Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hubnutí - 3
14.01.
Speciál o hubnutí

Nedostatek spánku i hormony: Kde se bere hlad a jak mu zamezit?

Ať už jste nabrali jednorázově nebo trpíte dlouhodobou obezitou, zhubnout trvale není nikdy jednoduché. Překážkou v hubnutí může být především hlad, kterému zamezit lze. Přinášíme vám pět příčin, jak hlad vůbec vzniká a způsoby, jak ho zkrotit.

Banán
10.01.
Banánem ke zdraví

Banán jako superpotravina: Chrání před mrtvicí, cukrovkou, ale i HIV

Banán je zdrojem mnoha prospěšných látek, které z něj dělají superpotravinu. Dokážou nejen snižovat cholesterol a pomáhat proti cukrovce, podle výzkumu vědců představují také ochranu před HIV.

Jídlo vyhozené supermarkety
aktualizováno 02.01.
Ústavní soud

Obchody musí neprodané jídlo dát nejchudším, rozhodl Ústavní soud

Velké řetězce musí nadále bezplatně poskytovat část neprodejného zboží potravinovým bankám. Senátoři neuspěli u Ústavního soudu s návrhem na zrušení povinnosti, kterou označili za nucený dar nebo specifickou potravinovou daň.

Prásk.tv píše:

Kokosový olej
čtěte o tématu potraviny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Nákupy - 2
19.12.
Odlišné standardy

Vídeň zradila Česko. Dvojí kvalita potravin v EU bude dál bez trestu

Dvojí kvalita potravin v zemích Evropské unie zůstane dál realitou. Novou směrnici, která by rozdílům v jakosti zamezila, shodila ze stolu současná předsedající země Rady Evropské unie, Rakousko. Směrnice o nekalých obchodních praktikách měla zakázat prodej potravin v různých evropských zemích pod stejnou značkou, avšak s výrazně odlišným složením. Firmám by pak hrozily vysoké pokuty.

Řeznictví u Plzně
18.12.
Tohle prodávali?

Nechutnosti v řeznictví. Tohle maso nám prodávali k jídlu

Státní veterinární správa (SVS) objevila v řeznictví v Chotěšově u Plzně 800 kg masa neznámého původu. Část výrobků navíc měla prošlé datum spotřeby. Provozovateli hrozí pokuta až ve výši 50 milionů korun.

Zdražení
08.12.
Zvýšení cen

Ceny potravin i služeb rostou! Za toto zboží si připlácíme nejvíc

V minulém roce vzrostly ceny téměř všech potravin a služeb. Nejvíce si lidé připlatili za máslo, jehož cena v průměru dosáhla 54 korun. Stouply také ceny uzenin, sýrů nebo vajec. Skokově rostou také ceny některého oblečení nebo jídla v restauracích.

Falšovaný „výběrový džem“ z Kauflandu
aktualizováno 07.12.
višňové cosi

Tohle v Kauflandu prodávali jako džem. Ovoce viděl jen z rychlíku

Inspektoři objevili v obchodech Kaufland falšovaný džem. Místo avizovaných 50 gramů ovoce na 100 gramů džemu, v něm višní bylo jen 34,8 gramu. Inspekce nařídila obchodu uvedenou šarži stáhnout z pultů. Kaufland čeká řízení o uložení pokuty a příští dodávky stejného džemu musí nechat zkontrolovat.

Řepka
aktualizováno 23.11.
zemědělci vs. ekologové

Ministerstvo ustoupilo. Plošný zákaz Roundupu nebude

Ministerstvo zemědělství nakonec zmírnilo plošný zákaz používání glyfosátů v Česku. Ustoupilo tak tlaku českých zemědělců, kteří s kompletním zákazem nesouhlasili. Nová pravidla platící od začátku roku 2019 zakážou použití glyfosátu pouze před sklizní obilovin a řepky.

Prase - ilustrační foto
aktualizováno 18.11.
velkochovy zvířat

Jíme antibiotika? Veterináři řekli, jak je na tom české maso

Vypadá to, že velkochovy v Česku si už snad začaly uvědomovat problematiku nadužívání antibiotik u zvířat, jejichž maso je určeno k následné konzumaci. Spotřeba antibiotik v chovech se dle dostupných údajů v posledních pěti letech snížila téměř o polovinu.

SZPI našla závadný med
15.11.
Z druhého konce světa

Obchod nabízel český med. Nebyl přitom ani z Evropy, zjistila SZPI

Velký prohřešek odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) u medu z biofarmy. Med měl pocházet ze zemí EU, analýza ale odhalila, že med ve skutečnosti pochází z druhého konce světa, ze zemí Střední Ameriky. Inspektoři nařídili stažení medu z obchodů.