Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

ODS, ANO
aktualizováno 14.10.
senátní volby

Babišovu kabinetu nastávají těžké časy, v Senátu nemá většinu

Vypadá to, že po senátních volbách, ve kterých jasně dominovala ODS, bude mít Babišův kabinet velký problém. Koalice totiž včera ztratila v horní komoře Parlamentu České republiky většinu. A podle politologů bude vláda teď jen stěží prosazovat zákony, které musí Senát potvrdit.

Jaroslav Kubera
aktualizováno 13.10.
Předseda Senátu

STAN a ODS se poperou o šéfa Senátu. Kubera už s ním počítá

Letošní senátní volby skončily, některé bitvy ale teprve začínají. O křeslo předsedy horní komory se utkají hnutí Starostové a nezávislí s ODS, které mají shodně 16 senátorů. Jaroslav Kubera, který má být kandidátem ODS, už oznámil, že rezignuje na primátora Teplic.

ODS, ANO
11.10.
Sestavování koalic

Vyšachování ANO může městům uškodit, varují ekonomové!

Sestavování koalic se v několika krajských městech mění v boj a možné odplaty mezi hnutím ANO a ODS. Poté co v Brně vyšachovali občanští demokraté tamní buňku ANO, v Liberci se děje pravý opak, ANO tam vrací úder. Podle politologů by ale vyšachování hnutí mohlo městům uškodit.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu ODS na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Játra ovlivňují stav našeho těla víc než si připouštíme

Více v této reportáži

Radnice v Liberci
aktualizováno 11.10.
povolební jednání

Odveta za Brno? Liberecké ANO chce z koalice vyšachovat ODS!

Liberec je možnou odplatou za Brno - alespoň tak se jeví dosavadní vyjednávání o koalici ve stotisícovém Liberci. ANO se tam rozhodlo vyšachovat ze hry tamní buňku ODS.

Brněnský primátor Petr Vokřál (vlevo) a volební lídr hnutí ANO Bohumil Šimek
aktualizováno 09.10.
Vokřálův konec

Brno bez ANO. Ostatní strany se dohodly bez vítěze voleb

V úterý ráno to ještě vypadalo, že si ANO udrží v Brně post primátora. Odpoledne je tomu však jinak. V Brně nakonec vytvoří koalici druhá ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD. Novinářům to sdělili po patnácté hodině zástupci těchto stran.

Volby - ODS možná vytlačí Piráti s koalicí
aktualizováno 08.10.
Pirátská koalice

Kdo povede hlavní město? I přes triumf nemá ODS v Praze vyhráno!

V Praze vítězná ODS pravděpodobně skončí v opozici. Je totiž pravděpodobné, že vznikne koalice Pirátů, Spojených sil pro Prahu a sdružení Praha sobě, která tak bude mít celkem 39 z 65 křesel v pražském zastupitelstvu a zajistí si tak pohodlnou většinu.

Volby - souboj ODS a Pirátů
aktualizováno 07.10.
Volby 2018

ON-LINE: Velká města ovládlo ANO. O Senát se popere s ODS

V komunálních volbách uspělo ANO ve městech, v Praze zvítězila ODS, ale primatora mít zřejmě nebude. Nejvíce zastupitelů bude tradičně z řad nezávslých kandidátů, na dobrý výsledek v komunálních volbách dosáhli také lidovci. ČSSD a KSČM naopak o hodně mandátů příšly. Volby do Senátu nejvíce vyšly ODS, která má ve druhém kole 11 kandidátů, ANO jich má 10. Rovnou z prvního kola jsou zvoleni Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Jiří Drahoš (STAN).

Patr Fiala v pořadu Napřímo
aktualizováno 02.10.
Napřímo s Petrem Fialou

Předseda ODS Fiala: Chceme obhájit pozice a posílit ve městech

Zvítězit v Praze, posílit v Senátu a ukázat, že lidé nechtějí, aby na radnicích vládly stejné strany, které vládnou a parlamentu. To jsou cíle předsedy Občanské demokratické strany Petra Fialy, který byl hostem pořadu Napřímo.

ODS zahájí horkou fázi kampaně
aktualizováno 10.09.

ODS zahájí horkou fázi kampaně, do voleb jde s velkými plány

Občanští demokraté v pondělí odpoledne oficiálně zahájí horkou fázi kampaně před nadcházejícími komunálními a senátními volbami. ODS má v plánu zaměřit se v komunálních volbách na dostupnou a přátelskou veřejnou správu, rychlý rozvoj kvalitní infrastruktury a veřejných služeb a podporu pestrého života ve městech a obcích.

Andrej Babiš v pořadu Napřímo
aktualizováno 31.08.
Volební průzkum

ANO vede víc než dvojnásobně. Posiluje SPD, ČSSD se propadá

Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly v srpnu, zvítězilo by hnutí ANO. Preference straně mírně stouply na 29,1 %, stále vede více než dvojnásobně. Na druhé místo by se dostala ODS, třetí by byli Piráti.