Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česnek
Aktualizováno Včera 14:18
Stop nepoctivcům

Konec falšování českého česneku! Poslanci chystají nová pravidla

Právě v těchto dnech se poslanci zabývají novelou zákona, která by měla pomoci v boji proti falšování českého česneku. Nad prodejem sadby by měli dohlížet odborníci z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského.

Sběr hub
Aktualizováno 22.3. 2017 12:12
novela zákona

Houbaření se prodraží! Za vstup do lesa může hrozit pokuta 30 tisíc

Pokuta za neoprávněný vstup do honitby by mohla stoupnout až na 30 tisíc korun. Počítá s tím novela mysliveckého zákona, kterou dnes na návrh ministerstva zemědělství schválila vláda. Proti novele se zvedla kritika, pod petici proti změně zákona se podepsalo skoro 46 tisíc lidí.

Emise
Aktualizováno 17.3. 2017 20:38
vysoké pokuty

V Česku je milion aut bez filtru! Vypouštějí karcinogenní koktejl

Vláda hledá řešení proti dieselům, které kvůli absenci filtru vypouští do ovzduší karcinogenní koktejl. Těch má být podle odhadů Ústředního automotoklubu (ÚAMK) až 1 milion, což podle ministra životního prostředí způsobuje až 95 % znečištění ve městech. Díky tomu ročně předčasně zemře až 12 tisíc lidí. Kterých aut se problém s filtry týká? Na problematiku upozornily Lidové noviny.

Prásk.tv píše:

Karolína Krézlová - 1
čtěte o tématu vláda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

Řidič autobusu - ilustrační foto
Aktualizováno 15.3. 2017 20:39
růst platů

Stávka autobusů bude! Řidiči stále nedostali slíbené peníze

Vedení dopravních odborů dnes vyzvalo ke stávce kvůli mzdám řidičů linkových autobusů. Řidiči v některých krajích zatím nedostali přidáno podle schváleného nařízení vlády. Rozsah stávky a její termín oznámí odbory s třídenním předstihem. Po jednání předsednictva Odborového svazu dopravy (OSD) to novinářům řekl jeho předseda Luboš Pomajbík. Problémy podle něho přetrvávají v Ústeckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji a v Kraji Vysočina.

Konečné rozhodnutí

Odchod Britů z EU: Lordové ustoupili a zákon o brexitu prošel

Britský parlament schválil zákon, který vládě premiérky Theresy Mayové umožní spustit tzv. brexit. Předloha definitivně prošla poté, co Sněmovna lordů odhlasovala, že již nebude trvat na dvou dodatcích, které krátce předtím odmítla Dolní sněmovna. Ministr pro brexit David Davis vzápětí zopakoval, že vláda hodlá rozluku zahájit koncem března.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 14.3. 2017 07:52
podezřelý majetek

Sobotka se pohádal s Babišem. Kontrolu dluhopisů to nezastaví!

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) trvá na tom, aby daňová správa reagovala na pochybnosti rozpočtového výboru o možném obcházení zákona při emisích takzvaných korunových dluhopisů v roce 2012. Předseda vlády to řekl novinářům po dnešním jednání koaliční rady. A to bylo podle všeho bouřlivější než obvykle...

Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová
Aktualizováno 13.3. 2017 13:46
první ministryně

Dohra brexitu: Skotsko se chystá na druhé hlasování o nezávislosti

Skotsko se opět chystá na hlasování o nezávislosti. První ministryně Nicola Sturgeonová na tiskové konferenci oznámila, že požádá skotský parlament o svolení vyhlásit referendum, ve kterém Skotové rozhodnou, zda se připojí k takzvanému "tvrdému brexitu", nebo se stanou nezávislou zemí.

Bobuslav Sobotka
Aktualizováno 13.3. 2017 13:58
důležité novely

Prázdniny ve vládě: Na důležitém jednání bylo jen 9 ministrů

Ministři měli v pondělí na svém pravidelném zasedání projednávat řadu zákonů, jednání ale skončilo jen krátce poté, co začalo. Do Strakovy akademie jich přišlo skutečně málo, důležité zákony tak musí počkat na další jednání.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 13.3. 2017 20:20
koaliční jednání

Babiš nechce vysvětlit dluhopisy na vládě: Šaškárna ČSSD, zuří

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) odmítá dnes na koaliční radě řešit případ korunových dluhopisů. Novinářům před jednání vlády řekl, že záležitost nemá nic společného s koalicí a její zařazení na program jednání vnímá jako kampaň ČSSD. Na programu jednání lídrů ČSSD, ANO a KDU-ČSL by měla být i otázka, jak finanční správa prověřila zdanění výnosů z korunových dluhopisů. Ty se dostaly do centra pozornosti v souvislosti s Babišem, který je v minulosti koupil od své tehdejší společnosti Agrofert.

Bohuslav Sobotka, Jan Mládek a Michaela Marksová slaví 17. listopad
Aktualizováno 12.3. 2017 21:05
Změny ve vládě

Kdo za "mobilního" Mládka? Premiér vybírá ministra průmyslu

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v těchto dnech vyjednává s vhodnými kandidáty na ministra průmyslu a obchodu. Jejich jména nezveřejnil. V neděli po první schůzce nového vedení ČSSD řekl, že o nástupci ministra Jana Mládka ještě nerozhodl.