Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rozstřílený autobus po útoku neznámých střelců
Aktualizováno Včera 22:44
rychlá odveta

Egypt vrátil úder! Bombardoval tábory ISIS v Libyi

Na páteční krvavý útok na autobus plný koptských křesťanů, při kterém zemřelo nejméně 28 lidí a dalších 22 bylo zraněno, zareagovala egyptská vláda bombardováním pozic ISIS v Libyi. Cílem byly podle egyptského prezidenta Abdul Fattáha Sísího "výcvikové tábory teroristů", uvádí portál BBC.

Napadení v Pardubicích

Opilci v baru zmlátili hosta, který bránil servírku. Nikdo nepomohl

Případ napadení, který se stal v jednom baru v Pardubicích, kriminalisty zaskočil hned ze dvou důvodů - brutalitou trojice podezřelých mužů, kteří mlátili jednoho z hostů, a také lhostejností ostatních. Nejenže nikdo nezavolal policii, ale ani zraněnému nepomohli.

teroristický útok

Vyšetřování útoku v Manchesteru pokračuje, policie už zatkla 10 lidí

Policie v Manchesteru oznámila, že v rámci vyšetřování pondělního teroristického útoku zadržela dalšího podezřelého. Počet zatčení tím stoupl na deset. Šéf britského protiteroristického policejního útvaru Mark Rowley v pátek oznámil, že policie pozatýkala "velkou část sítě", která stojí za atentátem, ale je pravděpodobné, že zatýkání bude ještě pokračovat.

Prásk.tv píše:

Ariana Grande
čtěte o tématu útok na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Egyptské bezpečnostní složky střeží školu koptských křesťanů
Aktualizováno Včera 22:30
koptské křesťanství

Neznámí střelci zaútočili v Egyptě na autobus s křesťany, 28 mrtvých

Páteční útok na koptské křesťany v Egyptě si vyžádal nejméně 28 mrtvých a 22 zraněných. Mezi oběťmi bylo i mnoho dětí. S odvoláním na egyptské ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo vnitra a svědky o tom informovaly tiskové agentury. Zatím neznámí útočníci stříleli na vozidla s kopty v provincii Mínja jižně od Káhiry. Egyptská vláda velice rychle reagovala, egyptské letouny bombardovali "tréninkové kempy teroristů", uvádí BBC.

Magické číslo

Teror spojuje číslo 22. Víme, kdy přijde další útok, říkají lovci záhad

Lovci záhad jsou přesvědčeni, že velké teroristické útoky spojuje číslo 22. Myslí si také, že vědí, kdy v Evropě znovu udeří teroristé. Na pozoru by se podle nich lidé měli mít 22. července. Bezpečnostní složky skutečně prověřují, zda má 22. den v měsíci pro teroristy zvláštní význam.

Královna Alžběta II. v nemocnici navštívila oběti teroristického útoku v Manchesteru - 1
Aktualizováno Předevčírem 17:45
vzácná návštěva

Alžběta II. přijela do Manchesteru. Navštívila děti v nemocnici

Královna Alžběta II. přijela do nemocnice v Manchesteru, kde se léčí zranění lidé po pondělním teroristickém útoku. Panovnice osobně některé z pacientů navštívila a promluvila se zaměstnanci.

Salman Abedi
Aktualizováno Předevčírem 20:50
Atentát v Manchesteru

Sestra atentátníka řekla, jaký měl motiv! Chtěl pomstít mrtvé děti

Sebevražedným útočníkem v Manchesteru byl 22letý Salman Abedi, který se narodil v Británii. Sestra muže promluvila o motivu jeho útoku - údajně chtěl pomstít "mrtvé muslimské děti".

Příběhy hrdinů

Hrdinové z Manchesteru: Dětem z tváře tahali hřebíky bezdomovci!

Hrdinové, kteří nemysleli na sebe, ale pomáhali druhým. Tak o lidech, kteří po útoku v Manchesteru zachraňovali zraněné, píšou britská média. Příběhy jejich nezištnosti se šíří také na sociálních sítích.

Policie
Aktualizováno 24.5. 2017 22:43
bezpečnostní rada

ČR reaguje na útok v Británii, na velkých akcích přibude policistů

V souvislosti s teroristickým útokem v Manchesteru svolal premiér Bohuslav Sobotka na Úřad vlády České republiky ministra vnitra, policejního prezidenta a zástupce zpravodajských a tajných služeb. Jednali o bezpečnosti v České republice. I když podle nich u nás teroristický útok nehrozí, zvýší se policejní asistence na velkých společenských akcích.

Policisté a záchranáři před halou v Manchesteru
Aktualizováno 24.5. 2017 18:22
teroristický útok

Za krvavým útokem v Manchesteru stojí podle policie celá síť lidí!

Britská policie je přesvědčena o tom, že za pondělní teroristický útok v Manchesteru je odpovědná celá skupina lidí. Informoval o tom dnes šéf manchesterské policie Ian Hopkins. Policie nyní usilovně pátrá po osobě, která použitou bombu sestavila, a také po dalších komplicích.