Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Natálka deset let po útoku žhářů ve Vítkově
14.01.
10 let od útoku

Stop rasismu! Popálené Natálce lidé fandí. Tohle vzkazují žhářům

Deset let v tomto roce uběhne od okamžiku, který rodině Kudrikových navždy změnil život. Po útoku zápalnými lahvemi skončila tehdy dvouletá Natálka s popáleninami na 80 % těla. I dnes se najdou lidé, kteří rasově motivovaný čin ospravedlňují, většina lidí je však toho názoru, že zbabělý útok na bezbranné dítě omluvit nelze.

Muž na facebooku
08.11.
50 nenávistných příspěvků

Muž na facebooku nadával "parazitům". Teď mu hrozí tři roky

Policisté obvinili 40letého muže z Příbramska ze čtyř trestných činů. Do problémů se dostal kvůli komentářům na facebooku. V těch se pouštěl do menšin, urážel je a vyzýval k jejich likvidaci. Teď se kaje, že to byla hloupost a naprostá chyba.

Indického komika v pražské kavárně odmítli obsloužit
aktualizováno 07.11.
hvězda bollywoodu

Slavný herec z Indie nedostal v Praze kávu. Rasismus, vzteká se

Slavný indický komik a bollywoodský herec Vir Das zavítal do Prahy, kde ho čekalo nepříjemné rozčarování. Se svou rodinou navštívil oblíbenou kavárnu Café Café, kde se podle jeho slov obsluha dopustila rasismu tím, že je odmítla obsloužit.

Prásk.tv píše:

Kate Middleton - 1
čtěte o tématu rasismus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Tesco
20.10.
Chce půl milionu

Muž žaluje Tesco. Prý mu tam prděli do obličeje!

Soud v Londýně řeší opravdu kuriózní případ - zaměstnanec žaluje supermarket Tesco kvůli tomu, že mu jeho kolega pšoukl do obličeje. Podle jeho právníka se jedná o rasistický útok.

Miloš Zeman v Přerově
aktualizováno 01.10.
Video Tvrdá kritika

Projev prezidenta naštval Romy. Rasismus, nové dno, zlobí se

Projev prezidenta Miloše Zemana v Kojetíně rozčílil romské organizace. Prezident v něm mimo jiné zmínil, že za komunismu Romové museli pracovat, jinak jim hrozilo vězení. Na hlavu státu se v otevřeném dopise obrátilo Evropské centrum pro práva Romů. Podle něj byl projev rasistický a Zeman s ním dosáhl nového dna. Hrad nařčení z rasismu odmítá.

Prvňáci z Teplic
14.09.
Zatím nepravomocný

Romana měla psát o střílení prvňáčků z Teplic. Už zná trest

Šestadvacetiletá Romana L. ze západočeského Tachova už zná trest, který jí soud udělil za nenávistný komentář u fotky prvňáčků z teplické základní školy. Soudkyně ženě udělila osmiměsíční podmínečné vězení a pokutu 20 tisíc. Rozsudek ještě není pravomocný.

Angela Merkelová o hajlování v Chemnitz
aktualizováno 12.09.
německo

Merkelová se opřela do Chemnitz. Vražda není důvod k neonacismu

Německá kancléřka Angela Merkelová v reakci na dění posledních týdnů ve východní části Německa vyjádřila pochopení pro pobouření lidí z trestných činů, z nichž jsou podezřelí žadatelé o azyl. Nic podle ní ale není omluvou pro štvaní, nacistická hesla či napadání policistů. V projevu ve Spolkovém sněmu zároveň uvedla, že nepřipustí, aby byly některé skupiny obyvatel vylučovány z německé společnosti.

Prvňáci z Teplic
30.08.
odhalený rasismus

Rovnou střílet, psala žena dětem na facebooku. Hrozí jí 3 roky

Mladou ženu z Tachova čeká soud ve spojitosti s nenávistnými komentáři pod fotkou teplických prvňáčků.

Jaroslav Staník zavolal do štábu SPD policii
aktualizováno 01.08.
Trestní příkaz

Extajemník SPD posílal Romy a Židy do plynu. Už zná svůj trest

Obvodní soud pro Prahu 1 uložil bývalému tajemníkovi hnutí SPD Jaroslavu Staníkovi za nenávistné výroky trestním příkazem podmínku na dva roky a peněžitý trest 70 tisíc korun. pronesené ve Sněmovně

Arabové v Teplicích - 2
aktualizováno 31.07.
Dva zadržení

Útok v Teplicích na muslimy: Kvůli víře jim muž hrozil pistolí na ulici

Muže a ženu obvinili policisté v Teplicích kvůli konfliktu v šanovském parku. O víkendu se při akci Bloku proti Islamizaci dostali účastníci do sporu s procházející muslimkou. Podle policistů jí měl jeden z mužů vyhrožovat. Když přišel na místo její manžel, vytáhl na něj muž plynovou pistoli. Policisté kromě něj obvinili i další ženu.