Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Emmanuel Macron
aktualizováno 23.06.
migrace

Macron pro finanční sankce vůči zemím EU odmítajícím azylanty

Francouzský prezident Emmanuel Macron se po setkání se španělským premiérem Pedrem Sánchezem vyslovil pro finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl, uvedla agentura Reuters.

Státní hranice
aktualizováno 23.06.
Anketa Migrační krize

Hraniční kontroly proti migrantům? Možná, připustil Babiš

Pokud Německo a následně i Rakousko zavedou kontroly na hranicích jakožto opatření proti nelegální migraci, Česko tyto státy bude následovat. Včera to podle ČTK prohlásil premiér Andrej Babiš před zasedáním Bezpečnostní rady státu. Vyjádřil ale naději, aby se tak stát nemuselo.

Vláda Andreje Babiše
21.06.
visegrád

Premiéři V4 nepojedou do Bruselu. Proti migraci je bude hájit Vídeň

Žádný z premiérů visegrádské čtyřky (V4) nepojede do Bruselu na nedělní minisummit některých zemí EU o migraci, uvedl český premiér Andrej Babiš po dnešním setkání se svými protějšky z Maďarska, Polska a Slovenska v Budapešti. Babiš tuto dohodu odůvodnil tím, že by premiéři V4 s předpokládanými závěry schůzky nesouhlasili. O tom, že visegrádští premiéři nepojedou, se před novináři zmínil také maďarský premiér Viktor Orbán. Názor V4 bude podle Babiše na setkání prezentovat rakouský kancléř Sebastian Kurz, s nímž se dnes V4 v maďarské metropoli sešla.

Prásk.tv píše:

Holčička z protiválečného videa
čtěte o tématu migrace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Angela Merkelová v Bundestagu
18.06.
spor CDU a CSU

Německá vláda se pře o migranty. Merkelová je nechce vracet

Jednostranné kroky v oblasti migrace by podle německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) mohly vést k dominovému efektu a mít negativní dopad na Evropskou unii. S dalšími unijními státy proto bude jednat o tom, zda vracet některé migranty rovnou z německých hranic. Merkelová to dnes řekla na tiskové konferenci v Berlíně po zasedání vedení křesťanských demokratů (CDU). Nepřímo také odmítla časové ultimátum od sesterské Křesťanskosociální unie (CSU), která chce, aby se v případě neúspěchu vyjednávání začalo s vracením běženců z hranic spolkové republiky v červenci.

Odmítnuté migranty Itálií a Maltou přijme Španělsko!
12.06.
Uprchlická krize

Posádce lodi s 629 migranty se do Španělska nechce. Je to daleko

Velice nejasný je další vývoj situace kolem záchranné lodě Aquarius neziskové organizace SOS Méditerranée, na jejíž palubě se nachází 629 uprchlíků. Přestože se v pondělí Španělsko uvolilo plavidlo přijmout, posádka tuto nabídku odmítla využít. Cestu považuje za velice riskantní.

Loď Aquarius
aktualizováno 11.06.
Uprchlická krize

Loď plnou migrantů nechtěli nechat přistát! Pomohli Španělé

Itálie v neděli nepovolila lodi se 629 migranty zakotvit v jednom z italských přístavů. Požádala Maltu, aby migranty převzala. Malta uvedla, že se sporem nemá nic společného. Migrantům se nakonec rozhodlo pomoci Španělsko.

Angela Merkelová v Bundestagu
aktualizováno 10.06.
reakce politiků

Povinné přerozdělování migrantů byla chyba, přiznala Merkelová

Německá kancléřka Angela Merkelová přiznala, že prosazování povinného přerozdělování uprchlíků na základě kvót bylo chybou. Mezi evropskými státy totiž prý vyvolalo jen spory. Česká republika přerozdělovací kvóty dlouhodobě kritizuje. Změnu v jejich vnímání ze strany šéfky německých křesťanských demokratů proto vítají i tuzemští politici.

Z moře u Itálie bylo zachráněno přes 600 migrantů
aktualizováno 11.06.
migrační krize

Extrémní noc záchranářů! U Itálie z moře vytáhli přes 600 migrantů

V noci na neděli měla italská pobřežní stráž pořádně napilno, celkem se jim podařilo z moře zachránit 629 uprchlíků, kteří se snažili překonat moře na gumových člunech. Jeden ze člunů se navíc během cesty rozpadl, záchranáři tak v naprosté tmě museli hledat lidi ve vodě.

Uprchlická krize
04.06.
migrační krize

Ilegální tábory v Paříží končí, stovky migrantů se evakuovaly

Francouzská policie v pondělí zahájila vyklízení dvou posledních velkých ilegálních táborů v Paříži, kde žije okolo tisíce migrantů. Evakuace běženců, převážně se jedná o Afghánce, proběhla týden po vyklizení největšího improvizovaného uprchlického tábora v metropoli. V něm měsíce žilo 1700 lidí.

Pistole chorvatské policie - Ilustrační foto
aktualizováno 31.05.
problémy na hranicích

Dodávka nelegálně přejela hranice EU, policie postřelila 9 lidí

Na hranicích Bosny a Hercegoviny s Chorvatskem se skupina lidí pokusila překročit nelegálně hranice. Dodávka, kterou cestovali, nereagovala na několik výzev, následně mířila přímo k policistům. Ti neměli jinou možnost, než začít střílet. Zraněno bylo celkem devět lidí.