Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nakupování - ovoce-2
aktualizováno 17.11.
Rady a tipy!

Lidé ročně vyhodí miliony tun jídla! Tady je návod proti plýtvání

Na celém světě končí ročně v odpadu více než miliarda tun jídla. I v Evropě je plýtvání velkým problémem. Lidé mohou vyhazování potravin snadno zamezit - stačí dodržovat aspoň základní pravidla, které navíc ušetří peníze.

Potraviny pomáhají
16.11.
Plýtvání potravinami

Seniorům i matkám pomáhají sbírky potravin! Zájem je rekordní

O uplynulém víkendu se už popáté konala Národní potravinová sbírka. Jejím cílem je shromáždit trvanlivé potraviny, ale také drogérii nebo potřeby pro miminka. A Češi ukázali, že jim osud méně šťastných spoluobčanů není lhostejný - sbírka totiž letos byla nejúspěšnější v historii.

Žena na nákupu
aktualizováno 16.11.
dvojí kvalita potravin

Je Česko popelnicí Evropy? Ne vždy je pravda, co se říká

O tom, že jsou v jednotlivých evropských zemích potraviny různě kvalitní, se toho napsalo již mnoho. Češi si často stěžují, že jsme popelnicí Evropy a že někteří výrobci cíleně šidí potraviny určené pro český trh. Leckdy se ale jedná o zcela smyšlené kauzy či pomluvy.

Prásk.tv píše:

Banány
čtěte o tématu potraviny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Potraviny
aktualizováno 15.11.
Víkend

Devadesát milionů tun jídla lidé vyhodí! Banka má snížit plýtvání

Vyhodíte občas nějaké jídlo? Nejste sami, dělají to tak tři čtvrtiny Čechů. V Evropské unii každý ročně vyhodí 179 kilogramů potravin! Na vině jsou jak domácnosti, tak prodejci. I když to na první pohled vypadá, že jídla máme dostatek, počet hladovějících roste. Částečným řešením mohou být potravinové banky. Jak vypadá taková cesta potraviny z regálu až ke klientům, zjišťoval redaktor magazínu Víkend Daniel Brabec.

Nevyhovující šarže potravin
aktualizováno 10.11.
obsahovaly karcinogeny

Rakovina k vánocům: Celníci našli 26 tun toxických ořechů a fíků

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v rámci celních kontrol dvě nevyhovující šarže potravin mířících na předvánoční trh do Česka. Jedná se o lískové ořechy z Ázerbájdžánu a fíky z Turecka. Šarže obsahovaly nadměrné množství alfatoxinů, které jsou karcinogenní.

Nákupy - srovnání
aktualizováno 30.10.
SROVNÁNÍ POTRAVIN

Konec šizení potravin? Jourová chce za horší kvalitu firmy trestat!

Eurokomisařka Věra Jourová chce zasáhnout proti firmám, které vyrábějí méně kvalitní potraviny a další zboží - a to v různých zemích pod stejným názvem. Dvojí kvalita zboží je podle ní neférová obchodní praktika a šizení zákazníků. Takovým podnikům by mohly hrozit vysoké sankce.

Cena vajec se rychle zvedá
22.10.
Cena vajíček

Vejce mohou zdražit na 6 korun za kus! Expert řekl, kde se to zastaví

Ceny vajec v Česku rostou! To vyvolalo obavy, že budou zdražovat podobným tempem jako máslo a v obchodech nastane další šílenství. Odborník řekl, jak se bude cena vajíček dál vyvíjet a jestli se mají lidé obávat nedostatku na Vánoce.

Vajíčko
18.10.
zdražování potravin

Po másle roste i cena vajec. Češi se bojí rizikových kusů z dovozu

Podle Českomoravské drůbežářské unie byla v loňském roce průměrná spotřebitelská cena za jedno vejce 2,84 koruny, letos je to 3,33 a zdražovat se bude dál. Růst ceny ovlivňuje především stav nosnic a cena vajec v Evropě, ale také případy výskytu salmonely v Polsku nebo výskyt vajec s látkou fipronil.

Nákup potravin
12.10.
Dvojí kvalita

Analýza potravin: Němci mají na pizze sýr, Češi náhražku z tuku!

Z 21 testovaných dětských výživ, krmiv pro domácí zvířata a privátních výrobků prodávaných v podobném obalu v zemích EU, jich bylo stejných pouze sedm. Tři výrobky byly mírně odlišné, 11 jich bylo jiných. O výsledcích analýzy informovalo ministerstvo zemědělství.

Ceny potravin
09.10.
statistika čsú

Začalo zdražování! Inflace rostla, nejvíc stoupaly ceny potravin

Spotřebitelské ceny v září meziročně stouply o 2,7 procenta, jde o rychlejší tempo než srpnových 2,5 procenta. Tahounem růstu cen zůstávají potraviny. Máslo zdražilo o 55 procent, průměrná cena kostky másla stoupla v září na 57,36 Kč.