Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Geminidy
aktualizováno 14.12.
Unikátní záběry

VIDEO: Meteorický roj Geminidy rozzářil oblohu, úchvatný pohled!

Romantické duše po celém světě si v noci na dnešek přišly na své - oblohu rozzářil nejsilnější meteorický roj Geminidy. Záběry a fotky ve velkém sdíleli uživatelé sociálních sítí. V Česku pro pozorování nebyly podmínky právě ideální a tak si teď světelnou show můžete vychutnat spolu s námi.

Těhotná žena se fotila s rojem včel - 1
aktualizováno 01.09.
Neuvěřitelné snímky

"Je hloupá a nechutná!" Těhotná žena se fotila s rojem včel na břiše

Těhotná žena chtěla originální fotky se svým bříškem, a tak se rozhodla pro bláznivou akci. Našla včelí úl, ze kterého vytáhla královnu a uvěznila ve své dlani. Na břicho se jí pak slétlo 20 tisíc včel!

Meteorický roj Geminidy nad bulharskou astronomickou observatoří
aktualizováno 06.06.
meteorický roj

Smrtelné nebezpečí: Planetky v Tauridech mohou ničit kontinenty!

Čeští astronomové objevili v meteorickém roji Taurid zcela novou větev, která vysvětluje zvýšenou aktivitu v roce 2015. Kromě intenzivnější frekvence průletů přináší nová větev také nebezpečí. Roj obsahuje nejméně dvě tělesa o velikosti 200 - 300 metrů, tak velké objekty už pro Zemi představují nebezpečí. I když astronomové znají jejich dráhu, je velmi pravděpodobné, že je v roji takových těles více, dosud se je ale nepovedlo identifikovat. Nebezpečí srážky je tak vždy jednou za několik let výrazně větší.

Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Včely
19.05.
návod pro všechny

Ohrožuje vás roj včel? Hasiče volejte, až když jde o život! TIPY

Pokud se na vaší zahradě usadil roj včel a nejste alergičtí, rozhodně není důvod k panice. Včely samy o sobě neútočí, navíc obvykle do několika hodin až dnů odletí. Co ale dělat, když se usadí? Pokud nejde o život, nevolejte na pomoc hasiče. Riskujete i pokutu.

Mars (jasný objekt napravo) nad horou Rundle
04.04.
přehled na duben

Oblohu v dubnu prozáří Lyridy a komety. Králem planet je Jupiter

I duben se pro milovníky noční oblohy nese zejména ve znamení komet. Těch lze na obloze spatřit hned několik, je však nutné vyrazit na pozorování už na začátku nebo na konci měsíce. Můžeme se také těšit na meteorický roj Lyridy, který dosáhne svého maximu ve chvíli, kdy nebude pozorování rušit svit Měsíce. Dubnovým králem planet bude jednoznačně Jupiter, který bude v opozici se Sluncem.

Noční obloha ozářená meteorickým rojem - dlouhý čas
aktualizováno 21.10.
Meteorický roj

UNIKÁTNÍ PODÍVANÁ: Meteorický roj Orionidů je dnes vidět nejlépe!

Milovníci noční oblohy netrpělivě čekají na vhodné podmínky pro pozorování hvězd, právě 21. října totiž vrcholí průlet meteorického roje Orionidy. Pokud bude zataženo, není důvod ke smutku. I když bude padajících hvězd stále méně, meteorický roj bude možné pozorovat i začátkem listopadu.

V říjnu ozáří noční oblohu dva meteorické roje
06.10.
padající hvězdy

To bude podívaná! Oblohu prozaří meteorické roje! Kdy budou vidět?

Milovníci noční oblohy budou mít během října žně. Nebe během jediného měsíce zaplní hned dva meteorické roje. První z nich se objeví už tento týden, druhý za další dva týdny. Nenechte si ujít mimořádnou nebeskou podívanou, kterou lze pozorovat pouhým okem.

Roj včel
aktualizováno 22.05.
Rojení včel

Včely mají ideální podmínky k rojení. Žihadlo může i zabít!

Hasiči v těchto dnech řeší stovky případů, které souvisejí se včelami. Počasí včelám přeje, mají dost potravy a tak se mohou rojit. Tímto způsobem se včely množí, jejich roj ale může být nebezpečný.

Geminidy
aktualizováno 15.12.
astronomie

NEBESKÁ PODÍVANÁ: Geminidy krásně rozzářily oblohu! FOTO 

Každoroční meteorický roj Geminidy má letos velice příznivé podmínky pro sledování. I přesto, že maxima roj dosáhl 14. prosince kolem 19. hodiny, stále je možnost zahlédnout na nebi prolétající meteory a to až do 17. prosince.

Včely v ohrožení
14.05.
video jako z hororu

Tisíce včel zatemněly oblohu. Bylo to jako biblická pohroma

Slunečný den se na několik minut proměnil v noc. Tisíce včel doslova zastínily oblohu. Řidiči zastavovali svá auta a chodci se zděšeně utíkali schovat do nejbližších budov. Tak to vypadalo včera v jenom městečku na jihu Anglie.