Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lítačka - ilustrační foto - 5
07.09.
Pokrok

Kupónům v pražské MHD odzvoní, nahradí je mobily a platební karty

Pražskou MHD čeká již brzy obrovská změna. Zatímco dnes každý cestující musí revizorům ukazovat speciální kartu, na které má nahraný dlouhodobý kupón, už příští rok by si lidé měli moct vybrat, jak za jízdu v MHD zaplatí.

Platební terminál
aktualizováno 31.07.
Za kolik?

Pošťáci budou mít platební terminály. Nejspíš už na podzim

Česko zřejmě čeká další velký tendr. Česká pošta rozšíří platby kartou na svých pobočkách - těch je více než tři tisíce. Už od podzimu navíc mají mít všichni pošťáci platební terminál. Jeden přitom vyjde na více než 10 tisíc korun. Výběrové řízení pošta vyhlásí v příštích měsících.

Dvojice okradla hluchoněmého
14.06.
Lidské hyeny

Dvojice okradla invalidu o desítky tisíc! Svěřil jim svou kartu

Soud v Náchodě vynesl tresty nad dvojicí, která využila zdravotního hendikepu 64letého invalidy a několik měsíců ho okrádala. Z jeho účtu vybrala skoro 100 tisíc korun. V pondělí muže a ženu policie obvinila a o den později už padly tresty.

Prásk.tv píše:

Lisa Touhig
čtěte o tématu platební karta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Přepadený Pavel Šimčík
aktualizováno 20.03.
drsný útok

Hvězdu seriálů TV Nova přepadli! Srazili ji na zem a okradli

Hodně nepříjemný zážitek má za sebou herec Pavel Šimčík. Toho před nedávnem přepadli. Agresor ho povalil na zem a okradl. Útočníka teď hledá policie, zachytily ho bezpečnostní kamery.

Žena podezřelá z okradení ženy v bezvědomí
05.12.
Neznáte ji?

Hyeny se neštítily okrást ženu v bezvědomí! Žena platí její kartou

Neskutečný případ lidské bezohlednosti vyšetřují už od září pražští policisté. Na náměstí Jiřího z Lobkovic okradl neznámý pachatel ženu, která upadla do bezvědomí. Policisté teď zveřejnili video se záběry ženy, která používala platební kartu okradené.

Napíchnutý bankomat
20.04.
Dejte si pozor

Poznejte, že někdo manipuloval s bankomatem. PĚT ZNAKŮ

Útoky na platební karty rostou raketovým tempem. Podvodníci přišli na několik důmyslných triků, jak se dostat k vašim penězům. Karty jsou zranitelné především během výběrů z bankomatů. Odborníci teď sestavili návod, jak poznat, že bankomat byl napaden podvodníky.

Bezdomovec - čtečka karet
30.01.
Pokrok nezastavíš

Budoucnost žebrání? Somrák bere nejen peníze, ale i platby kartou!

Žebráci v ulicích českých měst většinou "pracují" s plastovým kelímkem nebo čepicí a prosí kolemjdoucí o drobáky. Jeden americký bezdomovec ovšem jde s dobou - a kromě hotovosti tak přijímá i platby kartou.

Psaní PIN kódu
15.01.
lidská hloupost

Tyhle PINy používáme nejčastěji. Je mezi nimi i váš? Změňte ho!

Zabezpečit si pořádně bankovní účet by mělo být prioritou každého, kdo si váží peněz. A silný PIN kód je první obranou proti zlodějům. Nad bezpečím ale často zvítězí pohodlnost a lidé si volí takové heslo, které by uhádlo i malé dítě.

Platební karta
13.09.
Nová služba

Z pošty už vás s platební kartou nevyhodí! Ale jen někde

Od konce září už lidé budou moci platit na některých pobočkách České pošty jakoukoli platební kartou. Do konce roku by tuto službu mělo poskytnout 150 poboček po celé České republice, hlavně ve větších městech.

Selfie
06.07.
Nová platební metoda

Zaplatit účet pomocí selfie? Už od podzimu realita!

Natáhnout ruku, namířit na sebe přední kameru fotoaparátu, udělat snímek a zaplatit tak účet? Již velmi brzy by tento inovativní způsob platby mohl nahradit těžko zapamatovatelná hesla a PIN k platební kartě. Společnost MasterCard chce spustit testovací provoz už na podzim.