Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lidské hyeny

Dvojice okradla invalidu o desítky tisíc! Svěřil jim svou kartu

Soud v Náchodě vynesl tresty nad dvojicí, která využila zdravotního hendikepu 64letého invalidy a několik měsíců ho okrádala. Z jeho účtu vybrala skoro 100 tisíc korun. V pondělí muže a ženu policie obvinila a o den později už padly tresty.

Přepadený Pavel Šimčík
Aktualizováno 20.3. 2017 15:20
drsný útok

Hvězdu seriálů TV Nova přepadli! Srazili ji na zem a okradli

Hodně nepříjemný zážitek má za sebou herec Pavel Šimčík. Toho před nedávnem přepadli. Agresor ho povalil na zem a okradl. Útočníka teď hledá policie, zachytily ho bezpečnostní kamery.

Neznáte ji?

Hyeny se neštítily okrást ženu v bezvědomí! Žena platí její kartou

Neskutečný případ lidské bezohlednosti vyšetřují už od září pražští policisté. Na náměstí Jiřího z Lobkovic okradl neznámý pachatel ženu, která upadla do bezvědomí. Policisté teď zveřejnili video se záběry ženy, která používala platební kartu okradené.

Prásk.tv píše:

Lisa Touhig
čtěte o tématu platební karta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Dejte si pozor

Poznejte, že někdo manipuloval s bankomatem. PĚT ZNAKŮ

Útoky na platební karty rostou raketovým tempem. Podvodníci přišli na několik důmyslných triků, jak se dostat k vašim penězům. Karty jsou zranitelné především během výběrů z bankomatů. Odborníci teď sestavili návod, jak poznat, že bankomat byl napaden podvodníky.

Pokrok nezastavíš

Budoucnost žebrání? Somrák bere nejen peníze, ale i platby kartou!

Žebráci v ulicích českých měst většinou "pracují" s plastovým kelímkem nebo čepicí a prosí kolemjdoucí o drobáky. Jeden americký bezdomovec ovšem jde s dobou - a kromě hotovosti tak přijímá i platby kartou.

lidská hloupost

Tyhle PINy používáme nejčastěji. Je mezi nimi i váš? Změňte ho!

Zabezpečit si pořádně bankovní účet by mělo být prioritou každého, kdo si váží peněz. A silný PIN kód je první obranou proti zlodějům. Nad bezpečím ale často zvítězí pohodlnost a lidé si volí takové heslo, které by uhádlo i malé dítě.

Nová služba

Z pošty už vás s platební kartou nevyhodí! Ale jen někde

Od konce září už lidé budou moci platit na některých pobočkách České pošty jakoukoli platební kartou. Do konce roku by tuto službu mělo poskytnout 150 poboček po celé České republice, hlavně ve větších městech.

Nová platební metoda

Zaplatit účet pomocí selfie? Už od podzimu realita!

Natáhnout ruku, namířit na sebe přední kameru fotoaparátu, udělat snímek a zaplatit tak účet? Již velmi brzy by tento inovativní způsob platby mohl nahradit těžko zapamatovatelná hesla a PIN k platební kartě. Společnost MasterCard chce spustit testovací provoz už na podzim.

Platební karta
Aktualizováno 28.5. 2015 22:20
Nákupy bez peněz

Placení kartou je v Česku víc "in", za Evropou ale pokulháváme

Stále více Čechů u sebe nenosí hotovost a používá při platbě v obchodech a restauracích platební karty. Už 20% všech obchodů proběhne bez toho, aniž by mezi obchodníkem a kupujícím putovaly bankovky či mince. Hodně tomu napomáhají i bezkontaktní karty. Přesto pořád zaostáváme za Evropou, kde se dokonce uvažuje o úplném zrušení hotovosti.

Česká pošta
Aktualizováno 27.10. 2014 12:23
zase jen sliby?

Pošta prý přijme platební karty za rok: Věříte tomu?

Jsou to zase jen sliby? Nebo Česká pošta příští rok skutečně konečně zavede možnost platit pomocí platebních karet?