Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchod
aktualizováno 13.09.
kolik budete brát

Lidé nevědí, jaký je čeká důchod. Spočítejte si to! KALKULAČKA

Mnoho lidí vůbec netuší, jak vysoký důchod budou ve stáří pobírat. A bývají pak hodně nepříjemně překvapeni, že ani zdaleka nesplňuje jejich očekávání.

Důchodce - ilustrační foto
08.06.
penze porostou

Politici rozhodli, v kolika letech půjdeme nejpozději do důchodu

Penzistům se pravděpodobně budou zvyšovat důchody více než dosud. Od příštího roku by se měly zvýšit zhruba o 500 korun, podle dosavadních pravidel by to bylo přibližně o 400 korun. Do starobního důchodu by se mělo odcházet v 65 letech věku, vláda ale bude moci tuto hranici podle okolností posouvat. Nyní v zákoně omezení není.

Důchodkyně - ilustrační
aktualizováno 18.05.
přehled po krajích

Století Češi prozradili recept na dlouhověkost! Kde se žije nejdéle?

Celkem 537 lidí starších sta let pobíralo v březnu 2017 důchod. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Sto a víceletých žen je v Česku 472, mužů 64.

Prásk.tv píše:

Manželé jezdí po světě - 1
čtěte o tématu důchod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Princ Philip
15.05.
sluha promluvil

Pravda o stažení prince Philipa z veřejného života. Sluha to prozradil

Britský princ Philip před několika dny oznámil, že se od podzimu nadobro vzdá svých veřejných povinností. Sluha královské rodiny prozradil, co za jeho nečekaným rozhodnutím stojí.

Důchodci v parku - ilustrační foto
aktualizováno 12.04.
Penze navíc porostou

Poslanci rozhodli, kdy půjdeme do důchodu! KALKULAČKA

Důchodcům a důchodkyním by se měly zvyšovat penze pravidelně víc než doposud. Úpravu valorizačního vzorce, která by jejich vyšší růst zajistila, dnes schválila Sněmovna. Důchodová novela, jež nyní zamíří k projednání do Senátu, stanoví taky věkovou hranici pro odchod do penze. Lidé by do ní mohli v budoucnu odcházet v 65 letech, nyní "strop" neexistuje.

Důchodce
21.03.
nebuďte překvapeni

Mění se termíny výplaty důchodů! Komu přijdou dřív a kdo si počká?

Celkem desetkrát mohou letos někteří senioři dostat důchod v jiném termínu, než na který jsou zvyklí. Mohou za to státní svátky a víkendy, které vycházejí právě na datum splatnosti důchodů.

Důchodce - ilustrační foto
01.03.
valorizace

Do důchodu v 65 letech? Poslanci posunuli novelu do finále

Stanovení věkové hranice pro odchod do penze na 65 let bude Sněmovna schvalovat zřejmě v půlce března. Důchodovou novelu posunuli poslanci do finále dnešním druhým čtením, byť je přerušila debata o změnách v rozpočtovém určení daní ve prospěch obcí. Sociální demokraté chtějí vládní předlohu využít pro vyšší každoroční růst penzí, což už dřív podpořil navzdory postoji poslanců za koaliční hnutí ANO sociální výbor dolní komory.

důchody
24.02.
Spočítejte si

Důchody 2017: Kdy půjdete a kolik dostanete? NOVÁ KALKULAČKA

Obzvlášť mladší generace pořád netuší, v kolika letech vlastně půjde do důchodu. A není divu. Věková hranice pro odchod se neustále zvyšuje a mění. Strop má přinést až novela zákona, na které se shodla loni koalice. I tak se změny ale projeví nejdříve za 13 let.

Důchodci - ilustrační foto
14.01.
ráj pro stoleté?

Kde žije nejvíce stoletých Čechů? Jeden kraj drtivě vede! PŘEHLED

V České republice žije 567 sto a víceletých lidí, kteří pobírají důchod. Vyplývá to z tiskové zprávy České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nejvíce jich žije v Praze, nejméně v Karlovarském kraji.

Rodina
aktualizováno 28.12.
vyšší příspěvky

Příští rok si finančně polepšíme! Co všechno se změní? PŘEHLED

Příští rok si většina Čechů finančně polepší. Zvyšuje se totiž minimální mzda, důchody a zavádí některé nové příspěvky. Seznam toho, co všechno se příští rok mění, sestavilo Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).