury Jaroslav Staník měl ve sněmovně vykřikovat rasistická hesla. To potvrdili i další svědci. Staník nařčení odmítá.

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
aktualizováno 07.11.
filip v lánech

KSČM podpoří menšinovou vládu, má k tomu ale několik podmínek

Prezident Miloš Zeman odpoledne pokračoval ve svých povolebních schůzkách se šéfy stran, které se dostaly do sněmovny. Na zámek v Lánech za ním přijel předseda komunistů Vojtěch Filip.

Petr Fiala a Radek Vondráček
aktualizováno 06.11.
dva kandidáti

Začal tuhý boj o Sněmovnu, strany hledají nového předsedu

Vítězné hnutí ANO a druhá ODS se přetahují o to, kdo povede sněmovnu. Jednání o tom startují už tento týden, několik stran zatím podporuje Radka Vondráčka z ANO, podle jiných ale představuje riziko. Další alternativou je předseda ODS Petr Fiala, kterého zřejmě podpoří hnutí STAN.

Miloš Zeman po jednání s Andrejem Babišem
aktualizováno 03.11.
politické reakce

Vláda Babiše bez důvěry? Tohle na "Zemanovu Ústavu" říkají strany 

Prezident Miloš Zeman má plán, jak nechat vládnout kabinet Andreje Babiše i bez důvěry Sněmovny - a to třeba celé volební období. Pokud by lídrovi hnutí ANO nevyšel ani třetí pokus o sestavení vlády, je tato varianta podle hlavy státu lepší než předčasné volby. Jeho výklad ústavy je ale podle politologů i předsedy ústavního soudu za hranou. A odsoudily ho i jednotlivé strany.