Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Milan Štěch
Aktualizováno 16.6. 2017 15:03
návrh předsedy senátu

Útok na živnostníky? Zvyšme jim odvody, ať se nechají zaměstnat

Příliv až několika desítek tisíc pracovníků by mohlo tuzemským firmám zajistit zvýšení odvodových podmínek pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) na úroveň nyní platnou pro zaměstnance. Na sjezdu odborového svazu Kovo to dnes v Olomouci řekl předseda Senátu Milan Štěch.

František Čuba
Aktualizováno 14.6. 2017 13:21
nechodil do senátu

Měsíce nebyl v práci, bral přes 120 tisíc! Čuba se platu vzdal až teď

Senátor František Čuba (SPO) se rozhodl vzdát platu a náhrad. Reagoval tak na sílící nespokojenost s jeho častými absencemi na jednání horní komory. V Senátu se Čuba naukázal už devět měsíců.

Odvolaný šéf FBI James Comey
Aktualizováno 9.6. 2017 13:12
je trump lhář?

Odvolaný šéf FBI promluvil: Prozradil, co po něm Trump chtěl

Bývalý šéf zpravodajské služby FBI James Comey prý nepochybuje o vlivu Ruska v amerických prezidentských volbách. To řekl během výslechu před Senátem Spojených států. Uvedl také, že ho prezident Trump výměnou za ponechání ve funkci žádal o loajalitu. To ale popírají prezidentovi právníci.

Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Novinky v senátu
Aktualizováno 8.6. 2017 16:52
Velký přehled

Důchody i daně: Senát schválil změny, které se dotknou všech!

Zdravotní sestry, rodiny s dětmi, důchodci. Změny, které ve čtvrtek schválil Senát, se dotknou všech. Důležité normy musí ještě podepsat prezident, očekává se, že to ale bude jen formalita. Podívejte se, co všechno se zmení.

penze porostou

Politici rozhodli, v kolika letech půjdeme nejpozději do důchodu

Penzistům se pravděpodobně budou zvyšovat důchody více než dosud. Od příštího roku by se měly zvýšit zhruba o 500 korun, podle dosavadních pravidel by to bylo přibližně o 400 korun. Do starobního důchodu by se mělo odcházet v 65 letech věku, vláda ale bude moci tuto hranici podle okolností posouvat. Nyní v zákoně omezení není.

Rodina a finance
Aktualizováno 8.6. 2017 14:55
Schválil Senát

Dobrá zpráva pro rodiny s dětmi! Sníží jim daně, zvýší příspěvky

Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát schválil novelu zákona o státní sociální podpoře beze změn. Norma také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku.

Zdravotní sestra
Aktualizováno 8.6. 2017 14:30
Novela zákona

Zdravotním sestrám bude stačit střední škola, schválili senátoři

Senát překvapivě beze změn schválil novelu, která kromě zmírnění požadavků na vzdělání sester uzákoní požadavky na kvalifikaci čínských léčitelů. Právě proti tomu se přitom stavěli hlavně lékaři v řadách senátorů, odmítl ji i zdravotnický výbor.

Hlasování v Senátu
Aktualizováno 7.6. 2017 22:12
spor o stavby

Senát vrátil stavební zákon. Spolky ochránců ale nepodpořil

Senát vrátil Poslanecké sněmovně rozsáhlou vládní novelu stavebního zákona. Senátoři v ní chtějí některé body upravit jinak, týká se to například přezkumu nezákonného jednání v moci úřední nebo pořizování územních plánů. Ochranářské spolky ale senátoři nepodpořili. Napříště se tak nebudou moci účastnit stavebních řízení.

senátoři vs. vláda

O zákazu kouření rozhodne Ústavní soud. Vláda jde do boje

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) u Ústavního soudu navrhne zamítnout stížnost senátorů na takzvaný protikuřácký zákon. Zastane se tak úplného zákazu kouření v restauracích. Zrušení částí protikuřáckého zákona navrhuje 20 senátorů.

pařížská dohoda

Češi se přou o klimatickou smlouvu. Roky je nepodepsaná

Senát dnes schválil ratifikaci pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování. Naopak ve Sněmovně se debata o smlouvě protahuje, poslanci zatím nedokončili ani úvodní kolo jejího projednávání.