Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policisté se loučí se svým služebním koněm Lordem
25.07.
Služební kůň

Policisté se loučí se čtyřnohým parťákem. Byl to žrout, vzpomínají

Policisté z pražského Císařského ostrova se v těchto dnech loučí se svým čtyřnohým kolegou a parťákem Lordem. Služební kůň u policie sloužil dlouhých šestnáct let, ale ze začátku to byl pořádný paličák a málem od policie "vyletěl".

Důchod
aktualizováno 25.07.
jak na to

Budete mít nárok na důchod, nebo vás šéf ošidil? Ověřte si to!

Zatímco někteří do práce chodí rádi, jiní už odpočítávají roky, kdy si užijí zaslouženého důchodu. Nepříjemným překvapením ale při žádosti o důchod může být zjištění, že některé roky, kdy jste tvrdě dřeli, se vám do penze vůbec nepočítají. Lze si to ale jednoduše ohlídat.

důchody
aktualizováno 18.07.
Novela zákona

Důchodci nad 85 let si možná polepší. Rozhodnou senátoři

Důchodci starší 85 let by mohli dostávat 1000 korun měsíčně navíc. Novelu takového zákona budou už ve čtvrtek projednávat senátoři. Někteří z nich se k návrhu vyjádřili už s předstihem.

Prásk.tv píše:

Sourozenci si uchovali tělo mrtvé matky
čtěte o tématu důchod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Důchod
aktualizováno 29.06.
peníze penzistům

Poslanci schválili růst důchodů! Podívejte se, o kolik si polepšíte

Pevná část důchodů se zřejmě zvýší o procentní bod na deset procent průměrné mzdy a lidem starším 85 let vzroste měsíční penze o tisíc korun. Předpokládá to vládní důchodová novela, kterou dnes schválila Sněmovna hlasy 130 ze 132 přítomných poslanců.

Důchodce
29.06.
Příjemná zpráva

Lidé dostanou díky státním svátkům příští týden důchody dřív!

Příští týden nás čekají dva státní svátky. A protože vycházejí na čtvrtek a pátek, tak také čtyřdenní víkend. To ovšem není jediná dobrá zpráva - z volných dnů budou mít radost také všichni poběratelé důchodů.

Zdražování
25.05.
dříve do penze

Dobrá zpráva! Ženám s dětmi by se mohly výrazně zvýšit důchody

Lidovci chtějí mimo jiné zvýšit důchody ženám s dětmi a zajistit jim možnost dřívějšího odchodu do starobní penze v závislosti na počtu vychovaných dětí. Poslanci TOP 09 požadují vyškrtnout z vládní novely pasáž o růstu pevné části důchodů. Pozměňovací návrhy zazněly v dnešním druhém čtení předlohy. Zamíří do závěrečného schvalování.

Baletní obuv
aktualizováno 17.05.

VÍKEND: Co dělá bývalá profesionální baletka v důchodu?

Patřila mezi nejlepší ve svém oboru a u nohou jí ležel celý baletní svět. Po čtyřicítce ale musela Adéla Pollertová do důchodu. Rozhodně těžká chvíle, v baletu to ale tak chodí.

Čeští senioři se učí boxovat a žonglovat
aktualizováno 18.04.

VÍKEND: Čeští senioři se učí boxovat a žonglovat

Víte, jak tráví někteří čeští důchodci svůj čas? Sezením s rukama v klíně rozhodně ne! Mezi seniory letí spíš box nebo žonglování!

Služební veterán Bond - 4
aktualizováno 13.04.
Bond končí

Legendární policejní pes Bond jde do důchodu. Dojemné VIDEO

Pražští policisté smutní. Před týdnem se totiž museli rozloučit se služebním psem Bondem, který jim pomáhal sedm let. Veterán si teď bude užívat zasloužilého důchodu u svého psovoda.

Důchod
15.03.
Ať jste připraveni

Některým penzistům přijdou letos důchody jindy! Přehled změn

Sedmkrát v letošním roce zasáhnou do výplaty důchodů státní svátky. Penzisté se ve většině případů dočkají výplaty důchodů už dříve. Ti, kteří měli dostat peníze na Štědrý den, je dostanou dokonce už o tři dny dříve.