Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Babiš, Kalousek, Sobotka, Fiala
06.09.
Předvolební sliby

Vyšší platy, nižší daně. Strany před volbami "šermují" stamiliardami

Parlamentní volby se blíží mílovými kroky a čeští politici se snaží přetáhnout voliče na svou stranu i velkými předvolebními sliby. Nechybí nižší daně nebo vyšší platy. Pokud by se sliby změnily v realitu, stálo by to stovky miliard korun.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 03.09.
Sliby se různí

Programy stran: Uzavření hranic, žádné euro, snížení daní

Zrušení superhrubé mzdy i zavření vnější hranice Evropské unie. - ANO představilo volební program. Plánuje zredukovat i počet ministerstev. Volební program má už většina stran. Čeká se ještě na lidovce, ti ho zveřejní v úterý.

Olga Sommerová, Dalibor Dědek, Jakub Janda, Milan Hnilička
02.08.
Kdo chce do Sněmovny

Režisérka, miliardář či sportovci, volby lákají slavná jména

Předvolební kampaně se pomalu rozjíždějí a velké parlamentní strany už vědí, kdo povede jejich kandidátky. Na podzim voliče čeká několik velmi ostrých soubojů o křesla poslanců.

Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Petr Fiala
aktualizováno 24.07.
letní interview

Otevřená zpověď šéfa ODS Fialy: O alkoholu doma i ve škole

K Letnímu interview tentokrát přijal pozvání předseda a lídr Občanské demokratické strany Petr Fiala. Moderátorka Michaela Šmídová se ho ptala nejen na politické názory, ale i na soukromí, a možná Vás překvapí, co se o něm dozvíte.

Petr Nečas a Jana Nečasová u soudu
20.07.
kauza trafik ods

Nečas s Nečasovou znovu u soudu. Hrozí jim 6 a 8 let vězení

Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) dnes při výpovědi u soudu odmítl tvrzení obžaloby, že na konspiračních jednáních podplácel poslance příslibem lukrativních míst. Řekl, že neveřejné schůzky jsou v politice běžné a že by bez nich nikdy nebylo dosaženo žádné dohody. Řekl, že se snažil vyřešit rozkol v ODS a jeho zájmem bylo nalezení politického kompromisu, nikoliv to, aby trojice rebelujících občanskodemokratických poslanců odstoupila z funkcí.

Andrej Babiš - 3
28.06.
Společnost Median

Volby v červnu by vyhrálo ANO před KSČM. Potvrdil to další model

Vítězem sněmovních voleb by se podle modelu společnosti Median stalo v červnu hnutí ANO se ziskem 27,5 procenta. Druzí komunisté by měli 15,5 a poprvé tak předehnali třetí ČSSD, která má 14 procent.

Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš
aktualizováno 19.06.
volební průzkum

Volby by vyhrálo ANO, ČSSD dál ztrácí! Jak dopadl váš favorit?

Volby by v červnu vyhrálo ANO s 32,8 procenta před KSČM s 12,7 procenty. Obě si polepšily stejně jako ODS s 9,6 procenty. ČSSD klesla na 11,4 procent, což je zhruba o třetinu méně než v dubnu. Vyplývá to z průzkumu společnosti STEM.

ODS v Praze oslavuje První máj - 2
aktualizováno 01.05.
Státní svátek

Oslavy prvního máje: Politici svátek využili k volební kampani

Zatímco běžní Češi si užívají volný den a hezké počasí, politici nezahálejí a státní svátek využívají k agitaci před blížícími se parlamentními volbami. Mítinky uspořádali komunisté, sociální i občanští demokraté a také ANO Andreje Babiše

Konference ODS
aktualizováno 22.04.
Programová konference

Snížit daně, zvýšit platy, zrušit EET. ODS se shodla na programu

Nižší a jednodušší daně, zrušení EET, konec omezování kuřáků nebo vyšší platy učitelů - to jsou hlavní body programu Občanské demokratické strany, s nimiž jde do podzimních voleb. Své plány strana zveřejnila na sobotní programové konferenci.

Petr Fiala - 3
aktualizováno 22.04.
Parlamentní volby

PŘÍMÝ PŘENOS: ODS představila program. Takhle chce uspět

Občanští demokraté po letech voličům opět nabídnou daňové pravítko a kalkulačku, kde si budou moci vypočítat, kolik jim přinese návrh, aby zaměstnanci platili 15procentní sazbu místo ze superhrubé mzdy nově z hrubé mzdy.