Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Severokorejská raketa
Aktualizováno Předevčírem 12:20
kim hrozí

KLDR odpálila další utajenou raketu. Svět neví, co to bylo

Severní Korea dnes odpálila neidentifikovatelnou střelu. Podle tiskových agentur o tom bez dalších podrobností informovali zástupci jihokorejské armády. Raketa byla vystřelena z oblasti severně od Pchjongjangu.

Uprchlíci
Aktualizováno 16.5. 2017 21:35
Neplníme kvóty

EU vyhrožuje Česku: Přijímejte uprchlíky, jinak bude soud

Evropská komise dnes pohrozila právními kroky zemím, jež odmítají přijímat migranty v rámci programu přerozdělování podle kvót. Při prezentaci pravidelné zprávy o pokroku programu přerozdělování žadatelů o azyl zdůraznil eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos, že Maďarsko a Polsko dosud nepřevzaly z Itálie nebo Řecka ani jednu osobu. Podle textu zprávy by měla také Česká republika, jež dosud přijala jen 12 lidí, urychleně přebírání obnovit.

setkání s Putinem

Zrušte zbývající sankce a víza, vyzval Erdogan Rusko

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan před odletem do Soči na schůzku se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem vyzval Rusko, aby v zájmu definitivní normalizace vzájemných vztahů bezodkladně zrušilo zbývající obchodní sankce proti Turecku. Potvrdil také, že s Putinem bude jednat o situaci v Sýrii.

Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

napětí roste

KLDR vypálila raketu, ta vybuchla. Na varování světa Kim neslyší

Severní Korea dnes vyzkoušela další balistickou raketu, test se ale nezdařil. Zkoušku, která se uskutečnila za mimořádně vyostřených vztahů mezi KLDR a Spojenými státy, odsoudila kromě Washingtonu i Jižní Korea a Japonsko. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa Pchjongjang testem prokázal neúctu k Číně.

napětí roste

USA zpřísní sankce. Jaderné testy neskončí, zní z KLDR

USA zpřísňují sankce vůči KLDR, čímž chtějí donutit zemi k ukončení jaderného a raketového programu. Washington je připraven s Pchjongjangem jednat, KLDR ale ukončení jaderného programu odmítá, dokud bude trvat to, co vidí jako "akt agrese". Zpřísnění bylo ohlášeno po speciálním jednání všech 100 senátorů, uvádí portál BBC.

Napjatá situace

KLDR vyhrožuje už i Číně: Sankce budou mít katastrofické následky!

Severní Korea v sobotu nečekaně kritizovala svého jediného spojence. Severokorejská tisková agentura vydala článek, který Čínu varuje před dalšími ekonomickými sankcemi, které by na korejský režim chtěla uvalit. Podle Severokorejců budou mít sankce katastrofické následky na bilaterální vztahy mezi oběma zeměmi.

Lékárna
Aktualizováno 15.3. 2017 11:25
Milionové pokuty

Stovka lékáren šidila zákazníky! Tohle jsou nejčastější prohřešky

Víc než stovka kontrolovaných lékáren loni šidila zákazníky! Léčivé přípravky vydávaly bez předpisu a uchovávaly nebezpečné léky, které měly stáhnout. Několik provozoven se pak obohacovalo na nelegálním vývozu léků.

KLDR testovala střelu z ponorky - 9
Aktualizováno 12.2. 2017 09:45
střela středního doletu

KLDR hrozí arzenálem! Režim otestoval raketu středního doletu

Severokorejský režim provedl v neděli další test balistické střely, cituje portál CNN jihokorejského ministra obrany. Střela středního doletu uletěla přibližně 500 kilometrů a poté spadla do Východního moře.

Putin blahopřeje Trumpovi
Aktualizováno 14.1. 2017 20:44
USA na křižovatce

Když bude Putin poslušný, Trump možná zruší sankce proti Rusku

Nastupující americký prezident Donald Trump zatím ponechá v platnosti současné sankce proti Rusku, později by je ale mohl zrušit, jestliže Moskva projeví dostatek vstřícnosti. V obsáhlém rozhovoru s deníkem The Wall Street Journal Trump také uvedl, že se nebude cítit vázán politikou jedné Číny, kterou Spojené státy zatím dodržovaly. Záležet bude na tom, jaký pokrok ze strany Pekingu uvidí v otázce obchodní a měnové politiky, dodal.

Donald Trump a Vladimir Putin
Aktualizováno 31.12. 2016 06:42
Protiruské sankce

Trump se k bezprostřednímu jednání s Ruskem nechystá

Budoucí prezident Spojených států Donald Trump se nechystá k žádnému bezprostřednímu jednání s ruskou hlavou státu Vladimirem Putinem kvůli protiruským sankcím, které ve čtvrtek vyhlásily USA. Ve čtvrtek to sdělil Trumpův štáb s tím, že Trumpovou prioritou zůstává schůzka se zástupci amerických tajných služeb.