Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
aktualizováno 23.05.
novelu přehodnotili

Pro nejhůř postižené tisíce korun navíc? Ministerstvo má jiný návrh

Ministerstvo práce a sociálních věcí do konce roku připraví komplexní návrh změn příspěvků na péči, který zahrne navýšení nejen příspěvků pro lidi s nejtěžším postižením, jak navrhuje dnes posuzovaná novela senátorů. Ministryně Jaroslava Němcová (ANO) novinářům při příchodu na jednání vlády řekla, že změnu chce svázat s úpravou posudkové služby a dalších dávek.

Jaromír Drábek
aktualizováno 16.05.
Ministerstvo práce a sociálních věcí

Policie stíhá exministra Drábka. Viní ho z dotačního podvodu

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) oznámilo, že jeden z bývalých ministrů a další pracovníci instituce čelí trestnímu stíhání pro podezření z dotačního podvodu. Podle deníku MF Dnes jde o Jaromíra Drábka, který byl ministrem v Nečasově vládě.

Dítě s flaškou
aktualizováno 30.03.
ostrá kritika

Příručka ministerstva ohrožuje děti, tvrdí sociálka! Tohle v ní je

Kurátoři z orgánů sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) už přes rok marně kritizují metodickou příručku ministerstva práce a sociálních věcí, která podle nich ohrožuje děti nad 15 let. Dává jim totiž mnohem větší práva - třeba nestudovat nebo experimentovat s návykovými látkami. Podle příručky jim nelze vnucovat opatření, která je mají chránit. Ministerstvo tvrdí, že jde o nepochopení smyslu příručky.

Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Otcovská
aktualizováno 21.03.
Péče o dítě

Otcovská zatím příliš netáhne. 480 tatínkům vyplatil stát 2,3 milionu

Novopečení tatínci využívají dávku nemocenského pojištění a zůstávají s dětmi doma. Během února obdržela Okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) již 2 130 žádostí. Následně Česká správa sociálního zabezpečení uskutečnila 480 výplat, a to ve výši 2,3 milionu Kč. Otcovská dovolená platí jeden týden a odstartovala 1. února.

Důchodce - ilustrační foto
aktualizováno 20.02.
KALKULAČKA Změny v penzích

Připravuje se důchodová reforma! Spočítejte si, kolik máte brát

Hnutí ANO začalo další kolo vyjednávání s ostatními stranami o vládě. Jako zásadní bod, na kterém bude hnutí Andreje Babiše trvat, označuje i důchodovou reformu. Přečtěte si, v čem bude spočívat, a spočítejte, na jak vysoký důchod máte nárok v současnosti.

Rodina
29.12.
velké změny

Vyšší minimální mzda i přídavky na děti. Tohle se změní v roce 2018

S rokem 2018 přichází i řada změn. Již od ledna bude mít více českých rodin šanci dosáhnout na přídavky na děti, rodičovské příspěvky bude možné čerpat rychleji a zvýší se i důchody nebo minimální mzda. V průběhu roku 2018 pak budou zavedeny dvě nové dávky, takzvaná otcovská a dlouhodobé ošetřovné.

Neschopenka
20.12.
změny pro marody

Pravidla pro neschopenky se změní! Tohle bude už brzy jinak

Způsob vystavování neschopenek se už brzy změní. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) pracuje na zavedení elektronické neschopenky. Fungovat by mohla začít od roku 2019.

Finance v rodině
16.11.
bič na zneužívače

Novinka ve výplatě sociální dávky: Místo peněz budou poukázky!

Stát se rozhodl zatočit s těmi, kteří zneužívají příspěvky na živobytí. Místo peněz budou dostávat část přídavku ve formě poukázek na nákup potravin či drogérie. Novinka začne platit od prosince.

Nejvyšší kontrolní úřad - 3
13.11.
může za ně nový software

Nejvyšší kontrolní úřad odhalil chyby v účetnictví za miliardy

8,4 miliardy korun, to jsou podle Nejvyššího kontrolního úřadu chyby v účetnictví Ministerstva práce a sociálních věcí za rok 2016. Za vším prý stojí přechod ministerstva na jiný účetní software.

Rodina a finance
04.10.
změny v dávkách

Přídavky na děti se zvýší a budou pro více lidí! Týká se to i vás?

Od prvního října dosáhne na přídavek na dítě více lidí. Nově se totiž pro přiznání dávky nebudou posuzovat až rok a půl staré příjmy, ale příjmy za předcházející kalendářní čtvrtletí. Rodiče, kteří peníze akutně potřebují, se k nim tak dostanou daleko dříve. Od nového roku se navíc přídavky zvýší.