Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prvním předsedou Unie svobody byl Jan Ruml
aktualizováno 10.04.
nečekaný návrat

Velký comeback! Ruml chce do Senátu, bude kandidovat za Piráty

Jan Ruml se snaží po 14 letech vrátit do vrcholné politiky. Bývalý ministr vnitra chce v podzimních volbách kandidovat do Senátu za Piráty, uvedla dnes ČTK. Nejdříve však musí projít stranickými primárkami. Členové strany v nich prostřednictvím elektronického hlasování vyberou svého kandidáta.

Pokuta
05.04.
Změna zákona

Za přestupek zákaz pobytu v obci? Senát to chce opět umožnit

Skupina senátorů chce, aby obce dostaly možnost zakázat pobyt lidem, kteří narušují veřejný pořádek. Podobný předpis už v minulosti platil, vloni byl ale zrušen. Zákaz pobytu by hrozil třeba za rušení nočního klidu nebo veřejné pohoršování.

Senát - Miloš Zeman
aktualizováno 03.04.
Drsná slova

Ostrá kritika senátorů: Prezident hájí zájmy cizích mocností!

K velmi závažné kritice hlavy státu dnes přistoupili senátoři. Výbor pro zahraniční věci, obranu a politiku schválil usnesení, v němž odsoudil některé poslední kroky prezidenta Miloše Zemana týkající se kauzy novičok a vydání hackera Jevgenije Nikulina do USA. Zeman podle senátorů hájí zájmy cizích mocností na úkor českého státu!

Prásk.tv píše:

Do Prahy zavítal princ Edward - 1
čtěte o tématu Senát na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Jiří Drahoš
14.03.
bojovali už v minulosti

Drahoš bude kandidovat do Senátu proti bývalé kolegyni

Jiří Drahoš, který se utkal s Milošem Zemanem ve finále prezidentských voleb, se prý definitivně rozhodl, že bude kandidovat do Senátu na Praze 4. Sám Drahoš to potvrdil portálu Euro.cz s tím, že příští týden oznámí podrobnosti.

Prezidentští kandidáti - Pavel Fischer
aktualizováno 22.02.
stínový prezident

Pavel Fischer míří do Senátu: Chce být hlavní kritik Zemana

Neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer bude na podzim kandidovat do Senátu na Praze 12. Plánuje kandidovat jako nezávislý a shání podporu od politických stran. Chce se zaměřit na zahraniční vztahy, bezpečnost a obranu. Nevyhnul se ani kritice prezidenta Zemana.

čínská medicína
15.02.
návrhy na změnu

Senát schválil nové zákony! Týkají se čínské medicíny i postižených

Senát ve čtvrtek schválil návrh na vyřazení terapeuta a specialisty čínské medicíny ze seznamu odborných zdravotnických pracovníků. Oproti tomu souhlasil se zrušením povinnosti postižených klientů pobytových domovů sociálních služeb dokladovat použití příspěvku na mobilitu.

František Čuba
15.02.
platit si nechal

Senátor nebyl rok a půl v práci. Teď končí, chce se věnovat rodině

Senátor František Čuba (SPO) po rok a půl trvající absenci rezignuje ke konci února na senátorský mandát. Oznámil to dopisem, který dnes při schůzi horní komory přečetl senátor Ivo Valenta (za Soukromníky).

Lékařský předpis
15.02.
Bez sankcí

Senát schválil výjimku z eReceptů! Ještě můžete dostat papírový

Lékařům nebudou letos hrozit pokuty za předepsání papírového receptu místo povinného elektronického. Senát dnes dočasné zrušení sankcí schválil ve vládní technické novele lékového zákona o transfuzích. Předlohu ještě musí podepsat prezident.

Marek Hilšer
05.02.
Prezidentský kandidát

Marek Hilšer v politice nekončí. Prozradil, jaké má další plány

Lékař a aktivista Marek Hilšer, který v prvním kole prezidentské volby získal necelých 9 % hlasů voličů, potvrdil, že má ambici na podzim kandidovat do Senátu. O místo v horní komoře se Hilšer chce poprat v jednom z pražských obvodů.

František Čuba
aktualizováno 01.02.
neustálá absence

Senátor nebyl na jednání už rok a půl, zákon si s ním neví rady

Český politický systém si nedokáže poradit s případy, kdy se zvolený politik neúčastní jednání parlamentu. Například senátor František Čuba se v práci neobjevil už 1,5 roku. Nechodí ani na schůze Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, jehož je členem. Marně se ho prostřednictvím dopisů pokoušel sehnat i předseda horní komory Milan Štěch. S absencí politiků si neví rady ani Ústava.