Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno včera 20:52
Vrcholná jednání

Druhý den summitu EU: Po brexitu přišla na řadu migrace

V Bruselu probíhá druhý den summitu Rady Evropské Unie. Zatímco středeční jednání sedmadvacítky o brexitu nepřineslo nic nového, teď se řešila hlavně migrace.

Syrské děti
10.10.
Migrační krize

Česko pošle na uprchlíky dalších 50 milionů, schválila vláda

Do Iráku, Mali, Nigeru a Čadu poputuje z Česka celkem 50 milionů korun jako pomoc zemím postiženým migrační krizí. O uvolnění peněz informoval po zasedání kabinetu premiér Andrej Babiš (ANO).

Tisíce dětí přežívá v uprchlickém táboře v Řecku
aktualizováno 03.10.
STŘEPINY

Frustrace a beznaděj: Tisíce dětí přežívají v uprchlickém táboře v Řecku

Zatímco v Česku politici debatují o přijetí nebo nepřijetí padesáti dětských uprchlíků, v táborech v Řecku jsou jich tisíce. My jsme se vydali natáčet na ostrov Lesbos do největšího místního záchytného tábora Moria. Aktuálně tu žije přes tři a půl tisíce dětí v děsivých podmínkách. A v reportáži vás Markéta Fialová zavede i tam, kam řecké úřady novináře nepouštějí.

Prásk.tv píše:

Holčička z protiválečného videa
čtěte o tématu migrace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Andrej Babiš
aktualizováno 20.09.
Summit osmadvacítky

Pozvánka pro pašeráky, řekl Babiš o včerejší debatě premiérů

V Salzburgu pokračuje setkání představitelů 28 zemí Evropské unie. Hlavním tématem neformálního summitu, kterého se účastní i český premiér Andrej Babiš, je migrační politika a brexit. Tato témata přinesla dlouhou debatu už při včerejší večeři lídrů unijních států.

Andrej Babiš a Giuseppe Conte
aktualizováno 28.08.
zahraniční cesta

Babiš v Itálii a na Maltě: Migraci je třeba řešit podporou Itálie i Afriky

Řešením migrační otázky je kombinace finanční podpory státům jako je Itálie, zemím severní Afriky a také těm africkým státům, odkud migranti přicházejí. Řekl to dnes v Římě novinářům český premiér Andrej Babiš po jednání se svým italským protějškem Giuseppem Contem. Ten od českého premiéra rovněž slyšel potvrzení českého postoje, že Česká republika nepřijme v rámci přerozdělování uprchlíků ani jednoho migranta. Italský premiér to podle Babiše chápe.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 28.08.
Odlet na jednání

Babiš: Migraci musí řešit celá Evropa, kvóty byly ztrátou času

Česká republika chce celoevropské řešení migrace, ne jen pro Itálii. Premiér Andrej Babiš to v úterý ráno řekl novinářům v Ruzyni před odletem na jednání do Itálie a na Maltu.

Urchlíci - peníze
aktualizováno 27.08.
setkání s velvyslanci

Babiš: Czexit je nesmysl, ale migranta nepřijmeme ani jednoho

Odchod Česka z Evropské unie by ohrozil budoucnost země, řekl dnes na výroční poradě velvyslanců premiér Andrej Babiš (ANO). Připomněl ekonomický význam unie pro Česko. Zároveň ale řekl, že by se EU měla zaměřit na zajišťování bezpečí evropského kontinentu. Přitom mluvil o potřebě celoevropského postupu v otázce migrace, v němž ale vyloučil možnost rozdělování uprchlíků mezi členské země.

KOŘENÍ: Klíště a jeho hostitel
21.08.
Nebezpečné šíření

Smrtící tropická klíšťata v Česku: Přinesou je ptáci, nebo mazlíčci

Obří klíšťata, která byla nalezena v Německu, se mohou dostat až do České republiky. Využívají především migrace ptáků, nebo si je můžete přivézt i z dovolené.

Skladník
aktualizováno 12.08.
Zahraniční síla

Ukrajinců v Česku pracuje čím dál víc! Firmy si je pochvalují

Další růst české ekonomiky brzdí podle ekonomů nedostatek pracovních sil. Nepomáhá ani rekordní počet lidí, kteří do České republiky přicházejí ze zahraničí, hlavně z Ukrajiny. Aktuálně u nás pracuje více než 84 tisíc Ukrajinců, což je oproti roku 2011 o 60 procent více.

Stavební dělníci - ilustrační foto
31.07.
Nejvyšší zaměstnanost migrantů

Nejlepší země pro migranty ze zemí mimo EU? Česká republika!

Česká republika je podle nových dat, která v pondělí zveřejnil Eurostat, státem, kde se cizincům ze zemí mimo EU daří nejlépe nacházet práci. Zaměstnaných je téměř 80 % lidí ve věku od 20 do 64 let, kteří se narodili v mimoevropské zemi a žijí v Česku. Zaměstnanost mezi cizinci je dokonce vyšší, než mezi českými občany, a ve srovnání se zeměmi EU je nejvyšší.