Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Invalidní vozíky - ilustrační
10.06.
novela zákona

Skvělá zpráva pro pacienty, zdravotnické pomůcky mají zlevnit

Pacienti možná od Nového roku ušetří stovky miliónů korun za zdravotnické pomůcky. Plně hrazené by mohly být například ortézy, berle nebo mechanické vozíky. Počítá s tím novela zákona, kterou přijala vláda. Pojišťovnám by měly zvýšené náklady kompenzovat nižší ceny od výrobců.

Nemocnice
aktualizováno 08.06.
srdeční selhání

Lidé s nemocným srdcem chodí pozdě k lékaři, podceňují příznaky

Každý rok v Česku přibude 40 tisíc pacientů s chronickým srdečním selháním. Lékaři navíc předpokládají, že do roku 2030 vzroste počet pacientů o čtvrtinu. Často totiž přicházejí k lékaři pozdě, protože podceňují příznaky nemoci a s nemocným srdcem si je vůbec nespojí.

Smutný lékař
aktualizováno 04.06.
Navýšení platů

Zdravotníci přidáno nedostanou! Brání tomu dohoda s pojišťovnami

Všichni zdravotníci v nemocnicích příští rok plošně přidáno nedostanou. Podle Asociace nemocnic ČR je to podmínkou dohody se zdravotními pojišťovnami. Odbory dříve informovaly, že jim bylo zvýšení platů přislíbeno. Podle nemocnic bude vyšší jen příplatek za směnnost.

Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Demence - stáří
03.04.
Výnosné podnikání

Byznys s demencí v Česku vzkvétá, táhne bývalé politiky

V Česku momentálně žije 160 tisíc lidí se stařeckou demencí. A odborníci odhadují, že do dvaceti let se tento počet zdvojnásobí. Proto není divu, že péče o nemocné je lákavou podnikatelskou příležitostí.

2118664
20.03.

Střepiny 19. 3. 2018

Obří korupční kauza českého zdravotnictví aneb černé ovce mezi bílými plášti. Co všechno se dá připsat na účet našeho zdraví? Víceletá gymnázia - exkluzivní šance pro nadané nebo devastace druhého stupně základních škol? A Meghan Markle jako nový svěží vítr v britské monarchii. Jak boří nevěsta prince Harryho sto let staré tradice?

Unikátní nemoc
17.03.
pokrok v medicíně

Pavle bujely cysty v celém těle. Naději jí dají nová vědecká centra 

V České republice vzniknou vysoce specializovaná centra pro vzácná onemocnění. Počítá s tím ministerstvo zdravotnictví. Usnadní se tak péče o pacienty s těmito chorobami a také diagnostika. Existují totiž choroby, kterými trpí jen desítky lidí na světě, čeští lékaři se s nimi dosud nemuseli vůbec setkat.

FN Brno Bohunice
08.03.
vlna kritiky

Nemocnice odmítá pacienty, záchranka je musí vozit jinam!

Jihomoravští záchranáři i pacienti si stěžují na brněnskou fakultní nemocnici. Ta totiž zavedla nový systém umísťování pacientů - kdo nebude v akutním ohrožení života, může skončit třeba v Břeclavi nebo ve Vyškově. Tedy desítky kilometrů od domova a příbuzných.

Chřipka
21.02.
Anketa Zrušení karenční doby

První tři dny nemocenské opět placené? Navrhuje to ČSSD

Zaměstnanci by znovu mohli dostávat nemocenskou i za první tři dny, kdy jsou v pracovní neschopnosti. Za jednu z priorit to po svém zvolení předsedou ČSSD označil Jan Hamáček. Ve středu to sociálnědemokratičtí poslanci navrhli i ve sněmovně.

čínská medicína
15.02.
návrhy na změnu

Senát schválil nové zákony! Týkají se čínské medicíny i postižených

Senát ve čtvrtek schválil návrh na vyřazení terapeuta a specialisty čínské medicíny ze seznamu odborných zdravotnických pracovníků. Oproti tomu souhlasil se zrušením povinnosti postižených klientů pobytových domovů sociálních služeb dokladovat použití příspěvku na mobilitu.

Dozorce ve vězení
aktualizováno 03.01.
pracovní místa

Česku chybí zaměstnanci. Vězeňská služba láká na 150 tisíc!

V České republice stále chybějí zaměstnanci. Málo je například řidičů městské hromadné dopravy, zdravotních sester nebo vězeňských dozorců. Aby vězeňská služba naplnila potřebný počet zaměstnanců, nabízí dokonce náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun.