Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

100 dnů ve funkci

Moje vláda je nejlepší! Novináři nejsou v obraze, hájí se Trump

Americký prezident Donald Trump je přesvědčený, že plní jeden předvolební slib za druhým a kritika ze strany světových médií ho proto pořádně rozohnila. Na sobotním shromáždění v Pensylvánii označil mediální kritiky za "falešné zprávy novinářů, kteří nejsou v obraze".

Babiš, Sobotka
Aktualizováno 27.4. 2017 22:26
válka ve vládě

Sobotka dal Babišovi ultimátum, má 3 dny. Babiš: Už mám sbaleno!

Ve vládní koalici dnes znovu vygradoval spor mezi ČSSD a ANO kvůli jednokorunovým dluhopisům, zásadnější posun nicméně nakonec nenastal. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) dluží veřejnosti i vládním partnerům odpověď na množství otázek kolem dluhopisů i svého majetku.

Platy
Aktualizováno 26.4. 2017 15:43
polepšíme si

Od příštího roku porostou platy! Vláda zatím ale neví, kde na to vzít

Premiér Bohuslav Sobotka se dnes dohodl s odbory na dalším zvýšení platů, například pro učitele nebo pro policisty, a to od začátku příštího roku. Zatím ale na to nejsou vyčleněné peníze.

Prásk.tv píše:

Karolína Krézlová - 1
čtěte o tématu vláda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - dnes vstupenky za 300 Kč! Na místě za 500 Kč

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Jihočeský kraj - podpis prohlášení o budoucí spolupráci
Aktualizováno 26.4. 2017 09:31
vedení kraje

Jihočeský kraj má nové vedení. Hejtmana Zimolu nahradí Stráská

Zástupci ČSSD, uskupení Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a hnutí Jihočeši 2012 dnes podepsali koaliční dohodu. Subjekty budou vládnout kraji s těsnou většinou zastupitelů, v součtu jich mají 28 z 55. Novou hejtmankou se stane Ivana Stráská (ČSSD). Ve čtvrtek na mimořádné schůzi zastupitelstva nahradí v čele kraje svého stranického kolegu Jiřího Zimolu, který ohlásil, že na místo hejtmana rezignuje.

důchody
Aktualizováno 24.4. 2017 22:14
rozhodnuto

Vláda rozhodla, co s přebytkem rozpočtu. Důchodcům nic nepřidá

Vláda schválila zprávu o hospodaření státu v loňském roce, přebytek 62 miliard korun půjde podle ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) na umoření státního dluhu.

Bohuslav Sobotka - 3
Aktualizováno 19.4. 2017 21:32
Zasedání kabinetu

Vláda měla dnes napilno a tohle všechno schválila! PŘEHLED

Vláda měla ve středu hodně napilno - podpořila například větší bonusy pro dárce krve nebo kostní dřeně, ochranu měst před terorem nebo zdanění korunových dluhopisů.

Bezpečnost v Česku
Aktualizováno 19.4. 2017 15:16
ochrana ČR

Vláda se připravuje na teroristické útoky. Schválila nová pravidla!

Obavy z teroristických útoků rostou, i když se ČR zatím vyhýbají. Vláda schválila nový plán - místa s vysokou koncentrací lidí budou více chráněna před teroristy. Do roku 2020 počítá například s informační kampaní, vzdělávacími kurzy a rozesíláním varování prostřednictvím elektronických komunikací.

neplnění kvót

Milionové sankce: Česko podle Chovance nepřijme další uprchlíky

Česko už nepřijme víc uprchlíků, podle ministra vnitra Milana Chovance to prý není možné. Zatím jsme přijali 12 migrantů. Povinná kvóta, kterou ukládá Evropská unie, je přitom 1600. Takové porušení by pro Česko znamenalo sankce v řádech několika milionů eur. Ministr Chovanec ale deníku Právo řekl, že to za tyto sankce stojí, rozhodnout ale musí vláda.

zasedání kabinetu

Vláda schválila tyto důležité zákony! PŘEHLED ZMĚN

Nejen Sněmovna včera i dnes přijímá zásadní změny zákonů - například daňové úlevy nebo zjednodušení stavebního zákona. Činila se i vláda. Ta mimo jiné rozhodla o penězích pro řidiče autobusů nebo zvýhodnění rodičů se dvěma a více dětmi či o tom, kdo v Česku bude řídit digitální agendu...

podpora rodin

Dobrá zpráva pro rodiče více dětí! Vláda podpořila pokles odvodů

Rodičům dvou a více dětí by mohly klesnout sociální odvody ze současných 6,5 procenta až na nulu v závislosti na počtu potomků. Vláda dnes podpořila návrh novely o pojistném na sociální zabezpečení, která s tím počítá. Novináře o tom informoval vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Před týdnem kabinet kvůli neúčasti lidoveckých ministrů projednávání bodu přerušil.