Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Seminář na obranu proti
aktualizováno 12.04.
podvodný prodej

EU jde do boje se šmejdy: Státům chce umožnit zákaz jejich akcí!

Evropská unie se chystá definitivně skoncovat s podvodnými prodejci na předváděcích akcích a podomními "šmejdy". Evropská komise dnes přednese návrh, který členským zemím umožní jejich prodej zakázat, tvrdí Radiožurnál. Návrh však nejprve musí schválit Evropský parlament.

Nákup potravin - ilustrační foto
aktualizováno 11.04.
Evropská komise zasáhla

Stejné potraviny pro všechny! Brusel schválil zákaz dvojí kvality

Evropská komise (EK) vyhověla zemím ze střední a východní části Evropské unie, které už dlouho volaly po zákazu dvojí kvality potravin. Směrnice o nekalých obchodních praktikách bude podle návrhu EK nově jednoznačně uvádět, že je nezákonné uvádět na trh v různých zemích EU identicky vyhlížející produkty, ovšem s výrazně odlišným složením.

Nákup potravin - ilustrační foto
aktualizováno 09.04.
Hrozí vysoké pokuty

Konec dvojí kvality potravin! Evropská komise razantně zakročí

Evropská komise chce učinit přítrž praktikám výrobců a obchodníků, kdy jsou stejné potraviny některých členských zemích prodávány s jiným složením než v jiných. Evropská komise z takovéto praxe učiní zavádějící obchodní praktiku, za níž budou prodejcům hrozit sankce.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka
čtěte o tématu potraviny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Nebezpečná vajíčka
29.03.
Pozor na to

Odborníci varují: Vajíčka nemyjte, jinak riskujete zdraví! RADY

Na Velikonoce se na sváteční hostině často sejde celá rodina. Asi poslední, co byste chtěli, by bylo jim ublížit - třeba jídlem, které budete podávat. Lékaři proto vydali doporučení, jak zacházet s potravinami, aby byly zdravotně nezávadné.

Pesticidy
24.03.
ničí nám zdraví

Pesticidy jsou téměř ve všem! V kterých potravinách je jíme nejvíc?

Zda nejsou potraviny kontaminovány cizorodými látkami, zjišťovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). V loňském roce prověřila bezmála 2000 vzorků. U 12 potravin zjistili nadlimitní množství cizorodých látek, nejčastěji se jednalo o pesticidy.

Sůl - zdravá nebo škodlivá?
14.03.
Pozor na sůl

Sůl zabíjí! Spočítejte si, kolikrát překračujete doporučenou dávku

Češi patří dlouhodobě mezi největší konzumenty soli. Doporučenou denní dávku překračujeme dvakrát až třikrát, což je víc, než považuje Světová zdravotnická organizace za přijatelné. Vysoká konzumace soli má za následek zdravotní obtíže, především růst krevního tlaku a s tím spojené vyšší riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Do boje proti vysoké spotřebě soli se zapojuje celý svět v rámci kampaně World Salt Awareness Week.

Žena na nákupu
aktualizováno 24.02.
Med, olej, maso

Tyto potraviny se nejčastěji falšují! Dávejte pozor, varují inspektoři

Med, olej a také maso. To jsou podle inspektorů nejčastěji falšované potraviny. Med se míchá s cukrem, olej se například vydává za extra panenský a do masa se píchá voda nebo se prodává zmrzlé i s ledem. Právě takové mořské ryby objevila inspekce v Novém Jičíně.

Bolest břicha
23.02.
Znepokojivá statistika

Kontroly: Pesticidy jsou ve většině jídel mířících na naše stoly!

Letos v lednu to byla jablka z Polska, loni vejce ze západní Evropy. V obou se objevily pesticidy, které k sobě tak poutají pozornost. A kontroly potravin ukazují, že tyto dva případy jsou pouhou špičkou ledovce.

Zdravé potraviny
aktualizováno 15.02.
Vědecká studie

Překvapivá studie: Vepřové sádlo patří mezi nejzdravější potraviny!

Snažíte se jíst zdravé potraviny? V tom případě zahrňte do jídelníčku i vepřové sádlo. Vědci z Koreji zveřejnili 100 zdravých potravin, které bychom měli pravidelně jíst, a v první desítce se nachází vepřové sádlo.

Zabavené maso - 2
14.02.
podezřelé produkty

Tohle maso mohli jíst Češi! Obří zásilku veterináři hned zlikvidovali

Více než tunu masa ve středu nechali zlikvidovat pracovníci Státní veterinární správy (SVS). Obří zásilka, kterou odhalili s policisty na dálnici D8, nebyla nijak označena a proto představovala hrozbu. Chyběly navíc i jakékoliv doklady o jejím původu.