Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana uprchlíků - 2
06.01.
Méně uprchlíků

Evropa už netáhne! Loni přišlo nejméně migrantů za pět let

Do Evropy se dostává stále méně ilegálních přistěhovalců. Jejich počet podle agentury Frontex loni klesl na pětileté minimum. Migranti upustili od trasy přes Středozemní moře do Itálie, více jich přichází do Španělska.

Uprchlíci - ilustrační foto
03.01.
Migrace

Rekordní počet migrantů připlul do Španělska! Stovky cestou zemřely

Rok 2018 byl pro Španělsko rekordní co se týče počtu imigrantů. Zhruba polovina těch, co se vydají přes Středozemní moře za lepším životem a nemá žádné doklady, přistane na pobřeží pyrenejského poloostrova. Rekordní byl i počet úmrtí při cestě.

Rentgen uprchlíků k určení kostního věku
28.12.
požádali o azyl

Z kamionu v ČR vyskákali čtyři cizinci, vydávali se za šestnáctileté

Velké překvapení zažili lidé při vykládce ve firmě v Bojkovicích, kde z nákladového prostoru kamionu vyskákali čtyři cizinci a utekli. Po chvíli je našla policie, které tvrdili, že je jim šestnáct let. Lékař určil, že je kostní věk všech osob pravděpodobně vyšší než 19 let. Všichni následně požádali o azyl.

Prásk.tv píše:

Holčička z protiválečného videa
čtěte o tématu migrace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Valné shromáždění OSN
aktualizováno 19.12.
Valné shromáždění

OSN schválila globální pakt o migraci, Česko bylo proti

Valné shromáždění OSN dnes většinou 152 hlasů potvrdilo globální pakt o migraci. Proti hlasovalo pět zemí, podle agentury AP to bylo Česko, Maďarsko, Izrael, Polsko a USA. Dalších 12 zemí se zdrželo. Český hlas proti paktu potvrdil premiér Andrej Babiš.

Migranti a policisté na mexicko-americké hranici
18.12.

VIDEO: Američané ročně deportují zpátky až 100 tisíc lidí

Situace na hranici Mexika a Spojených států se dál vyostřuje. Stovky migrantů se denně snaží překonat zeď, která země odděluje.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 18.12.
Hlasování OSN

Česko podpořilo pakt o uprchlících. Babiš byl proti

Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících. Proti hlasovaly pouze Spojené státy Americké a Maďarsko. Česká republika nakonec dokument podporující mezinárodní spolupráci podpořila.

Do španělské Ceuty proniklo asi 200 migrantů
18.12.
Fórum ve Vídni

EU chce pozvednout byznys v Africe. Má zmírnit migrační vlnu

Premiér Andrej Babiš je ve Vídni, kde se v úterý zúčastní fóra Evropa–Afrika. Plánované setkání evropských a afrických lídrů s podnikateli má pomoci otevřít nové trhy.

Migranti a policisté na mexicko-americké hranici
15.12.
první oběť

Napětí na hranici roste, mexické úřady musely migranty přesunout

Mexickým úřadům začínají vadit migranti, kteří na hranicích čekají na vstup do Spojených států. Tamní vláda už uzavřela sportovní areál, kde běženci přespávali. A posílá je také pryč z ulic, kde si postavili stany. Migranti se přesouvat nechtějí, bojí se, že když se od hranice vzdálí, nebudou mít šanci získat ve Spojených státech azyl.

Charles Michel
15.12.
Migrační otázka

Mají EU za bankomat! Belgický premiér kritizoval Visegrád

Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy Visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru. Na tiskové konferenci po skončení summitu Evropské unie to v pátek řekl belgický premiér Charles Michel, informoval místní list Le Vif. Země EU se podle očekávání na vrcholné schůzce neshodly na reformě azylového systému.

Uprchlíci v Evropě - 17
aktualizováno 14.12.
mechanismus solidarity

V EU to vře, státy se neshodnou na řešení migrační krize

Řecký premiér Alexis Tsipras svým kolegům ze zemí Evropské unie navrhl, aby se unie do května příštího roku dohodla na dočasném "mechanismu solidarity" pro řešení vysokých počtů žadatelů o azyl. Jeho návrh dnes vyvolal ostrou diskusi šéfů států a vlád EU na jejich vrcholné schůzce v Bruselu, plyne z informací ČTK.