Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Eura Ilustrační snímek
12.12.
nedoporučili přijetí eura

Euro zatím v ČR nebude, rozhodlo ministerstvo financí a ČNB

Ministerstvo financí a ČNB opět doporučily vládě prozatím nestanovovat cílové datum přijetí eura. Dokument ve středu dopoledne schválila vláda.

Hasič. Ilustrační
12.12.
dobrá zpráva

Platy v příštím roce stoupnou o tisíce! Polepší si tyto profese

Policisté, hasiči a příslušníci vězeňské služby si po Novém roce polepší řádově o stokoruny. Ti, kteří vykonávají nejnáročnější práci, mohou počítat s tisícikorunami navíc. Vláda dnes schválila nařízení o růstu jejich tarifů.

Vládní interpelace bez členů vlády
aktualizováno 06.12.
interpelace

Babišova vláda nemakala. Na jednání nepřišel ani jeden ministr

Schůze Sněmovny musela být přerušena, na vládní interpelace totiž velká část vlády vůbec nedorazila. Schůze začíná v 9:00, po čtvrt hodině ale stále nikdo nedorazil, až poté přišel ministr kultury. Souběžně s interpelacemi se koná také jednání Bezpečnostní rady státu. Interpelace se přesunuly na odpoledne.

Prásk.tv píše:

Lady Dee a Bohuslav Sobotka - 1
čtěte o tématu vláda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Andrej Babiš - vysvědčení
aktualizováno 06.12.
Osm "předmětů"

Babiš je premiérem přesně rok. Oznámkujte ho jako ve škole

První vládu Andreje Babiše jmenoval prezident Miloš Zeman přesně před rokem. Od začátku Babiš čelí kritice kvůli trestnímu stíhání a spolupráci s komunisty. Musel se potýkat také s kauzou údajného únosu jeho syna. Jak vše podle vás zvládnul?

Kolik berou poslanci
aktualizováno 06.12.
přidají i na sociální péči

Poslanci upravili rozpočet. Chtějí více peněz na školství či obranu

Poslanci v dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny peněz v celkovém objemu kolem 134 miliard korun. Sešlo se devět desítek pozměňovacích návrhů. Loni při stejné příležitosti navrhli poslanci přesuny za téměř 100 miliard. Dnešní rozprava trvala přes šest hodin.

Ve Francii vypukly masivní demonstrace - 1
aktualizováno 04.12.
daň z pohonných hmot

Francouzská vláda po násilných protestech žlutých vest ustupuje

Francouzská vláda po masivních protestech ustoupila od navýšení daně z pohonných hmot, informuje agentura AFP s odkazem na vládní zdroje. Vláda už oficiálně zrušila setkání se zástupci "žlutých vest", které bylo naplánováno na úterý. Plánované zvýšení bylo odloženo jen o půl roku.

Andrej Babiš, Jan Kněžínek
aktualizováno 03.12.
Ministr brání premiéra

Nic se nebude vracet, hřímal Babiš. Střet zájmů odmítli i ministři

Premiér Andrej Babiš nevidí důvod, aby Agrofert vracel dotace, které dostal od Evropské unie. Podle vlastních slov není ve střetu zájmu. Obecná analýza nové legislativy EU týkající se evropských dotací podle ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) ukazuje, že svěřenský fond jako záruka nestrannosti premiéra dostačuje. Babiš podle něj postupoval podle českého práva.

Školní jídelna
aktualizováno 02.12.
Návrh

Babiš chce, aby měli (před)školáci obědy zdarma! Všichni a plošně

Obědy zdarma pro děti v posledních ročnících mateřských škol a žáky prvního stupně základek - s tímto návrhem přišel premiér Andrej Babiš a chce ho prosadit ve vládě. Program na podporu chudých rodin už existuje a je dotován nejen z evropských peněz, ale i státem. Rodiče teď platí asi čtvrtinu ceny oběda. Podle nového návrhu by neměli platit nic. Novinka by mohla platit od roku 2020.

Andrej Babiš v exkluzivní debatě na TV Nova - 3
29.11.
Stěhování úředníků

Babiš chce stavět vládní čtvrť, už řeší s Prahou pozemky

Praha by od státu mohla získat zámek na Veleslavíně, pokud by poskytla parcely v Letňanech o výměře 354 000 metrů čtverečních. Na nich chce totiž premiér Andrej Babiš stavět novou vládní čtvrť.

úřednice
aktualizováno 29.11.
Vládní škrty

Vláda sníží úřednické stavy. Od nového roku zruší stovky míst

Ve čtvrtek vláda schválila, že od nového roku provede ve státní správě škrty. Ubude tak až 860 pracovních míst. Jedná se o největší redukci od roku 2015.