Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mateřská
15.08.
velký přehled

Na dávkách se ročně vyplatí přes 30 miliard! Kolik bere váš soused?

Přes třicet miliard korun vyplatí stát každý rok na sociálních dávkách. Největší položkou je rodičovský příspěvek, který tvoří více než polovinu všech výdajů. Značné sumy také putují na příspěvek na bydlení a na děti. Ve kterých krajích se vyplácí nejvíc?

Zeman jmenoval Maláčovou ministryní
aktualizováno 30.07.
Nahradila Krčála

Maláčová už je ministryní. Zeman ji jmenoval na zámku v Lánech

Prezident Miloš Zeman jmenoval Janu Maláčovou novou ministryní práce a sociálních věcí. Poté ji premiér Andrej Babiš uvedl do úřadu. Nahradila tak Petra Krčála, který před dvěma týdny odstoupil kvůli plagiátorství při psaní bakalářské práce.

Rozvod
aktualizováno 27.07.
Změna v rozvodech?

Rozvody by mohli řešit notáři, manželé by nemuseli k soudu

Někteří čeští politici zvažují, že by ulehčili soudcům a velkou část rozvodů by místo nich řešili notáři nebo advokáti. K soudu by dvojice musela jen v případě velkých sporů o děti nebo majetek. S nápadem už před časem přišla soudcovská unie. Češi by takovou možnost podle aktuálního výzkumu agentury STEM/Mark uvítali.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Jana Maláčová a Aleš Chmelař
aktualizováno 17.07.
PROFIL Budoucí ministryně

Kdo je Jana Maláčová? Studovala v zahraničí, žije s tajemníkem

Petra Krčála by ve funkci ministra práce a sociálních věcí měla nahradit Jana Maláčová. Dosavadní ředitelka odboru rodinné politiky a politiky stárnutí studovala v zahraničí, s absolventskými pracemi by tak neměla mít problém.

Ministr Petr Krčál rezignoval
aktualizováno 17.07.
Opsaná práce

Krčál končí, nahradí ho Maláčová. "Odešel se ctí," vítá opozice

Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál rezignoval na svou funkci. Čelil podezření, že opsal část bakalářské práce. Nahradit by ho měla ředitelka odboru rodinné politiky resortu Jana Maláčová. Opozice změnu vítá.

Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál
aktualizováno 16.07.
Opsal i úvod

Další ministr měl v práci opisovat! Krčál jen změnil 'chtěla' na 'chtěl'

Taťánu Malou stálo údajné plagiátorství funkci ministryně spravedlnosti, teď má stejný problém ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál. V bakalářské práci se celé stránky shodují s jinou prací, jsou v ní také nepřiznané citace.

Důchod
aktualizováno 29.06.
peníze penzistům

Poslanci schválili růst důchodů! Podívejte se, o kolik si polepšíte

Pevná část důchodů se zřejmě zvýší o procentní bod na deset procent průměrné mzdy a lidem starším 85 let vzroste měsíční penze o tisíc korun. Předpokládá to vládní důchodová novela, kterou dnes schválila Sněmovna hlasy 130 ze 132 přítomných poslanců.

Finance v rodině
20.06.
recepty pro chudé

Lidé zuří kvůli kuchařce: Vařit ze zbytků? Mnohdy nemáme ani na ty

Úsporná kuchařka ministerstva práce a sociální věcí vyvolala mezi lidmi bouřlivé reakce. Recepty, které by podle úředníků měly chudým šetřit peníze, jsou podle mnohých dobré tak akorát pro prasata. Výživový specialista ale vášně krotí, podle něj není kuchařka vůbec špatný nápad.

Špatné jídlo
aktualizováno 18.06.
levné recepty

Kuchařka pro chudé rozzuřila lidi! Vařte ze zvětralého vína, radí stát

Úspornou kuchařku pro chudé vydalo začátkem června ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Radí v ní, jak co nejvíc ušetřit za jídlo a jak zamezit plýtvání potravinami. Jenže mnoha lidem hnula žlučí a rozčilují se, že ministerstvo místo aby situaci řešilo, radí chudším lidem jíst nekvalitní potraviny.

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
aktualizováno 23.05.
novelu přehodnotili

Pro nejhůř postižené tisíce korun navíc? Ministerstvo má jiný návrh

Ministerstvo práce a sociálních věcí do konce roku připraví komplexní návrh změn příspěvků na péči, který zahrne navýšení nejen příspěvků pro lidi s nejtěžším postižením, jak navrhuje dnes posuzovaná novela senátorů. Ministryně Jaroslava Němcová (ANO) novinářům při příchodu na jednání vlády řekla, že změnu chce svázat s úpravou posudkové služby a dalších dávek.