Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 6
05.08.
Přijde o příjmy

Trest za testy raket: OSN uvalila na KLDR zatím nejpřísnější sankce

Rada bezpečnosti OSN dnes jednomyslně schválila návrh USA na uvalení nových tvrdých sankcí na Severní Koreu kvůli jejím dvěma nedávným raketovým testům. Na základě dosud nejtvrdších sankcí může Pchjongjang přijít zhruba o třetinu svých ročních příjmů z vývozu. OSN tak chce Severní Koreu vystavit ještě silnějším tlaku, zda se tak ale podaří přivést Pchjongjang k rozumu, je podle agentury DPA více než sporné.

Donald Trump ve Varšavě
aktualizováno 03.08.
ustoupil

Trump podepsal protiruské sankce. Váhal několik dní

Americký prezident Donald Trump podepsal zákon o nových protiruských sankcích, které už dřív schválily velkou většinou hlasů obě komory Kongresu. Označil je za "vadné".

Nicolas Maduro
31.07.
Nicolas Maduro

Prezident Venezuely obešel parlament, USA uvalily sankce

Spojené státy uvalily sankce na prezidenta Venezuely Nicoláse Madura kvůli uspořádání nedělních voleb do nového Ústavodárného shromáždění. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Podle něj hrozí podobné sankce i členům nového orgánu, jehož vznik opozice i řada států označuje za neústavní. Agentura Reuters uvedla, že sankce na venezuelský ropný sektor prozatím vyhlášeny nebudou.

Obchodní sdělení

Dárek k narození? Ožívá tradice mincí do kolébky

Babičky, dědečkové i tetičky si často lámou hlavu nad tím, jaký koupit dárek k narození dítěte.

Vladimir Putin v Kremlu
30.07.
Odveta za sankce

Rusko bude muset opustit 755 diplomatů z USA, oznámil Putin

Podle ruského prezidenta Vladimira Putina bude muset Rusko opustit 755 diplomatů Spojených států. Šéf Kremlu to dnes řekl v rozhovoru poskytnutém ruské státní televizi. Jde o odvetu za protiruské sankce ze strany USA.

Íránský prezident Hassan Rouhani na tiskové konferenci
29.07.
nové sankce

Raketový program kvůli sankcím z USA neukončíme, zní z Íránu

Írán bude všemi silami pokračovat ve svém raketovém programu a odsuzuje nové americké sankce namířené proti Teheránu. Oznámilo to dnes íránské ministerstvo zahraničí v reakci na informaci Bílého domu, že prezident Donald Trump podepíše zákon, který uvaluje nové sankce na Rusko, Írán a Severní Koreu a který tento týden výraznou většinou hlasů schválily obě komory amerického Kongresu.

Donald Trump
aktualizováno 29.07.
Bílý dům

Trump schválí nové sankce proti Rusku, Íránu a KLDR

Americký prezident Donald Trump podepíše zákon, který uvaluje nové sankce vůči Rusku. Informoval o tom Bílý dům. Zákon, jenž zahrnuje rovněž nové sankce vůči Íránu a Severní Koreji, které již dříve odsouhlasil Kongres. Rusko na připravované sankce v pátek reagovalo rozhodnutím o vyhoštění části diplomatů USA.

Donald Trump a Vladimir Putin
26.07.
Žádný oddych

Rusku, Íránu ani KLDR se neuleví, USA chystá další sankce

Americká Sněmovna reprezentantů dnes schválila nové sankce vůči Rusku, Íránu a Severní Koreji. Opatření musí ještě odsouhlasit Senát a podepsat prezident Donald Trump. Ten zatím váhá, napsala agentura Reuters.

Stávky ve Venezuele
18.07.
proti režimu

Střelba do lidí, protesty i stávky: Venezule hrozí vznik další vlády!

Venezuelská opozice plánuje po neoficiálním referendu zasadit autoritářskému režimu prezidenta Madura další úder. Na čtvrtek vyhlásila stávku a příznivci opozice chtějí obsadit budovu nejvyššího soudu. V zemi, ve které hrozí další pouliční násilnosti, by tak mohla vzniknout paralelní vláda.

Katarský emír Šejk Tamim bin Hamad al-Tání
25.06.
napětí

Ankara odmítla zrušení turecké vojenské základny v Kataru

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes odmítl výzvu, aby Turecko zrušilo vojenskou základnu na území Kataru. Řekl také, že požadavky, jejichž splnění po Kataru žádá skupina arabských zemí, jsou protiprávním zásahem proti katarské suverenitě. Americký ministr zahraničí Rex Tillerson dnes Katar a čtyři arabské země vyzval, aby spolu zasedly k jednacímu stolu.

Vladimír Putin na konferenci v Biškeku
23.06.
jednání v Bruselu

Sankce vůči Rusku se prodlužují! Summit rozhodl i o posílení obrany

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek večer v Bruselu rozhodli posílit spolupráci EU v obranné oblasti, usnesli se na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku a potvrdili odhodlání prosadit globální klimatickou dohodu z Paříže. Diskuse prvního dne summitu se nakonec točila hlavně kolem nedávno započatých vyjednávání o odchodu Velké Británie z bloku.