Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ladislav Jákl, Vladimír Kratina, Václav Klaus ml.
dnes 10:53
Vykašlal se na Kratinu

Klaus ml. šokoval ODS, ve volbách do Senátu podpoří Jakla z SPD!

Václav Klaus mladší se postaral o další rozvíření vod ve své domovské ODS. V senátních volbách totiž nepodpoří svého stranického kolegu Vladimíra Kratinu, ale Ladislava Jakla, který jde do voleb s podporou SPD.

Zemřel senátor Vladimír Plaček
aktualizováno 02.08.
Náhlé úmrtí

Zemřel senátor Plaček (†53), na podzim měl obhajovat mandát

Ve věku 53 let zemřel dnes nečekaně senátor Vladimír Plaček. O smrti sociálního demokrata z Opavska informoval předseda senátu Milan Štěch.

David Rath u soudu
30.07.
Oznámil to před věznicí

Rath bude kandidovat do Senátu! Může znovu získat imunitu

Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, který je nepravomocně odsouzený za korupci, bude kandidovat do Senátu za Českou suverenitu v Litoměřicích. Rath a předsedkyně mimoparlamentní strany Jana Volfová to řekli novinářům před vazební věznicí v Litoměřicích. Tam byl Rath ve své korupční kauze ve vazbě.

Prásk.tv píše:

Do Prahy zavítal princ Edward - 1
čtěte o tématu Senát na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

František Bublan, Radko Martínek, Jan Veleba
27.07.
Volby 2018

V Senátu končí na podzim známá jména. ČSSD hrozí další debakl

V úterý uplyne lhůta, do kdy se zájemci o senátorská křesla mohou hlásit do podzimních voleb. Už teď je ale jasné, že se horní komora výrazně obmění. V Senátu končí některé známé osobnosti. Nejvíce ohrožená je před volbami ČSSD, která obhajuje hned 12 mandátů.

David Rath
aktualizováno 27.07.
Politický comeback

David Rath chce být senátor. Získal by trestní imunitu!

Bývalý středočeský hejtman David Rath, jehož policisté v roce 2012 zadrželi s údajným úplatkem, chce oživit svoji politickou kariéru. Rath zvažuje, že se přihlásí do podzimních senátních voleb. Kdyby senátorský mandát získal, měl by nepravomocně odsouzený Rath trestní imunitu.

Senát - Miloš Zeman
20.07.
Seznam osobností

Remek ani Mašínová ne. Koho Senát navrhl na vyznamenání?

Senátoři navrhli na státní vyznamenání 25 lidí. Jsou mezi nimi vědci, umělci i váleční veteráni. Z původního seznamu vyřadili dvě jména - Zdenu Mašínovou, sestru protikomunistických odbojářů, a kosmonauta Vladimíra Remka.

ústavní soud
19.07.
O výhodu míň

Přestupková imunita pro ústavní soudce skončí, schválil Senát

Ústavní soudci přijdou po vzoru poslanců a senátorů o úplnou přestupkovou imunitu. Senát dnes schválil hlasy 52 z 56 přítomných členů vlastní novelu, která změnu předpokládá. Předloha zamíří k podpisu prezidentovi.

Důchodce
aktualizováno 19.07.
Penzijní reforma

Senátoři odmítli vyšší důchod nad 85 let. Chtějí přilepšit více lidem

Senátoři vrátili důchodovou novelu do Poslanecké sněmovny. Chtějí, aby penze vzrostla o tisíc korun všem seniorům, kteří čerpají důchod 25 a více let. Poslanci navrhovali, aby důchod stoupl pouze seniorům starším 85 let.

důchody
aktualizováno 18.07.
Novela zákona

Důchodci nad 85 let si možná polepší. Rozhodnou senátoři

Důchodci starší 85 let by mohli dostávat 1000 korun měsíčně navíc. Novelu takového zákona budou už ve čtvrtek projednávat senátoři. Někteří z nich se k návrhu vyjádřili už s předstihem.

Tomáš Goláň
aktualizováno 18.07.
slavnostní okamžik

Senát už je opět kompletní! Goláň nahradil Čubu a složil slib

Senát je opět kompletní. V úvodu dnešní schůze složil slib nový senátor Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21), který za zlínský obvod nahradil Františka Čubu (SPO). Goláň už pomohl vytvořit v horní komoře nový Klub pro liberální demokracii - Senátor 21, v němž se spolu s ním sdružili čtyři senátoři za Zelené a Piráty.