Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vlaky v Berlíně
aktualizováno 10.12.
Vyšší platy

V Německu se zastavily dálkové vlaky! Problém mělo i Česko

V celém Německu se v pondělí ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který měl dopad i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn (DB) kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení byla i v regionech, například po celém Bavorsku nebo v příměstské dopravě v Berlíně.

Letadla Ryanairu
19.09.
stávka dopravců

Chystáte se na prodloužený víkend? Pozor, ať vám nezruší let

Společnost Ryanair oznámila další plánovanou stávku, ta vychází na 28. září. Bude se týkat celkem pěti zemí. Stávka stevardů a letušek by mohla ohrozit lety Čechů, kteří se chystají díky státnímu svátku vyrazit na prodloužený víkend.

Učitelé
07.09.
Vyšší platy pedagogům

Učitelé chtějí stávkovat. Žádají od září vyšší platy, vláda nesouhlasí

Učitelé požadují od září vyšší platy o 15 %, které jim slíbil premiér Andrej Babiš při sestavování vlády. Podle ankety Pedagogické komory je dokonce 90 % z nich odhodláno jít do stávky.

Prásk.tv píše:

Dítě na zemi - 1
čtěte o tématu stávka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Lékaři a peníze
aktualizováno 17.08.
zvýšení platů

Lékaři a sestry vyhlásili stávkovou pohotovost. Představili podmínky

Stávkovou pohotovost vyhlásil odborový svaz zdravotnictví a sociální péče. Podle něj není vláda ochotná dodržet slib a zvýšit tarifní platy a základní mzdy. S vyhlášením stávky nesouhlasí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Lékaři a peníze
16.08.
chtějí více peněz

Vyšší platy pro lékaře i sestry, volají odbory! Hrozí stávkou

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče vyhlásí stávkovou pohotovost. Podle něj vláda není ochotná dodržet slib a zvýšit tarifní platy a základní mzdy. Vyplývá to z pozvánky na páteční tiskovou konferenci, kde chce svaz sdělit další podrobnosti.

Stávka lékařů v Chorvatsku
aktualizováno 26.06.
lékaři se bouří

Češi na dovolené v ohrožení? V Chorvatsku stávkují lékaři!

Lékaři po celém Chorvatsku se rozhodli stávkovat. Vybrali si začátek prázdnin, kdy očekávají největší nával turistů. Oblíbená destinace Čechů, tak bude mít díky stávce a možným protestům omezenou lékařskou péči!

Pantheon
29.05.
generální stávka

Pozor! Při cestách do Řecka hrozí problémy, varuje velvyslanectví

Celodenní generální stávku ohlásili na středu 30. května v Řecku. Týká se zaměstnanců státního i soukromého sektoru. České velvyslanectví v Athénách turistům doporučuje sledovat aktuální informace, případně kontaktovat své letecké společnosti či cestovní kanceláře.

Čekání na letišti - Ilustrační
aktualizováno 10.04.
boj o platy

Kvůli stávce v Německu se ruší stovky letů! Dotkne se to i Prahy

Německá letiště v úterý opět zasáhne stávka odborového svazu Verdi kvůli vyšším platům, cestující se tak budou muset obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Ruší se stovky letů, jen Lufthansa jich hlásí 800. Stávka se dotkne i několika spojů s Prahou.

Německé automobilky ochromila už třetí celodenní stávka
02.02.
Rozsáhlý protest

Němci stávkují už třetí den. Chtějí pracovat jen 28 hodin v týdnu

Německý automobilový a jiný těžký průmysl ochromila v pátek velká celodenní stávka, kterou organizuje odborový svaz IG Metall. Jde už o třetí takovýto protest. Odboráři požadují vyšší platy a kratší pracovní týdny.

Tramvaj v Brně
aktualizováno 08.12.
chtějí zvášit platy

Pojede v Brně o Vánocích MHD? Řidiči hrozí stávkou kvůli platům 

Odboráři brněnského dopravního podniku vyhlásí týden před Vánocemi stávkovou pohotovost, pokud se s vedením nedohodnou na navýšení mezd pro příští rok. Zatímco odbory požadují zvýšení platů o čtyři tisíce pět set korun, vedení podniku navrhlo navýšení jen o tři tisíce korun.