Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Skladník
aktualizováno 12.08.
Zahraniční síla

Ukrajinců v Česku pracuje čím dál víc! Firmy si je pochvalují

Další růst české ekonomiky brzdí podle ekonomů nedostatek pracovních sil. Nepomáhá ani rekordní počet lidí, kteří do České republiky přicházejí ze zahraničí, hlavně z Ukrajiny. Aktuálně u nás pracuje více než 84 tisíc Ukrajinců, což je oproti roku 2011 o 60 procent více.

Stavební dělníci - ilustrační foto
31.07.
Nejvyšší zaměstnanost migrantů

Nejlepší země pro migranty ze zemí mimo EU? Česká republika!

Česká republika je podle nových dat, která v pondělí zveřejnil Eurostat, státem, kde se cizincům ze zemí mimo EU daří nejlépe nacházet práci. Zaměstnaných je téměř 80 % lidí ve věku od 20 do 64 let, kteří se narodili v mimoevropské zemi a žijí v Česku. Zaměstnanost mezi cizinci je dokonce vyšší, než mezi českými občany, a ve srovnání se zeměmi EU je nejvyšší.

Uprchlíci - 8
30.07.
Migrační krize

Migrantů ubývá, tvrdí ministerstvo a řeší kontroly na hranicích

Ministerstvo vnitra na svém webu uvedlo podle svých slov "na pravou míru" některé zprávy o migraci a kontrolách na hranicích s Německem. Podle něj byly informace z poslední doby zavádějící. Ze zprávy vyplývá, že migrantů ubývá.

Prásk.tv píše:

Holčička z protiválečného videa
čtěte o tématu migrace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 27.07.
Jednání politiků

Babiš v Rakousku řešil migraci i brexit. Zbyl ale i čas na kulturu

Premiér Andrej Babiš se dnes v rakouském Salcburku sešel se svými protějšky z Británie, Rakouska a Estonska. Absolvovali společné jednání i schůzky mezi čtyřma očima.

Odmítnuté migranty Itálií a Maltou přijme Španělsko!
aktualizováno 24.07.
Ultimátum

Rozdělte si uprchlíky nebo zavřeme přístavy, vyhrožuje Itálie

Italský ministr zahraničí dal ostatním evropským zemím ultimátum ohledně přijímání migrantů. Do pěti týdnů od nich očekává, že přijdou s novou dohodou o jejich přerozdělení. Pokud to neudělají, chce zavřít italské přístavy. Česká republika přijímání nelegálních migrantů dlouhodobě odmítá.

Urchlíci - peníze
24.07.
ochrana hranic

Česko pošle 25 milionů na řešení migrační krize! Schválila to vláda

Vláda Andreje Babiše v úterý na jednání odsouhlasila dar ve výši 25 milionů Bosně a Hercegovině. Peníze mají pomoci na posílení ochrany hranic a zvládání migrační situace v zemi. Vláda řešila také nabídku pomoci při likvidování požárů v Řecku a Švédsku.

Nizozemský minist zahraničí Stef Blok
19.07.
Jiná barva pleti

"V Praze by migranty zbili, žádní tam nejsou," šokoval ministr!

Nizozemský ministr zahraničí šokoval svými slovy o uprchlících ve východní Evropě. Na uzavřeném jednání prohlásil, že migranti jiné barvy pleti v Praze nebo Varšavě nejsou, protože by je místní zbili. Záznam ze setkání teď unikl do médií.

Záchrana uprchlíků - 2
05.07.
migrační opatření

Německá vláda rozhodla: Tranzitní centra pro migranty nebudou!

Strany německé vládní koalice dnes večer dosáhly dohody na souboru opatření ke zpřísnění migrační politiky. Předsedkyně sociálních demokratů (SPD) Andrea Nahlesová po jednání se svými koaličními partnery uvedla, že shoda je na rychlejším vracení migrantů do země EU, kde se poprvé zaregistrovali. Zdůraznila ale, že se nebudou vytvářet žádná tranzitní centra na hranicích.

Angela Merkelová
aktualizováno 04.07.
společný postup

Merkelová chce větší pořádek v migraci: Závisí na tom osud EU

Postup při řešení problému migrace rozhodne o tom, zda přetrvá Evropská unie. Ve středu to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová během debaty Spolkového sněmu k rozpočtu na rok 2018. Dodala, že je potřeba právně přijatelná, realistická a solidární odpověď, která nebude přetěžovat lidi.

Vítěz rakouských parlamentních voleb Sebastian Kurz
03.07.
dohoda tn

Rakousko je připraveno opevnit jižní hranici. Reaguje na Německo

Po dohodě německé kancléřky Angely Merkelové a ministra vnitra Horsta Seehofera na kompromisním řešení svého migračního sporu, jež počítá s tranzitními centry u rakouských hranic, připravuje rakouská vláda opatření k ochraně své jižní hranice. Podle agentury APA to dnes ve společném stanovisku oznámil kancléř Sebastian Kurz, vicekancléř Heinz-Christian Strache a ministr vnitra Herbert Kickl.