Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

SZPI našla závadný med
15.11.
Z druhého konce světa

Obchod nabízel český med. Nebyl přitom ani z Evropy, zjistila SZPI

Velký prohřešek odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) u medu z biofarmy. Med měl pocházet ze zemí EU, analýza ale odhalila, že med ve skutečnosti pochází z druhého konce světa, ze zemí Střední Ameriky. Inspektoři nařídili stažení medu z obchodů.

víkend
25.10.

VÍKEND: Pochoutky prvorepublikové kuchyně

První republika - doba, kdy jsme spolu s Paříží a Vídní patřili ke kulinářské špičce Evropy. Ochutnali jsme, co všechno si dopřávali bohatí Pražané, ale i to, co se jedlo na venkově. Třeba jednu speciální pomazánku podle receptu maminky prezidenta Masaryka.

V goji našli pesticidy
aktualizováno 23.10.
Nemáte ji doma?

V superpotravině našli pesticidy! Inspekce varuje před goji

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před pesticidy v kustovnici čínské, zvané jinak i goji. O závadných šaržích informovala SZPI na svém webu.

Prásk.tv píše:

Kokosový olej
čtěte o tématu potraviny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Znehodnocené kebaby
22.10.
Kazící se potraviny

Stovky kil masa se převážely bez chlazení! Tohle nám chtěli prodat

Celníci a veterináři stále častěji objevují závažná pochybení u přepravců rychle se kazících potravin. Minulý týden odhalili dodávku převážející stovky kil masa, majonézy či jogurtů bez jakéhokoliv chlazení. Přepravci hrozí pokuta až 50 milionů korun. Stejný trest může potkat i dalšího přepravce.

Kapr se salátem
19.10.
Sucho a neúroda

Vánoce nás letos vyjdou draho! Tyto potraviny zdraží! PŘEHLED

Vánoce se pomalu blíží a sváteční pokrmy se nám letos pořádně prodraží. Brambory na salát, mouka na cukroví či kapři - za to vše si oproti loňskému roku připlatíme.

Zdražování
aktualizováno 09.10.
statistiky čsú

Život v Česku se zdražuje: Tyto položky zvedají ceny nejvíc

Meziroční růst spotřebitelských cen v září zpomalil na 2,3 procenta ze srpnových 2,5 procenta. Oproti loňskému září zdražilo hlavně bydlení, dále pak potraviny a nápoje. Informoval o tom Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali zrychlení inflace na 2,6 procenta.

Miroslav Toman, nákupy
04.10.
Zákaz podnákladových cen

Konec slev v obchodech? Ministr chce zakázat příliš levné potraviny

Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) by chtěl uzákonit, aby se potraviny v ČR nedaly prodávat za podnákladové ceny. Nechce však úplně rušit slevové akce. Řekl to na dnešním Žofínském fóru. Podle něj však bude ještě záležet na diskusi s obchodními řetězci, konkrétní výsledky by se mohly objevit na začátku příštího roku.

Prase
aktualizováno 27.09.
Nebezpečná nemoc

Africký mor děsí Evropu, vepřové dovážené do ČR čekají kontroly!

Africký mor prasat se šíří Evropou. Vepřové maso z dovozu proto čekají kvůli možné hrozbě nákazy nové kontroly, které začnou platit v úterý, mimořádná opatření vyhlásí stát už v pondělí. Bez nich se nebude moci dostat vepřové na český trh.

Žena u počítače
aktualizováno 18.09.
Doručení domů

Důchodci objevili nákup potravin online. Tohle si na něm pochvalují

Nákup potravin po internetu je stále oblíbenější. Firmy, které ho doručí až domů, zaznamenaly v posledních měsících nárůst zákazníků až o desítky procent. Oproti předchozím rokům je také daleko častěji využívají senioři.

Nákup - 2
13.09.
Stejné kvalitní jídlo

Europoslanci řekli ne dvojí kvalitě potravin. Toto plánují změnit!

Evropský parlament se ve čtvrtek připojil ke kritikům tzv. dvojí kvality potravin. Tedy praktiky, kdy výrobci pod stejnou značkou a ve stejném obalu prodávají produkt s odlišným složením. Evropská komise se proti praktice, kterou Češi dlouhodobě kritizují, chystá zasáhnout.