Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno 13.07.
Výsledky testů

V kuřecích řízcích našli salmonelu! Nekoupili jste si je také?

Po skandálu s listérií mají čeští prodejci a výrobci potravin další problém. Podle aktuálních testů kuřecích prsní řízků, jednoho z nejoblíbenějších druhů masa vůbec, se v některých testovaných vzorcích objevily bakterie salmonely, E.coli, stafylokoka nebo kampylobakterie. Nejhorší výsledky mělo kuřecí maso značky Vodňanské kuře z koncernu Agrofert, jako problémová se ukázala i balení z Albertu a Tesca.

Recepty
09.07.
sezóna u grilu

Grilování může být chutné a zároveň i zdravé! 6 tipů, jak na to

Hlídáte si stravování, vybíráte zdravé potraviny a letní grilování vám do toho nějak nepasuje? Nemusíte mít obavy. Stačí si trochu pohlídat suroviny a postup jejich přípravy. Protože když víte, jak na to, jídla připravená na grilu vám zdravý životní styl nenabourají!

Nevyhovující potraviny v tržnici SAPA
28.06.
zátah v sapa

Převáželi maso autem, kde bylo 34 °C! Páchlo, ale chtěli ho prodávat

Více jak 1,7 tuny mražených a chlazených potravin zakázala potravinářská inspekce v pražské tržnici SAPA. Prodejci je přepravovali autem v 34 stupních.

Prásk.tv píše:

Bulvární show Prásk
čtěte o tématu potraviny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Žena s vínem
25.06.
pozor na to

Dámy, pijete červené víno? Zaděláváte si na vážné problémy

Jedním z nejběžnějších spouštěčů migrény jsou potraviny. Nejčastěji to bývá čokoláda nebo alkohol. Daleko nebezpečnější je přitom červené víno než bílé. A to hlavně u žen.

Best šunková delikatesa
aktualizováno 22.06.
kontrola SZPI

Inspekce našla další falšovaný masný výrobek, nemáte ho doma?

Inspekce opět odhalila falšovaný masný výrobek, který lživě uváděl obsah masa. Konkrétně se jedná o hovězí šunkovou delikatesu z Polska. Výrobek obsahoval o celých 10 % masa méně. Falšované potraviny byly staženy z trhu.

Bourci na pánvičce
16.06.
Červi a brouci

Hmyz je jídlo budoucnosti, Čechy ale neláká ani jeho nižší cena!

Už brzy se v obchodech, ale i v restauracích bude moci nabízet k jídlu hmyz, jehož prodej nedávno povolilo ministerstvo zemědělství. Řada lidí v tom sice vidí potravinu budoucnosti, ale jak jsme si potvrdili, Češi pořád ještě raději dávají přednost tradičnímu, i když mnohem dražšímu masu.

Müsli
28.05.
rady experta

Müsli jako zdravá svačinka? Sledujte tři důležité věci na obalu

Je to zdravá svačinka, anebo můžou müsli tyčinky zdraví notně zkomplikovat? Nutriční expert Igor Bukovský vysvětluje, jaké údaje na obalu této pochoutky je nutné sledovat.

Brambory
aktualizováno 24.05.
rychle se šíří

Do Evropy se dostala nová nemoc brambor z Egypta. Našli ji v Polsku

Polské ministerstvo zemědělství varovalo, že se v zemi podruhé během dvou let objevila hnědá hniloba brambor. Bakterie, která ji způsobuje, se podle Poláků dostala do země přes jiný evropský stát v dodávce z Egypta. Varšava teď žádá Evropskou komisi, aby alespoň dočasně dovoz egyptských brambor do Evropy zakázala.

Hmyzí hamburger
22.05.
revoluční novinka

Larvy, cvrčci a sarančata k obědu! V Česku povolili hmyzí menu

Milovníci hmyzích jídel mohou jásat. Ministerstvo zemědělství umožnilo potraviny z hmyzu uvádět na trh. Nebuďte tedy překvapení, až v nabídce restaurací narazíte na cvrčky, sarančata či larvy potemníka.

Žena údajně našla v jogurt hřebík a matku
14.05.
kdo má pravdu?

Matka našla v jogurtu pro dceru šroub! Nemožné, brání se výrobce

Mladá maminka (21) koupila své dceři v mělnickém Kauflandu smetanový jogurt Florian. Když ho však doma otevřela, zažila pořádný šok. Žena tvrdí, že uvnitř kelímku našla šroub a ve druhém matku. Výrobce se ženě omluvil, ale zároveň se také brání. Pravděpodobnost, že se do jogurtu dostanou cizí předměty je prý téměř nulová.