Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchody - 2
18.10.
Průzkum

Senioři v Česku živoří na hranici chudoby! Tisíce jich řeší exekuce

Chudoba a zadlužení trápí stále více českých seniorů. Podle průzkumu je na vině především exekuce, která postihla až 120 tisíc lidí ve věku nad 60 let. Čtyřicet procent seniorů má tři a více exekucí, desetina více než deset. Problémy však mají i lidé ve věku 50 – 60 let, exekuční řízení je vedeno proti 167 tisícům. Oproti průměru Evropské unie máme příliš vysoké náklady, díky kterým senioři často končí i na ulicích.

Důchody - 1
15.10.
kontrola důchodu

Sociálka rozesílá dopisy. Lidé se dozví, kdy půjdou do důchodu

Možná i Vám teď přišel domů dopis od České správy sociálního zabezpečení. Ta obeslala 100 tisíc lidí, kteří půjdou do důchodu v průměru za 3 až 4 roky. S předstihem tak mají možnost si zkontrolovat chybějící záznamy o zaměstnání tak, aby jim byla vyplácena odpovídající výše důchodu.

Smutná žena - 1
01.10.
chudí senioři

Důchodci v Česku živoří! Zaplatí nájem, na jídlo jim zbývá pár korun

Velká část českých důchodců se potýká s nedostatkem financí. Největší problém představují náklady na bydlení, které tvoří až 60 % jejich výdajů. A situace může být ještě horší, ceny nájmů totiž letí vzhůru.

Prásk.tv píše:

Sourozenci si uchovali tělo mrtvé matky
čtěte o tématu důchod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Simona už rok bojuje se zákeřnou rakovinou
02.09.
invalidní důchod

Simonka (17) bojuje s rakovinou, stát jí ale kvůli formalitě nepomůže

Sedmnáctiletá Simona Komárková z Dolních Kounic už rok bojuje se zákeřnou rakovinou, a přestože má invaliditu třetího stupně, stát jí odmítl platit invalidní důchod. Podle zákona prý nemá potřebnou dobu pojištění. Studium na základní škole se totiž nezapočítává.

Policisté se loučí se svým služebním koněm Lordem
25.07.
Služební kůň

Policisté se loučí se čtyřnohým parťákem. Byl to žrout, vzpomínají

Policisté z pražského Císařského ostrova se v těchto dnech loučí se svým čtyřnohým kolegou a parťákem Lordem. Služební kůň u policie sloužil dlouhých šestnáct let, ale ze začátku to byl pořádný paličák a málem od policie "vyletěl".

Důchod
aktualizováno 25.07.
jak na to

Budete mít nárok na důchod, nebo vás šéf ošidil? Ověřte si to!

Zatímco někteří do práce chodí rádi, jiní už odpočítávají roky, kdy si užijí zaslouženého důchodu. Nepříjemným překvapením ale při žádosti o důchod může být zjištění, že některé roky, kdy jste tvrdě dřeli, se vám do penze vůbec nepočítají. Lze si to ale jednoduše ohlídat.

důchody
aktualizováno 18.07.
Novela zákona

Důchodci nad 85 let si možná polepší. Rozhodnou senátoři

Důchodci starší 85 let by mohli dostávat 1000 korun měsíčně navíc. Novelu takového zákona budou už ve čtvrtek projednávat senátoři. Někteří z nich se k návrhu vyjádřili už s předstihem.

Důchod
aktualizováno 29.06.
peníze penzistům

Poslanci schválili růst důchodů! Podívejte se, o kolik si polepšíte

Pevná část důchodů se zřejmě zvýší o procentní bod na deset procent průměrné mzdy a lidem starším 85 let vzroste měsíční penze o tisíc korun. Předpokládá to vládní důchodová novela, kterou dnes schválila Sněmovna hlasy 130 ze 132 přítomných poslanců.

Důchodce
29.06.
Příjemná zpráva

Lidé dostanou díky státním svátkům příští týden důchody dřív!

Příští týden nás čekají dva státní svátky. A protože vycházejí na čtvrtek a pátek, tak také čtyřdenní víkend. To ovšem není jediná dobrá zpráva - z volných dnů budou mít radost také všichni poběratelé důchodů.

Zdražování
25.05.
dříve do penze

Dobrá zpráva! Ženám s dětmi by se mohly výrazně zvýšit důchody

Lidovci chtějí mimo jiné zvýšit důchody ženám s dětmi a zajistit jim možnost dřívějšího odchodu do starobní penze v závislosti na počtu vychovaných dětí. Poslanci TOP 09 požadují vyškrtnout z vládní novely pasáž o růstu pevné části důchodů. Pozměňovací návrhy zazněly v dnešním druhém čtení předlohy. Zamíří do závěrečného schvalování.