Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2118664
20.03.

Střepiny 19. 3. 2018

Obří korupční kauza českého zdravotnictví aneb černé ovce mezi bílými plášti. Co všechno se dá připsat na účet našeho zdraví? Víceletá gymnázia - exkluzivní šance pro nadané nebo devastace druhého stupně základních škol? A Meghan Markle jako nový svěží vítr v britské monarchii. Jak boří nevěsta prince Harryho sto let staré tradice?

Unikátní nemoc
17.03.
pokrok v medicíně

Pavle bujely cysty v celém těle. Naději jí dají nová vědecká centra 

V České republice vzniknou vysoce specializovaná centra pro vzácná onemocnění. Počítá s tím ministerstvo zdravotnictví. Usnadní se tak péče o pacienty s těmito chorobami a také diagnostika. Existují totiž choroby, kterými trpí jen desítky lidí na světě, čeští lékaři se s nimi dosud nemuseli vůbec setkat.

FN Brno Bohunice
08.03.
vlna kritiky

Nemocnice odmítá pacienty, záchranka je musí vozit jinam!

Jihomoravští záchranáři i pacienti si stěžují na brněnskou fakultní nemocnici. Ta totiž zavedla nový systém umísťování pacientů - kdo nebude v akutním ohrožení života, může skončit třeba v Břeclavi nebo ve Vyškově. Tedy desítky kilometrů od domova a příbuzných.

Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Chřipka
21.02.
Anketa Zrušení karenční doby

První tři dny nemocenské opět placené? Navrhuje to ČSSD

Zaměstnanci by znovu mohli dostávat nemocenskou i za první tři dny, kdy jsou v pracovní neschopnosti. Za jednu z priorit to po svém zvolení předsedou ČSSD označil Jan Hamáček. Ve středu to sociálnědemokratičtí poslanci navrhli i ve sněmovně.

čínská medicína
15.02.
návrhy na změnu

Senát schválil nové zákony! Týkají se čínské medicíny i postižených

Senát ve čtvrtek schválil návrh na vyřazení terapeuta a specialisty čínské medicíny ze seznamu odborných zdravotnických pracovníků. Oproti tomu souhlasil se zrušením povinnosti postižených klientů pobytových domovů sociálních služeb dokladovat použití příspěvku na mobilitu.

Dozorce ve vězení
aktualizováno 03.01.
pracovní místa

Česku chybí zaměstnanci. Vězeňská služba láká na 150 tisíc!

V České republice stále chybějí zaměstnanci. Málo je například řidičů městské hromadné dopravy, zdravotních sester nebo vězeňských dozorců. Aby vězeňská služba naplnila potřebný počet zaměstnanců, nabízí dokonce náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun.

Anesteziolog - magazín Víkend
24.11.

Anesteziolog: Náš strážný anděl při složitých operacích

Zavedení celkové narkózy, při které operovaný pacient nevnímá bolest, je jedním z největších výdobytků moderní medicíny. U nás se pacienti uspávají už 170 let a z anestezie se za tu dobu vyvinul samostatný lékařský obor.

Očkování
10.11.
Nemocných přibývá

Pozor na pneumokoky! Zabíjí desítky Čechů, hlavně na podzim

Zákeřný pneumokok u nás ročně zabije desítky lidí. Nejnebezpečnější je pro malé děti a seniory. A právě v tomto období začíná rychle stoupat počet nemocných. Bakterie využívají toho, že řádí podzimní virózy a oslabený organismus se jim hůř ubrání.

Léky
15.08.
Nová studie

Opravdu musíme vždy dobírat antibiotika? Lékaři se přou

Jestliže jste někdy trpěli vážnějším bakteriálním onemocněním, lékař vám zřejmě doporučil, abyste dobrali všechna antibiotika až do konce i přesto, že příznaky kompletně zmizí. Případné přeživší bakterie by totiž mohly způsobit návrat nemoci.

Dítě v inkubátoru
aktualizováno 03.08.
Velký průlom

Vědci se naučili odstranit vadné geny, léčili by tak dědičné nemoci

Vědcům se poprvé podařilo upravit geny lidského embrya. Kdyby se tento experiment jednou uvedl do praxe, znamenalo by to velký průlom v léčbě dědičných chorob. Lékaři by tak mohli vyléčit nejen jednoho člověka, ale i všechny jeho potomky.