Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Matka vede dítě do školy
aktualizováno 18.02.
změna zákona

Francie chystá revoluci na školách! Pojem matka a otec zmizí

Francouzská vláda chce zavést nové právo, které by ze škol odstranilo slovo matka a otec. Místo něho by děti používaly "rodič 1" a "rodič 2". Cílem je podle vlády zamezit útočení proti rodičům stejného pohlaví.

Donald Trump
aktualizováno 12.02.
Spojené státy americké

Dohoda o financování vlády je hotová, chybí jen Trumpův podpis

Demokraté a republikáni v Kongresu USA dosáhli rámcové dohody na podmínkách financování vlády, aby se předešlo pádu části federálních úřadů do platební neschopnosti. V pondělí večer tamního času (v úterý nad ránem SEČ) to podle agentury Reuters oznámili straničtí vyjednávači s tím, že nyní musí vyslovit souhlas prezident Donald Trump.

Jednání vlády
aktualizováno 10.02.
změny ve vládě

Jeden ministr by mohl jít z kola ven. Už se mluví o nástupci

Bývalý primátor Brna Petr Vokřál z hnutí ANO by se mohl stát jedním z ministrů vlády Andreje Babiše. Nahradit by mohl například ministra dopravy Dana Ťoka, jehož odchod požadují komunisté a podmiňují tím i podporu vlády. Konkrétní nabídka by prý mohla padnout za týden na volebním sněmu hnutí ANO.

Prásk.tv píše:

Lady Dee a Bohuslav Sobotka - 1
čtěte o tématu vláda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Školní jídelna
aktualizováno 08.02.
návrh zamítli

Vláda se rozhodla: Obědy zdarma pro všechny ve školách nebudou

Od čtvrtečního rána jednal kabinet Andreje Babiše. A mluvilo se mimo jiné o dopisu, který poslala premiérovi čínská firma Huawei. Před používáním jejího hardwaru i softwaru varoval koncem loňského roku úřad pro kybernetickou bezpečnost. Vláda také zamítla návrhy na obědy ve školních jídelnách zdarma.

Pracovní úraz
08.02.
zvýšení náhrad

Zranili jste se v práci? Dostanete vyšší odškodnění než kdy dřív!

Lidé, kteří se zraní v práci, dostanou letos větší odškodné než v předchozích letech. Vláda od nového roku zvýšila náhrady za ztrátu na výdělku o 3,4 procenta. Pojišťovny podle odhadů vyplatí lidem o 139,5 milionů více než loni.

Huawei
aktualizováno 08.02.
kauza huawei

Vláda řešila varování úřadu pro informační bezpečnost

Už od rána jednal kabinet Andreje Babiše. Vláda projednala některé poslanecké návrhy a debatovalo se i nad dopisem, který zaslala premiérovi čínská firma Huawei. Před používáním jejího hardwaru i softwaru varoval koncem loňského roku úřad pro kybernetickou bezpečnost.

Dávky
04.02.
hmotná nouze

Během posledních let stát připravil o dávky 70 tisíc lidí. A bude hůř!

Výdaje na dávky v hmotné nouzi výrazně klesají, stejně jako počet těch, kteří na ně dosáhnou. Oproti předchozím letem stát snížil počet příjemců zhruba o polovinu. A bude hůř, vláda chce dávky dál osekávat.

Dálniční známky
aktualizováno 04.02.
jednání vlády

Konec dálničních známek? Vláda bude řešit novelu ministerstva

Ve Strakově akademii se v pondělí odpoledne sejde vláda. Kabinet by se měl zabývat zejména možnými změnami v systému poplatků za využívání dálnic. Řešit se ale budou i další věci.

Anketa vládní čtvrť
aktualizováno 02.02.
Anketa Vládní čtvrť

Premiér chce úředníky přesunout do Letňan. Toto si myslí lidé

Nejen tisíce úředníků, ale i nemocnice na Bulovce, by se mohla přestěhovat do plánované vládní čtvrti, která by mohla vzniknout v Letňanech. Podle premiéra Babiše už podobné komplexy ve světě- existují, třeba v Norsku nebo Dánsku. Lidé se ale k plánům staví skepticky.

Andre Babiš a Alena Schillerová po ideové konferenci
01.02.
rozpočet

Babiš zvažuje zvýšení daní a velké propouštění ve státní správě

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhla snížení počtu státních zaměstnanců o deset procent. Nebude se týkat ozbrojených složek, pedagogů a nepedagogických pracovníků, řekla na tiskové konferenci po dnešním jednání koaliční rady. Plánovaný schodek rozpočtu na příští rok 40 miliard korun označila za nepřekročitelné číslo. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) partneři nezávazně diskutovali o formách navýšení příjmů státního rozpočtu, zmínil například zdanění tvrdého alkoholu, pojišťoven nebo navýšení poplatků za těžbu surovin.