Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česká národní banka
28.04.
příprava novely

Získat hypotéku by mohlo být ještě těžší, ČNB chce nařizovat limity

Získat hypotéku může být v budoucnu ještě složitější. Česká národní banka totiž připravuje novelu, která by jí dávala pravomoc nařizovat limity pro poskytování hypoték. Pokud by novela prošla, mohla by například určovat, kolik si žadatel může maximálně půjčit vzhledem ke svému platu.

Koruny a eura - ilustrační foto
aktualizováno 01.02.
Česká národní banka

Česká koruna vůči euru posílila, pokořila pětiletý rekord

Česká měna dnes posílila na 25,17 Kč/EUR, což je nejsilnější závěrečná hodnota za posledních více než pět let. Vůči dolaru je koruna s kurzem 20,18 Kč/USD nejpevnější od léta 2014. Vyplývá to z údajů na portálu Patria Online.

Podnikatelé dluží státu na pojištění téměř 50 milionů korun
aktualizováno 24.01.
Průšvih pojišťoven

Pozor! Některé pojistky mají právní vadu. A jsou neplatné

V pojistných smlouvách, které byly uzavřeny na spoření s nulovou pojistnou částkou, je podle finančního arbitra Moniky Nedelkové právní vada. A mohou tak být neplatné.

Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
sběratelství

Neplatíte vzácnými bankovkami? Raději si to zkontrolujte

Stejně jako je mezi mincemi několik skutečně vzácných kusů, stejná situace panuje i u bankovek. Zatímco papírové dvacetikoruny a padesátikoruny pomalu mizí z povědomí, skutečně zajímavé kousky vám můžou procházet rukama denně bez povšimnutí.

Koruny a eura - ilustrační foto
aktualizováno 05.07.
kurz koruny

Koruna vůči euru výrazně posílila, lidé vzali směnárny útokem

Právě teď je podle ekonomů nejlepší doba na nákup eur na dovolenou v cizině. Koruna je totiž nejsilnější za posledního tři a půl roku. Odborníci se při tom shodují na tom, že koruna už by během prázdnin neměla výrazněji posilovat, takže není na co čekat. Lepší už to pravděpodobně nebude.

Bydlení
aktualizováno 26.05.
zdražování hypoték

Vyplatí se převést hypotéku k jiné bance? KALKULAČKA

Původní odhady o tom, že letos značně zdraží hypotéky, se vůbec nemusí potvrdit. I když Česká národní banka (ČNB) ukončila intervence a přijala nová omezení, razantní zdražování se zatím nekoná. A ani zájem se výrazně nezmenšuje, loni si lidé půjčili přes 220 miliard, což je nejvíce v historii. Spoustě lidí ale letos a příští rok končí fixace, pro mnohé je tak vhodné spočítat si, jestli se nevyplatí hypotéku převést jinam.

kalkukacka pujcky
aktualizováno 19.04.
spočítejte si to

Ušetříte, když převedete hypotéku do jiné banky? KALKULAČKA

Ceny hypoték na českém trhu rostou a ještě dále porostou. S tím, že ČNB ukončila intervence k oslabování koruny, bude podle ekonomů spojený i růst sazeb za "půjčené peníze". Češi přesto o hypotéky neztrácejí zájem - ten je naopak značný.

Peníze
10.04.
varování ekonomů

Koruna po konci intervencí sílí, ale bude to mít i špatné dopady!

Měnové intervence skončily, ale zvyšování cen pokračuje. Za stejné peníze si už za měsíc koupíte méně věcí, i to jsou důsledky dlouhodobého tištění peněz centrální bankou.

Koruny a eura - ilustrační foto
aktualizováno 06.04.
intervence skončily

ČNB ukončila oslabování koruny! Ta okamžitě letí nahoru

ČNB dnes po poledni oznámila konec intrvencí ve prospěch oslabování koruny. Koruna na to reagovala předpokládaným způsobem - začala výrazně posilovat. Chvíli dokonce na 27,13 kč/Euro.

Česká národní<br>banka-2
aktualizováno 13.02.
Politika České národní banky

ČNB rozprodává zlatý poklad, už ho máme menší jak Zimbabwe!

Česká národní banka rozprodává zlato a pokud to tak půjde dál, budou podle odborníků zhruba za 20 let sejfy prázdné. Tvrdí, že Česko jde proti proudu, protože většina ostatních zemí má zásoby zlata mnohem větší. A například Rusko nebo Čína zlato stále dokupují.