Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Smrt novinářky Dauphne Galiziové
17.10.
Maltská reportérka

Novinářku zabil výbuch bomby v jejím autě! Odkrývala korupci

Známou maltskou investigativní novinářku zabila exploze bomby v jejím autě. Dlouhá léta rozkrývala korupci v zemi. Pečlivě rozebrala například takzvané Panama Papers, tedy uniklé dokumenty právnické firmy o přesunech peněz do daňových rájů.

Výbuch ropné plošiny
16.10.
Vážná nehoda

Ropná plošina při čištění vzplála, výbuch zatřásl domy v okolí!

V americkém státě Louisiana v neděli večer místního času (v noci na pondělí našeho času) explodovala a vzplála ropná plošina na jezeře Pontchartrain. Minimálně sedm lidí se zranilo, tlaková vlna pořádně vyděsila obyvatele domů na břehu jezera.

Smolenská tragédie
aktualizováno 15.10.
tragédie u smolenska

Pád letadla s prezidentem Polska: Záznam zachytil výbuch!

Tragédii u Smolensku, při které v roce 2010 zemřel polský prezident Lech Kaczynski a dalších 95 lidí, zřejmě způsobil výbuch. Vyplývá to z vyšetřování komise, která explozi identifikovala na jednom z letových záznamů.

Prásk.tv píše:

Kathleen Walsh a Daniel Collict - 1
čtěte o tématu výbuch na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Deky a polštáře vyčistíte nejlépe bez praní! Jak?

Jak čistíte své péřové lůžkoviny? V pračce, v čistírně oděvů nebo v čistírně peří? Čtěte rozdíly…

Mohutný výbuch se ozval v ulicích Somálska. Dvacet mrtvých
14.10.
velká exploze

Mohutný výbuch otřásl ulicemi v somálském městě. Zemřelo 20 lidí!

Dvacet mrtvých a nejméně patnáct zraněných si v sobotu vyžádala exploze vozidla v somálské metropoli Mogadišu, oznámila policie. K odpovědnosti se zatím nikdo nepřihlásil, podobné útoky ale mají většinou na svědomí islamisté z hnutí Šabáb.

Restauraci bude muset prohlédnout statik
aktualizováno 12.10.
exploze na Pardubicku

Výbuch plynu otřásl restaurací, poničil i zaparkovaná auta

Mohutný výbuch otřásl ve středu večer restaurací v centru Hlinska na Chrudimsku. Explodoval unikající plyn, nikdo se naštěstí nezranil.

Grafitová bomba BLU-114/B
10.10.
korejský poloostrov

Jižní Korea má proti KLDR novou bombu, dokáže "vypnout" města

Jižní Korea je schopná vyrobit zbraň, která neničí budovy a nebere lidské životy, během chvíle ale dokáže paralyzovat celá města. Jde o grafitovou bombu, která by byla schopná vyřadit elektrickou síť KLDR. V případě konfliktu neváhá Soul takové bomby použít, zveřejnila jihokorejská agentura Jonhap.

Výbuch v Poličce - 1
07.10.
Masivní exploze

Výbuch v Poličce: Policie stále neví, proč hala explodovala

Policie stále neví, kdo, nebo co stojí za únorovým výbuchem v hale v Poličských strojírnách, ve které se rozebírala munice. Při explozi se zranilo dvacet lidí. Krajský vyšetřovatel už sice má dva znalecké posudky, ale ještě měsíc bude minimálně trvat, než se s nimi seznámí a vynese ortel.

Výbuch a požár na Masarykově univerzitě v Brně
aktualizováno 29.09.
strašlivá exploze

VIDEO: Děsivý výbuch v brněnské univerzitě natočila kamera!

Ohromný výbuch v areálu Masarykovy univerzity v Brně, při kterém se velmi vážně zranili dva lidé, se podařilo zaznamenat hlídce městské policie. Exploze tlakové lahve zničila několik aut a poškodila vnitroblok univerzity. Pozor, záběry obsahují citlivý materiál, který může být pro někoho nevhodný.

Výbuch muničního skladu na Ukrajině - 2
aktualizováno 27.09.
Velká evakuace

Obří výbuch muničního skladu na Ukrajině, evakuovali 24 tisíc lidí

Velkou evakuaci si vyžádala exploze muničního skladu u obce Kalinivka ve Vinnycké oblasti na střední Ukrajině. Večerní oblohu rozzářila ohromná ohnivá koule, která se ze skladů ukrajinské armády vyvalila. Podle agentury Reuters byl jeden člověk zraněn.

Podle soudu nechal bouchnout svůj dům, uvnitř byli dva lidé!
21.09.
pojistný podvod

Plánoval pojistný podvod! Zemřeli kvůli tomu dva lidé!

Čtyři roky nepodmíněně za pojistný podvod a neposkytnutí pomoci. Takový verdikt si u soudu vyslechl chorvatský podnikatel Goran Boban. Ten měl podle obžaloby naplánovat explozi ve své vile v Šenově u Nového Jičína. Pomáhat mu měli jeho dva krajané. Vojenská trhavina ale v lednu 2015 explodovala předčasně a oba muži zahynuli.