Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dozorce ve vězení
aktualizováno 03.01.
pracovní místa

Česku chybí zaměstnanci. Vězeňská služba láká na 150 tisíc!

V České republice stále chybějí zaměstnanci. Málo je například řidičů městské hromadné dopravy, zdravotních sester nebo vězeňských dozorců. Aby vězeňská služba naplnila potřebný počet zaměstnanců, nabízí dokonce náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun.

Anesteziolog - magazín Víkend
24.11.

Anesteziolog: Náš strážný anděl při složitých operacích

Zavedení celkové narkózy, při které operovaný pacient nevnímá bolest, je jedním z největších výdobytků moderní medicíny. U nás se pacienti uspávají už 170 let a z anestezie se za tu dobu vyvinul samostatný lékařský obor.

Očkování
10.11.
Nemocných přibývá

Pozor na pneumokoky! Zabíjí desítky Čechů, hlavně na podzim

Zákeřný pneumokok u nás ročně zabije desítky lidí. Nejnebezpečnější je pro malé děti a seniory. A právě v tomto období začíná rychle stoupat počet nemocných. Bakterie využívají toho, že řádí podzimní virózy a oslabený organismus se jim hůř ubrání.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Léky
15.08.
Nová studie

Opravdu musíme vždy dobírat antibiotika? Lékaři se přou

Jestliže jste někdy trpěli vážnějším bakteriálním onemocněním, lékař vám zřejmě doporučil, abyste dobrali všechna antibiotika až do konce i přesto, že příznaky kompletně zmizí. Případné přeživší bakterie by totiž mohly způsobit návrat nemoci.

Dítě v inkubátoru
aktualizováno 03.08.
Velký průlom

Vědci se naučili odstranit vadné geny, léčili by tak dědičné nemoci

Vědcům se poprvé podařilo upravit geny lidského embrya. Kdyby se tento experiment jednou uvedl do praxe, znamenalo by to velký průlom v léčbě dědičných chorob. Lékaři by tak mohli vyléčit nejen jednoho člověka, ale i všechny jeho potomky.

Léky
30.06.
Schválila sněmovna

Skvělá zpráva pro důchodce a děti! Doplatky za léky se sníží

Důchodci a děti budou mít zřejmě nižší limity pro doplatky za léky. Roční hranice pro děti do 18 let a seniory od 65 let by se měla snížit z 2500 na 1000 korun, u důchodců nad 70 let věku na 500 korun. Při překročení limitu vracejí zdravotní pojišťovny peníze, které za léky zaplatili navíc. Novelu schválila sněmovna.

Lékařský předpis
aktualizováno 28.06.
anketa Už od ledna

Revoluce ve zdravotnictví: Papírové recepty úplně skončí!

Už za půl roku budou lidé u lékaře dostávat elektronické předpisy místo těch papírových. Jde o velkou revoluci ve zdravotnictví, kterou stát připravoval několik let. I přesto o nových eReceptech pacienti příliš nevědí. Podívejte se, co všechno se pro vás změní.

Novorozenec - 3
aktualizováno 26.06.
Unikátní transplantace

Úspěch chirurgů z IKEM! Nová játra dostalo čtyřměsíční miminko

V pražském IKEMu transplantovali játra historicky nejmladšímu pacientovi. Tým lékařů zachránil život teprve čtyřměsíčnímu kojenci. Lékaři se vzhledem k nízkému věku pacienta museli potýkat s řadou problémů.

Alergie - zdražení léků
aktualizováno 16.06.
konec úhrad

Za léky na alergie si připlatíme! Zdražení se dotkne hlavně dětí

Budeme platit více peněz za léky na alergii a vysoký krevní tlak, přitom počet lidí s těmito problémy stále stoupá. Zvýšení doplatků by mělo platit od srpna, u některých léků se cena může zvýšit až o 15 % více, uvádí páteční MF Dnes.

Zdravotní sestra
aktualizováno 08.06.
Novela zákona

Zdravotním sestrám bude stačit střední škola, schválili senátoři

Senát překvapivě beze změn schválil novelu, která kromě zmírnění požadavků na vzdělání sester uzákoní požadavky na kvalifikaci čínských léčitelů. Právě proti tomu se přitom stavěli hlavně lékaři v řadách senátorů, odmítl ji i zdravotnický výbor.