Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Památkový inspektor: Hrad Karlštejn
10.08.
zlatá medaile

Památkový inspektor: Karlštejn pořádá i prohlídky s překvapením!

S památkovým inspektorem televize Nova jsme tentokrát zamířili na gotický hrad Karlštejn. A je opravdu co obdivovat! Jak upozorňuje reportérka Nikol Slancová, v létě se můžete těšit i na speciální večerní prohlídky s překvapením.

Zákrok záchrnářů v lese při honu
10.12.
hon na karlštejně

Smrt při honu: Naháněč zvěře zkolaboval a už mu nepomohli

Smutně skončil myslivecký hon u Karlštejna. Jeden z honců, tedy lidí, kteří myslivcům nahání zveř, náhle zkolaboval a i přes poskytnutou pomoc na místě zemřel.

Beran
aktualizováno 03.08.
Kuriózní nehoda

Vlaky nejely. Ze skály spadl beran a zastavil provoz u Karlštejna

Kuriózní nehoda zastavila dnes ráno provoz vlaků mezi Karlštejnem a Berounem. Ze skály nad kolejemi spadl beran, který strhl trolej. Vlaky už jezdí po jedné koleji, beran nepřežil.

Prásk.tv píše:

Helena Vondráčková - 1
čtěte o tématu Karlštejn na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Cyklospeciál Radotín - Karlštejn - Radotín
aktualizováno 24.07.
na kolo s TN.cz

Tip na víkendový výlet na kole: Přes tři kopce na hrad Karlštejn

V dalším díle našeho cyklospeciálu se vydáme na nejznámější hrad Česka, tedy na Karlštejn. Začínáme v Radotíně a na rozdíl od minule nás budou čekat i kopce a terén, takže si v sedle i trošku mákneme.

Požár domu
05.04.
Ničivý požár

Dům v podhradí Karlštejna lehl popelem, škoda je velká

Přízemní rodinný dům zcela shořel v neděli brzy ráno pod hradem Karlštejnem na Berounsku. Z klasického starého stavení zbyly obvodové zdi, oheň napáchal velkou škodu, ale nikoho nezranil.