Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemocenská, vojáci, dárcovstí krve
Aktualizováno 20.7. 2017 18:57
velký přehled novinky pro všechny

Více peněz pro nemocné i dárce krve: Tyto zákony schválil Senát!

Senát ve čtvrtek schválil balíček zákonů, který slibuje více peněz dlouhodobě nemocným pacientům, vyšší daňové výhody dárcům krve a kostní dřeně, ale také upřesňuje podmínky bydlení pro vojáky z povolání.

Dívka s léky
Aktualizováno 20.7. 2017 22:57
Při delší nemoci

Budeme brát vyšší nemocenskou! Novelu schválili senátoři

Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti budou brát od příštího roku vyšší nemocenskou. Senát růst procentní sazby od druhého měsíce nemoci schválil. Novela o pojistném na sociální zabezpečení také zjednoduší podnikatelům administrativu spojenou s placením odvodů.

Miloš Zeman uděluje vyznamenání
Aktualizováno 20.7. 2017 12:36
co na to prezident?

Lékaři, sportovci i zpěváci: Senát navrhl vyznamenat 26 osobností!

Pěvkyně Eva Urbanová, cestovatel Miloslav Stingl, ekonom Milan Zelený či folklorní zpěváci Jožka Černý a Jarmila Šuláková patří k 26 osobnostem, které ve středu Senát navrhl na státní vyznamenání. Nominace nyní dostane prezident Miloš Zeman, který návrhy může, ale nemusí akceptovat.

Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Hasiči. Ilustrační foto
Aktualizováno 19.7. 2017 22:23
Jednání Senátu

Senát schválil více peněz pro hasiče! Za přesčasy a úmrtné

Senátoři schválili několik důležitých zákonů. Přijali nový zákon o elektronické identifikaci, který zavede čipové občanky. Zároveň souhlasili s tím, aby už policisté nesloužili přesčasy bez nároku na náhradní volno nebo odměnu.

Milan Štěch
Aktualizováno 16.6. 2017 15:03
návrh předsedy senátu

Útok na živnostníky? Zvyšme jim odvody, ať se nechají zaměstnat

Příliv až několika desítek tisíc pracovníků by mohlo tuzemským firmám zajistit zvýšení odvodových podmínek pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) na úroveň nyní platnou pro zaměstnance. Na sjezdu odborového svazu Kovo to dnes v Olomouci řekl předseda Senátu Milan Štěch.

František Čuba
Aktualizováno 14.6. 2017 13:21
nechodil do senátu

Měsíce nebyl v práci, bral přes 120 tisíc! Čuba se platu vzdal až teď

Senátor František Čuba (SPO) se rozhodl vzdát platu a náhrad. Reagoval tak na sílící nespokojenost s jeho častými absencemi na jednání horní komory. V Senátu se Čuba naukázal už devět měsíců.

Odvolaný šéf FBI James Comey
Aktualizováno 9.6. 2017 13:12
je trump lhář?

Odvolaný šéf FBI promluvil: Prozradil, co po něm Trump chtěl

Bývalý šéf zpravodajské služby FBI James Comey prý nepochybuje o vlivu Ruska v amerických prezidentských volbách. To řekl během výslechu před Senátem Spojených států. Uvedl také, že ho prezident Trump výměnou za ponechání ve funkci žádal o loajalitu. To ale popírají prezidentovi právníci.

Novinky v senátu
Aktualizováno 8.6. 2017 16:52
Velký přehled

Důchody i daně: Senát schválil změny, které se dotknou všech!

Zdravotní sestry, rodiny s dětmi, důchodci. Změny, které ve čtvrtek schválil Senát, se dotknou všech. Důležité normy musí ještě podepsat prezident, očekává se, že to ale bude jen formalita. Podívejte se, co všechno se zmení.

penze porostou

Politici rozhodli, v kolika letech půjdeme nejpozději do důchodu

Penzistům se pravděpodobně budou zvyšovat důchody více než dosud. Od příštího roku by se měly zvýšit zhruba o 500 korun, podle dosavadních pravidel by to bylo přibližně o 400 korun. Do starobního důchodu by se mělo odcházet v 65 letech věku, vláda ale bude moci tuto hranici podle okolností posouvat. Nyní v zákoně omezení není.

Rodina a finance
Aktualizováno 8.6. 2017 14:55
Schválil Senát

Dobrá zpráva pro rodiny s dětmi! Sníží jim daně, zvýší příspěvky

Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát schválil novelu zákona o státní sociální podpoře beze změn. Norma také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku.