Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Alexander Navalnyj
25.12.
Ruské prezidentské volby

Opoziční lídr nesmí kandidovat proti Putinovi, rozhodly úřady

Ruská ústřední volební komise dnes odmítla zaregistrovat opozičního předáka Alexeje Navalného jako kandidáta v březnových prezidentských volbách.

Andrej Babiš a Ivan Bartoš
12.11.
vyjednávání

Piráti chtějí výbory pro opozici. Vymýšlí nesmysly, reagoval Babiš

Piráti na víkendovém zasedání poslaneckého klubu rozhodli, že budou dál podporovat kandidaturu místopředsedy hnutí ANO Radka Vondráčka do čela Sněmovny. Klub také navrhl, aby kvůli plánu na vznik menšinové vlády ANO všechny sněmovní výbory s výjimkou organizačního vedli zástupci ostatních stran v poměrném zastoupení podle výsledků voleb. Opozice by tak mohla kontrolovat ministerstva. Podle předsedy ANO Andreje Babiše Piráti vymýšlejí nesmysly místo toho, aby se podíleli na fungování vlády. Podle ODS postoj Pirátů jen nahrává "mocenskému paktu" Babiše a prezidenta Miloše Zemana.

Andrej Babiš
aktualizováno 30.10.
velký přehled

Potřebujeme vládu do Vánoc, říká Babiš! Experty hledá na internetu

Politici za sebou mají první týden povolebních vyjednávání o uspořádání Sněmovny i vytvoření případné koalice. Prozatím to vypadá, že vítěz voleb Andrej Babiš sestaví menšinovou vládu. Ostatní strany, které se do Sněmovny probojovaly, totiž spolupráci s hnutím ANO odmítly.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Milan Chovanec
aktualizováno 21.10.
Volby do Sněmovny

Totální volební krach ČSSD! Chovanec už počítá s opozicí

Obrovským překvapením letošních voleb je propad sociálních demokratů. Vítěz minulých voleb klesl podle volebních projekcí až na šesté místo a přijde o 35 křesel. ČSSD uškodily hlavně hádky s Babišem a prezidentem Zemanem, ale také "triumvirát" v čele strany.

Soud s vrahy Borise Němcova - 4
aktualizováno 13.07.
Vražda Borise Němcova

Vrazi ruského opozičníka dostali přísné tresty, u soudu se smáli

Čečenec Zaur Dadajev, usvědčený z předloňské vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, byl dnes v Moskvě odsouzen k 20 letům odnětí svobody. Prokurátorka přitom žádala doživotí. Čtveřice spolupachatelů si má podle vojenského soudu odpykat tresty od 11 do 19 let, informovala agentura Interfax.

Jupiter - 3.4. 2017 těsně před opozicí se Sluncem
aktualizováno 07.04.
Hlavu vzhůru

NÁVOD: Noční obloze vládne velmi jasný Jupiter, dívejte se

Na obloze jasně září největší planeta Sluneční soustavy, právě v pátek se Jupiter dostává do opozice se Sluncem a bude osvícená celá strana, kterou z plynného obra vidíme, panují tak ideální podmínky pro jeho pozorování.

Alexander Navalnyj byl odsouzen za svolání demonstrace
aktualizováno 27.03.
alexander navalnyj

Dohra demonstrací v Rusku: Vůdce opozice narychlo odsoudili

Vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj byl dnes odsouzen na 15 dní do vězení za údajné neuposlechnutí policejních pokynů během zatčení při nedělním masovém protestu v Moskvě. Krátce předtím stejný soud Navalného odsoudil za organizování nedělní demonstrace k pokutě 20.000 rublů (8700 Kč).

Protesty v Rusku
aktualizováno 26.03.
Demonstrace proti korupci

Obrovské protesty v Rusku: Do ulic vyšly desetitisíce lidí!

Rusko zažívá největší demonstrace za posledních pět let. Do ulic vyšly lidé v desítkách měst. Proti nim se ale postavila policie a došlo i na zatýkání. V Moskvě, kde úřady protesty zakázaly, byl zatčen i hlavní organizátor nepokojů a vůdce tamní opozice Alexej Navalnyj. Právě jeho film o velkém bohatství ruského premiéra Medveděva vlnu protestů odstartoval.

Slovenský premiér Fico a Richard Sulík
01.03.
Drogová hádka

Slovenská politická scéna vře, premiéra obvinili z braní drog

Slovenskou politickou scénu prý ovládají drogy. Alespoň se z toho navzájem obviňují premiér Fico a předseda opoziční strany Svoboda a Solidarita Sulík. Na tiskových konferencích si dokonce posílají tajemné vzkazy.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
aktualizováno 26.02.
sjezd ANO

Babiš se vidí jako premiér: Nesmíme skončit v opozici, řekl

Předseda ANO Andrej Babiš zatím neprozradil, jakého procentuálního výsledku by chtěl dosáhnout v říjnových sněmovních volbách. Naznačil jen, že by to mělo být více než 21 procent hlasů, kterých hnutí dosáhlo v loňských krajských volbách. Cílem je to, aby ANO neskončilo v opozici, řekl dnes novinářům během celostátního sněmu svého hnutí.