Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchodci v parku - ilustrační foto
07.12.
délka života

Lidé by se mohli dožívat až 140 let, tvrdí vědec! Pokusy mají výsledky

Inovace v oblasti oddalování následků stárnutí by mohly prodloužit lidský život až na 140 let. Tvrdí to izraelský vědec Chaim Cohen z univerzity Bar Ilan.

Senior u soudu za napadení
aktualizováno 28.09.
nejstarší vězeň

Senioři se porvali na tancovačce o starší dámu. Útočník dostal 10 let

Do vězení nejspíš v nejbližších dnech nastoupí jeden z nejstarších odsouzených Čechů, má tam zůstat 10 let. Devětašedesátiletý muž z Havířova neuspěl se svým odvoláním. Přesně před rokem vážně zranil během hospodské tancovačky jiného muže.

Jisrael Kristal
aktualizováno 11.08.
smutná zpráva

Zemřel nejstarší muž světa! Přežil Osvětim, za války přišel o rodinu

V izraelské Haifě v pátek zemřel nejstarší muž planety Jisrael Kristal. Do Guinessovy knihy rekordů se dostal minulý rok poté, co zemřel dřívější držitel titulu, Japonec Jasutaró Koide. Kristalovi bylo 113 let.

Prásk.tv píše:

Sarah Jessica Parker - 1
čtěte o tématu stáří na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Údajně nejstarší muž světa - 2
aktualizováno 01.05.
Indonéský hrdina

Zemřel zřejmě nejstarší muž, který kdy žil! Bylo mu prý 146 let

V Indonésii zemřel muž, který o sobě tvrdil, že je mu 146 let. I podle dokladů se narodil v prosinci 1870. Zemřel ve vesnici, kde prožil skoro celý život. Přežil 4 manželky, 10 sourozenců a všechny děti.

1990251
23.04.

KOŘENÍ: Robot na stáří

Domácí mazlíček je velká radost, ale také zodpovědnost. Staří lidé mají často strach, kdo by se o jejich kamaráda postaral, až oni nebudou moct.

Jim Carrey
23.04.
to je změna

Je z něj troska! Poznáte herce, kterého svět miloval?

Před dvaceti lety byl miláčkem davů a zářil v takových komediích, jako je Maska nebo Lhář, lhář. Teď byste ale slavného herce jen těžko poznali. Jim Carrey dnes vypadá jako trosečník.

Zaklina
aktualizováno 29.03.
galerie ona nestárne!

Dvojnásobná babička hvězdou internetu: Tipněte si její věk! FOTO

Při pohledu na její štíhlé tělo, vyhlazený obličej a pevná ňadra by člověka těžko napadlo, že této ženě je víc než 30 let. Zaklina ze Srbska ale jako by dokázala zastavit čas, je už dvojnásobnou babičkou a zároveň trendem doby, který inspiruje statisíce mladých lidí.

Vyzkoušeli jsme oblek, který simuluje tělo osmdesátiletých
aktualizováno 24.02.
VÍKEND

Vyzkoušeli jsme oblek, který simuluje tělo osmdesátiletých

Všichni osmdesátníci vědí, jaké to je být třicátníkem. Třicátníci si ale jenom těžko umí představit, jak se žije lidem o půl století starším. Kateřina Kořínková si to vyzkoušela na vlastní kůži. Oblékla si totiž gerontooblek, ve kterém zestárla o padesát let.

Důchodci - ilustrační foto
14.01.
ráj pro stoleté?

Kde žije nejvíce stoletých Čechů? Jeden kraj drtivě vede! PŘEHLED

V České republice žije 567 sto a víceletých lidí, kteří pobírají důchod. Vyplývá to z tiskové zprávy České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nejvíce jich žije v Praze, nejméně v Karlovarském kraji.

Karosa B731 - 5
30.12.
srovnání Vozový park

Jak staré autobusy jezdí ve vašem kraji? Velký PŘEHLED

Někde dva roky, jinde i deset let. Stáří linkových autobusů v jednotlivých krajích se překvapivě liší velmi výrazně. Přinášíme velký přehled průměrného stáří autobusů v jednotlivých krajích.