Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolik berou poslanci
aktualizováno 12.12.
nárůst o 9 procent

Politici si schválili zvýšení platů. Od ledna si polepší o tisíce korun

Platy vrcholných politiků v příštím roce pravděpodobně vzrostou o devět procent. Dnes o tom rozhodli senátoři. Základní plat poslanců a senátorů by tak od ledna měl být přes 80 tisíc korun. Předlohu teď dostane na stůl prezident.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 05.12.
22 miliard

Poslanci přehlasovali Senát. Miliardy z fondu může vláda utratit

Vláda bude smět využívat peníze z takzvaného Fondu privatizace ve státním rozpočtu, a to bez určení konkrétního účelu. Počítá s tím vládní novela zákona o zrušení Fondu národního majetku (FNM), kterou dnes Sněmovna opakovaně schválila a přehlasovala veto Senátu, který ji zamítl. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidenta. Ve fondu bylo k začátku letošního roku 21,96 miliardy korun.

Studentský parlament
22.11.
nadaní gymnazisté

Studenti simulují Europarlament. Přípravou udivili i senátory

V Senátu začal pátý ročník modelu Evropského parlamentu. Jde o unikátní simulaci reálného jednání, kde ale místo europoslanců zasednou do lavic studenti středních škol. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet gymnazistů.

Prásk.tv píše:

Do Prahy zavítal princ Edward - 1
čtěte o tématu Senát na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE !! Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Peníze na zdravotní pomůcky
17.11.
Pacienti ušetří

Více zdravotních pomůcek bez doplatků! Senát schválil novelu

Senát schválil nový zákon o zdravotním pojištění, který by měl pacientům ušetřit spoustu peněz. Díky němu jim pojišťovna bude plně hradit více zdravotnických prostředků. Pacienti se navíc ke svým pomůckám dostanou mnohem rychleji.

Zákaz kouření v hospodách
15.11.
Kuřáci se nedočkají

Protikuřácký zákon platí dál! Senát nedovolil zmírnění

Senát už v prvním kole projednávání odmítl další pokus o zmírnění protikuřáckého zákona. Novela počítala mimo jiné s tím, že v hospodách by mohly být kuřárny bez obsluhy.

Senát - Andrej Babiš
aktualizováno 15.11.
Kdo jak hlasoval

PŘEHLED: Tito senátoři chtějí konec Babiše. Pro je i ČSSD

Devětapadesát senátorů podpořilo ve čtvrtek po poledni usnesení vyzývající premiéra Andreje Babiše k rezignaci. Proti byli jen čtyři senátoři. Ze sedmičky senátorů z hnutí ANO proti hlasoval jediný, ostatní se zdrželi. Usnesení podpořila i většina vládních sociálních demokratů.

Jaroslav Kubera za ODS se stal předsedou Senátu
aktualizováno 14.11.
nový senát

Senát má nového předsedu. V druhém kole zvítězil Kubera

Senátoři ve druhém kole zvolili nového předsedu horní komory. Stal se jím občanský demokrat a dlouholetý senátor za Teplicko Jaroslav Kubera. Ve druhém kole dostal 46 hlasů a porazil kandidáta KDU-ČSL Václava Hampla.

Volby - ilustrační foto - 3
06.11.
Volby na Prostějovsku

Soud: Kvůli záměně obálek se senátní volby opakovat nemusejí!

Nezávislá Jitka Chalánková zůstane senátorkou za Prostějovsko. Nejvyšší správní soud v úterý zamítl dva návrhy na zneplatnění hlasování v okrsku Slatinky, kde komise zaměnila úřední obálky určené pro komunální a senátní volby.

Volby - policie
aktualizováno 22.10.
Senátní volby 2018

Úřad potrestal strany za kampaň, rozdal pokuty ve výši 280 tisíc

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran rozdal pokuty za nesrovnalosti ve volební kampani k senátním a komunálním volbám. Celkem musí strany a koalice zaplatit 280 500 korun.

Jiří Drahoš a Marek Hilšer
aktualizováno 18.10.
Horní komora

Drahoš a Hilšer společně řekli, ke komu se v Senátu přidají!

Bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Marek Hilšer posílí v Senátu klub Starostové a nezávislí. Oba noví senátoři oznámili svá rozhodnutí na čtvrteční společné tiskové konferenci. Frakce Starostové a nezávislí tak má šanci stát se nejsilnější v horní komoře.