Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Grilování
28.06.
Příprava na grilování

Grilovací sezóna zahájena! Je váš gril v pořádku? Rady a tipy

S teplým počasím přichází také čas grilování. Milovníci steaků, špízů a šťavnatých ryb už se nemůžou dočkat a žhaví své grily. Ty je ale potřeba po zimě patřičně připravit.

Unikátní hudební nástroje ze žuly
25.03.
VIDEO

Karel vyrábí unikátní hudební nástroje ze žuly. A skutečně hrají!

Každý se svým volným časem nakládáme různě, někdo hraje počítačové hry, někdo se raději věnuje zahrádce, pan Karel Kadeřábek vyrábí funkční hudební nástroje ze žuly.

Šití na stroji
aktualizováno 23.02.

VÍKEND: Návrat k šicím strojům

V době, kdy je možné se v obchodě obléct od hlavy až k patě, usedají tisíce žen k šicímu stroji a šijí. Kabáty, džíny, trička nebo dokonce tkaní vlastních látek. Přitom nejsou vyučené švadleny, ani je nežene touha něco ušetřit. Šití je jejich koníčkem, odpočinou si u něj stejně jako třeba muži u fotbalu nebo lepení modelů letadel.

Prásk.tv píše:

Karlie Kloss - 8
čtěte o tématu hobby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

1972291
09.03.

VÍKEND: Nevídaná láska k panelákům

Na výlet si s oblibou zajde na sídliště. Nemá rád rodinné domy. A na dovolenou zásadně nejezdí k moři, protože tam nejsou - paneláky.

Dubánci
aktualizováno 13.11.
foto+video dokonalé postavičky

Dubánci: Radost pro děti přerostla v hit internetu. Dělá je Čech!

Malé postavičky z ryze lesních materiálů, takzvaní dubánci, pomalu dobývají internet. Jak ale jejich autora Petra Václavka vůbec napadlo začít s jejich výrobou? A jak neustále nové a nápadité figurky vymýšlí? Vyrazili jsme se ho zeptat!

Modelová železnice bratrů Novákových
30.06.
foto+video SKVĚLÁ ŽELEZNICE

DOKONALOST! Bratři si pořídili obří model vláčků! VIDEO

Není kancelář jako kancelář. Bratři Novákovi si v té své nechali postavit dokonalé železniční kolejiště. A rozhodně se nejedná jen o vláčky, spíše o velmi propracovaný model celé krajiny.

Superdron
13.09.
Létání je snadné

VIDEO: Chcete se proletět? Tenhle superdron má 54 vrtulí

Britský inženýr si postavil opravdový superdron. Stačilo mu pár lehkých trubek a 54 elektromotorů s vrtulemi. Už se poprvé proletěl.

Bouřky - 2
14.07.
Netradiční koníček

Jak se loví bouřky? Čeští stopaři živlů v akci

Většina lidí se před bouřkou raději schovává, jsou ale tací, kteří se snaží dostat se k ní co nejblíže. Blesky, neblesky, déšť, nedéšť, vyrážejí stopaři bouřek do terénu. V České republice se tomuto koníčku věnuje několik desítek lidí, ale přibývá jich a meteorologové si pravidelný přísun fotodůkazů nemohou vynachválit.