Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tohle jsou podle Britů muži, kteří útočili novičokem
21.01.
Tvrdé sankce

EU si kvůli útoku novičokem v Anglii došlápla na ruské špiony!

Evropská unie uvalila sankce na dva důstojníky ruské vojenské rozvědky GRU, a také na šéfa této služby a jeho zástupce. EU tak podpořila britské tvrzení, že ruská tajná služba stojí za použitím jedovaté nervové látky loni v březnu v britském Salisbury.

Geneticky modifikované ovoce
aktualizováno 20.01.
Kontrola potravin

Restaurace nabízela zakázané ovoce! Bylo geneticky upravené

Státní potravinářská inspekce SZPI objevila během kontroly v jedné z pražských restaurací zelenou papáji s nepovolenou genetickou modifikací. Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady tyto potravy nesmějí být uváděny na vnitřní trh EU. S provozovatelem restaurace bude zahájeno správní řízení.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
aktualizováno 01.01.
Novoroční projev

Zrušte sankce, nebo budou atomovky! Kim hrozil v projevu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un je připravený ukončit program jaderných zbraní. Pokud ale Spojené státy nezruší sankce proti Severní Koreji, tak své rozhodnutí může přehodnotit. Kim Čong-un to prohlásil při svém novoročním projevu.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Donald Tusk
aktualizováno 13.12.
nulový pokrok

EU prodlužuje sankce proti Rusku, je to už po osmé!

Lídři zemí Evropské unie se dnes na summitu v Bruselu jednomyslně shodli na dalším půlročním prodloužení hospodářských sankcí proti Rusku. Uvedl to na twitteru předseda Evropské rady Donald Tusk. EU uvalila ekonomické sankce na Rusko v roce 2014 kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Ukrajinské lodě
aktualizováno 27.11.
Konflikt pokračuje

Krymský soud uvalil vazbu na 12 z 24 zadržených námořníků

Krymský soud poslal do vazby první polovinu zadržených ukrajinských námořníků. Na palubě zajatých ukrajinských plavidel byli i příslušníci vojenské kontrarozvědky ukrajinské tajné služby SBU. Evropská unie možná bude muset zpřísnit sankce proti Rusku kvůli zabavení ukrajinských plavidel.

Sněmovna - zahalování
aktualizováno 13.11.
důležitá jednání

Sněmovna bude řešit zahalování obličeje i růst platů učitelů

Poslanci se v úterý budou ve Sněmovně zabývat případnými sankcemi vůči Saúdské Arábii. Jednat by měli také o tom, jak naplnili loňské sněmovní usnesení o růstu učitelských platů. Hnutí SPD navíc plánuje předložit sněmovně novelu zákona o přestupcích.

Donald Trump při proslovu na zasedání Valného shromáždění
aktualizováno 25.09.
Projev prezidenta

Trump plánuje sankce proti Íránu, vůdci podle něj rozsévají smrt

Íránští vůdci rozsévají chaos, smrt a destrukci a ostatní země by se měly podílet na izolaci íránského režimu. V projevu ve všeobecné rozpravě 73. zasedání Valného shromáždění OSN to řekl americký prezident Donald Trump. Spojené státy podle něho po listopadovém obnovení dřívějších postihů zavedou proti Teheránu další sankce. Trump v části projevu věnované Blízkému východu rovněž zopakoval, že Washington zareaguje, pokud syrský režim použije chemické zbraně.

Donald Trump a Vladimir Putin v Helsinkách
21.09.
mezinárodní vztahy

Rusko a Čína se spojily proti USA. Slibují tvrdou odvetu za sankce

Napětí mezi USA a Čínou se stupňuje. A to i kvůli sankcím, které Američané uvalili na čínskou armádní agenturu kvůli nedávnému nákupu ruské vojenské techniky. Podle Washingtonu je v rozporu s obchodními sankcemi, kterým Moskva čelí. Čína i Rusko slíbily Spojeným státům tvrdou odvetu.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 05.09.
Přestupkové řízení

"Slušní lidé" přerušili divadlo, hrozí jim desetitisícové pokuty

Členové hnutí Slušní lidé, kteří v květnu vystoupili proti divadelní hře Naše násilí vaše násilí, obdrželi od městské radnice Brno-střed pokutu. Radnice zaslala 25 lidem příkaz, kteří někteří z účastníků odmítli. Ti pak budou předvoláni k přestupkovému jednání. Výše sankce se může vyšplhat až na 20 tisíc korun.

Sergej Skripal a jeho dcera Julia
aktualizováno 08.08.
Kauza novičok

Skripalovy novičokem otrávilo Rusko, tvrdí USA. Chystají sankce

Spojené státy dospěly k závěru, že nervově paralytický jed proti ruskému agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Juliji použilo Rusko. Oznámila to agentura Reuters s odkazem na sdělení amerického ministerstva zahraničí. Washington kvůli tomu proti Rusku vyhlásí sankce.