Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žena u počítače
aktualizováno 18.09.
Doručení domů

Důchodci objevili nákup potravin online. Tohle si na něm pochvalují

Nákup potravin po internetu je stále oblíbenější. Firmy, které ho doručí až domů, zaznamenaly v posledních měsících nárůst zákazníků až o desítky procent. Oproti předchozím rokům je také daleko častěji využívají senioři.

Nákup - 2
13.09.
Stejné kvalitní jídlo

Europoslanci řekli ne dvojí kvalitě potravin. Toto plánují změnit!

Evropský parlament se ve čtvrtek připojil ke kritikům tzv. dvojí kvality potravin. Tedy praktiky, kdy výrobci pod stejnou značkou a ve stejném obalu prodávají produkt s odlišným složením. Evropská komise se proti praktice, kterou Češi dlouhodobě kritizují, chystá zasáhnout.

Tipy, jak udržet ovoce a zeleninu déle čerstvé
12.09.
rady a triky

Stop zkaženým potravinám! 5 triků pro maximální čerstvost

Věděli jste, že banány vydrží déle, když zabalíte stopku do potravinové fólie? Podobných vychytávek, které byste nečekali, máme pro vás víc.

Prásk.tv píše:

Kokosový olej
čtěte o tématu potraviny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

V pekárně byly šílené podmínky
aktualizováno 10.09.
Potraviny na pranýři

Hrůzné záběry: V pekárně je špína a hmyz, přesto je znovu otevřená

Potravinářská inspekce zavítala do Lomanské pekárny ve Františkových Lázních, kde na ni čekala hrůzná podívaná. Pekárna podle inspekce porušila celou řadu hygienických a bezpečnostních standardů, přesto je od dnešního dne znovu otevřená.

Finance
aktualizováno 07.09.
Zdražování cen

Připravte si peněženky! Česko se stává nejdražší zemí Evropy

Česká republika se podle ekonomů stává jednou z nejdražších zemí Evropy. Alespoň pro jeho obyvatele. Za české platy si koupíme mnohem méně věcí než lidé v okolních státech. Máme dražší například byty, elektřinu, vodu nebo jídlo. Odborníci navíc očekávají, že situace se bude zhoršovat.

Školní svačina - 1
04.09.
RECEPTY

Svačiny jsou pro školáky důležité! Takhle je připravíte levně a zdravě

Svačiny jsou důležitou součástí dne. Dodají tělu energii a lépe se pak můžeme soustředit. Rodiče by proto neměli zapomínat svým školákům zabalit každý den vydatnou a zdravou svačinu do batohu. Ty lze připravit levně, rychle a chutně.

Jablka s nadlimitním množstvím pesticidů
03.09.
Zakázaný pesticid

Inspekce našla tuny "jedovatých" jablek z Polska. Už posedmé!

Už sedmou várku polských jablek s příliš vysokým obsahem zakázaných pesticidů zachytili zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). A příští zásilky tak budou raději testovány preventivně.

Kokosový olej
25.08.
horší než palmový olej

Kokosový olej je čistý jed, varuje lékařka. Způsobuje vážné nemoci

Harvardská profesorka Karin Michelsová šokovala svět svým vyjádřením, že kokosový olej je čistý jed. Podle jejích slov je to jedna z nejhorších potravin, kterou můžeme jíst - dokonce horší než sádlo. Ve své přednášce pod názvem "Kokosový olej a jiné výživové chyby" vyvrací všeobecné přesvědčení, že je kokosový olej superpotravina.

Závadné zásilky potravin - 2
08.08.
galerie výsledky kontrol

Inspektoři zadrželi 5,5 tuny jídla! Šlo o nebezpečné maso i vejce

Od začátku roku Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s policisty a celníky zkontrolovala více než 500 vozidel přepravujících potraviny. A pochybení zjistila u více než poloviny z nich! Na trh se kvůli kontrolám nedostalo na 5,5 tuny potravin, převážně šlo o drůbeží maso.

Centrální distribuční sklad
07.08.
Obavy v Británii

Farmáři varují před brexitem bez dohody: "Za rok dojdou zásoby!"

Britští zemědělci varovali před nedostatkem potravin, jakmile země opustí Evropskou unii. Pokud by politici prosadili tzv. tvrdý brexit, došly by podle nich zásoby přesně za rok. Farmáři se odchodu bez dohody s Unií obávají.