Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Změny od listopadu
aktualizováno 31.10.
co bude jinak

Změny od listopadu: Vyšší platy, placení mobilem i dárky za babku

Zvyšování platů, novinky v lékařských podmínkách, ale třeba také přezouvání pneumatiky. Také v listopadu na nás čeká řada změn, nových práv i povinností. Co nás v listopadu čeká a co bude jinak?

Důchod
19.10.
Sociální politika

Strany prozradily, kde vezmou na důchody a jaké dávky zruší

Zpřísnění výplaty sociálních dávek, zrušení některých dávek nebo jejich nahrazení jinými. I to plánují před volbami nejsilnější politické strany. TN.cz přináší srovnání jejich plánů v oblasti sociální politiky. Nejsilnějších stran jsme se ptali, jak chtějí změnit systém vyplácení sociálních dávek a kde chtějí vzít peníze na důchody.

Důchodce
11.10.
Volby se blíží

Budeme mít v důchodu peníze? Takhle si to představují strany

V rámci předvolebního zpravodajství v Televizních novinách jsme se podívali na to, jak se významné politické strany staví k současným důchodům. Všechny strany a hnutí, které mají podle předvolebních průzkumů nad 5 % hlasů, chtějí reformovat důchodový systém. Většina z nich slibuje zvýšení dávek.

Prásk.tv píše:

David Beckham - 1
čtěte o tématu důchod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Úředník - platy
aktualizováno 25.09.
Přilepšení seniorům

Vláda schválila vyšší důchody i platy. Přidá i učitelům

Průměrný měsíční důchod vzroste od ledna příštího roku o 475 korun. Nařízení o valorizaci schválila dnes vláda, informoval na twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Růst odráží zvyšování cen i mezd v zemi.

Důchodce
aktualizováno 22.09.
spočítejte si důchod

Senioři v Česku berou důchod i 100 tisíc! Zvýšit si ho můžete i vy

Dva lidé v České republice pobírají měsíčně důchod vyšší než 100 tisíc korun. Vyplývá to z dat České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Statistické ročenky z oblasti důchodového pojištění. Průměrný důchod byl v loňském roce 11 460 korun.

Důchod
aktualizováno 22.09.
kolik budete brát

Lidé nevědí, jaký je čeká důchod. Spočítejte si to! KALKULAČKA

Mnoho lidí vůbec netuší, jak vysoký důchod budou ve stáří pobírat. A bývají pak hodně nepříjemně překvapeni, že ani zdaleka nesplňuje jejich očekávání.

Důchodce - ilustrační foto
08.06.
penze porostou

Politici rozhodli, v kolika letech půjdeme nejpozději do důchodu

Penzistům se pravděpodobně budou zvyšovat důchody více než dosud. Od příštího roku by se měly zvýšit zhruba o 500 korun, podle dosavadních pravidel by to bylo přibližně o 400 korun. Do starobního důchodu by se mělo odcházet v 65 letech věku, vláda ale bude moci tuto hranici podle okolností posouvat. Nyní v zákoně omezení není.

Důchodkyně - ilustrační
aktualizováno 18.05.
přehled po krajích

Století Češi prozradili recept na dlouhověkost! Kde se žije nejdéle?

Celkem 537 lidí starších sta let pobíralo v březnu 2017 důchod. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Sto a víceletých žen je v Česku 472, mužů 64.

Princ Philip
15.05.
sluha promluvil

Pravda o stažení prince Philipa z veřejného života. Sluha to prozradil

Britský princ Philip před několika dny oznámil, že se od podzimu nadobro vzdá svých veřejných povinností. Sluha královské rodiny prozradil, co za jeho nečekaným rozhodnutím stojí.

Důchodci v parku - ilustrační foto
aktualizováno 12.04.
Penze navíc porostou

Poslanci rozhodli, kdy půjdeme do důchodu! KALKULAČKA

Důchodcům a důchodkyním by se měly zvyšovat penze pravidelně víc než doposud. Úpravu valorizačního vzorce, která by jejich vyšší růst zajistila, dnes schválila Sněmovna. Důchodová novela, jež nyní zamíří k projednání do Senátu, stanoví taky věkovou hranici pro odchod do penze. Lidé by do ní mohli v budoucnu odcházet v 65 letech, nyní "strop" neexistuje.